Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:05:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Czujesz Bluesa?
TAK! 68%  68%  [ 28 ]
Niestety nie, ale popracuję nad tym!;) 32%  32%  [ 13 ]
Liczba głosów : 41
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 listopada 2009 14:30:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Leniwiec pisze:
Honkeyfinger
Świetne!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 listopada 2009 09:50:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
jakby się komu chciało to zapraszam tu:
http://www.blues.org.pl/forum/viewtopic.php?t=803
historia czwartków bluesowych, co prawda zdawkowa słownie ale za to obfita zdjęciowo :D
no i przy okazji, dziś Wielka Łódź.
Zaprhrhrhaszam :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 grudnia 2009 23:21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Mam ostatnio mocno dupowaty czas w pracy. I w tych okolicznościach zaczełem se puszczać w czasie pisania różnych nudnych pism i zażaleń takie oto ootfory:
http://www.youtube.com/watch?v=fPtHv48e ... AE&index=0
oraz
http://www.youtube.com/watch?v=AEq62iQo ... AE&index=6
oraz
http://www.youtube.com/watch?v=VgEc0hzT ... AE&index=8
oraz
http://www.youtube.com/watch?v=ADCz4pXY ... E&index=10
oraz
http://www.youtube.com/watch?v=Avzv6laP ... E&index=13

i co? i pomaga! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2009 23:39:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Chuck Berry i jeszcze np. Little Richard mają to do siebie, że czasem nie trzeba ich słuchać - wystarczy na nich popatrzec i już się gęba śmieje :D .

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 grudnia 2009 13:26:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
he, he, faktycznie. Ale muzyczka też fajna - prosta jak drut, a jakoś tak chwyta :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 grudnia 2009 10:16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
...kolejny kącrt z cyklu bluesowy czwartek...

Ostatnio miałem przez mmnt taką myśl w głowie, że mi te czwartki spowszedniały i, że mi się nie chce...
no ale udało mi się przezwyciężyć ten idiotyczny stan który szybko zmienił się w dość dużą dawkę energii w zasadzie to ja jednak chce i się cieszę na ten czwartek hehe
Przychodzę o 19 do Charyzmy(koncerty z reguły planowane są na 19.30, zaczynają się około 20) a tu nikogo :shock:
Myślę sobie kurwa może dziś nic nie gra?, w nieco innym niż owa myśl tonie zapytałem o tę sprawę jakiejś pani co wyglądała hyhy kompetentnie - spokojnie będą grać , ok to ja czekam.
Zamawiam piwo, przychodzi jeden znajomy i nadaje o tym co to tam w Blusie się dzieje zaczepiając przy okazji o tematykę
lampowo-tranzystorowo-lotną.
No i jakoś tak powooooli wszystko is about to rool.
Ale ten rool też jakiś taki ospały, muzycy jakby trochę nie w humorach, ludzi mało....dramat...
Popodłączali się, zajmuje vipowskie miejsce, rozprężam się na krześle i zaczęli....
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
z twarz muzyków zniknęło pozorne jak się okazało whumorzeniebycie, brzmienie genialne (może bas trochę za głośno) i jakoś tak podświadomie czuję ojj to będzie to.
Przy okazji ostatniego Blues Solution byłem oczarowany lekkością, swadą, finezją i zabawą...teraz wszystkie te czynniki należy dać do potęgi jakiej kto sobie życzy i dodać większą klarowność dźwięku.
Widać było że współczynnik rozbujania jest wprost proporcjonalny do długości występu, dlatego to co odp*&^%$#@#$& Ci panowie w części drugiej to była magia :shock:
Mogę śmiało powiedzieć tego wieczoru błyszczał KAŻDY nigdy nie słyszałem żadnego z tych muzyków w takiej formie, to był prawdziwy muzyczny kolektyw, zrozumienie w każdej minucie i cały czas ten rozbrajający klimat radości z grania.....
Show jak zwykle robił bassman...Lechu 15 lat szukał patentu na brzmienie harmonijki w Canned Heat, ostatnio szperał trochę w internecie i znalazł! otóż okazało się, że jedna z blaszek była przycięta, Lechu ma dużo harmonijek więc też sobie jedną przyciął i teraz zagramy Boogie na specjalne zamówienie Leszka...zapłacił nam 5 dych...
i leci początek Refried Hookey Boogie! :D :D :D (czyli moim zdaniem najlepszego Boogie Ever!!!!) kurwa co za czad! :D
Do zabawnych fragmentów na pewno należała też grzechotka czy reakcja Kubiaka na Honey Don't hehe no i got my wardrobe walkin'....WARDROBE WALKIN'!!!!
i tak dalej i tak dalej, ten występ pełen był ekscytujących momentów, Siemienas czarował slajdem, Kubiak lekkością, Kordylewski finezją a Fraska i Peach feelingiem, brzmieniem...a wszyscy na pełnym luzie.
O występach tej kapeli słusznie krążyły legendy, ten występ na pewno będzie kolejną.
Dla mnie bez Cienia wątpliwości najlepszy koncert na jakim byłem w Charyzmie, będący też najlepszym koncertem w tym roku, przy okazji też takim który zapewnił sobie miejsce w wątku....The Best Of Live.
Panowie: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 20:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
...a był jeszcze taki jeden wcześniejszy Bluesowy czwartek...

