Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 02:31:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 marca 2009 12:48:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 11:00:09
Posty: 43
Trochę to nekroposting, ale co tam:

marecki pisze:
Gardenia [...] Wiem, że niedawno wydali dwie kolejne płyty. Ktoś to słyszał? Warto sięgnąć?

Płyta nr 2 nosi tytuł Halucynacje.
Obrazek
Ukazała się 12 lat po pierwszej, w roku 2000. Osobiście uważam ją za najlepszy album zespołu - jest posępnie, nieco mrocznie, ale też bardzo spójnie i z pomysłem. W moich uszach płyta świetnie broni się jako całość. W porównaniu do kultowego debiutu (na którym z pewnością jest więcej dobrych utworów niż tylko Papierosy i zapałki) brzmienie jest ciut cięższe, klarowniejsze, bardziej może melodyjne i spójne, mimo nieco nierównego poziomu utworów. Tekstowo też jest posępnie, nie zawsze przemyślenia poety trafiają do człowieka, ale do słuchania nocą podczas jazdy - świetne.
Najlepszy utwór - otwierająca Halucynacja.
Więcej informacji (w tym próbki) TUTAJ.

Płyta nr 3 została natomiast zatytułowana jakże oryginalnie - III.
Obrazek
Wydana w roku 2007, nieco mnie rozczarowała. Odbieram ją jak regres, powrót do czasów przeddebiutowych. Chłopaki grają i śpiewają, jakby zespół założyli wczoraj. Ok, może tydzień temu. Jakieś to wszystko takie... niedopracowane. Sporo fajnych pomysłów, niestety niedopieszczonych, letnie utwory, miejscami irytująco proste melodie i prymitywnie zaśpiewane teksty - może to i jakieś nawiązanie do klasyki punka, ale mnie nie może ta płyta jakoś do siebie przekonać. Z drugiej strony nie jest to płyta zła - można o niej równie dobrze napisać, że ma surowe, garażowe brzmienie, przekazuje szczere emocje/obserwacje o tym, co za szybą okna/telewizora i takie tam, ale niestety na tle poprzedniczek odstaje wyraźnie.
Najlepszy utwór: nie mam faworyta
Więcej informacji i próbki: TUTAJ.

Podsumowując: zdecydowanie polecam debiut i dwójkę, trójkę już niekoniecznie, chyba że ktoś lubi takie niewygładzone, podobnież spontaniczne granie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 marca 2009 13:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
III ma genialną okładkę, aż się chyba zainteresuję. Znam tylko pierwszą płytę i jej raczej, poza hiciorami, nie lubię.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 marca 2009 13:55:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 11:00:09
Posty: 43
O, to jest dobry trop - okładka III dobrze oddaje zawartość płyty.

EDIT: choć oddawałaby jeszcze lepiej, gdyby ją skopiować na kserze z kończącym się tonerem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 marca 2009 10:25:01 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
ciekawa sprawa - Fieldy (basista zespołu Korn) wydał książkę, w której m.in. opisuje swoje nawrócenie.
Wcześniej nawrócił się gitarzysta tej grupy - Brian "Head" Welch

link do recezji książki Fieldy'ego


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 12:25:16 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
strona założona przez rodzinę basisty Chi Chenga (deftones) z informacjami na temat stanu Jego zdrowia (wciąż jest w śpiączce po wypadku)
http://oneloveforchi.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 maja 2009 11:12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 02:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
witam!
Zespoł MIASTO prezentuje:


http://www.youtube.com/watch?v=woKBHiQtHHs
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 października 2010 16:04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Mikirurka "I Hate Rock'n'Roll"
Obrazek
Spis utworów:
1. Tiger Could Be Stronger 2:37
2. Fashionable 3:50
3. Break The Law 2:58
4. On My Grave 2:50
5. I Prefer Your Mom 3:36
6. With Joy (Looking Forward) 4:20
7. Fuckin'FunkyMonkey 4:03
8. Ain't No Harm 2:55
9. Voo-Dah 3:42
10. If 3:08
11. Moonlight Star 4:23
12. Food For Powder 3:19
13. One Day 3:19
14. I Hate You Rock'n'Roll

Skład:
Piotr Warszawski - voc
Mat Buffalo - dr
Basik - b
Greg Toma - g, voc
Wujek Drut - g

