Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:15:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 lutego 2008 15:09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mikołaj pisze:
Dzisiaj na przykład słuchałem, żeby móc się wpisać w Ocenarium.
- hm, a ja tak nie zrobię. Bardzo dawno nie włączałem sobie RazDwaTrzy, więc nie zrobię tego na potrzeby wątku: byłoby nieautentycznie, hehe.

Tak się złożyło, że poznałem zespół bardzo wcześnie, kiedy miał on jeszcze profil kabareciarsko-dołujący. Słyszałem nawet jakieś nagrania robione 'w kuchni', kiedy to gdy Nium (jak podobno ze względu na zabójczą przystojność nazywano Nowaka) wzbudzał radość swych znajomych, mówiąc, że jeszcze zobaczą, że wydadzą kiedyś kompaktową płytę. Ale z tamtych nagrań nie pamiętam nic poza "tak, bo między nami...".

Mam za to debiutancką, winylową płytę "Jestem Polakiem" - nawet z autografami :wink: . Niestety winyl chyba nie był zbyt dobrej jakości, że się ona mocno zwichrowała i nie każdy gramofon ją odtworzy... Ja ją bardzo lubię, choć trafiają się utwory nie do końca nieudane. Nie wiem czy wszystkie pojawiły się później na cd, więc wpiszę tu całą listę - może uda się to ustalić.

Strona pierwsza:
1. Policjanci w Warszawie... mhm - ja lubię te wszystkie historie o policjantach, zawsze w nich wiele humoru
2. Ona idzie - o, super numer
3. Talerzyk - ok, ale dla mnie nie był to jednak nigdy aż taki hit, jak dla Maka czy też dla poprzedniej właścicielki płyty (widać po płycie ze to utwór o dużym potencjale)
4. Każdy ma tyle - no to z tych słabszych momentów
5. W każdym razie, w każdej chwili, w każdej knajpie - też raczej druga część stawki, choć to chyba tu komantuje się na bieżąco solo na harmonijce: "no niezły z ciebie figlarz Kamol" :)
6. Tak, bo między nami - bardzo to zawsze lubiłem, bardzo udane połączenie tekstu i muzyki - ty do mnie, ja do ciebie... niemożliwe...
7. Policjanci w Chicago niszczą stare gazety - patrz nr. 1

Strona druga:
1. Mesdames et messieurs!!! Arnold S. Voil'a!!! - raczej nieudane
2. ...więc z wami wszystkimi - fajne, największy dół na płycie, ale czy się pamięta tekst?: Bóg więc z wami wszystkimi, spod zamkniętych drzwi, wieje chłodem, wieje chłodem, co przeżyłem to moje sam do siebie mój głos za tym progiem, za tym progiem, być może zielone drzewa, być może rosną gdzieś, być może w słońcu błyszczy liść, nie mam do kąd iść :wink:
3. Rytmiczne usiłowanie zabójstwa - raczej nieudane; zaskakujące i śmieszne wykorzystanie syntezatora
4. Wchodzi - sędzia wchodzi! też bardzo w porządku
5. Sopot piąta rano - klasyk, hehehe

A na płycie jest jeszcze komentarz Kaczmarskiego, nie wiem czy on był też drukowany indziej więc pozwolę sobie przytoczyć:
"Festiwal w Krakowie przed rokiem. Dla mnie - tylko zespół RAZ, DWA, TRZY. Profesjonalizm, nie ograniczający ekspresji, spójne propozycje artystyczne. Teraz po roku, słuchając nagrań, mogę oczywiście zrobić miejsce dla uwag krytycznych. Być może niektóre teksty są niedookreślone, być może pastisze muzyczne zacierają oryginalność brzmienia, ale jedyne zagrożenie widzę w przeniesieniu punktu ciężkości z przekazu na efekt. Ale ten pozbawiony płaczliwości egzystencjalizm odpowiada mi. Jest dobry". (1991)

Na mój stosunek do tych nagrań na pewno ma wpływ czas ich poznawania: sam począteczek liceum, a także takie towarzyskie historie - to tyczy się również płyty "to ja" - duża sympatia, zwłaszcza dla otwierającego "Wiesława".
A potem się skończyło fajne. Wtedy (1994) chyba wszyscy postanowili być szczęśliwi - na przykład VooVoo, i to też dotknęło RazDwaTrzy... Płyta 'cztery' bardzo mnie rozczarowała. Potem doceniłem to i owo ale ogólnie niespecjalnie.
MAQ pisze:
Aha niestety nie ma policjantów
- jak to? a 'p. w. p. p. f.' czyli "Policjanci w Paryżu pchają furgonetkę"?

Z tego całego zniechęcenia olałem 'sufit', choć być może niesłusznie - słyszałem tę płytę potem u kuzyna i kilka fragmentów było dobrych.

