Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 13 maja 2024 03:30:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 października 2009 19:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Mudhoney w Proximie, Warszawa, 16.10.2009.

No to tak na szybko, żeby wszystko z głowy nie uciekło:
To był fantastyczny koncert. Tak, jeden z najlepszych w tym roku, ale chyba nie tylko. Warto było tłuc się do Warszawy tylko po to, żeby zobaczyć, że jeden z pionierów stylu grunge nadal potrafi dać niezwykle energetyczny występ. To co stało się w Warszawie zaskoczyło wszystkich, a najbardziej chyba sam zespół.
Wróćmy jednak do początku. A na początku było polskie The Black Tapes. Mieli dla siebie równo pół godziny, które potrafili dobrze wykorzystać. Gitarowa energia oraz wokalista, który wyglądał jak psi detektyw Ace Ventura zostały w mojej głowie. Publika co prawda dopiero się schodziła, ale nie ma się co dziwić, gdyż zespół rozpoczął koncert po dziewiętnastej, a na bilecie jasno widniało, że szoł zaczyna się równo o 20… Ktoś przedobrzył. Tak czy owak polecam koncerty Black Tapes. Ciekawe jak się prezentują na własnym gigu. Po płytę również sięgnę.

Dalej było już tylko błoto. Chwilę po 20 pojawiła się gwiazda. Jeśli przyjrzeć się uważnie, to właściwie był to najmniej popularny pierwszoligowy zespół z Seattle. I w sumie przez te wszystkie lata jechali swoim bocznym torem. Hałaśliwie, w niewielkich salach, bez wideoklipów w MTV, bez limuzyn i chyba bez tragedii. W Warszawie potrafili zgromadzić około 500 fanów. Lokal był zapełniony w stopniu zadowalającym. Po coverowej rozgrzewce panowie wystartowali z prezentacją ostatniej swojej produkcji, która z każdym kolejnym odsłuchem zyskuje w moich uszach. To dobry album, który świetnie prezentuje się na żywo. Publiczność od razu ruszyła w tany, młyn był konkretny, co chyba mocno zdziwiło zespół. Ludzie co chwilę surfowali nad głowami. Co ciekawe, przez cały koncert szaleństwo nie ustawało, a w kilku fragmentach wymykało się nawet spod kontroli. Gdy zespół odpalił swój największy hit „Touch Me I’m Sick” publika właściwie oszalała! Myślę, że to był zbiorowy obłęd! Jeden z fanów nawet wdarł się na scenę i był tak szybki, że ani techniczni ani ochrona nie dążyły go złapać! Szybki slalom i skok w publikę!
Zespół na początku patrzył na to wszystko z pewnym niedowierzaniem, ale wraz z kolejnymi kawałkami coraz bardziej się rozkręcał. Było widać ogień, energię oraz zadowolenie. Nagrodą dla publiczności było to, że występ trwał ponad 90 minut, a nie typowe dla nich 70.
Repertuar był doskonały, setlistę przeklejam poniżej. Był też fajny sklepik z umiarkowanymi cenami. 40 za winyla i kompakt. Zakupiłem sobie cd „The Lucky Ones”. Szkoda tylko, że po występie nikt z zespołu nie raczył wyjść do fanów. Wraz z kumplem i bratem czekaliśmy ponad 30 minut. Niestety na próżno.

Po tym jak okazało się, że zespół wystąpi w Polsce, Budyń i Natalia zastanawiali się, kto przyjdzie dzisiaj na ten zespół. Było mnóstwo młodzieży gimnazjalno-licealnej (w tym wiele imitacji Kurta Cobaina i Marka Arma), byli też ludzie w okolicy trzydziestki, czyli ci, którzy poznawali zawieruchę grunge’ową na bieżąco.

Setlista: Money will Roll Right In, I’m Now, The Lucky Ones, Next Time, Inside Out Over You, You Got it, Suck You Dry, Oblivion, Inside Job, Blinding Sun, Sweet Young Thing, Judgement, Rage, Retribution and Thyme, Good Enough, Touch Me I’m Sick, F.D.K., This Gift, Hard-On for War, When Tomorrow Hits, In’n Out of Grace, Hate the Police
Bisy*: The Open Mind, Tales of Terror, Fix Me, Into the Drink, Who You Drivin Now, Here Comes the Sickness

*Ponoć brakuje jakiegoś utworu z bisów. Możliwe.

W przyszłości będę prosić o przeniesienie tego posta do tematu o Mudhoney.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 października 2009 15:40:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Dobry tekst!
pilot kameleon pisze:
Tak czy owak polecam koncerty Black Tapes. Ciekawe jak się prezentują na własnym gigu. Po płytę również sięgnę.

