Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:24:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Czy artykuł zachęca Cię do bliższego poznania twórczości Czesława Niemena?
Tak 76%  76%  [ 22 ]
Nie 24%  24%  [ 7 ]
Liczba głosów : 29
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2014 15:59:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
no, nie chciało mi się tego czytać, bo i tak wiadomo, że lepsza jest Płonąca stodoła


Nie wiem czy taki komentarz, do naprawdę fajnie napisanego posta, zachęci do dalszego dzielenia się wrażeniami, czy raczej przeciwnie... Żart żartem, ale kiedy człowiek dzieli się pasją, radością odkrywania różnych walorów w muzyce, to chyba może oczekiwać czegoś więcej, niż

Crazy pisze:
:P


Nie wiem czy dobrze robię, tak wcinając się pomiędzy Was, ale coś mi każe :wink: . Może to moderatorskie doświadczenie, bo pamiętam ile kwasu zrobiło kiedyś "hahaha" Pietruszki.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2014 18:53:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Dziękuję Ci bardzo za ten głos :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2014 20:44:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
MAQ, przepraszam. Robiąc Ci :P , miałem w głowie naszą tradycję różnych niezgodności, z których zwykle robiliśmy sobie żarty i z góry oczekiwałem odpowiedzi typu 'wypiehrdalaj' ;-)
Ale Witek ma pełną rację, sam wiem, jak mnie nieraz zniechęcało, kiedy pisałem coś z zaangażowaniem i pasją, a potem komuś "nie chciało się czytać".

W takim razie obiecuję, że nie tylko przeczytam, ale nawet spróbuję posłuchać!
(lecz czy dam radę?... od którego numeru by zacząć?...)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2014 21:00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
:)

Jakbyś tak opisał wrażenia choćby z Com Uczynił to byłbym MEGA ciekaw!!!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2014 21:39:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, też zaraz pomyślałem o "Com uczynił"! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2014 12:09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
...i sam posłuchałem :) .

Jest w tym numerze coś nieokiełznanego.
Jednak mimo kryjącej się w nim dzikiej siły jest też taki posłuszny. Postoi, gdy trzeba, potem ruszy, podbiegnie kłusem, stanie na dwóch tylnych nogach, wymachując przednimi, podbiegnie. Zupełnie jak wspaniały koń, pod jeźdźcem, który sam nie wie gdzie jechać, pośród pejzażu. Obaj zasłuchani, zapatrzeni...

I tylko zmieniają się obrazy okolicy, poziomy, ukosy, piony, płowe trawy, skłębione, nagie gałęzie, odcień nieba, postacie w bliższych lub dalszych ujęciach, gościniec, total :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2014 12:54:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
ALE CZAD! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2014 13:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
Jednak mimo kryjącej się w nim dzikiej siły jest też taki posłuszny. Postoi, gdy trzeba, potem ruszy, podbiegnie kłusem, stanie na dwóch tylnych nogach, wymachując przednimi, podbiegnie. Zupełnie jak wspaniały koń, pod jeźdźcem, który sam nie wie gdzie jechać, pośród pejzażu. Obaj zasłuchani, zapatrzeni...

I tylko zmieniają się obrazy okolicy, poziomy, ukosy, piony, płowe trawy, skłębione, nagie gałęzie, odcień nieba, postacie w bliższych lub dalszych ujęciach, gościniec, total

No czad w opisie rzeczywiście. Niestety jednak muszę Was rozczarować a może tak naprawdę wiedzieliście że tak będzie? ;-) Ja w tej muzyce czadu nie znajduję, a by już nie zaogniać i mówić wprost, co takiego znajduję, powiem tyle, że wychodzi mi to drugim uchem już podczas słuchania. Dla pewności odtworzyłem sobie "Com uczynił" trzy razy. Ale nic z tego nie zapamiętałem, czuję się, jakbym tak samo nie znał tego utworu, jak wcześniej... A przecież i wcześniej go słyszałem, bo Marionetek słuchałem nie raz. Nie zmieniło się widać wiele od czasu, gdy dawno temu po pierwszym pożyczeniu od kolegi przegrałem sobie tylko Sariusza... no i Ptaszka ;-)

