Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:11:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 kwietnia 2008 13:27:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 27 grudnia 2007 10:01:53
Posty: 75
Skąd: sam nie wiem
Jakoś nigdy nie przepadałem za klimatami typu Nightwish. Tzn. pojedyncze piosenki - np. Nemo - ok!, ale wiecznie tego słuchać nie mogłem.
Powróciłem całkiem niedawno, bo koleżanka mi poleciła. Póki co kupiłem Once'a. I jestem zadowolony.

Once
Całkiem dobre, nieco tajemnicze rozpoczęcie - Dark Chest Of Wonders. W Wish I Had An Angel pojawia się także głos męski, ten kawałek prawdę mówiąc nie przypadł mi do gustu. Nemo to jak dla mnie zdecydowanie najlepszy utwór na płycie. kolejne trzy są raczej średnie, przy Dead Gardens poprawia mi się humor, refren jest świetny. Złożony Ghost Love Score to jeszcze lepszy numer, melodyjny, odpowiednio długi, ale w żadnym wypadku nie nudny.
Bardzo dobra płyta, Nemo wymiata, ale wątpię, żebym w najbliższym czasie znowu kupił jakąś płytkę Nightwisha.
Daję 5 z małym minusem = -5.

_________________
Raz przynajmniej bądźmy godną reprezentacją gatunku, do którego mamy nieszczęście należeć.

Vladimir


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 kwietnia 2008 20:22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
aktualnie Once - to mój ulubiony album Nightwish,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 kwietnia 2008 10:50:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
mi wystarczyło jedno przesłuchanie akurat w tym przypadku, nie lubię tej płyty

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 kwietnia 2008 17:33:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 27 grudnia 2007 10:01:53
Posty: 75
Skąd: sam nie wiem
Armijny Smoku, jaka płytkę Nightwisha polecasz mi, fanowi Once'a :) ?

_________________
Raz przynajmniej bądźmy godną reprezentacją gatunku, do którego mamy nieszczęście należeć.

Vladimir


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 14:59:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
w tym wpisie w sumie jest wszystko zawarte,,, polecam ep-kę "Over the hills and far away - ale to oczywiście bardzo subiektywnie,,, wokal Tarji na Once jest najmniej operowy - ale generalnie - jak najbardziej,,, do tego bardzo lubię ich koncertówki,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 maja 2008 11:57:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
przy okazji zgrywania z dysku rzeczy, których nie słucham częściej, niż kilka razy w roku przypominam sobie Nightwisha, mam wrażenie, że ta ostatnia płyta jest najmocniejszą pozycją od czasu "Wishmastera" i całkiem sporo kawałków z niej zostanie na dysku. Ale nie są to już czasy, gdy mógłbym takiej muzyki słuchać w większych ilościach.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 sierpnia 2008 00:07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
rozglądając się po tym wątku - zauważyłem, że jeszcze w sumie nic nie napisałem odnośnie solowej działalności ex-wokalistki Nightwish - czyli Tarji Turunen,,,

