Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:15:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2005 22:22:04 
(-)


Ostatnio zmieniony ndz, 10 sierpnia 2008 19:31:36 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2005 23:07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja mam problemy z gwiazdkami - chyba mam takie bardziej ignoranckie podejście do muzyki. A może jestem po prostu leniwy i nie chce mi się zastanawiać. Faktem jest jednak, że Doorsów lubię od chyba dziewięćdziesiątego roku, gdy od kuzynki pożyczyłem kasetę z pierwszą płytą i "Morrison Hotel"... Wtedy chyba najbardziej spodobała mi się piosenka "Waiting for the Sun". No i tak ci Doorsi spletli się z moim życiem trochę - przy różnych okazjach i momentach pojawia mi się w głowie jakaś ich piosenka. Prywatnie wyróżniłbym "Strange Days" i "Morrison Hotel". No i "L.A. Woman" - chociaż tę doceniłem nie tak dawno. Uważam też, że Święto Jaszczura to kawał intrygującej opowieści. Z tym Świętem jest trochę jak z Niewinnymi Dżemu - najwyższe loty obu kapel, które nie miały szczęścia do wersji studyjnych.
Ale lubię też utwory najmniejsze jak Indian Summer czy Blue Sunday... Summer Almost Gone, You're Lost Little Girl i tak dalej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2005 23:16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
dajcie mi pare dni, a napisze swoje podsumowanie - teraz strasznie mnie terminy gonia :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lutego 2005 14:52:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Nie ukrywam - bardzo mi się podoba ten pomysł z The Doors, choć przyznawanie gwiazdek bywa męczące...

THE DOORS * * * * *
W tym najbardziej lubię "The Crystal Ship" i "The End", a najmniej "I Looked At You" (bitlesowskie takie - ja lubię Beatles bardzo, ale może nie w wykonaniu Doorsów...) i ... - w pewnym sensie - "Alabama Song". Fajne, ale niewiarygodnie mi się już osłuchało.

STRANGE DAYS * * * * 1/2
Mniej energetycznie - bardziej mrocznie. Ulubione tutaj: "Strange Days" ( w filmie Stone'a bardzo trafnie wkomponowane w fabułę, moim zdaniem), "When The Music's Over" i "People Are Strange" - standardowo. Nie ma takich, cobym ich nie lubiła szczególnie, ale jest kilka nie wzbudzających wielkich emocji - i za to brak pięciu gwiazdek.

WAITING FOR THE SUN * * * * 1/2
Wciąż dużo gwiazdek, ale z biegiem czasu mniej zachwyca jednak. Pamiętam, że w czasach licealnych bardzo mnie oburzyła wkładka Tylko Rocka, w której oceniono tę płytę na 3/3,5 gwiazdki. Teraz tak mnie to nie oburza (nie ma takiej ciężkości, jak dwie poprzednie, ale nie wiem, czy to musi być zarzut), choć się nie zgadzam nadal. Bardzo lubię tu wszystko (nie ma sensu wymieniać, może "Five To One" byłoby na czele...), poza "Hello, I Love You".

THE SOFT PARADE * * *
Pełna zgoda z przedmówcami - kiedyś mniej doceniałam i to się zmieniło, ale dalej jest mi z nią trochę 'nieswojo'. Zdecydowanym faworytem jest "Shaman's Blues", poza tym plusy: "Wild Child", "The Soft Parade", "Runnin' Blue" byłby fajny gdyby nie okropny refren, śmiech w "Do It". Nie lubię: "Easy Ride" i "Tell All the People" (pompatyczne jakieś takie).

MORRISON HOTEL * * * * 1/2
Tu na czele zdecydowanie Roadhouse Blues (bo ja najbardziej takiego bluesowego Morrisona lubię), poza tym Waiting For The Sun z "this is the strangest life I've ever known"i "The Spy".

