Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 09:57:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 maja 2006 14:36:47 

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 17:43:03
Posty: 553
3bajki pisze:
Dziś o 19 pod pałacem Bakszysz i Dezerter za darmo (było?)

zgadz się, koncert odbył się w poniedziałkowy wieczór. zdjęć kilka (więcej niedługo będzie na stronie):

Bakshish
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i Dezerter
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
www.pozarmoskwy.art.pl
www.lubiejewski.art.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 22:16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Zastanawiam się, dlaczego AP musiało występować przed Che!, bo przecież nie z tego powodu, bym mógł się wyspać przed kolejnym dniem pracy :mrgreen:
W każdym razie usłyszałem praktycznie większość kawałków, które chciałem poznać na żywo: "Kult Ur", "Jesteś moją skałą", "Uciekam", "Lunatyk", "Hiperglobalny", "Znajdę Cię", a fragmenty instrumentalnego "Bez tytułu" usłyszałem na próbie. Były jeszcze 3 lub nawet 4 utwory, których nie można znaleźć na żadnej z dwóch płyt. Czekam zatem na nową, bo to, co usłyszałem, przekonuje mnie, iż nie tylko AntiArmia potrafi zakląć w ciężkie i ostre (a nadal lżejsze i delikatniejsze od AP :wink: ) dźwięki coś nieuchwytnego.
Z "Marzenia C-1" zagrali tylko "Linoskoczka".
Żałuję, że nie wziąłem aparatu :roll:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 czerwca 2006 19:00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
W miniony wtorek byłem Traffic Clubie na dość dziwnym koncercie promocyjnym najnowszego krążka Ścianki pt. "Pan Planeta", a niezwykłość występu polegała na tym, że Maciek Cieślak zagrał zupełnie sam, bez kolegów i wyłącznie na gitarze akustycznej. Brzmiało to po prostu jak... The Soundrops :D Takie samo zaangażowanie w śpiew i grę na instrumencie :brawa:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 lipca 2006 23:42:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
dziś byłem na koncercie Róże Europy,,,...,,,
tragedia...
texty w stylu: wskocz na moją karimatę, zrobimy sobie figo fago...
:? :? :? :? :? :? :?
tragedia
nie polecam... do tego muzyka jak z offspringa...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 lipca 2006 12:53:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Kilka fotek z wczorajszego koncertu Cymeona X. Gardło mam zdarte. Czad był na maxa!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Socjalna rewolucja
Lepszy świat!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 lipca 2006 14:58:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
No i nikt nie był... A piękna trasa i całkiem niezły, choć egzotyczny może dla niektórych, koncert w naszym kraju się odbył.

Potty Umbrella jako support. Acid Mothers Temple&The Cosmic Inferno jako gwiazda. Okazuje się, ze "Mózg" może być dobrze nagłośniony. PU, choć (porównanie nieuniknione) mniej porywający niż Elvisi dali świetny występ. Może nie mają już tej głębi i tajemniczości, może nawet na perkusji (a już zwłaszcza na dwóch) można pokusić się o więcej rozmaitości (jak twierdzą znawcy :wink: ) to potencjał widoczny a i płyta miła w odbiorze (no i za śmieszne 15 zł dostępni pierwsi Elvisi!).
AMT&CI zaczęli ok 23.30 i w utworze numer jednej zmiażdżyli, wbili w ziemię i zahipnotyzowali na maxa. oooooo, perkusjeeeee!!!! Gitara Kawabata Makoto :shock: :shock: :shock: Takiego szaleństwa w życiu nie widziałam. Stałam tam, a w głowie "Tak musialo być na Crimsonach w pięknych czasach..." Łoooo! Koncert na tysiąc gwiazdek! Wokale zniewalające. Muzyka czarująca i nagle zmieniająca się, żeby poprowadzić inną hipnotyzująca ścieżką. I tak do końca... Masakra!!!!!!! No i Okano Futoshi: drums, god speed :D Uśmiechający się od początku aż do odjazdu. I tak sobie pomyślałam, że Black Sabbath to pikuś jednak... (ale na żywo nie słyszałam, daję jednak głowę, że bez szans...)