Z tego co wydawał zespół potem spodobał mi się 'niecud' - zwłaszcza dwie ostatnie piosenki. Ta płyta wzmogła mój szacunek do pana Nowaka jako do autora tekstów. Kilka piosek wydało mi się bardzo poruszjących, wytapiających nawet jakieś osady z człowieka...
Doceniam też - bywa że bardzo 'Czy te oczy mogą kłamać' - ale nie żeby w całości. Dobra też jest pewnie ta płyta 'trudno...', ale prawie jej nie słuchałem. A z 'Młynarskiego' słyszałem ze dwie/trzy piosenki i pomyślałem, że to raczej nie to - być może za dobrze znam i lubię oryginały. No ale może trzeba by posłuchać całości - tata ma więc może się uda :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 lutego 2008 16:07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
antiwitek pisze:
- jak to? a 'p. w. p. p. f.' czyli "Policjanci w Paryżu pchają furgonetkę"?

no fakt, już zmieniam coś jakoś :wink:
A co do bonusów na pierwszej płycie to są one takie:

antiwitek pisze:
Policjanci w Warszawie


antiwitek pisze:
Ona idzie


antiwitek pisze:
Talerzyk


antiwitek pisze:
W każdym razie, w każdej chwili, w każdej knajpie


antiwitek pisze:
Policjanci w Warszawie... mhm


antiwitek pisze:
Sopot piąta rano


Niekoniecznie w tej kolejności :wink: czyli nie wszystko.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lutego 2008 08:17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Chyba narażę się wszystkim...
Za zdecydowanie najlepszą płytę IIIIIII uważam "Cztery". Dla mnie to optymalne wyważenie nieco dolinnych klimatów "To ja" i pogodno-przebojowego kursu. Co najmniej cztery (nomen omen) utwory mogę tu ocenić na pięć-sześć gwiazdek. Są to "Czekam i wiem", "Nikt nikogo", "Sekstelefon" i "Pod niebem". Bardzo solidne są też "W wielkim mieście", "Złote zęby" i "Trwajmy". Najmniej jakoś lubię "Ciało ziemiste".
Ale płyta bardzo, bardzo dobra!
Niestety następna płyta czyli "Sufit" grzeszył wtórnością. Ponieważ lepsze jest wrogiem dobrego - zupełnie mnie nie obszedł. "Niecud" - niezły, choć sięgam nieczęsto.
Teraz hmmm... - "Trudno nie wierzyć w nic" nie podoba mi się. A już utwór tytułowy jest dla mnie tak rozlazły i płaczliwy, że aż nie mogę tego słuchać.
Do płyty z Młynarskim miałem więc wielkie uprzedzenie. Ale ostatnio coraz bardziej się przekonuję, słysząc tu i tam różne utwory z tego krążka. Kilka dni temu cały dzień miałem w głowie dynamiczne "Absolutnie". Kto wie... może zdecyduję się na całość niedługo.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 kwietnia 2008 08:14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
26 kwietnia 2008, koncert w Olsztynie. Koncert bardzo dobry, choć odbywający się w dusznej sali. Sala wypełniona po brzegi, bilety sprzedane na pniu w ciągu kilku dni. Drugi koncert zespołu tego dnia. Dominują ludzie w wieku średnim :shock:, część z nich nie znająca szerzej twórczości zespołu, a jedynie ostatnią płytę. Koncert miał dwie części - najpierw poszedł Młynarski dokładnie z takim samym programem jak na płycie. Ciekawie się zaczynał i kończył. W pierwszej piosence najpierw wszedł na scenę Nowak, zaczął grać, a pozostali muzycy wchodzili tuż przed tym, jak wchodziła ich partia. Na koniec wszystko odbyło się w drugą stronę. Po chwili wywołani brawami wrócili i zagrali kilka piosenek z Trudno nie wierzyć w nic i jedną z Osieckiej. Wszytko na gitarach akustycznych, kontrabasie, harmonii i klawiszach, oraz dość oszczędnej perkusji.

Po raz kolejny przekonałem się, że A. Nowak ma rzeczywiście coś do powiedzenia i konferansjerka między utworami była bardzo ciekawa.

Dla mnie koncert na ****1/2.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 lipca 2008 07:45:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Raz Dwa Trzy 23.07.2008 CK Zamek

Dość wcześnie wychodzę z domu, tak żeby około 1,5 godziny przed koncertem być na miejscu, w sumie sam nie wiem dlaczego tak się zrobiło, ale opłacało się :wink:
Zająłem ławkowe miejsce przed konsoletą i obserwując okolice sceny doszedłem do wniosku, że lubię zamek jako taki :wink:
W pewnym momencie wyszedł z boku Adam Nowak i rozmawiał z tymi co chcieli mu coś powiedzieć :wink:
Ja jakoś o dziwo nie chciałem..... :roll: :wink:
No i po jakimś wcale nie długim czasie zrobił się NAPRAWDĘ wielki tłok....na ten mały dziedziniec weszło chyba z 800 osób :? , taka organizacja mnie wkurza....

