Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:06:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 87  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 04 listopada 2016 22:49:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Oo! Ciekawa wiadomość, dzięki! Ciekawe ile to w ogóle może kosztować i w jakim stopniu pokrywa się z fanowskim boksem "Tree Full of Secrets".

Słyszałeś "Point me at the Sky" i "Embryo" z audycji Top of the Pops (218) z 2 VIII 1968?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 listopada 2016 22:54:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
tak :) miałem to na kasecie The Embryo firmy MagMagic ;)

Obrazek


Tyler Durden pisze:
Ciekawe ile to w ogóle może kosztować i w jakim stopniu pokrywa się z fanowskim boksem "Tree Full of Secrets".



tutaj tracklista boksu:
http://www.pinkfloyd.com/news/pdfs/Comp ... isting.pdf

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 listopada 2016 23:10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Hmm. A dlaczego mam takie wspomnienie, że jak była pierwszy raz wkładka o Floydach w tylko rocku, to The Wall dostał trzy i pół gwiazdki?..


Nie wiem dlaczego, bo dostała pięć gwiazdek :). Zresztą po kilku latach w kolejnej wkładce w "Teraz Rocku" też było pięć.

Gero pisze:
oczywiście nie stać mnie nawet na pomarzenie o tym boxie, ale w przyszłym roku poszczególne płyty z boxu mają się ukazywać pojedynczo


Cena jest szalona ( a pomyśleć, że psioczyłem na Frippa :)), ale trochę ciekawych rzeczy tam będzie, więc może coś z tego zestawu się kupi?

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 listopada 2016 23:27:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Gero pisze:
Point Me in the Sky i It Would Be So Nice


...mam je na "The Early Pink Floyd Singles" z 1992 rook, ale nie wiem, czy będą to te same wersje.

Gero pisze:
The Embryo firmy MagMagic


Fajne wydanie :) Ja Embryo mam na "Works" i składance Harvest "Picnic. A Breath of Fresh Air" - lekko się od siebie różnią.

EDIT - właśnie przesłuchałem i różnią się nie "lekko", tylko zasadniczo!! Zapomniałem już jak bardzo!

Gero pisze:
tutaj tracklista boksu:


Wwwwwoooowwww!!

Out OF Focus pisze:
Cena jest szalona


Sprawdziłem - istotnie straszna cena, ale jakbym miał dostać taki prezent urodzinowy (my precioussss), to bardzo bym się ucieszył ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2017 09:59:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
Takie pytanko jest. Po przerobieniu dyskografii Bitlaji (łącznie z Past Mastersami), szukałem niepublikowanych kawałków i znalazłem jakieś forum zespołu gdzie ktoś zadał sobie trud i wyszczególnił wszystkie utwory (nie wersje), których nie było na regularnych albumach.
Czy ktoś z Was trafił na takie cóś z Floydami albo po prostu to wie. Wiem, że na Relics jest kilka, ale czy oprócz tego są jakieś piosenki (ale nie inne wersje, tylko faktycznie inne kawałki) niepublikowane na płytach?

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2017 10:49:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
tak, na Relics jest kilka kawałków z singli (Arnold Layne, See Emily Play, Careful with That Axe Eugene, Julia Dream) oraz wcześniej niepublikowany numer Biding My Time

poza tym na składance Works był numer Embryo, (który graliśmy na solowych koncertach Budzego :)), który wcześniej ukazał się na niskonakładowej składance z różnymi wykonawcami

poza tym na ścieżce dźwiękowej z filmu Zabriskie Point znajdują się trzy numery użyte w filmie (m.in. świetny dla mnie Crumbling Land) i dodatkowe utwory nieużyte w filmie ale pochodzące z sesji do niego

oprócz tego inne piosenki singlowe były wcześniej dostępne tylko na płycie Early Singles sprytnie dołączonej do ośmiopłytowego boxu Shine On You Crazy Diamond: Candy And a Currant Bun, It Would Be So Nice oraz Point Me at the Sky

:!: wszystkie te utwory oraz kilkadziesiąt innych odrzutów i wersji alternatywnych, roboczych i koncertowych ukazało się ostatnio w formie boxu The Early Years 1965-72 - niedawno większość tego materiału została wydana na osobnych dyskach

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2017 11:12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kupiłeś se już coś?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2017 11:20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
jeszcze nie było w sklepach jak paczałem

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2017 04:31:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
Dzięki wielkie!
Swoją drogą fajnie w tych wczesnych Floydach zalatuje takimi bardziej 'psychodelicznymi' Bitlajami, jak robię se takie składanki do roboty to jedno z drugim super się komponuje.