Malta
DEVENDRA BANHART bardzo przyjemny wstęp. Duża radość, świeżość i duch rock'n'rollowo-hippisowski. Trudno było usiedzieć. Tańczyć tańczyć tańczyć się chciało!!!

ANTONY&THE JOHNSONS zawód. Bo to on był celem wyprawy, a tak się jakoś prześlizgnął za pomocą gwiazdorstwa trochę? mam nadzieję, że to mój fałszywy odbiór. Kwas gadający na dwóch najlepszych utworach. po co??? od For today... a właściwie po, zaczął się dobry występ, ale to już za późno...

COCOROSIE porywające. Świeżość, energia, zdolności sióstr. Radość Rosie. czar kobiecy... i zniewalająca końcówka... Pierwszy występ magnetyzujący.

ANIMAL COLLECTIVE magnetyzm? to było przeniesienie w inny wymiar!!! Elektronika. Głos. Szaleństwo. Bębny!!! Bębny!!! Bębny!!! Sen odszedł. Czas spadł... Miazga Miazga Miazga!!! I dopiero teraz można sięgnąć po płyty.
a o5 rano w Toruniu i na okrągło cocorosie, devendra bla bla bla... nie ten wątek :D

Dzięki uprzejmości naszego przyjaciela-kierowcy-fotografa...-oto kilka zdjęć z Poznania: http://www.venco.com.pl/~dzemik/foto/malta06/

To tyla. Chciałoby się znów na koncert.

PS. Ten temat jakoś bardziej do Gwiazdkorumu mi pasuje... tzn. ocenarium :?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Ostatnio zmieniony czw, 06 lipca 2006 13:59:47 przez manool, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2006 08:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Jasiek pisze:
Idzie ktoś z Was jutro na KSU do Stodoły?


Na tak beznadziejnym koncercie to dawno nie byłem.... :x


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2006 22:58:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Pet pisze:
To chyba znaczy, że nie muszę żałować, iż nie poszedłem. Jakieś szczegóły?


Koncert miał się zacząć o 19:30. Jako support grał młodziezowy zespół Akurat.. Grali do 22:10! Straszne smęty... normalnie zasypiałem. KSU wyszło jakoś przed 23. Na początku nic im nie stroiło. W pierwszym utworze Siczka urwał struny w gitarze. Nowy gitarzysta bawił się w wodzireja i gadał jak potłuczony
Na KSU nagłośnienie jak na Stodołę fatalne (akurat Akurat było świetnie nagłośnione) i nie byłem w stanie zrozumieć tekstów z nowej płyty, której nie znam. Koncert skończył się równo o północy.
NIe chcę z siebie robić jakiegoś starca i wyjadacza koncertowego, ale strasznie męczyła mnie też masa nawalonych 13-14 latnich fanów zespołu Akurat z wygolonymi irokezami, którzy ciągle szukali zaczepki...

Podsumowując... C.ujowy support grający ponad dwa razy dłużej niż "gwiazda wieczoru" + fatalne nagłośnienie + zespół niezgrany ze sobą (ze składu który widziałem na PRLu był chyba tylko Siczka) + dziwne towarzystwo = tak beznadziejny koncert na jakim dawno nie byłem :x

Nawet w pogo bałem się wejść, żeby kogoś nie skrzywdzić :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 grudnia 2006 13:07:19 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Koncert Kolaborantów - 13.12.2006 - Szczecin

Na początek muszę napisać, że tak dupnego miasta dawno nie widziałem. policja nie wie gdzie jest jeden z ważniejszych klubów muzycznych miasta, wokół Hormonu nie ma żadnej knajpki, gdzie można by napić się piwka przedkoncertowego, a wszystkie bramy obstawione są przez policję. Tyle refleksji czas do konkretu.