L.A. WOMAN * * * * *
Nie może być inaczej, jeśli na tej płycie jest "L.A. Woman" ("motel, money, murder madness; let's change the mood from glad to sadness...") i "Riders On The Storm" (chyba w ogóle moje ulubione piosenki Doorsów) , a nie ma niczego, czego bym nie lubiła.

I wyszło na to, że nic nowego ta recenzja nie wniosła, jako że gwiazdkowo jest niemalże identycznie, jak w ocenie K.T.W.S.G . Może to rzeczywiście brak krytycyzmu... :wink:

An appearnace of the devil
on a Venice canal.
Running, I saw a Satan
or Satyr, moving beside
me, a fleshy shadow
of my secret mind. Running.
Knowing.

J.M.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lutego 2005 15:35:39 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 03 lutego 2010 00:32:13 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lutego 2005 14:05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Krótko i zwięźle:
The Doors *****
Strange Days *****
Waitng for the Sun ****
Soft Parade *** 1/2
Morrison Hotel ****
LA Woman *****
Za koncertami nie przepadam, bez Morrisona mi nie podchodzą (acz Dzyniu - dzięki za Other Voices :D )
Pippin


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2005 11:04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pippinie, nie żebym się nie zgadzał, ale twoje oceny wyglądaja jak przeklejone z jakiegoś czasopisma muzycznego :D (np. z wkładki do Tylko Rocka, nie zdziwiłbym się, gdyby tam mieli identycznie)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2005 11:49:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nic z tego - w "TR" Waiting... miało 3, Soft 3 i pół, a Hotel 5 - sprawdziłem :)
Pippin


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2005 11:50:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nic z tego - w "TR" Waiting... miało 3 i pół , Soft 3 , a Hotel 5 - sprawdziłem :)
Inna sprawa że wkładka o Doorsach była chyba z 3 razy, mogli różnie oceniać...
Pippin


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lutego 2005 00:32:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
na szybko - bo czas ciagle goni:

The Doors - *****
Strange days - ****+
Waiting for the sun - ****
Soft parade - ***+
Morrison hotel - *****+
L.A. Woman - ******

I znow bedzie ze odgapiam swoje oceny od innych, ale Drzwi inaczej chyba podsumowac sie nie da - od dwoch bardzo rownych plyt rozpoczynajacych historie, z ktorych bardziej podoba mi sie debiutancka, przez lekka obnizke formy na Waiting for the sun, ktore jednak ma wiele pieknych momentow (Let's ruuuuuuuuuun), rozmydlenie stylu na Soft parade, i powrot dwoma - nie waham uzyc sie tego okreslenia - GENIALNYMI - plytami, ktore wg mnie powinny byc obowiazkowa lektura szkolna. Rasowe rockowe granie z bluesowym pazurem i plyta, ktora - obok Angel dust FNM - bez wahania wzialbym na bezludna wyspe.
Mnie zawsze fascynowalo to, jak bardzo przez stosunkowo niedlugi okres czasowy zmienil sie sposob spiewania Jima - od mlodego, buntowniczego znanego chocby z Break on through po szamanski - L.A. Woman.
No, to teraz sobie ide wlaczyc Roadhouse blues. Dziekuje za uwage. :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lutego 2005 07:47:45 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 03 lutego 2010 00:38:36 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 12:14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Przepraszam, nie mam nadal natchnienia na ocenianie niczego, ale piszę, żeby podrzucić temat do góry - z pytaniem - czy nadal jest ustawiona opcja, ze temat znika, jesli się nie odpowie w nim przez 7 dni?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 18:27:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A to jest automatycznie taka opcja włączona? Myślałem, że o tym decydują Administratorzy lub Moderator. Ja nie oceniam, bo nie słucham. To tylko kontynuacja technicznego OT :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 lutego 2005 19:04:20 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 15 sierpnia 2008 21:46:09 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 lutego 2005 17:09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ten topik też wkrótce może zniknąć.........

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group