Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 00:43:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 sierpnia 2010 10:56:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Idź. Porządny, niewiele kontrowersji.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 sierpnia 2010 11:44:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Peregrin Took pisze:
Idź. Porządny, niewiele kontrowersji.

A jak kto mniej obeznany w temacie, to i liźnie trochę wiedzy, więc dzieci śmiało brać (bo przypuszczam, że nie znają historii The Doors na wyrywki).

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 września 2010 22:32:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Jako fan Doorsów od lat wczesnodziecięcych też wielu rzeczy nie wiedziałem, jako że na ogół historiami i biografiami zespołów się nie interesuję.
Byłem z dziećmi (dzięki za rekomendację, rzeczywiście za wielu kontrowersji nie było, w końcu nie wiadomo nawet czy Jim się obnażył czy jednak nie...), coś tam mówiły, że nawet im się podobało, mam w każdym razie nadzieję, że nieco więcej zapamiętają, niż dotąd wiedziały ;-)

Mi się podobało, a najbardziej to po tym filmie się cieszę, że jeszcze bardziej doceniłem pozostałą trójkę, poza Jimem. Oczywiście Jim to podstawa i bez niego Doors to by był inny zespół. Ale tak całkiem szczerze mówiąc, to gdybym zrobił listę swoich ulubionych wokalistów, potem keyboardzistów, perkusistów i gitarzystów... to całkiem niewykluczone, że Jim na swojej liście zajmowałby niższe miejsce, niż jego koledzy na swoich :!: Lubię go jako wokalistę, ale nie jakoś tak pasjami - w The Doors bardziej niż sam wokal podobały mi się raczej linie wokalu, melodie, nastrój... oczywiście wokalista to współtworzy, ale no, w każdym razie pewnie nie byłby w ścisłym topie.

Manzarek jako klawiszowiec od dwudziestu kilku lat nie ma u mnie nawet konkurencji, a po tym filmie, z którego dowiedziałem się (a wcześniej nie wiedziałem), że lewą ręką robił za basistę, i w którym to filmie przypomniałem sobie (co wcześniej wiedziałem, ale dawno nie widziałem), jak on fajowo tą z kolei prawą ręką jeździ akordami po klawiaturze, to jego przewaga nad konkurencją wzrosła jeszcze bardziej.

Densmore - ścisła czołówka, może gdzieś za podium, ale bardzo niedaleko, bo do niego należy chyba moja numer jeden rockowa solówka na perkusji ever - co z tego, że taka krótka, ale jaka melodyjna! (w Texas Radio oczywiście).

No a Krieger, zawsze go lubiłem, ale miałem wrażenie, że nie jest powszechnie ceniony... mi się ogromnie podoba brzmienie jego gitar, no zwłaszcza na LA Woman! ale nie tylko. Ten film też podniósł mi o nim mniemanie, nie wiedziałem ani o jego inklinacjach flamenkowych, ani o tym, że grał palcami bez kostki, ani wcześniej nie widziałem tego jego śmisznego slide'a... w pierwszej dziesiątce gitarzystów rockowych powinien u mnie być.

No Jim też by był wśród wokalistów chyba ;-) Mniejsza zresztą o listy. Film potwierdza, że Jim był porąbany na maksa, choć jest mniej pretensjonalny niż w słynnym obrazie Stone'a z Valem Kilmerem. Wydaje się, że był porąbany od początku, a potem na domiar złego zupełnie nie radził sobie ze sławą. Ale jego piosenki go przeżyły i dobra była jego intuicja, że sztuka jest najbardziej trwałą wartością. On był taki trochę młodopolski ten Jim... nawet nie trochę... evviva l'arte!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 września 2010 22:35:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Crazy pisze:
Mniejsza zresztą o listy.


Waćpan zachorowałś?

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 września 2010 15:21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Słucham sobie pierwszej płyty w wersji, która jest dla mnie miejscami zaskakująca, bo a to po SHE GETS jest HIGH, a to jakieś pokrzykiwania na boku, słowem - miks alternatywny. Ale są to różnice zupełnie mało istotne, a całość podoba mi się nieodmiennie ogromnie, zwłaszcza że jestem jeszcze w stronie A, która o wiele lepsza od strony B.

Przypomniała mi się zarazem niestandardowa, ale i niewyczerpująca recenzja MAQ, który napisał m.in.:

Cytat:
The Doors hehehe * * * -
Poza może 4 numerami, i to paradoksalnie tymi które znam w zasadzie od zawsze, nuuuuuuuda.


Młody człowieku, może byś wskazał nam bliżej źródła tej nudy (oprócz Back Door Mana, którego wymieniłeś i co do którego mamy tu chyba generalną zgodę)? Przecież chyba nie boisz się mi podpaść? ;-)
Znając gusta Twoje stawiałbym, że zupełną nudą jest dla Ciebie I Looked At You i tu polemizować nie będę. Tzn. ja akurat lubię, ale rzeczywiście mało to porażający utwór. Ale nie bardzo wiem, co dalej?! Może jeszcze Take It As It Comes Ci się nie podobać, bo to taka pioseneczka też. I...?