Koncert rozpoczął się planowym opóźnieniem, czyli koło godziny 20. Luda jak na taki klub sporo, ponoć o wiele więcej od standardu. W tle telebim , na którym leciała stara wersja Godzilli (ta jedyna słuszna), na scenę wychodzą muzycy. Ważnym jest wspomnieć tu o tym, iż był to mój pierwszy i jak na razie jedyny koncert Kolaborantów. Zespół wyluzowany przechodzi do natarcia. Na początek bliżej mi nieznane utwory poleciały (może z solowych płyt Przemka, albo jakieś nowości, albo utwory których dawno nie słuchałem ;) ). W każdym bądź razie od wolniejszych utworów przechodzono do szybszych, publika dawała radę śpiewając szerzej znane utwory jak np. "Jak długo", "Pociąg do H." czy "Miłość". Zabawa pod sceną niemal cały czas. Przemek widać było, że dawno nie występował przed publicznością i wydawać się mogło, że dość dziwnie się trzyma na tej scenie, ale w odbiorze jeszcze bardziej zbliżyło to publiczność i zespół. A jedna rzecz, która jeszcze bardziej była wyeksponowana to funky brzmienie. Słyszałem na płytach, ale nie w takiej ilości (i nie powiem, dodatkowy plus za to). Zespół bisował 2 razy, nie chcieliśmy ich za szybko wypuścić. Oczywiście nie zabrakło "Transparentyzmu", który w Szczecinie uchodzi za szlagier.

Po tym chaotycznym opisie małe podsumowanie :
- Dużo, ale nie za dużo ludzi
- Dobre nagłośnienie sali
- Udana zabawa
- Moje ulubione piosenki :faja:
- Duży czad i kontakt z publiką
- Podwójne bisy

To powinno mówić samo za siebie.

Po koncercie rozmawiałem chwilę z gitarzystą. Mówił, że na wiosnę planowanych jest kilka/kilkanaście koncertów, ale nie wiadomo jeszcze co z tego będzie. Jeśli się odbędą to idźcie na nie!

Howgh :faja:

edit : zapomniałem dodać w jakim mieście :roll:


Ostatnio zmieniony pn, 18 grudnia 2006 13:46:26 przez Groszek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 lutego 2007 01:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
relacja z koncertu Kolaborantów w CDQ

wiec tak: na początku zauważyłem, że publika bardzo hm... metroseksualna, na szczeście potem, jak zaczeli grać, zrobiło się lepiej. Wiekowo był to jeden z koncertów, na których ja raczej zanizałem, a nie zawyżałem średnia wieku. Zespół - Przemek T. szczęsliwy, w swoim żywiole, rzucał żartami ze sceny, wyluzowany, miło było go widzieć w tak dobrej formie... Reszta zespołu róznie - dobrze technicznie, ale nie widziałem zbyt wiele radości. Troche elektroniki, co mogło drażnić, ale też mogło byc gorzej, na stare kawałki to nie wpłyneło zbytnio, wersje raczej klasyczne, bez dużych zmian i kombinowania, czasem tylko cos zagrane wolniej od oryginału, ale to raczej w przypadku kawąłków w średnim tempie, które teraz zyskały na ciezkości. W nowych elektronika była dosc wazna, ale te nowe kawałki tez dawały rade, kawałki nowe były 4, z czego 2 miały cos wspólnego z punkrockiem. Zagrali dużo rzeczy starych, a nawet bardzo starych. Po kolei (wg płyt) - Potega bluesa, Kraj niedobrych rad, Szczere Polaków rozmowy (z dedykacja dla abp Wielgusa), To my urodzeni w latach 60-tych, Jak długo, This is America, Miłośc, Do misjonarza, Dumanie (!), Coś (w wersji takiej jak na "Znów po stronie wiekszości", czyli połaczone w jedna całośc ze Straznikami moralności cz.1), Transparenty, Pociag do Hollywood, Strażnicy moralności cz. 2, A może to ja (czyli 11 kawałków z pierwszej płyty), Twoja energia, NŚR, Północ (z wplecionym fragmentem innego wiersza Stachury, ale wykonywanego przez Hey, "A kiedy ona Cie kochac przestanie.." - myslałem, że padne ze śmiechu, bardzo dobrze to wyszło), Kolaboranci (czyli z drugiej płyty tylko 4 kawałki, zabrakło "Pomożemy", którego sie publika domagala dosc intensywnie, mi zabrakło tez "Oczu", ale nie można mieć wszystkiego). Z trzeciej płyty juz tylko dwa kawałki, ale za to najwieksze hiciory, czyli Braterska krew i Kapłan (mowa pierwsza), dodatkowo jeszcze, na bis Tata Nomeansno z polskim tekstem. Z "Kukieła", choc to niby promocja tej płyty - tylko Jeszcze jedna piosenka o.. Razem 26 kawałków, liczac dodatkowy żartt - 27, jeśli o niczym nie zapomniałem. Świetny koncert, macie czego żałowac.