Będący pod kątem samego wydarzenia zupełną odwrotnością tego opisanego powyżej.
słychać było o planach dotyczących tego występu już z pół roku wcześniej...w końcu ważny moment w historii....XXV rocznica powstania jakże szanownejjj Wielkiej Łodzi :D
Po raz drugi w życiu widziałem żeby charyzma była w oklicach sceny zupełnie pozbawiona krzeseł!, w ogóle był tłok...widać było, że przybyli starzy weterani pamiętający początki zespołu hyhyhy
Z mojej perspektywy może nie festiwal dziadków ale czułem się młodszy niż jestm :?
No ale z drugiej strony....był klimat.
Zespół wystąpił niestety bez najważniejszego w moim odczuciu załoganta tj Piotra Kałużnego....jak ktoś pamięta, swego czasu wychwalałem dość głośno grę tego pana, przyrównując między innymi do Jerrego Lee Lewisa....zdanie swe podtrzymuje i uważam że nie ma w nim przesady ani trochę.
Tym bardziej wielka szkoda, że go nie było...w zamian za to wystąpił z zespołem baaardzo dawno nie słyszany Jerzy Wróblewski....no i nie ukrywam to że dawno nie słyszany było...słychać.
Poza tym same superlatywy...świetna forma reszty, doskonały taki właśnie urodzinowy nastrój.
W secie same klasyki szikagowskiego bluesa...najbardziej chyba podobało mi się Crazy For My Baybe.
Dźwięk też bardzo ok....na koniec tort....kwiaty :D :D :D błahaha nigdy nie widziałem takie coś na kącrt i jakieś tam przemowy hehe
fajnie było :)
Mam nadzieje tylko zoabczyć ich jeszcze z fortepianem choćby na 50lecie hehe
kilka fotów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu ciekawostka z przed lat:
Obrazek

chyba tyle :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 lutego 2010 20:33:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
...na pytanie postawione przez założyciela wątku...
Czy czujesz bluesa?...Powiem zdecydowanie tak...3X Tak!!!

Zespół Kasa Chorych...



....płyta o tytule "Blues córek naszych" (nagrania radiowe)


Rodeo Blues
(R.Skibiński, J.Tioskow) (1978)
Droga do sklepu monopolowego
(R.Skibiński, J.Tioskow) (1978)
Zgniła porzeczka
(R.Skibiński) (1978)
Szalona Baśka
(M. Kisiel) (1980)
Blues chorego
(J.Tioskow) (1980)
Blues córek naszych
(R.Skibiński) (1980)
Blues 45%
(R.Skibiński) (1980)
Blues zardzewiałej żyletki
(R.Skibiński) (1980)
Blues o rannym wstawaniu
(muz.: J.Tioskow, sł.:J.Tioskow) (1982)
Pierwsze 8 godzin
(J. Tioskow) (1982)
Good morning blues
(J.Rushing) (1983)
Herkules blues
(L. Domalewski) (1983)
Gdybym był wichrem
(T.Nalepa/B.Loebl) (1983)
Chwile z El
(L. Domalewski) (1983)
C.C.Rider / See see Rider
(G.Rainer/trad.) (1983)

Skład :
Ryszard "Skiba" Skibiński (harmonijka,kazoo) (1-9)

Jarosław Tioskow (gitara) (1-15)

Włodek Dudek (gitara) (4- 8
Andrzej Kotarski (gitara) (1-9)

Marek Kisiel (sax alt) (4- 8

Leszek Domalewski (gitara basowa) (4-10)

Mirosław Kozioł (perkusja) (4-15)

Zbigniew Richter (gitara basowa) (1-3, 11-15)
Zdzisław Szczudło (Hammond (10)

Gościnnie :

Andrzej Zaucha (śpiew) (9)
Jan "Izba" Izbiński (gitara, śpiew) (11-15)
Andrzej Krzeszowic (fortepian)(9)
i ... automat perkusyjny Syntbeat (1-3))


Data wydania : listopad 2006

Info wydawcy :
Jak najbardziej subiektywny wybór nagrań radiowych jednego z najpopularniejszych zespołów ruchu Muzyki Młodej Generacji dokonany przez Marcina Jacobsona. Wśród nagrań pochodzących z lat 1978 -1983 znalazły się m.in. ich wielkie hity: "Szalona Baśka", "Blues Chorego", "Zgniła porzeczka", "Droga do sklepu monopolowego" no i tytułowy "Blues córek naszych". Sensacyjnym uzupełnienie zestawu są nie publikowane nagrania z wokalistami: Janem Izbińskim i Andrzejem Zauchą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 lutego 2010 20:51:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
MAQ, a skąd to zdjęcie z BB?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 lutego 2010 21:42:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
antiwitek pisze:
MAQ, a skąd to zdjęcie z BB?