Jako fan bluesa nie możesz mieć na myśli Soul Kitchen i 20th Century Fox, bo to świetne kawałki podszyte najprawdziwszym bluesem. Jako człowiek, który mimo wszystko na muzyce jakoś tam się zna, nie możesz też mieć na myśli Crystal Ship. Hmm, może przeszkadza Ci manieryczność Księżyca Alabamy? Mogę to niby zrozumieć, ale mam nadzieję, że to nie to. End of the Night Ci się nie podoba? Ale jeżeli tak, to właściwie dlaczego? Ja nie jestem w klubie wielkich fanów tego numeru, ale bardzo nastrojowe to i ee... chyba nie o to Ci chodzi.

MAQ - czuj się wyzwan na bój recęzęcki!


Gero pisze:
Waćpan zachorowałś?

Nie zauważyłem uprzedniej tej insultacyi Waszmości, o wybaczenie proszę. Imaginuj sobie więc, żem zdrów jak ryba, ale listy mi się robić nie chciało i takoż jej nie zrobiłem! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 września 2010 15:59:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Crazy pisze:
MAQ - czuj się wyzwan na bój recęzęcki!

hmm w ciągu tygodnia podejmę rękawicę :faja:

maq kiedyś tam pisze:
Break on Through * * * * 1\2
Soul Kitchen * * * * -
The Crystal Ship * * *
Twentieth Century Fox * * *
Alabama Song * * * 3\4
Light My Fire * * * * 1\2
Back Door Man * *
I Looked at You * * 1\4
End of the Night * *
Take It as It Comes * * *
The End * * * * * !


co prawda już widzę, że niektóre numery nieco z gwiazdek opadną, jeden na pewno urośnie ale mimo to słowa
maq pisze:
Dotrwać do The End to ciężkie wyzwanie....
nadal niczym skała niewzruszenie z moimi odczuciami zgodne 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 września 2010 16:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Crazy pisze:
Młody człowieku, może byś wskazał nam bliżej źródła tej nudy


pozwolę sobie wparować w środek tych uprzejmości (choć już niemłodym a w kwiecie wieku) i zauważyć, że rozbijając tę płytę na poszczególne numery bardzo podniesiemy jej wartość; nie wiem jak Maku, ale dla mnie owa nuda wynika z całkowicie jednostronnego podejścia do warstwy brzmieniowej - zgoda, odróżniają się oba Endy i Krystle Karingtą, ale reszta to dla mnie mniej więcej ta sama noota z wybijającym się świstem tych okropnych organów, które cool minują oczywiście w słynnej środkowej części Light My Fire, łał

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 września 2010 18:34:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Te organy to jest właśnie najpiękniejsze ze wszystkiego :-)
Może niekoniecznie w środku Light My Fire, bo tam trochę grają takie nic (ja i tak lubię), ale ogólnie - brzmienie organów Manzarka ma u mnie sześć gwiazdek i a propos list jest zdecydowanie w czołówce brzmienia czegokolwiek!

Stare gwiazdki MAQ trochę błahahaha, ale że on sam nieraz tak je podsumowuje, to poczekam na nowe, nim się załamię (zwłaszcza jednym rzeczem).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 września 2010 18:41:31 
MAQ pisze:
maq napisał:
Dotrwać do The End to ciężkie wyzwanie....

dotrwać do końca Końca to dopiero wyzwanie!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 września 2010 20:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Crazy pisze:
trochę błahahaha

hehehehe

Crazy pisze:
nim się załamię (zwłaszcza jednym rzeczem).

to trochę cię uspokoję co byś na zawał nie padł :wink: End nadal mocne 5.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 września 2010 10:52:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
nie nie chodzi mi o coś innego. ale nie zapeszajmy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 13:09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
Obrazek

The Doors - L.A Women

O! płyto bez słabej nuty! Kwiatuszku z kroplą rosy. Kopniaku w krocze. Uroczy.... U!...... U!.....
Gdy jej słucham chcę zostać gwiazdą bluesa.
Chcę założyć zespól z przyjacielskich pasibrzuchów, chcę kupić ciemne okulary, chcę porzucić podstawówkę, kupić 20 tonową ciężarówkę, rwać bawełnę na plantacjach.....dwa razy.
Przestałem śnić i ujrzałem. Kołysz mnie Bluseuszu....
Kochanie, przestaniemy składać zeznania podatkowe! Nie pójdziemy na wybory! Oddamy 20 złotych do banku! Będziemy zbawieni!
Gdy do mnie mówisz, czuję się kimś, kim jestem.
Obejmijmy się i splećmy nasze brody. Wystawmy na pośmiewisko. Ostatnia kolejka dla szyderców, proszę!
Umrzeć to za mało. Koroduję z basistą, którego nie ma. Tańczę po garach. Gram na gitarze... a nawet śpiewam...haha!.. znam języki...!!! haha... w zespole introwertycznych ekshibicjonistów. Oszczędzamy wodę. Uczymy i wychowujemy! I pierdolić resztę.
Bełkotliwe wynurzenia: Odmienię swojeżyyyci..e, i powrócę d o miastaa.
Wytropić kierowników fanclubów! Spalić na stosie koszulki z nadrukiem. A nawet przecenić całą dyskografię. Gdy wybrzmisz.....

Cóż'em all!
Któż'em all!
Gdzież'em all!

Gra w zdradę skończona po pierwszym posunięciu.
....na mnie czas.....
Pa!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 17:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...lubisz Rimbauda jak widzę :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 17:33:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
bardzo! :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 17:39:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
... czuję się jakbym czytał Sezon :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group