http://youtube.com/results?search_query ... rch=Search - tu sa 4 nagrania z tegorocznej trasy, reprezentatywne dosc.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony ndz, 04 lutego 2007 15:07:08 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 lutego 2007 19:28:43 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
a byłem w poniedziałek na koncercie Kolaborantów w Poznaniu no i kilka refleksji :
- strasznie mało ludzi
- dobre nagłośnienie, dobre brzmienie
- przekrojowe granie, ale wiecej rzeczy których do końca nie znam (na plus), chyba podobnie jak w Wawie, bo też zagrali Stachurę
- zabawa była, aczkolwiek przyszedł jeden z moich "ulubieńców" Filip i oczywiście musiał trochę nadymić
- niestety z braku sił prawie cały koncert przesiedziałem, ale i tak mi się podobało.

Howgh!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 maja 2007 07:56:30 
Cytat:
10-13.05.2007 Warszawa - Studio im. W. Lutosławskiego
Gwiazdami Kapela ze Wsi Warszawa, Kroke, Kapela Brodów, Kwadrofonik i węgierska Fono Orchestra. Ponadto konkurs, występ laureata Folkowego Fonogramu Roku oraz koncert muzyki ludowej.

Kroke mi się bardzo podobało. Choć podobno nie grają jak kiedyś (np. jak z Edytą Gepert), więcej przestrzeni, jazzu, klezmerki i arabskich klimatów.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 czerwca 2007 20:17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
W piątek 1.VI byliśmy na koncercie Placebo na Torwarze. Podobało mi się .Intrygujące połączenie dystansu i emocji. Poza tym - smutek Placebo czasami autentycznie mnie wzrusza. We need to concentrate on more than meets the eye...

Best moments.

(Najbardziej czekałam na "Bitter End" i - niestety - rozczarowało mnie to wykonanie, ale nic to).

Special k - szybkość!
20 years - wzruszenie
Running Up That Hill - bardzo ciekawie rozwinięty cover. Początek subtelny, delikatny - po to, by skończyć w mroku wręcz ... industrialnym.
Taste in Men - ciężar... kontynuacja końcowych klimatów "Running"...

Zrobiłam kilka kiepskiej jakości zdjęć, na których widać głównie wizualizacje i światła, ale wrzucam ku pamięci. ;-)


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 czerwca 2007 11:15:03 
Więc ktoś poza dziećmi jednak lubi Placebo :twisted:
Ja się zgodziłbym z tym co napisali w artykule z którym polemizowałaś. Swoją drogą radzę posłuchać Sentenced, to na ich grze bazowało Placebo, Him i parę innych rzeczy
(tylko nie słuchaj najwcześniejszego Senteced, bo tam czysty metal ;) Od Forst możesz zacząć, jeśli znajdę kasetę, to Ci dam :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 czerwca 2007 17:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Igor pisze:
ps. pamiętam jak dawno temu w jakiejś audycji radiowej Oley mówił, że bardzo lubi ARMIĘ, chociaż "popłuczynami armiowymi" to tego zespołu nigdy bym tak nie określił


Pewnie ze nie! Proletariat O.K. Hej naprzód marsz Proletariat!!!!!!!!!! :peace:
Muzyka weteranów,dla nas weteranów!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group