My Winter Storm
Obrazek
Album trochę nierówny, taki jakby przygotowany na zimowy wieczór: długi, momentami zimny, czasem zaskakujący - czasem usypiający...
"Ite, Missa Est" - intro - przypominające bajkową przeprawę do pierwszego utworu
"I walk Alone" - bardzo dobry utwór - porywający -trochę przebojowy- był to pierwszy singiel promocyjny - który pokazywał, że Tarja ciągle ma rockową duszę - i nie zamierza z tego rezygnować. ****
"Lost Northern Star" - tajemniczy, wprowadzający nieco "nightwishowy" klimat utwór - wraz z niepokojącymi chórkami,,, miło się tego słucha. Podobnie jak w pierwszym utworze - brak szybkiego tempa - jednak nie brakuje tu mocy ****
"Seeking For The Reign" - to tylko dłuższe wprowadzenie do następnego utworu,,, takie intro,,,
"The Reign" - rzewna ballada - można zasnąć - ale to bardzo przyjemny dobry sen,,,
"The Escape Of The Doll" / "My Little Phoenix" - utwór z intrem,,, kolejny - trochę z mocniejszym uderzeniem (choć cały utwór osadzony jednak w stylistyce balladowej), rozpoczynający się bębnami - choć bębny na tej płycie wydaja się jednak mało etniczne - a bardziej elektroniczne, to jednak wprowadzają trochę inny klimat,,,
"Die alive" - to drugi singiel promocyjny,,, teledysk podoba mi się zdecydowanie bardziej od pierwszego,,, jest to trochę bardziej dynamiczny utwór niż pozostałe ma płycie,,, ogólnie cała płyta brzmi jak wolniejsza wersja Nighwisha bez solówek gitarowych - tu jednak mamy zaprzeczenie tej tezy - choć solówek tu jakoś nie dosłyszałem - to jednak utwór ma nieco szybszą rytmikę,,,, podobają mi się tu klawisze - całkiem przyjemny motyw (może trochę nawiązujący do "Nemo"),,, *****
"Boy And The Ghost" - kolejna ballada - choć wyśpiewana pięknym - prawie momentami operowym głosem,,, podoba mi się muzycznie - choć gitara wchodzi dopiero pod koniec utworu,,, ****1/2
"Sing for me" - w sumie nie za bardzo widzę różnicę co do wcześniejszego utworu - trochę w tym momencie płyta zlewa mi się - z racji dużego podobieństwa aranżacyjnego,,, ballada - przy której się zasypia/odpływa ***1/2
"Oasis" - delikatne klawisze wprowadzają słuchacza w nieco bajkowy nastrój,,, chyba jest to moja ulubiona ballada na tej płycie,,, *****
"Poison" - znany cover znanego wokalisty, choć w tej wersji podoba mi się bardzo,,, jest dużo rytmiki, jest czad, choć domyślam się, że ten utwór koncertowo może całkiem nieźle funkcjonować,,,
"Our Great Divide" - kolejna pięknie i czysto wyśpiewana ballada,,, bardzo piękna, ale nawet teraz - pisząc tego posta zaczynam przy niej robić się z lekka senny,,,
"Sunset" i "Damned And Divine" - kolejny utwór z intrem, wprowadzającym nieco bajkowo - tajemniczy klimat,,, to jednak kolejna rzewna piosenka, w której do połowy jest powielany schemat: powolne rozpoczęcie -> później nieco mocniejszy refren i tak ten utwór rozkręca się w kółko, ale rozkręcić się nie może,,, w środku jest nieco ciekawa interesująca wstawka, jak również szepty Tarji, które ubarwiają nieco tę kompozycję,,,
"Ciaran's Well" - to zdecydowanie najbardziej dynamiczny, ciekawy i chyba także porywający utwór na płycie,,, jest w nim zarówno agresywny riff, piękny wokal, operowe chórki, krzyk i dużo emocji no i perkusja, która w tym utworze brzmi naprawdę imponująco (2 stopy?? -> zdaje się, że tak!!) Oczywiście przester gitarowy mógłby być jeszcze bardziej soczysty, ale i tak jest dobrze! *****
"Minor Heaven" - po bardzo mocnym uderzeniu (jak na klimat tej płyty) - przychodzi znowu zwolnienie tempa biegu - w który wprowadził słuchacza wcześniejszy utwór,,, ta ballada jednak się rozwija - jest część spokojna - która bardzo naturalnie przechodzi w część ostrzejszą (choć z pewnością nie bardziej dynamiczną),,,
"Calling Grace" - ballada, grana nieco z uboższym instrumentarium niż większość na płycie - bardzo wyciszająca,,,
Bonusy:
"Damned Vampires & Gothic Divine" - to po prostu nieco inna wersja utworu: "Damned And Divine",,, być może nawet nieco lepsza od tej z głównej wersji albumu,,,
"I Walk Alone (In Extremo remix)" - to zremixowana wersja pierwszego singla,,, w sumie mi się podoba (trochę ciekawsza niż oryginał): dodano dzwonki z sań - jakby Święty Mikołaj z Amerykańskiego filmu z reniferami przyleciał (choć pewnie w założeniach miała być królowa śniegu),,, do tego dochodzi w początkowej części akordeon a pomiędzy zwrotkami kobza,,, no i wydawałoby się, że na tym ludowych instrumentów spektrum się wyczerpie w tym utworze,,, ale nie! autorzy tego remixu wrzucili jeszcze afrykańskie bębny!! (a co będą się ograniczać!), które tak w tym utworze pasują do klimatu - że aż strach o tym pisać,,, tak jak już napisałem - utwór mi się podoba - gdy jakoś nie wchodzę za bardzo w klimat - ale jak zaczynam analizować zestawienie instrumentów - to jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu - że to wszystko nie pasuje (z lekka kiczowato to brzmi),,, zważywszy w dodatku na to, że nie jestem pewien, czy te instrumenty nie zostały wygenerowane elektronicznie,,,

