Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 10 maja 2024 22:37:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 23:12:39 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Obiekty, obiekcje, obieżyświat, obietnica...więcej nie umiem. proszę więcej ekwilibrystyki słownej :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 23:31:19 
Crazy pisze:
A tu nagle się okazuje, że blues to nuda i więzienie formy, że wczesne płyty Flojdów są lepsze od późniejszych, że jakiś The Cure to dobry zespół...

I cholera, trochę się światopogląd wali


Nie zgadzam się... Po prostu są inne opinie, z którymi niekoniecznie trzeba się w stu procentach zgadzać... Blues to nie nuda i więzienie formy, tylko muzyka serca (to muzyka naszych serc) - krew pot i łzy zamknięte w dźwiękach. Po prostu Ajla! Wczesne płyty Floydów są ZACHWYCAJĄCE, ale NIE SĄ lepsze od Ściany. Co do The Cure to wolę się nie wypowiadać, żeby nikomu nie zrobić przykrości ;-)

Moją muzyczną drogę zdominowało dokładnie to co u Ciebie - czyli najpierw dom, potem (najważniejszy muzycznie okres) liceum i Wawa Classic. Odkrycia dokonane dzięki Forum są oczywiście niezwykle cenne i wspaniałe, ale jest to już nadbudowa na czymś, co trwałe, niezmienne i ugruntowane - a ten fundament to to, co nazywam rzeczami obiektywnie dobrymi. Tak więc nie zamykam się na nowe odkrycia, ale jednocześnie wiem, że to co już mam jest dla mnie najcenniejsze....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 23:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Gero pisze:
jaką widzisz szkodę w tym że ktoś powie że Modern Talking może być lepsze niż U2?

yyy... no może wypaczanie gustów estetycznych młodzieży? ;-)

Ale trochę serio, bo czy widzisz szkodę w tym, że 15 la temu w głównonurtowych mediach promowano Nirvanę i Hey a teraz jakieś gówno? Ja chyba widzę.

---

Teraz jednak bliżej głównego tematu chciałem:

ostatnio nabieram coraz większego przekonania, że istnieje coś takiego jak "subiektywna obiektywność". Tzn., że ja (czy ktokolwiek) mogę uważać (subiektywnie), że coś ma obiektywną wysoką wartość i to jest coś innego niż wyrażenie tego, że coś się lubi.

Gero napisałeś w konkluzji, że "Twoim zdaniem U2 jest lepsze niż Modern Talking" - i chyba dokładnie o to mi chodzi.
Czy napisałbyś równie poważnie, że Moody Blues jest Twoim zdaniem "lepsze niż The Doors"? Podejrzewam, że wątpię.
Ja zresztą nie napisałbym też odwrotnie.

Napisałbym, że bardziej lubię Doorsów od Moodych, za to, że - moim zdaniem, niech będzie - Nirvana jest lepsza od Stone Temple Pilots.
Co więcej, napisałbym, że The Clash są raczej (moim zdaniem, pamiętam! ;-)) lepsi od Toy Dolls, ale osobiście wolę Toy Dolls.

Nie wiem, czy takie rozróznienie jest jasne, czy powinienem dalej tłumaczyć?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 23:35:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
K.T.W.S.G. pisze:
Odkrycia dokonane dzięki Forum są oczywiście niezwykle cenne i wspaniałe, ale jest to już nadbudowa na czymś, co trwałe, niezmienne i ugruntowane - a ten fundament to to, co nazywam rzeczami obiektywnie dobrymi.

o, ładnie to wyraziłeś!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 23:38:15 
....i w ten sposób wypełniamy postulat Graviego wyrażony w zeszłym roku w lipcu - przyczynek do teorii Rzeczy Obiektywnie Jaki(ch)ś :-) Bardzo mi się podoba ten wątek.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 23:55:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Crazy pisze:
Czy napisałbyś równie poważnie, że Moody Blues jest Twoim zdaniem "lepsze niż The Doors"? Podejrzewam, że wątpię


Moody Blues jest moim zdaniem znacznie lepsze od The Doors

czekam na Obiektywne wytłumaczenie że jest odwrotnie, Mr Green

(i proszę nie pisać, że to dlatego że w liceum Wam to się objawiło, :) :) :) )

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 00:50:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
przecież powiedziałem, że NIE uważam, że jest odwrotnie

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 08:57:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Fajnie, że Gero przypomniał kwestię. Cały wywód i wniosek mimo żartobliwości jest uzasadniony. Szukamy wzorca piękna, ale poszukując go wymieniamy piękno na: szczerość, wzruszenie itp., które wiążą się z pięknem, ale nie są pięknem. Oczywiście są gusta niskie i wysokie - mimo wszystko. Ale na czym to polega, trudno określić. Ja też wierzę w jakieś obiektywne piękno, ale doznawanie tego piękna ma zawsze charakter subiektywny. Dlatego koniec końców zgadzam się z konkluzją Gera. Pewne opinie można po prostu podzielać, zakładając, że towarzyszą nam podobne przeżycia przy tej samej muzyce. Ale często doświadczenia estetyczne są bardzo różne.

