Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:33:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 29 lipca 2019 11:23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Chciałem tylko zameldować, że chociaż przeżyłem ten weekend, to piątkowy koncert sprasował mi łeb jak naleśnik, zaś niedzielny zmiętosił całą resztę cielska. Neurosis + YOB to był piętnastotonowy walec, zaś DRI pokazało na czym polega violent pacification - zwłaszcza w sali wypełnionej pod korek, podczas gdy na zewnątrz jest 32 stopnie. Tak, owszem - była miazga.

PS: Aha! Jeśli robimy statystykę i nie rąbnąłem się w obliczeniach, to Neurosis+YOB były koncertem nr 28, zaś DRI nr 29 w tym roku.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 sierpnia 2019 15:23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler vs Pet, tak będzie pod koniec roku:

phpBB [video]



strzeżmy się!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 sierpnia 2019 13:17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
30 - Nagrobki + Trzaska
31 - DOA / TZN Xenna / Krain

:)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 sierpnia 2019 16:55:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
DOA / TZN Xenna / Krain


Myślałem, żeby pójść na ten koncert, ale w konkretnych okolicznościach (nie tylko wczorajszego wieczora, tylko ogólnie tygodnia) podjąłem inne postanowienia i zrezygnowałem. Dawaj relację, żeby zaczął żałować!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 sierpnia 2019 19:05:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Dawaj relację, żeby zaczął żałować!


Co tam będę język zdzieral, skoro obraz wart tysiąca słów. A ruchomy obraz to już w ogóle.

Dość powiedzieć, że jeśli ktoś się spóźnił na Kraina, to nie powinien jakoś specjalnie rozpaczać.
phpBB [video]


TZN Xenna w swoim znanym i jedynym w swoim rodzaju stylu.
phpBB [video]

phpBB [video]


Zaś D.O.A. widzialem poprzednio w 1996 roku i wtedy Shithead miotal się po scenie w masce hokejowej z piłą łańcuchową. Od tego czasu minęło ponad 20 lat, Joey wygląda jak mój wykladowaca od mechaniki że studiow, więc nie spodziewałem się nawet połowy tej energii co wtedy. Liczyłem raczej na łzawe wspominki w gronie podobnych (i starszych) emerytów jak ja.

Tymczasem koncert zaczął się tak:
phpBB [video]


Natomiast jeszcze lepiej klimat tego koncertu oddaje poniższ video - nawalona dziołcha na scenie, przepychanki z ochroną, zgubione pingle, "pojedynek“ Shithead'a z basistą no i pankrok jak w mordę strzelił + nieoczywiste covery.
phpBB [video]


Czy powinieneś żałować? Nie wiem.

Ale ja bym żałował, gdybym nie poszedł.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 22:28:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
31


48 :faja:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 września 2019 23:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo dobry koncert dziś w ramach Lado na Wsi: Mentos Gulgendo (Antonina i Bogumiła Nowacka) & Joanna Halszka Sokołowska + chór (10 osób).

Mentos Gulgendo zagrały krótki set na organach Unitra Estrada 207 AR - takich samych jakie ma w swoim instrumentarium The D.N.Acid Rock :faja: Gadała ta Unitra fantastycznie - jak połączenie Mooga, Hammonda i Farfisy (aż się nie mogę doczekać, kiedy my znowu odpalimy swoją!). Siostry dośpiewywały do tego różne paszczowe pasaże w nieistniejących (chyba?) językach.

Następnie odbyły się prawdziwe gusła w wykonaniu autentycznej czarownicy jaką jest Halszka. Joanna korzystała z klawiszy korga, samplera, kotła perkusyjnego i różnych przeszkadzajek no i oczywiście śpiewała swym niesamowitym głosem o skali przywołującej skojarzenia z Violettą Villas. Towarzyszył jej dziesięcioosobowy chór - 7 babek (w tym dwie grające na fletach poprzecznych) i trzech kolesi. W chórze wystąpiła m.in. Mewa. Było to SUPER zaaranżowane i zaśpiewane. Miałem bardzo silne asocjacje z filmami Lyncha - niekiedy brzmiało to (brzmiało lepiej!) jak Llorando ze sceny w Teatrze Silencio w Mulholland Drive. Halszka ma głos jak dzwon i świetnie żongluje stylami, a do tego niezwykle intensywnie kieruje swym chórem, który dawał wyjątkowo ciekawy klimat.

Widownia w ogrodzie Ladomku była pełna. Było też kilka psów, które w paru miejscach włączyły się do śpiewu :)

Super impreza!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 września 2019 22:43:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Kurde, co za rok - ciągle jakiś koncert z czołówki! Maka i Peta nie dogoniat, to cel beznadziejny, ale dziś się znowu wybrałem - tym razem Spatif - na DOSKONAŁY koncert Der Father w składzie:

Joanna Halszka Sokołowska - wokal
Daniel Pigoński - syntezatory
Bartek Tyciński - gitara
Hubert Zemler - perkusja
Chór: Zosz Chabiera, Mewa Chabiera, Ania Lula Chabiera, Adam Chabiera, Aneta Jankowska, Aleksandra Markowska, Julia Boratyn.

Coś fantastycznego!!!! Brzmiało to jak podrasowany Goldfrapp skrzyżowany miejscami z Siouxie and the Banshees. Instrumentalnie - od super delikatnych do okrutnie czadowych numerów. Wokalnie - pełna skala głosu Halszki i klimaty od wokaliz jak Alison Goldfrapp po brutalnie punkowy ryk. Super chór z osiemdziesionową stylówą (na specjalne wyróżnienie zasługuje Mewa, Aneta Jankowska (!!!) i Julia Boratyn). Strasznie fajne rzeczy robił Tyciński na gitarze, a Hubert dał prawdziwego czadu na oszczędnym zestawie.

