Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:01:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Aerosmis
PostWysłany: wt, 22 maja 2007 22:44:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
K.T.W.S.G. pisze:
4. Aerosmith - Get a Grip
5. Armia - Czas i Byt

:shock: :shock: :shock:
łał, to już nie tylko Crazy jest dla mnie mega zagadką :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 maja 2007 22:55:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ja też będę głosował na Get a Grip! bardzo fajna płyta :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 maja 2007 23:37:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie mogę w to uwierzyć! słuchanie tego zespołu oraz gansendroses w moim środowisku było skrajnym obciachem! i w sumie rozumiem dlaczego. :| dlatego się tak szokuję. jak można lubić jednocześnie wyrafiną muzykę z wyższej półki i coś takiego?????????? zagadka. a może to jakieś względy wspomnieniowe typu pierwszy pocałunek, pierwsze wagary, pierwszy eee no coś tam?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 maja 2007 23:46:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
jakieś konkretne to nie. co najwyżej, że w ogóle - to był okres niezwykły, bardzo intensywny i na pewno to, co wtedy się lubiło, ma jakieś specjalne znaczenie.
ale też wtedy był największy (do czasów forum!) okres rozwoju muzycznego i jakoś wnikanie głeboko w muzykę, jak to nazwałaś, z wysokiej półki, w niczym nie kolidowało z Aerosmith, oczywiście tylko do okresu Get a Grip, bo dalej zaczęło się już masakrowanie dobrego imienia tego zespołu.

Swoją drogą jednak o ile rozumiem obciachowość licznych balladopodobnych hitów obu zespołów (chociaż i tak uważam je za autentycznie bardzo ładne :-)), o tyle kompletnie nie wiem, co może być obciachowego w takich kawałkach jak Aerosmithów Living on the Edge albo Rag Doll, albo Janie's Got a Gun i wiele innych, które mniejszymi hitami były, więc tytuły niewiele powiedzą. Jak Boski niedawno napisał - dobre, proste rokendrolowe granie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 00:52:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
mi się wydaje, że polega to na tym, ze to były dla nas czasy wchodzenia w muzykę, w związku z czym łykało się wszystko prawie. Na jakieś rozważania co jest obciachem, co sztuką, a co prawdziwą emocją przyszedł czas później. Dlatego mi się podoba np wszystko, co usłyszałem w roku 1991... U innych pewnie to będzie inny rok, lub nawet kilka lat.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 11:46:17 
Natalia - to jest tak jak napisał i Crazy i Budyń. A samo Aerosmith nagrało dwie naprawdę fajne płyty - Pump i właśnie Get a Grip. Wspomnienia też oczywiście grają jakąś rolę, bo się na wczesnolicealnych imprezach wielu rzeczy z tego słuchało (oczywiście stawiając je daleko za takimi np. Doorsami - to jasne jak słońce). Mam nadzieję, że nie obrazicie się za tą kolejność (tj. za pozycję płyty Czas i Byt), ale album ten kompletnie mi do tego roku nie pasuje.... Poczekaj na rok 1994 hehehe.... Specjalnie zostawię wolne miejsce(a) po Triodante, żeby jego przewaga była jak najbardziej druzgocąca. To samo będzie i później - z Duchem. Droga, PMK też będą wysoko bardzo.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 12:37:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Obrazek

natalia pisze:
jak można lubić jednocześnie wyrafiną muzykę z wyższej półki i coś takiego??????????


Sorry, ale co z całym nawalającym rock'n'rollem a'la 1968, czy po prostu punkiem? :shock:
Dla mnie taki kawałek Livin' on the Edge mogłby nagrać Hendrix.
Niestety to chyba jedyna tak dobra płyta tegoż zespołu... Cały album bywa bluesowo-nudnawy, ale single na 5 i pół gwiazdki. Wszystko jest na swoim miejscu - lejące (ups :oops: ) gitary, świetny wokalista, ciekawe kompozycje (np. 2 numery w jednym) itd.
Gdyby nie tak rewelacyjne płyty, "Get a Grip" byłoby numerem 1 w roku 1993.
Z resztą od kiedy "obciach" to jakiś argument :-)?

Obrazek, he he.


Ostatnio zmieniony śr, 23 maja 2007 12:43:31 przez ., łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 12:55:14 
. pisze:
Dla mnie taki kawałek Livin' on the Edge mogłby nagrać Hendrix.


No, może bez przesady, tj. Hendrix zrobiłby to lepiej, ale sama piosenka jest naprawdę świetna (i ten teledysk! http://www.youtube.com/watch?v=T4AxQXmasg4), a solo Perry'ego (to "przed pociągiem") doskonałe.

Na płycie są trzy bardzo fajne balladki (coż, że podobne jedna do drugiej, ale naprawdę dobre jak na te czasy!), dobre Eat the Rich, tytułowy i Fever - po prostu porządny rock'n'roll z niezłymi riffami... Ogólnie bardzo "słuchalna", amerykańska typowo płyta.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 12:57:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
K.T.W.S.G. pisze:
No, może bez przesady, tj. Hendrix zrobiłby to lepiej,


Nie wiem, nie słyszałem :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 13:00:32 
. pisze:
Nie wiem, nie słyszałem


Jak to nie słyszałeś??


Cytat:
There's somethin' wrong with the world today baby
I don't know what it is
Purple haze in your eyes

We're seein' things, castles made of sand
And Joe knows it ain't his
It shore ain't no surprise


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 13:14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Buhehehe.

Ps. Kto powie, że ten numer jest słaby oficjalnie się nie zna ( :-) ):

1973! * * * * * * (słownie: s z e ś ć).

http://youtube.com/watch?v=lG0jOINaQLM

(Gero, czy tam jest melotron? :-) )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 13:29:29 
Dream On jest dupo-urywającym utworem bez najmniejszych wątpliwości :-) Nie wiem, czy nie najlepszym tego zespołu......


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 13:34:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
. pisze:
Gero, czy tam jest melotron?


bardzo ładne brzmienie, ale to chyba jednak syntezator... mellotron ma jeszcze taki charakterystyczny świst... i zdaje się, że z powodu zniszczenia tych taśm na których nagrane były orkiestrowe dźwięka - na mellotronach przestało się nagrywać jeszcze w latach siedemdziesiątych...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 13:49:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Z Aerosmith to ja głównie Pump lubię. To była płytka idealnie wpasowująca się w moją ewolucję muzyczną, razem z hard rockiem i soft metalem końca lat osiemdzisiątych. Dużo uroku a Janie's Got A Gun to fantastyczny numer. Potem było Get A Grip, a właściwie wcześniej Livin On The Edge z rewelacyjnym teledyskiem. Potem pośmigało Criyn' - OK fajna balladka, ale kolejne Crazy i Amazing już trochę trąciły zzeraniem własnego ogona. Choć video nadal były w porządku. Do całej płyty nigdy się nie przekonałem.

Później ten zespół kompletnie przestał mnie interesować.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 13:54:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
natalia pisze:
słuchanie tego zespołu oraz gansendroses w moim środowisku było skrajnym obciachem

Image'owo gunsy i aerosmith rzeczywiście są obciachowe.
Ale żeby samo słuchanie porządnych muzycznie płyt (Pump, Use Your Illusion) było też obciachem?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group