Kacper wspomniał tu o naszej wymianie wrażenie po wysłuchaniu Wariacji w wykonaniu Jarretta i Goulda. No właśnie - może to w tym jest problem, że porównując zespoły porównujemy też je jako autorów muzyki. Gdy kompozycje są takie same, łatwiej zestawić artystów, bo pewne rzeczy po prostu słychać. Słychać np. feeling Goulda, który z łatwością wydobywa całą gamę uczuć z Bacha, a Jarrett z kolei ma z tym problem. I w odniesieniu do Wariacji Gould staje się tutaj takim wzorcem, stąd łatwiej pewne rzeczy porównać i dostrzec. Ale skąd Gould wiedział, jak na te szczyty dotrzeć i jak najlepsze wykonanie Wariacji powinno wyglądać?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 09:16:01 
Crazy pisze:
subiektywna obiektywność

O tak. Ja też mam często wrażenie, że pewne dzieła są obiektywnie lepsze, niż inne, że tak po prostu jest, tyle tylko, że nigdy w żaden sposób nie umiałem tego wytłumaczyć. Broniłem więc tego stanowiska przed samym sobą argumentem o swojej ignorancji. Przecież na pewno jacyś znawcy umieliby to udowodnić... Przecież bardzo często słyszy się, że powszechnie uznaje się to i to za najwybitniejsze dokonanie tego a tego... tylko co z tego?... a w szczególności: co z tego w przypadku muzyki popularnej?... kurde, powszechnie twierdzi się, że THE WALL, to najwybitniejsze dzieło Pink Floyd, a ja jakoś nie mogę odnaleźć w sobie tego subiektywnego uznania obiektywnej wyższości owej płyty nad powiedzmy DARK SIDE OF THE MOON... Czy naprawdę ta rozlazła kobyła (sorry, chłopaki) jest tak bliska Ideałowi Piękna, jest tak bliska Prawdzie?

Z lekkimi oporami, podpisuję się dziś pod tym, co napisał Gero.


Ostatnio zmieniony czw, 19 kwietnia 2007 10:49:40 przez kk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 09:27:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24331
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kamik o "The Wall" pisze:
Czy naprawdę [...] jest tak bliska Ideałowi Piękna, jest tak bliska Prawdzie?

Tak. Tak właśnie jest. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 09:27:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Kamik pisze:
kurde, powszechnie twierdzi się, że THE WALL, to najwybitniejsze dzieło Pink Floyd, a ja jakoś nie mogę odnaleźć w sobie tego subiektywnego uznania obiektywnej wyższości owej płyty nad powiedzmy DARK SIDE OF THE MOON... Czy naprawdę ta rozlazła kobyła (sorry, chłopaki) jest tak bliska Ideałowi Piękna, jest tak bliska Prawdzie?


Jest bardzo odległa od ideału piękna. Moim zdaniem. :faja:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 10:09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
zgadzam sie w zupełności z Kamikiem i Gravim :faja:

i jest to zdanie subiektywne jak subiektywnym zdaniem jest wariant pippina, kacpra i crazy'ego.
każdy by chciał, zeby jego subiektywne zdanie miało moc obiektywności, bo to swiadczyłoby o jego wyższości nad innymi (którzy się nie znają). może w tym tkwi :twisted: ? :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 10:14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24331
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ależ Natalio, ja się w pełni zgadzam z Tobą, Kamikiem i Gravim. :D
Twierdzę że "The Wall" jest najlepszym albumem w dziejach moim zdaniem, a nie obiektywnie. (Chyba że rozumiemy "obiektywnie" w kategoriach wiadomo jakich). I to mnie różni od dwóch pozostałych forumowych czcicieli "Muru".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 10:49:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
natalia pisze:
zgadzam sie w zupełności z Kamikiem i Gravim


Peregrin Took pisze:
Ależ Natalio, ja się w pełni zgadzam z Tobą, Kamikiem i Gravim.


Zapominacie o Gero. :) :faja:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 10:57:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24331
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gravi pisze:
Zapominacie o Gero.

Nie. :) Z nim akurat się wcale nie zgadzam. Wszak

Gero pisze:
Moody Blues jest [...] znacznie lepsze od The Doors

:faja:
(No dobra... była tu mała manipulacja :wink: )

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group