Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:41:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2005 09:18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 22:30:02
Posty: 205
Przekoloryzowany obraz życia, żeby rzucił się w oczęta.

Zgadzam się, że klimat jaki tworzą dźwięki muzyki Doorsów to " wciagający klimat". Trans zapomnienia...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2005 15:47:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A kolega mi wpaja od jakiegos czasu, ze wszystkie piosenki w filmie spiewa aktor grający Jima, a nie Jim!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2005 16:37:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
a nie?
Kilmer śpiewa, przynajmniej niektóre
(?)
(heh... a jak siedział w klatce na rozdożach, taki był cudny, hmmmm) (to był OT)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 marca 2005 13:27:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
he he... ktoś wie, o co chodzi elsei z tą klatką? ja wiem :P

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 marca 2005 07:40:28 
elsea pisze:
jak siedział w klatce na rozdożach, taki był cudny, hmmmm


Crazy pisze:
he he... ktoś wie, o co chodzi elsei z tą klatką? ja wiem

A skojarzenia z wierzbami i wikliną uprawnione?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 marca 2005 16:06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
oczywiście :]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 08:32:06 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Muzyką Doorsów fascynowałem się w ogólniaku. Kiedy to było??

Trochę później wgłębiłem się w teksty piosenek i mocno się zawiodłem ich treścią zbyt mocno hedonistyczną, jak na moje kryteria, a The End to po prostu jeden wielki bełkot.

Później w czasach akademika mieszkałem przez pewien czas w towarzystwie dość pijackim, gdzie muzyka Doorsów to było regularne tło do wszelkiego rodzaju imprez alkoholowych i zresztą znakomicie do tego pasowała. Ale to nie było dla mnie na dłuższą metę.

Znam dobrze tylko trzy płyty: pierwszą, drugą i L.A. Woman (mam do dzisiaj) i dziś nie cenię ich w ogóle, poza piosenkami Crystal Ship i Riders on the storm.

Film widziałem w czasach szkolnych i wtedy mi się podobał, ale podobnie jak płyty Doorsów reprezentuje on w mojej świadomosci okres buntu i pijaństwa dawno miniony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 21:44:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pako pisze:
Później w czasach akademika mieszkałem przez pewien czas w towarzystwie dość pijackim, gdzie muzyka Doorsów to było regularne tło do wszelkiego rodzaju imprez alkoholowych i zresztą znakomicie do tego pasowała.

W czasach liceum obracałem się przez wiekszość czasu w towarzystwie jak na standardy licealne pijącym BARDZO MAŁO i muzyka Doorsów to było regularne tło do wszelkiego rodzaju imprez... i znakomicie do tego pasowała. Więc takie skojarzenia to wiesz...

A The End to po prostu jeden wielki... arcy-utwór muzyczny. Jak dla mnie najwybitniejsze dzieło w historii muzyki rockowej .

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2005 22:50:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ja się podpisuję pod tym, co Crazy napisał... Takie skojarzenia to niespecjalnie dużo mówią o Doorsach naprawdę...

A co do tekstów rzekomo mocno hedonistycznych... to szczerze mówiąc poza - ewentualnie - "Alabama Song" to nic mi się jednoznacznie hedonistycznie nie kojarzy... Ból, melancholia, smutek, bunt, żal - takie treści dużo częściej tam widzę...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 08:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
monika pisze:
A co do tekstów rzekomo mocno hedonistycznych... to szczerze mówiąc poza - ewentualnie - "Alabama Song" to nic mi się jednoznacznie hedonistycznie nie kojarzy
uhum, moja ulubiona piosenka (przepraszam, Kacprze, że jeszcze nie napisałam niczego sensownego w wątku o naszym ulubionym zespole, ale jakoś nie mam psychy... heh) - tylko tekst zupełnie nie Morrisona, choć nieco go zmienił... w dość istotnym momencie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 10:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
No wiem, że "Alabama" nie jest tekstem Morrisona, ale próbowałam znaleźć cokolwiek "hedonistycznego" w repertuarze The Doors ;-)

Ja z "Alabamą" mam inaczej zupełnie. Bardzo szybko mi się spodobała ... i równie szybko mi się "przesłuchała", niestety...Ostatnio (czyli w ciągu ostatnich paru lat... hehe) nawet chętniej słuchałam wersji Kazika ;-) ...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 kwietnia 2005 11:40:21 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Crazy pisze:
W czasach liceum obracałem się przez wiekszość czasu w towarzystwie jak na standardy licealne pijącym BARDZO MAŁO i muzyka Doorsów to było regularne tło do wszelkiego rodzaju imprez... i znakomicie do tego pasowała. Więc takie skojarzenia to wiesz...

A The End to po prostu jeden wielki... arcy-utwór muzyczny. Jak dla mnie najwybitniejsze dzieło w historii muzyki rockowej .


No cóż, każdy słyszy to co chce i każdy ma swoje własne skojarzenia. A jeśli chodzi o the End, to muzycznie, nie powiem, potraktujmy że jest interesujący, ale jeśli chodzi o tekst, dla mnie bełkot, chyba że ktoś potrafi klarownie wyłuszczyć mi o co chodziło Jimmiemu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 21:25:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
może ktoś potrafi, nie wiem; dla mnie niektóre fragmenty tekstu są klarowne, niektóre mi się podobają na zasadzie skojarzeń jakichś, czy nastroju

natomiast być może ktos potrafi klarownie wytłumaczyć, o co chodzi w tekście takim jak:

Ulica Jaszczurki, tekturowy bilet
Słoneczny karawan, mistyczny zasiłek
Wieczny pocałunek, ziemia obiecana
Poranna zagadka, mistyczny zasiłek


Na pewno ktoś potrafi, może nawet ty. Natomiast dla mnie, kiedy tego słucham, jest to również kompletny bełkot, bo nie rozumiem z tego nic. Co nie przeszkazda, że bardzo podoba mi się piosenka, a nawet sam tekst - którego nie rozumiem, który nie łączy mi się w żadną całość, a mimo wszystko podoba i się na zasadzie zbioru pewnych słów, które tworzą pewne wrażenie estetyczne. Pozytywne.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 21:28:16 
(-)


Ostatnio zmieniony sob, 16 sierpnia 2008 20:03:33 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2005 21:38:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przy czym ja osobiście z poezją Morisona nie mam wiele wspólnego. Teksty Doorsów mnie nigdy nie urzekły ani nie zainteresowały. Jak z Beatlesami - jedne sa lepsze, drugie gorsze, ale liczy się MUZYKA!!

Dlatego to wczoraj znowu przekonałem się - kiedy z Kacprem wysłuchaliśmy przy szachach czterech płyt spośród sześciu - że The Doors to najfajniejszy zespół świata. Może nie najlepszy, ale najfajnieszy :-)

PS. Tylko płyta Strange Days coś mi nie przypadła do gustu. Doskonale się zaczyna, równie świetnie kończy, ale - w środku mało mnie przekonuje. Te różne Unhappy Girle, Moonlight Drajwy, My Eyes Have Seen You ...smętnawo ... Niech zostaną te cztery gwiazdki, ale bodaj czy nie za Soft Parade spada ta płyta w moim rankingu.
(przypominam: 1. L.A.Woman - 5 i pół, 2. The Doors - piątka, 3. Morrison Hotel 4 i pół, 4. Soft Parade - 4, 5. Strange Days - 4, 6. Waiting for the Sun - 3 i pół)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group