Byłem dotychczas na dwóch występach TBT i są nieźli, choć jak na mój gust zbyt niemobilni na scenie - ich materiał jest maksymalnie energetyczny przecież... Żywiołowość muzyki zawstydziła muzyków :? ?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 października 2009 20:17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4704
Black Tapes OK. Widzialem ich w styczniu w tym samym miejscu i podobnych okolicznosciach (support Stranglersow) i w Jarocinie - pierwszy koncert bardziej mi sie podobal, bo klub to lepsze miejsce na koncert takiego zespolu, choc jarocinski koncert tez byl dobry. Niemobilni ? E, mi wystarcza, ze graja energetyczna muzyke :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 października 2009 21:27:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Ale kiedy zespół gra energetyczną muzykę, a na scenie zachowuje się, jakby był to były doomowe drony, to coś nie halo. I mimo że Bolkowi bardzo spodobał się występ Noise Conspiracy w Jarocinie i zarzekał się, że teraz wyślą wokalistkę na szkolenie w zakresie ruchu scenicznego... to chyba nic z tego nie wyszło ;).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 października 2009 12:48:08 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Po prostu Wiśnia ma już nie te lata, a scenowo się wyszalał za czasów ogólniaka :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 października 2009 19:59:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
W czym grał?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 października 2009 09:58:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21419
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
W Six-Pack.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 października 2009 12:01:52 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Pet pisze:
W Six-Pack.

Też, ale później. Na początek było Ten Seconds Down, potem Angelreich (co właściwie było przedłużeniem TSD), następnie Fall Behind, a potem Six-Pack.

http://www.sphcmusic.za.pl/#0 tutaj można sobie ściągnąć Ten Seconds Down (i kilka mniej lub bardziej ciekawych rzeczy z Piły lub z Piłą powiązanych).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 października 2009 11:54:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25413
Piszecie tu o dziwnych wykonawcach, których w ogóle nie znam :-)
natomiast ja wczoraj byłem na koncercie Wolnej Grupy Bukowina, którą nie tylko znam, ale nawet bardzo cenię. Choć to już dinozaury w pełnym tego słowa znaczeniu... zrobiło mi się ich aż żal, kiedy powiedział pan Juszczyszyn, że zagrają teraz "coś nowego"... i było to z roku 2001...
Ale narzekać nie będę, bo i te "nowe" były ładne, za to te klasyczne - wręcz bardzo ładne. Państwo nie próbowali niczym zaskoczyć, zagrali absolutne best of - gdybym chadzał na ich koncerty tak często jak na Armię, to pewnie szło by się załamać, ale jako że widziałem ich na żywo po raz pierwszy, to jestem w pełni zadowolony.

Jakby nie patrzeć, mają w repertuarze kilka utworów dla mnie bezsprzecznie na pięć gwiazdek, co nie o każdym wcale dobrym zespole mogę powiedzieć (np. tym toptenowanym obecnie przez monikę ;-)). Piosenka wiosenna, Sielanka o domu, Bukowina Druga... to mnie zachwyca :D Silne zaplecze w postaci różnych W mieście jak ryby tramwajów, chodzących ulicami ludzi, innych Rzek i Nut z Ponidzia - ech piękne to. Bardzo się cieszę z takiego niespodziewanego obrotu spraw wieczorem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 października 2009 23:09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
o, miałem kiedyś iść na ich koncert ale coś wypadło i w końcu nie byłem.... w sumie wolnej grupy bukowiny twórczość znam tylko z czasów gdy grał z nimi Wojtek... i bardzo mi się podoba

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 00:57:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Wróciłem własnie z koncertu The Legendary Pink Dots. Byłem podziębiony i słyszałem ich pierwszy raz w zyciu, ale spodobała mi się ich propozycja muzyczna.
Ich muzykę trudno opisać. Jest tam psychodelia, jest trans, jest trochę tajemniczych brzmień. Miałem kilka skojrzeń. Po pierwsze wczesny apocalyptic folk (ale w LPD więcej jest rocka i elektroniki). Wokalista ma podobny głos do Davida Tibeta i nieraz wchodzi w podobnie maniakalną manierę, ale muzycznie blizej im do Sol Invictus (co nie znaczy, że blisko). Chwilami niektóre dźwięki przypominały Osjana i ich plemienne brzmienia "niewiadomskąd". Najmocniej skojarzyli mi się jednak z Dead Can Dance. Niektóre utwory tez brzmiały jak ściezka dźwiękowa do podróży po dziwnej, egzotycznej krainie. Ale to tylko skojarzenia i zespół brzmi jak nikt inny.

Legendarne rózowe kropki graja jeszcze kilka koncertów w Polsce:
3 listopada 2009 Poznań, Pod Minogą
4 listopada 2009 Wrocław, Łykend
5 listopada 2009 Kraków, Łódź Kaliska
6 listopada 2009 Warszawa, 1500m2 do wynajęcia

Duzo czasu nie zostało, ale jesli ktoś nie ma innych planów to polecam.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 01:22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
azbest23 pisze:
3 listopada 2009 Poznań, Pod Minogą
..kurczę ! po tym co napisałeś to bym się wybrał....ale niestety zachorował żem... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 12:36:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Zastanawiałem się nad wybraniem się do Łykendu, ale też mnie coś rozłożyło :?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 17:52:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
A kto chciał iść w Krakowie i Warszawie, ale zachorował? Będzie komplet.
A już poważniej - współczuje. Mnie też trafiło, ale miałem już bilet więc jakoś się doczołgałem.
Miłego (i przede wszystkim szybkiego) zdrowienia - najlepiej przy jakiejś fajnej muzyczce.
A na łez otarcie kilka fotek z Gdyni:
http://fotogrip.pl/?p=848

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 20:10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
azbest23 pisze:
5 listopada 2009 Kraków, Łódź Kaliska

Idę. Dziś kupiłem bilet.

Cytat:
A kto chciał iść w Krakowie i Warszawie, ale zachorował?

A kto?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 53  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group