Krótka zapowiedź i są....
Zaczęli baaardzo nietypowo, stawiając tego wieczoru na klimat a nie greatest hits, mimo to odpłynąłem po pierwszej minucie....
Wszystko wręcz doskonale, dźwięk, dobrze reagująca publika i dobry humor szefa 123 :wink:
Wypowiedzi po prawie każdym utworze były świetne!, bardzo gawędziarski był ten koncert, wytworzył się klimat przypominający mi nieco Budzego Solo :D
Panowie zaskoczyli mnie też instrumentami, tzn w ani jednym numerze nie było gitary prądnej :shock:

Co do repertuaru, poleciały:(piszę nie po kolei poza pierwszym i ostatnim numerem :wink: )

Pod Niebem, Idź Swoją Drogą, W Wielkim Mieście, Jak malował Pan Chagall, Przetrwamy, Niecud, Idę przed siebie, Jutro możemy być szczęśliwi, Czarna Inez, Talerzyk, Tak mówi Pismo, Piosenka Starych Kochanków, Wanika Morozow, Moska-Odessa, Jesteśmy na wczasach, Absolutnie, Polska Miłość, Trwajmy, A Poza tzm Bynajmniej, Jeszcze W Zielone Gramy, I tak warto żyć i może jeszcze ze 23 numery o których zapomniałem :wink:

Także set wcale nie taki oczywisty….trochę hitów teoretycznie zabrakło, ale ja jako raczej z hitami tego zespołu na żywo osłuchany bardzo się cieszę, że zagrali nieco inny niż zwykle koncert który okazał się być....jak do tej pory ich najlepszym koncertem na jakim byłem :D

Aha jeszcze się czymś pochwalę :wink: , w ramach moich poszukiwań po koncertowo-scenicznych :wink: udało mi mi się(jedymu 8) ) dostać setlistę z koncertu :D
Jest fajna tylko nie ma około połowy numerów :wink:
To chyba raczej zapis numerów które na tej trasie(?) trza zagrać :wink: taki wykaz podstawowy :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony czw, 24 lipca 2008 08:01:12 przez MAQ, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 lipca 2008 07:53:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
też bym chętnie na ich koncercie był!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 18:53:52 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 20:41:01
Posty: 919
1 kwietnia (jutro) koncert RAZ DWA TRZY w Trójce, z okazji 47. rocznicy powstania PR III.
http://polskieradio.pl/trojka/koncerty/ ... 92581.html

Co ciekawe ma być to występ akustyczny. Tak jakby zespół słynął z czadowych, przesterowanych gitar :) .
W każdym razie, chyba warto posłuchać!

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 15:52:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Na majspejsie zespołu można posłuchać nowej piosenki

http://www.myspace.com/razdwatrzy

Moim zdaniem nowy album zapowiada się ciekawie... Premiera w marcu... Płytę wyprodukował Marcin Pospieszalski, na płycie udzielał się Joszko Broda...

i tak przy okazji: dlaczego ten temat taki krótki ?

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 18:42:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
nawet nawet ta nowa piosneczka


KoT pisze:
i tak przy okazji: dlaczego ten temat taki krótki ?


bo ten temat będzie miał tylko raz dwa trzy strony ewentualnie sześć :wink:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 19:14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Obecnie tej piosenki nie można już posłuchać.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 19:27:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Jak nie można, jak można?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 19:47:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
można, może jakiś problem wystąpił, spróbuj odświeżyć, ja słucham na okrągło od jakiegoś czasu

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 20:05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Też już przesłuchałem, choć nie mogłem. Hmm, nie wiem, co powiedzieć. Poczekam na całą płytę, bo ten kawałek w ogóle mnie nie przekonuje. Powiem więcej: bardziej mi się podoba "Czas" Lao Che z tzw. majspejsowych singli.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 marca 2010 20:22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
KoT pisze:
Na majspejsie zespołu można posłuchać nowej piosenki
W radiowej trójce właśnie grają chłopaki z RazDwaTrzy...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 kwietnia 2010 06:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Od dwóch dni mamy nową płytę. Płyta nie wychodzi z odtwarzacza i leci na okrągło. Pierwsze wrażenia takie sobie, ale im dłużej słuchamy tym bardziej wciąga. Jak zwykle teksty, które mówią o czymś i wciągają.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group