Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:10:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 14:34:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Kamik pisze:
No nie wiem, Pet. On Pet napisał:
zaczął opowiadać światu o pikantnych szczegółach swojej (byłej) alkowy
już bardzo dawno temu.


Do mnie te jego opowieści dotarły dopiero teraz. Jeżeli gościu raczył gawiedź takimi "pikantnymi" opowieściami już od dawna, to tym bardziej niech spada na pudelka - tam się chyba odnajdzie lepiej niż w studio.
W którymś wywiadzie Stańko zapytany o swoją opinię na temat sceny yassowej powiedział, ze wszystko fajnie, że docenia i wogóle, tylko nie podoba mu się to, że ludziom związanym z tą sceną bardziej niż na wiarygodności i autentyczności artystycznej zależy na poklasku publiczki. Coś mi się zdaję, że zachowanie Tymona idealnie wpisuję się w tą tezę.

Nie, nie mogę... dorosły facet jęczący i skamlący w taki sposób na łamach plotkarskiej gazety, że dziewczyna go rzuciła = NĘDZA

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 14:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Ale to dawna sprawa była... I w sumie ostatnio nawet zapomniałem o tym. Niemniej jednak jest
Pet pisze:
NĘDZA



Z innej beczki. Ponoć ostatnio pojawił się na rynku "Bigos Heart". Premiera opóźniła się z niewiadomych powodów o ponad miesiąc. Co w środku? Nie wiem, nie słyszałem jeszcze. I nie pali mi się zbytnio do zapoznania się z tym materiałem.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 listopada 2009 21:46:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
slucham sobie debiutu Kur - bardzo dobra, freakowa plyta, zaluje, ze jej nie docenilem wczesniej. Boski porownal ja do ''Songs for Genpo'' - kiedys zdecydowanie wolalem ''Songs...'', ale teraz chyba mi sie to troche odwrocilo. No i moja ciocia mieszka w Jelitkowie, chyba nawet w bardzo wczesnym dziecinstwie mialem okazje goscic w slynnej smazalni :wink:
Ale z postem Peta sie zgadzam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 10:57:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
slucham sobie debiutu Kur - bardzo dobra, freakowa plyta, zaluje, ze jej nie docenilem wczesniej

A ja nie potrafię się do niej przekonać. Bezsensowne przekombinowanie. Najfajniejszy fragment to pogaduchy po niemiecku. :)

A w międzyczasie zapoznałem się z albumem "Bigos Heart". Niestety płyta nie jest najlepsza. Tymańskiemu coraz bliżej do Czerwonych Gitar niż do Beatlesów. Wszystko już było, nic nowego, nużąca maniera Tymona. Całe szczęście płyta jest lepsza od "Don't Panic...".
Jest jednak mały chochlik na tej płycie. Otóż wykroiłem sobie z całości 4 utwory. "Bigos Heart", "Sunday", "Posłuchaj Siddharto" (śpiewa Grzegorz Halama), "I Don't Know". Po takiej destylacji całość nabrała niesłychanego blasku! To byłaby epka dziesięciolecia, a "I Don't Know" idzie ostro na przebój roku.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 11:02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pilot kameleon pisze:
Całe szczęście płyta jest lepsza od "Don't Panic...".



To w sumie nie jest jakiś szczególny wyczyn ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 grudnia 2009 11:05:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
To w sumie nie jest jakiś szczególny wyczyn

Nie jest, to prawda. Z drugiej strony mogło być jednak gorzej. 8)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 13:26:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Tymański Jazz Experience, klub Żaczek, Kraków, 11.03.2010
Udawany jazz

Obrazek

Tymańskiego w składzie jazzowym widziałem raz na ubiegłorocznym festiwalu OFF. Grał z udawaną Miłością. Postanowiłem zweryfikować moje dotychczasowe wyobrażenia o nim, jako o muzyku jazzowym. Kocham Miłość, lubię jego Yass Ensemble więc Jazz Experience również powinno przypaść mi do gustu. Zespół w składzie Tymański, Wojtczak i Staruszkiewicz wyszedł na scenę z godzinnym opóźnieniem. I już w pierwszym utworze (z repertuaru Tymański Yass Ensemble) pojawiły się kłopoty. Zepsuło się coś w kontrabasie (brak mostka widać na powyższym zdjęciu). Po przerwie technicznej zespół powrócił na scenę i zaprezentował najbardziej bezbarwny jazz jaki można sobie wyobrazić. Nie ratowały tego nawet kompozycje z repertuaru Miłości, które chyba dwukrotnie pojawiły się w programie. Również nagłośnienie nie było najlepsze. Jedno, bardzo wąskie pasmo i kiepskie brzmienie kontrabasu irytowało do granic możliwości. Słuchając muzyki granej przez zespół odniosłem wrażenie, że każdy z muzyków gra sam dla siebie, a najgorzej wypada niestety Tymański. Wiem, że potrafi na scenie dać z siebie wszystko. Szkoda tylko, że zdarza mu się to niezwykle rzadko.
Słaby występ został ubarwiony gadkami Tymona, które były najjaśniejszym punktem imprezy. Jego specyficzne poczucie humoru rozbawiło mnie do łez. Może następnym razem nie brać ze sobą zespołu i przyjechać jako jednoosobowy kabaret? Jestem za.

Zdjęcia tutaj.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 października 2010 08:38:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Tymański powołał do życia zespół o nazwie Jazz Out. Na warsztat wzięli panowie repertuar Theloniousa Monka. Szczegóły tutaj.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 października 2010 15:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
"Epistrophy"!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2011 21:12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Ty ... 60054.html

to od razu za jednym zamachem to zalinkuję, tymon to genialny rozmówca !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2011 23:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie dane mi było do tej pory tego stwierdzić na podstawie wywiadów, które z nim czytałem. Możliwe, że w tym wywiadzie było inaczej, ale niestety nie dowiem się tego bo odpuściłem sobie, po przeczytaniu pierwszego pytania o treści:

Cytat:
Tymon, co jest dla ciebie kwintesencją polskiego gówna? Czy śledzisz jeszcze nasz rodzimy trzodorynek muzyczny ?


Nie dowiedziałem się więc co Tymon uważa za kwintesencje polskiego gówna, ale ja za kwintesencję gówna dziennikarskiego uważam niestety wywiady, w których są stawiane pytania z tezą. Sorry, nic nie poradzę - miętki jezdem.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2011 08:16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
panie mięczak, żadnej tezy nie stawiałem, po prostu odwołałem się do tytułu filmu tymona i wcześniejszych jego wypowiedzi, tyle :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2011 13:49:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek

Troszku wchodzimy na armijne podwórko. Tfaruk z gościnnym udziałem Tymańskiego i Mazolewskiego.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2011 21:52:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A coś więcej? Przesłuchałem numery dostępne na stronie, a nie wiem, czy można się spodziewać czegoś więcej. Ocenicie to na blogu? :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 lutego 2012 09:25:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Polskie gówno w krakowskim Żaczku, 28.01.2012.
Obrazek
Obrazek
Fot. Basia Budniak

Tutaj chyba lepszy wątek niż u Brylewskiego, który tylko gościem w całym tym przedstawieniu.
Otóż ja nie byłem na tym koncercie. Była natomiast Basia. I chyba jej zazdroszczę. Chyba bardzo zazdroszczę. Zdjęcia znajdują się tutaj.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group