był swego czasu koncert w Arenie (!!!!!!!!!!!!!!!!!) i Łódka saportowała :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2010 18:37:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..w tym roku jubileuszowa Rawa Blues.
http://www.rawablues.com/pl/
Bilety dosyc tanie.Cały dzień muzyki..a jak się znudzi zawsze można wyjśc :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 sierpnia 2010 10:15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
a zaphraszam tu :D :
http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=553331#p553331


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 października 2010 11:55:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Okazało się kilka dni temu, że jest taki gość który grał z T - Rex, Jonem Lordem, koncertowo z Purplami, miał dużo do powiedzenia w kapelach których choć nie słyszałem to podprogowo lubiłem - wiadomo 70siona :), z jedną z nich grał nawet na woodstocku a ja W OGÓLE NIE WIEM KTO TO :shock: :x trochę potwarz hehe więc mimo in general braku środków i dość drogiego biletu poszedłem....(w klubie dowiedziałem się, że czeka na mnie miejsce na samym środku pierwszego rzędu :shock:)
No i...Miller Anderson bardzo ok :D
Chyba nigdy nigdy nie widziałem tak antygwiazdorskich muzyków z takim stażem :o , panowie wyszli na scenę tak...po prostu nie wdzięcząc się do publiczności zajmując się początkowo wyłącznie piecami i kablami :o nagle tak jakby z boku pada rozrajające now you can see how proffesional we are, all atmosphere that you've made just fucked up...i trochę w takim luźnym klimacie trwał ten wieczór. W repertuar poza muzyką wchodziła masa śmiesznych historii, żartów sytuacyjnych i dość niecodziennych interakcji z publiką...jaaa :D
Muzyka różnista, przestrzał przez wszystkie etapy kariery Andersona (muszę poznać bliżej Savoy Brown i Keef Hartley Band :!: ) co zajęło w dwóch setach ponad dwie godziny. Był to pierwszy od bbaardzo dawna koncert na którym mankamenty w rodzaju brzmiących nieco zbyt sterylnie niektórych instrumentów bądź wątpliwej naturalności klawiszy (tylko momentami) zupełnie nie miały znaczenia, bo feeling tego wydarzenia był niemal rodzinny :D
Jeden performance był rozbrajający: podczas Little Man Dancing Anderson zdjął buty uklęknął na nich i bujając się w różne strony stał się bohaterem utworu w sensie dosłownym hehe niezłe.
Mimo widocznego pod koniec zmęczenia ekipa dała się namówić na nadprogramowe bisy w stylu nastrojowe country....miły widok.
Po koncercie basista powiedział, że robiłem sporo zamieszania i, że jeśli to oznacza zadowolenie z koncertu to on mi bardzo dziękuje :D :D a frontman widząc na plakacie dużo miejsca na podpis zamiast autografu narysował mi karykaturę swojej twarzy hehehe. Bardzo się cieszę, że byłem :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 października 2010 17:29:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..o właśnie czytając Twoją relację wiedziałem że natknąłem się na nazwisko tego muzyka..Najpewniej było sprawdzic tutaj...
http://www.okandaluzja.piekary.pl/index ... concert_pl
bo to miejsce gdzie grają najwięksi "muzyki dawnej" :wink: głównie wykonawcy grajacy bluesa..No i trafiłem..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 października 2010 19:59:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dostałem płytę zespołu Kasa Chorych Skiba..Na prawdę kawał świetnej muzyki. Od melancholijnych bluesowych kawałków ( nie dla wszystkich strawne :) ) po czadowe kompozycje..Nic a nic płyta się nie dłuży , a harmoinijka perfekcyjna.
Krótka wzmianka o płycie z neta
Kasa Chorych to zespół założony w połowie lat siedemdziesiątych w Białymstoku przez Ryszarda Skibińskiego i Jarosława Tioskowa. To grupa grająca bluesa w jego najczystszej i pierwotnej postaci. Grupą targały zmiany personalne, w połowie lat osiemdziesiątych zawiesiła działalność by reaktywować się i powrócić dopiero po niemalże dekadzie.

„Skiba” to materiał, który powstał i został wydany w 1985 roku na kasecie magnetofonowej. Nigdy nie wznowiono tego unikatowego materiału- do teraz. Właśnie powraca w wersji płytowej. „Skiba” to płyta będąca kawałkiem polskiego bluesa, ważna i warta tego aby o niej przypomnieć. Jako ciekawostka może posłużyć, na płycie wystąpił Andrzej Zaucha, który gościnnie zaśpiewał. Płyta dodatkowo wzbogacona o nie publikowane nagrania live z 1981 roku.


Lista utworów:

1. Polski blues
2. Kochaj człowieka
3. Szlaufik Blues
4. Blues o rannym wstawaniu
5. Halina M.
6. O człowieku który nie zakołysze się w rytmie bluesa
7. Kiedy tańczę gubię buty
8. Ameryka
9. Żyję z dnia na dzień
Bonusy:
10. Lutek pogromca lwów
11. Jak nas gonili tacy jedni
12. Solidarność Blues

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group