Posłuchałem też tytułowych Marionetek i też jakoś nie zażarło. Youtub dwa razy podsunął mi inną propozycję po moim wyborze: po Marionetkach - Człowiek jam niewdzięczny, a po Com uczynił - Sprzedaj mnie wiatrowi. W obu przypadkach "czerwone" utwory podobały mi się wielokroć bardziej. Więc to nie jest nawet kwestia mojego prostactwa, że wolę Płonącą stodołę niczym She Loves You (bo wolę), raczej już owego niesławnego filisterstwa, które przejawia się w tym, że nie lubię wydziwiania w muzyce. I nie wiem, gdzie przebiega granica, pewnie tylko w mojej głowie, ale Czerwony album (a tym bardziej Enigmatic) zdaje mi się muzycznie bogaty i dojrzały, natomiast Marionetki sprawiały i sprawiają na mnie wrażenie przekombinowanych.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2014 14:00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ale dobrze, żeś spróbował! :)
Hammondy nie zwróciły uwagi twego ucha?

Dla mnie to jedna z trzech najlepszych partii klawiszowych w polskiej muzyce!

Warkoczami...
warkowczami...
warkoczami...
warkoczami....
WarkOCZAMIIIII...
ŁOOAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIII!!!!!!!!


I JADĄ!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2014 14:23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Może spróbuję czwarty raz ;-) Choć Hammondy najczęściej to ODwracają uwagę mego ucha... ja lubię Ray Manzarek!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2014 14:33:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
MAQ pisze:
ŁOOAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIII!!!!!!!!


Czesław sprzęga na gardle, czad na maksa !! :D



Crazy pisze:
Posłuchałem też tytułowych Marionetek i też jakoś nie zażarło. Youtub dwa razy podsunął mi inną propozycję po moim wyborze: po Marionetkach - Człowiek jam niewdzięczny, a po Com uczynił - Sprzedaj mnie wiatrowi. W obu przypadkach "czerwone" utwory podobały mi się wielokroć bardziej.


Musi być tu rzeczywiście jakaś ciekawa różnica w odbiorze dźwięków. Bo ja pamiętam, że jak pierwszy raz włączyłem Marionetki, które zaczynają się na cd właśnie tytułowo, to po prostu od razu zaparło mi dech w piersiach! Po pierwszej minucie już właściwie wiedziałem, że to płyta na *****! No i potem ani raz nie zwątpiłem w tę muzykę.
Za to do płyty czerwonej początkowo miałem trochę zastrzeżeń, a i teraz, kiedy już bardzo ją lubię, to jednak stawiam niżej niż Marionetki. Tak że ta różnica dotyczy chyba czegoś co nawet trudno zdefiniować. I pewnie nic się nie poradzi :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2014 14:44:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Czesław sprzęga na gardle, czad na maksa !!


Tu Pan trafił w samo sedno ogrodzenia!
:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 grudnia 2014 21:17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Śnił mi się ubiegłej nocy jakiś film, może prezentacja, dotyczył czegoś bardzo smutnego i przejmującego (wojna? nie pamiętam) i muzyką ilustrującą był utwór "Com uczynił". I pomyślałem sobie - śniąc - że w takich okolicznościach to bardzo do mnie ten utwór trafia.
Nie było więc prawdą, że nic z niego nie zapamiętałem ;-) We śnie się odtworzył!

Dziś wieczorem odtworzył się więc jeszcze raz z głośnika.
Rzeczywiście lepiej mi się słuchało. Określenie, że z czymś "trzeba się przespać" zyskało tu dosłowny sens! Przy czym zdecydowanie to polepszenie dotyczy części piosenkowej. Wybacz MAQ, ale jak dla mnie to...
Cytat:
Warkoczami...
warkowczami...
warkoczami...
warkoczami....
WarkOCZAMIIIII...
ŁOOAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIII!!!!!!!!

I JADĄ!

= Czesław daje czadu a potem zaczynają nudzić... Ups! Serio jakoś zupełnie mnie nie rusza cała ta część instrumentalna.Widzę oczyma duszy Twoje oburzenie i wiedz, że dobrze Cię rozumiem, gdyż pamiętam, jakie druzgocące wrażenie wywarł na mnie komentarz Gera będący reakcją na gorąco na solo Ricka Lee w Summertime/Shantung Cabbage...
"marnowanie kompaktu" (AAAAAaaaAaaa?!! :?: :shock: :evil: ?????/??).
Ale niestety nie wiem nawet, który to jest ten jeden z najlepszych momentów klawiszowych w polskiej muzyce :cry:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 grudnia 2014 21:34:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Ale niestety nie wiem nawet, który to jest ten jeden z najlepszych momentów klawiszowych w polskiej muzyce Crying or Very sad


Posłuchamy kiedyś razem to Ci pokażę :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group