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2017 22:35:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
"Smell the Cigar", eee chciałem napisać "Smell the Roses" - utwór z nowej płyty Rogera Watersa - "Is This The Life We Really Want":
https://www.youtube.com/watch?v=PEh7Ip4yvH8

Coś nam przypomina, co nie? :wink:

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2017 22:39:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Przypomina ;) "Hello (I love you)" będące jednak lepszym numerem. Zachwytu wielkiego nie ma, niestety.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 września 2017 22:31:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Byłem wczoraj na "Live at Pompeii" Gilmoura w kinie. Pierwszy raz miałem okazję oglądać koncert w taki sposób. Widowisko bardzo ciekawie zrobione, przede wszystkim od strony wizualnej. Niestety, byłem negatywnie zaskoczony jakością dźwięku. Po kinie spodziewałem się dużo większych wrażeń, niż podczas słuchania na sprzęcie stereo w domu, a okazało się, że brzmiało płasko, słaby środek, a dołu prawie w ogóle nie było.
Najlepiej, moim zdaniem, wypadło "High Hopes", a oprócz tego na "One of These Days" był niesamowity czad! Zabrakło "Echoes", ale bez Wrighta na drugim wokalu to nie byłoby już to. Niesamowite jest to, że to pierwszy koncert z udziałem publiczności, który się tam odbył od 2000 lat. Szkoda, że przez większość czasu ludzie nagrywali to na swoje telefony.
Ogólnie uważam, że warto było zobaczyć. Może płyty teraz nie kupię, bo na razie cena dosyć wysoka, ale w miarę możliwości będę wracał do niektórych utworów.
phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2017 23:31:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Miałem dziś prawdziwie mistyczny odjazd przy "Dark Side of the Moon". Ponieważ znowu musiałem pójść i poczytać sporo tekstu jednym ciągiem, wziąłem sobie koc i poduszkę i polazłem do parku na górkę nad strumieniem z książkami. Po jakimś czasie musiałem sobie zrobić przerwę - położyłem się na plecach, nałożyłem okulary przeciwsłoneczne, włączyłem Dark Side na słuchawkach i zacząłem się po prostu gapić na niebo i chmury. Co za lot niesłychany! Tam każdy dźwięk jest *w punkt*. Coś wspaniałego. Miałem tę płytę za "nocny" album i choć przesłuchałem ją grube setki razy w różnych okolicznościach przyrody, to chyba nigdy - do dziś - nie zrobiłem sobie samoistnego odsłuchu o 12 w południe patrząc w rozświetlone pełnym słońcem górskie niebo. Nie wyobrażałem sobie uważnego słuchania akurat tej płyty w biały dzień - zawsze była to muzyka do odbioru w ciemności, co najwyżej przy jakiejś dyskretnej lampce czy świeczkach. Obserwacja leniwo przenikających się, powolnych chmur w ostro (ale nie letnio) grzejącym słońcu przy tym co docierało do mnie przez słuchawki było jednym z najmocniejszych, polimorficznie-sensorycznych doświadczeń od dawna. Super!

...a przy okazji: odkrywam na nowo tę wersję Embryo:

phpBB [video]


i strasznie wprost żałuję, że nie ma tego na żadnej regularnej płycie - np. na zamknięcie Meddle.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 stycznia 2018 07:13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo polecam taką oto ciekawostkę:

phpBB [video]


..i taki oto rarytasik:

phpBB [video]

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 stycznia 2018 12:01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Obie rzeczy bardzo ciekawe.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 87  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group