Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:21:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 20:07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Konsoletowej jakości koncert z trasy reanimacyjnego The Velvet Underground. 02.07.1993 Edynburg.
http://bigozine2.com/roio/?p=333
Nie zwlekać - długo nie powisi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 20:56:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
a ja pobieżnie przesłuchuję Loaded, które tkwi na półce Siory od chyba dwóx lat (prezent od Witka, yeśli dobrze pamiętam) i nawet mi się spodobało (do tej pory nie wyściubiłem nosa poza Who Loves The Sun)

muszę więcej posłuchać, na razie powiem tylko że Rock'n'Roll bardzo tak, Sweet Jane bardzo nie

(forumowy mięczako doda jeszcze że nie lubi The Velvet Underground & Nico, za to The Velvet Underground ceni (What Goes On najlepsze))

no i oczywiście wolę Yule'a niż Reeda (aż strach teraz z domu wyjść) :D :D :D :D


Lou? Lou? I particularly like, like the guitar action at the end, 'tis beautiful man takietakietah

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 21:38:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
:brawa: Ktoś się odważył wziąć "Loaded" w obronę!
Ale z tym "Sweet Jane" autentycznie mnie zadziwiłeś. Na moje ucho to całkiem podobna piosenka do "Rock and Roll". Ale może zdewastowałem sobie słuch i nie słyszę czegoś istotnego :mrgreen:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 22:14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ty się już Azbest kiedyś czepiałeś Morelli że lubi... chyba właśnie Loaded?
Gero, ja nie wiem czy to nie od Ciebie ta płyta u Morelli (moja była kopją).

Ja tam lubię oba te numery :) . A całość też bym sobie przypomniał chętnie - miała lekkości zaletę ta płyta, czy jakoś tak...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 22:55:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
antiwitek pisze:
Ty się już Azbest kiedyś czepiałeś Morelli że lubi... chyba właśnie Loaded?
Nie do końca:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=185606&highlight=loaded#185606 Nie mogłem strawić, że wybrała akurat "Cool It Down".

A odnośnie tego:
antiwitek pisze:
czeba ćwiczyć man
Trening przyniósł rezultaty. Jak Gero napisał, że Yule jest bardziej niż Reed to nawet mi powieka nie drgnęła :lol:

Tak teraz spojrzałem na datę: 22 sierpnia 2007 - ile to czasu mineło :|

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 23:01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:piwo: :)
Ale ten numer co Morella wybrała jest przecież spoko :) .
Azbeście, jeszcze nawet trzech roków nie ma, czym tu się martwić?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 listopada 2009 00:24:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Jak to nie ma czym? Jeszcze niedawno dwa lata ciągnęły się niczym pół wieczności. Tutaj minęły tak szybko, że nawet tego nie zauważyłem. Nie jest łatwo być mistrzem marnowania czasu 8)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 listopada 2009 07:59:39 
antiwitek pisze:
Ty się już Azbest kiedyś czepiałeś Morelli że lubi.


hyhyhyhyyh teraz bym pewnie wybraa jakies Nico albo sunday mornin' bo to się jednak broni zawsze, no chyba że znów by mi ktoś zabronił czegoś lubić :twisted: .

a ty nowak na loaded się nie zatrzymuj tylko Nico słuchaj...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 listopada 2009 16:08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ostatnio uzupelnilem Reedowe zaleglosci: zakupilem jego debiut, Transformera, Berlin i The Bells.
Debiut ok, choc bez wiekszych sladow geniuszu, Transformer i Berlin byly mi znane juz wczesniej i w sumie zgadzam sie z Azbestem w ich ocenie, niemniej jednak zamierzam w przyszlosci napisac jakiegos wiekszego posta na ich temat...ale dzis chcialbym o plycie najmniej z tej czworki znanej czyli The Bells.
Dziwna to plyta. Po pierwsze: instrumentarium. Stosunkowo malo tu gitary, duzo pianina i saksofonu. Po drugie: glos Reeda. Malo tu jego typowego brzmienia, typowej barwy. Spiewa on dosc emocjonalnie i rozpaczliwie - chyba to nie byl ciekawy okres w jego zyciu.
I sama muzyka: miejscami eksperymentalna (monolitowy tytulowy utwor, z zimnymi klawiszami i dziwnie brzmiacym na ich tle saksofonem i Reedem, ktorego wokalu w zyciu bym tu nie rozpoznal gdyby nie wiedzial, ze to on spiewa, transowy ''Disco Mystic''.), miejscami bardziej przebojowa, tyle, ze ow roztrzesiony glos nadaje tym bardziej przebojowym kompozycjom jakby innego wymiaru.
Nie do konca ogarniam te plyte (gwiazdek nie bedzie), ale trzeba przyznac, ze jest intrygujaca.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 marca 2010 18:39:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Obrazek

Żeby nie przynudzać: 10 podstawowych informacji o Johnie Cale.
W ciągu 10 minut możecie przyswoić dość wiedzy by szpanować w towarzystwie.