Ogólnie o płycie: na pewno daleko jej do najlepszych albumów Nightwish - to jednak muzycznie zupełnie inna bajka,,, cieszy mnie jednak fakt, że Tarja nie porzuciła rockowej nuty - o czym podobno świadczą również (dosyć żywiołowe) koncerty. Jednak faktem jest, że przy tej płycie jednak bardziej się wypoczywa, zabiera ona słuchacza do zupełnie innego świata - nie jest to świat zwariowanych emocji - ale raczej spokoju - który jest czasem zmącony mocnym uderzeniem wiatru o pokryte śniegiem góry,,, drugą rzeczą jest instrumentarium: brak tu skomplikowanych solówek gitarowych - granie gitary jest raczej oparte na niezbyt szybkich riffach, a głównym instrumentem prowadzącym są klawisze, choć czasem i gitara trochę więcej pogra,,,
Ile gwiazdek za całą płytę? hmm,,, na rateyourmusic dałem 5,,, ale dzisiaj dam tylko 4,5,,, i to raczej w skali sześciogwiazdkowej,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2012 10:33:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Nowy Nightwish wyszedł ("Imaginaerum") i muszę napisać, że całkiem dobrze mi się go słucha. Zwłaszcza, że ta nowa, jak jej tam..., Aneta?, wychodzi z cienia Tarji, śpiewa po swojemu, chwilami w zupełnie innym, a dla mnie całkiem fajnym, stylu.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2012 11:31:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Ciekawe info dziś znalazłem:
http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/ ... twish.html
Niektórzy są pewnie zadowoleni, inni nie za bardzo (mi to w sumie obojętne, bo się już oswoiłem z głosem Anety, ale jeszcze nie przywiązałem aż tak bardzo jak do głosu Tarji... więc zmianę przyjmuję dosyć neutralnie...)
Być może to jakiś zwrot w karierze tego zespołu... bo nowa wokalistka zdaje się śpiewać raczej w "stylu" Tarji...


a Imaginaerum kupiłem jakiś czas temu, fajna płyta, podoba mi się bardziej niż Dark Passion Play...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2012 12:30:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
A gdzie jest info o nowej wokalistce, bo tam nie widzę?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2012 12:41:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Budyń pisze:
A gdzie jest info o nowej wokalistce, bo tam nie widzę?

Jest za to info o nowej, tymczasowej wokalistce...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2012 12:45:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ja tam widzę tylko o dwóch pannach, co zastąpiły A. na koncercie, z czego jedna to wokalistka The Agonist

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2012 12:48:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Budyń... do tej pory myślałem, że czytasz całe teksty artykułów, ale w tym wypadku przeczytałeś tylko wstęp (?) i zakończenie:
Cytat:
Warto wspomnieć, że w piątek 28 września, podczas koncertu w Denver, chorą Anette zastąpiły na scenie Elize Ryd i Alissa White-Gluz czyli wokalistki wspierające na żywo formację Kamelot.


Natomiast w środku tej notki jest jeszcze znaczący fragmencik:
Cytat:
Tymczasową wokalistką Nightwish została Holenderka Floor Jansen (ex-After Forever, Revamp).

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2012 13:14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Nie zauważyłem tego akapitu, po prostu.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 grudnia 2016 21:09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Tydzień temu udało mi się być na koncercie Tarji, z czego jestem bardzo zadowolony, bo to niezwykłe (dla mnie) wydarzenie... Zespół towarzyszący - jest tak naprawdę ZESPOŁEM i są to osobowości sceniczne, dlatego obserwowanie praktycznie każdego z muzyków było bardzo przyjemne dla oka i ucha... Repertuar stanowiły głównie utwory z dwóch ostatnich solowych albumów Tarji, wzbogacony o kilka killerów koncertowych z dwóch pierwszych płyt, akustyczny set i Nightwish Medley (raczej jako puszczenie oczka w stronę wiernych fanów). Chętnie jeszcze kiedyś się wybiorę na jej koncert - bo naprawdę było super...
Kilka fotek, które zrobiła Smoczyca:
https://plus.google.com/photos/10759537 ... 2531788961

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group