Była to premiera płyty "Surrender" - dziś można było kupić wersję "lamparcią" której chyba nie da się już więcej zdobyć - wkrótce na rynku ma się pojawić wersja standardowa jako "Czerwony Album".

Kurde, widziałem w tym roku już kilka koncertów które wejdą do mojej życiowej czołówki i to był bez wątpienia jeden z nich. Sześć gwiazdek!

na fejsie jest video z bisu: https://www.facebook.com/DerFather/videos/2371151359814035/ Jakość oczywiście do dupy, ale warto rzucić okiem, a właściwie zobaczyć całość, bo fajnie się to rozwija

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 września 2019 09:07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Kurde, widziałem w tym roku już kilka koncertów które wejdą do mojej życiowej czołówki


Ach! Czuję się jakbym się znalazł w roku 2014/2015!
Bardzo się cieszę z TAKIEGO rozwoju sytuacji :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 września 2019 22:41:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
MAQ pisze:
Ach! Czuję się jakbym się znalazł w roku 2014/2015!
Bardzo się cieszę z TAKIEGO rozwoju sytuacji


2019 to ogólnie zjebany rok u mnie, ale pod względem muzycznym jest ponadprzeciętnie dobrze :)

Dziś kolejny koncert na Jazdowie, niestety ostatni w tym sezonie Lada na Wsi... Tomasz Duda Quartet (Duda, Piotr Zabrodzki, Piotr Domagalski, Jan Młynarski.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 września 2019 22:32:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Mazolewski/Porter w Jordankach. Bardzo udany wieczór, bałam się usypiania, a tu dużo życia (choć beznadziejnego). Aż zaczęłam sobie wyobrażać, jak by to było na koncercie Cave'a (nie odbierając nic Porterowi). I chce się dalej słuchać.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 września 2019 10:37:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4374
Skąd: z lasu



Tydzień temu udałem się do Torunia po seansach filmowych na koncerty zespołów: ZŁOŚNIKzespołu z Ciechocinka PARA WINO ex basisty zespołu SEDES.

Pierwszy zagrał zespól z Ciechocinka. 3 młodych chłopaków wymiatało. Zagrali podczas koncertu następujące utwory:
1.Rozjuszony bażant
2. dawaj na tace bo mercedesa spłacę
3. obermoherfuhrer
4. Jabolmix owocowy
5.Polityka
6. w Okopie kower KSU
7.idzie wojna SIEKIERY
8. Wszyscy jedziemy DEFEKTU MUZGÓ
na bisy kilka utworów z początku set listy powtórzyli.
Potem na scenę wszedł PARA WINO zagrał solidny godzinny koncert.
były grane ,,Punk twoja mac''
,,Ja idę sam'', ,,barykady i kamienie'', ,,Pogo dla naiwnych'', ,,Wszystko co mam wam'', ,,Do murzynów'', ,,Policja'', ,,Ojciec Dyrektor''Pomnik królewny'', ,,CHWDARNP''
Człowiek z walizką;;, ,,Do pały'', ,,Zboczona muzyka;'', ,,telenowele'', ,,Auschwitz Birkenau'', ,,Sex i jedzenie'', ,,Lot nad Amsterdamem'', ,,Pijany i prawdziwy'', ,,ku... twa'', ,,Niech mnie w dupę pałują'', ,,jest źle'', ,,I do ucha i do Tańca'', ,,Wszyscy pokutujemy''
na bisy kilka utworów, ale niestety nie zostałem.



_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 października 2019 09:04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
A ja wczoraj byłem na koncercie zespołu Sahel Blues (Pako Sarr, Mamadou Diouf i Sebastian Wielądek). Świetny wieczór, dużo afrykańskich opowieści muzycznych i słownych, dziwne instrumenty z rurek pcv i stuletniego pudła na kapelusze, wspólne granie i śpiewanie, dobra energia, dobre dźwięki i cudowny rytm. Polecam - Sahel Blues.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 października 2019 10:36:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
wokr pisze:
Sahel Blues

włączyłem sobie pierwszą z brzegu propozycję z youtuba i już mi się podoba!

Muzzy'84 pisze:
Rozjuszony bażant

co za świetny tytuł!

i jaka nazwa dla kapeli!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 października 2019 07:07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Rozszalałem się ostatnio koncertowo - w niedzielę Hooverphonic w Progresji. Świetny, zupełnie nierockowy koncert. Było trochę chilloutu, trochę disco, dużo ładnych melodii, różnokolorowe sukienki młodziutkiej wokalistki. Nie wiem, która to z kolei, ale to dość płynne stanowisko w tym zespole. Dziewczyna w każdym razie bardzo dobrze śpiewała, a basista (i jeden z twórców zespołu) Alex Callier prowadził fajną konferansjerkę. Były wszystkie przeboje, te starsze z 2 Wicky na czele oczywiście najlepsze. I mimo, że przy Looking For Stars poczułem się jak w filmie "Barbie Księżniczka i Piosenkarka" (kto ma córeczki ten wie o czym mówię) to bardzo fajne to było doświadczenie. Taki brak nadęcia. Czysta rozrywka. Progresja pełna, ale też bez przesady czyli z komfortem nie wchodzenia w sferę prywatności innych osób i vice versa. Udany wieczór :D

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 53  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group