1. W dzieciństwie Cale nie mógł rozmawiać z ojcem - jego Babcia zabraniała mówić w domu po angielsku, a ojciec nie znał walijskiego. Traumatyczne dzieciństwo nie przeszkodziło Johnowi w zostaniu klasycznie wykształconym muzykiem.
2. Cale kontynuował naukę w Ameryce. Tam wpadł w świat współczesnej muzyki awangardowej. Grywał m. in. z minimalistą La Monte Youngiem.
3. Potem było jeszcze gorzej. Wraz z niejakim Lou Reedem założył The Velvet Underground - popularną w pewnych kręgach grupę rockową. Został wykopany z zespołu bo nie chciał grać łatwiej sprzedawalnej muzyki. Więcej tutaj: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=200517#p200517.
4. Wraz z Nico (tez grała w Vu) nagrał kilka znakomitych albumów. Z czego przynajmniej dwa wybitne: "The Marble Index" oraz "Desertshore" Więcej tutaj: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=260052#p260052
5. Przez ostatnie 40 lat nagrał kilkanaście płyt solowych o rozstrzale tematycznym od pop rocka do awangardy. Wiekszość co najmniej interesująca.
6. Cale to uznany producent muzyczny, Współpracował m. in. z The Stooges (debiutancki album), Patti Smith oraz Siouxsie and the Banshees.
7. Skomponował muzyke do ponad 20 filmów. najbardziej znane to "Basquiat" i "American Psycho".
8. Mimo, że jest już w wieku emerytalnym udało mu się nie zmienić w dinozaura. Wciąż nagrywa ciekawa, świeżą muzykę i bierze udział w interesujących projektach.
9. Nagrał m. in. takie piosenki jak "Paris 1919", "Fear is a Man's Best Friend" i "Perfect".
10. 27 marca we Wrocławiu John Cale zaprezentuje się w trzeciej odsłonie "Life Along The Borderline" - koncertu poświęconego pamięci Nico (Poprzednie dwa: Londyn 2008 i Ferrara 2009). Wśród zaproszonych gości m. in. Lisa Gerrard i Mark Lanegan.

Ponieważ pisanie o muzyce to jak stepowanie o architekturze, poniżej link do zapisu koncertu z 05 marca 2010. Cale ze swoim zespołem, wspierany przez 19 osobowa orkiestrę odgrywa w całości swoją płytę "Paris 1919" i kilka innych piosenek.
http://www.multiupload.com/69TIX94K2L albo http://sharebee.com/b247161f

EDIT: Błędnie podałem, że marcowy jest w Poznaniu zamiast we Wrocławiu. Już poprawiłem.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony czw, 11 marca 2010 17:03:38 przez poprzednio jako azbest23, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 11:27:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
azbest23 pisze:
27 marca w Poznaniu


azbest23 pisze:
Mark Lanegan

Cococococo?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 11:29:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
O, ten Lanegan to mi umknął, ale ciekawe, czy poza jakąś piosenką Nico zaśpiewa coś swojego. W sumie w moim przypadku to i tak jest to tylko teoretyzowanie, bo do Poznania się nie wybieram :(

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 19:51:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Miło, że ktoś to przeczytał. Nawet jeśli nie na taki odzew liczyłem :lol:
Do do udziału Lanegana: w Londynie i Ferrarze zaśpiewał tylko covery "Roses in the Snow" i "Win a Few". Na więcej nie ma co liczyć.
Jęsli ktoś jest zainteresowany tymi utworami mogę je wrzucić - mam zapis londyńskiego koncertu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 marca 2010 23:55:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Będą też na PPA we Wrocławiu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 marca 2010 08:12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Uldor pisze:
Będą też na PPA we Wrocławiu.

Ale też z Laneganem? Co za czasy!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group