Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 00:01:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ether
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2023 17:12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Prazeodym pisze:
https://www.youtube.com/watch?v=tUSw_2jkDjM

Gang of Four (w jednym słusznym składzie) robi rozpieprz w Jugosławii. Jest moc.


Materiał bliski doskonałości. Znaczy, to takie głupie powiedzenie. Po prostu doskonały. No bo:

wokalista - silne pięć gwiazdek, jeżeli wziąć pod uwagę ekspresję - nawet bardzo silne

sekcja rytmiczna - silne pięć gwiazdek, precyzja wprost porywająca!

i gitarzysta - chyba jednak sześć gwiazdek, brzmi jakby ciągnął struny za włosy, a te krzyczały wniebogłosy, ale dokładnie to, co on chce!

Dla tych, co wolą klikać linki wewnętrzne:

phpBB [video]


Ledwie 20 minut i chyba jedna z lepszych rzeczy, jakich słuchałem w tym roku :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ether
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2023 17:21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
A propos Jugosławii, to ostatnio odkryłem kanał na yt, na którym pojawiają się archiwalne nagrania TVP wszelkiej maści. A wśród nich m.in. fragment programu z 1981 roku poświęconego jugosłowiańskim grupom postpunkowym - Električni Orgazam, VIS Idoli i Zula.

phpBB [video]

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ether
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2023 23:17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Cytat:
gitarzysta - chyba jednak sześć gwiazdek, brzmi jakby ciągnął struny za włosy, a te krzyczały wniebogłosy, ale dokładnie to, co on chce!


I jeszcze ta chłodna maska na twarzy, aż ciary przechodzą.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ether
PostWysłany: pn, 18 grudnia 2023 23:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
@alternativepop: dzięki za link, jest wspaniały. Jestem generalnie zachwycony jugoslawiańską scena nowofalową, uważam, że to było coś absolutnie wyjątkowego, niesamowita eksplozja krwatywnosci, talentu, bycie na bieżąco z trendami z Anglii, ale też bardzo ICH, mające w sobie jakiegoś ducha i rodzaj emocji, którego chyba żaden angielski zespół nie mógł mieć. Ta mała próbka dobrze te oddaje, przepiękny utwór Idoli, neurotyczny Elektryczny Orgazm...Wyobrażam sobie, że zobaczyć to w Telewizji Polskiej w 1981 tez musiało być mocnym przeżyciem.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ether
PostWysłany: pt, 26 kwietnia 2024 22:32:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Poniższa EPka NEGATIVES, to podobno archiwalny materiał zarejestrowany pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku, będący jedyną pozostałością po zespole, znaleziona gdzieś cudem i wznowiona dzisiaj przez Iron lung Records. Po jej przesłuchaniu chciałbym bić pokłony wydawcy, a z drugiej strony zimno mi się robi na samą myśl, że taka perła o mały figiel nie przepadła w pomroce dziejów.
Gdybym nie przeczytał opisu tej płytki na bandcampie, to pomyślał by, że to jakaś współczesna, nowojorska ekipa rżnąca post-punk tak świeżo i oryginalnie, jak chciało by to robić 99% innch bendów eksploatujących zawzięcie ten nurt i osiągających co najwyżej tytuł "836392 kopia Joy Division, różniąca się od nich tylko brakiem energii i polotu".

Słuchajcież to!

phpBB [video]


To brzmi tak, że ja się cały czas zastanawiam czy ten 1979 rok to nie jest jakaś wkrętka wydawcy, bo tak naprawdę zarejestrował to jak najbardziej współczesny zespół. Naprawdę ciężko uwierzyć, że ktoś rżnął tak wizjonersko w tym stylu aż 45 lat temu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group