Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:01:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Z Jarocina
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 08:23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17229
Skąd: Poznań
Kalesony niezłe!

Z tej dwudziestki ja wyróżniłbym Magistra oraz Co za zespół?!.
Magister grał punka, ale z ciekawymi odchyleniami. Ich utwór "Kim są punki?" (z dramatycznie wykrzyczanym, a dziś zupełnie surrealistycznym wersem: "Tonpress zaprzestał produkcji singli") :mrgreen: miał nawet potencjał na hit dla tzw. szerokiej publiczności.
Co za zespół?! miałem przyjemność słyszeć na żywo w Jarocinie 88. To było ciekawe- połączenie postpunka z awangardą i ...czy ja wiem - muzyką teatralną? Ich występ miał formę koncept-koncertu i widać w tym było całościowy pomysł. Ale nie zostali specjalnie ciepło przyjęci, chyba trochę nie pasowali do reszty.

Peregrin Took pisze:
Zapytanie "spruty wór" w Google kieruje głównie do tekstu "Kamikaze wróć" Papa Dance.


Też tak wczoraj miałem :D
A potem trafiłem na jakąś stronę w typie "Najbardziej odjechane nazwy zespołów" i była tam długa lista grup a wśród nich "Żółte słoniki" 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Z Jarocina
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 09:17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
Żółte słoniki

Prawie jak jedna z legend Jarocina - Zielone Żabki. Z Jawora, więc moje strony! :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Z Jarocina
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 12:47:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
Do tego działo się to w czasach miejskiej legendy, że Toy Dolls to zespół skinowski i MT się mocno tą kapelą inspirował


Ta miejska legenda dosyć mocno zakorzeniła się w powszechnej świadomości. Już w XXI wieku pewnemu wrocławskiemu przedsiębiorcy policja wjechała na włości z powodu rzekomego posiadania materiałów o treściach ekstremistycznych, nawołujących do nienawiści na tle rasowym etc, etc. Funkcjonariusze po kilkugodzinnym przeszukaniu ogłosili pełen sukces operacji i opuścili jego posiadłość, niosąc triumfalnie, dobrze zabezpieczone dowody rzeczowe jego winy, w postaci płyt Toy Dolls właśnie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Z Jarocina
PostWysłany: pt, 06 kwietnia 2018 22:24:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
Żółte Słoniki za rok się reaktywują na XXV-lecie działalności artystycznej. Wrocławska historia ujmująca.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Z Jarocina
PostWysłany: ndz, 08 kwietnia 2018 17:00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
1. FRAGMENTY NIETOPERZA


To hard rockowy zespół z Torunia, przez który przewinął się chyba prawie cały późniejszy skład Kobranocki. Co ciekawe sam Kobra został w pewnym momencie z grupy wywalony, bo Szybki Kazik ponoć nie był zadowolony z jego nowofalowych ciągnot (dzięki temu Kobra mógł założyć zespół Nowomowa). Chichotem losu okazał się fakt, że Fragmenty Nietoperza też później poszły w bardziej nowofalowym kierunku (słyszałem ze dwa czy trzy utwory) i zmieniły nazwę na zupełnie dziwną: NIE'M. To co słyszałem brzmiało trochę jak Republika, ale z saksofonem, mieli w sobie coś takiego, że brzmieli jak skrzyżowanie post-punka i zespołu Supertramp. Co ciekawe ich utwór "Bilard" trafił w 1983 roku na listę przebojów...i to nie listę Trójki, ale dużo bardziej popową listę Jedynki (na tej samej liście na moment pojawiła się też "Centrala" wiadomego zespołu)!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group