Krakowska Mikirurka, zespół prawie z pięcioletnim stażem, dorobiła się wreszcie debiutanckiego albumu. Dobrze się stało, że koncertowe szaleństwo oraz przebojowość przekuły się w materialny nośnik, co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste.
Na „I Hate Rock’n’Roll” znajduje się 14 premierowych kompozycji nie dublujących się z materiałem zaprezentowanym w ubiegłym roku na dwóch demówkach. Styl zespołu oscyluje wokół przebojowej alternatywy z amerykańskimi korzeniami osadzonej na hard rockowym fundamencie. Na tej podstawie Miki zalotnie flirtuje z najróżniejszymi gatunkami. Efekty tych stylistycznych konfrontacji zadowalają. I zadowalać muszą, bo wszystko dzieje się w obrębie doskonałych piosenek pełnych wewnętrznego drive’u. Tak, słowo piosenka wydaje się tutaj idealne. W tej multistylowej przebojowości zawiera się esencja ich muzyki. Nie ważne czy będzie to nawiązanie do bluesowej tradycji, balladowa słodycz, taneczne wykroczenie na parkiet czy też prześmiewcza metalowa solówka. Debiut świadczy o samoświadomości twórców oraz pełnej krystalizacji stylu.
Album nie jest niestety idealny. Nie podoba mi się brzmienie tej płyty. Płaskie, pozbawione basowej głębi, często bez wyrazu i niestety odbierające wielu kompozycjom kopa. Przyzwyczajony do koncertowego uderzenia oraz świadomość zaangażowania Jacka Miłaszewskiego (ma na koncie współpracę z Acid Drinkers oraz Titus Tommy Gun) zaostrzyły niepotrzebnie apetyt. Mógłbym się również doczepić do zbyt dużej ilości materiału na płycie. Skrócenie płyty o 3 utwory byłoby chyba dobrym rozwiązaniem. Niedosyt lepszy od przejedzenia. A może właśnie miało być odwrotnie?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 października 2010 12:14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 13 grudnia 2004 12:42:45
Posty: 28
Skąd: Kraków
Pilocie drogi, my to nie T'Love :)
"I Hate You Rock'n'Roll"

Dzięki za reckę!

_________________
Wujek Drut
www.mikirurka.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2010 09:26:08 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2010 10:57:22
Posty: 7
gulag orchestra albo czeslaw spiewa to cos na miszmasz. Zupelnie inne ale w fuzji slucha sie wybornie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lutego 2011 14:37:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
Korektywnie pisze:
czeslaw spiewa


Czesław to najlepiej niech nie śpiewa :) Robiłem kilka podejść, ale sorry Winetou tego wokalu po prostu nie mogę przebrnąć.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2011 15:37:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Szukając swoich żydowskich korzeni, natknąłem się na śpiewającą panią z gitarą. Hmmm, nie wiem, ale wydaje mi się, że jestem jej wujkiem.....
Nie o tym jednak chcę...


Samara Lubelski
http://www.samaralubelski.com/
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=Hr2uHf7YBXQ

Obrazek

Gero, nagrajcie wspólnie płytę!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2011 15:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...dobre liceum ? :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2011 15:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
... powiedziałbym nawet, że dobre liceum artystyczne... Plastyk bez mała!.... :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2011 09:12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Obrazek


MORDOPLAN - KLAUS MIT FOCH * * * * *

Po odejściu Lecha Janerki z Klausa Mitffocha wydawało się, że pozostali muzycy „rozpłyną” się od razu w innych zespołach. Tak jednak się nie stało – rozstanie z L.J. musiało przebiegać w napiętej atmosferze, skoro były lider miał ponoć wypowiedzieć słowa, że osieroceni przez niego muzycy nie są w stanie niczego wymyślić i nagrać. Otóż – nie wnikajmy już czy w reakcji na te słowa czy tak po prostu – spięli się oni na tyle, że w 1988 r. pod nazwą Klaus Mit Foch nagrali album „Mordoplan”. O ile debiut Klausa (ten z Janerką) słusznie uważany jest za jeden z przełomowych w polskim rocku, o tyle równie słusznie „Mordoplan” uważany jest za jeden z najbardziej niedocenionych. Również w mojej opinii jest to znakomity album, który niestety przeszedł niemal bez echa, a zniechęceni tym muzycy po roku działalności rozwiązali Klausa Mit Focha.
Jaki jest „Mordoplan”? Określiłbym go jako doskonale wyważoną mieszankę zimnej fali i post-punka z niewielkimi dodatkami przypraw: psychodelii i elektropopu. Utwory rzadko kiedy są typowymi kompozycjami (z których obdarzony dobrym słuchem gitarzysta „bierze” chwyty i gra przy ognisku lub w parku miejskim). A zarazem słuchanie ich nie męczy, płyta ewidentnie wciąga. Oto wyczyn!
Zwraca też uwagę bardzo dobre nagranie płyty. Nie znam się na tym specjalnie i nie jestem w tym względzie koneserem, ale łatwo odróżniam dobrą produkcję tego albumu od wielu spaskudzonych płyt polskich wykonawców z lat osiemdziesiątych. Tu czuje się jakość!
Płytę otwiera tytułowy „Mordoplan”. Recytowany tekst:
„Tłuste usta jedzą szybko tanie danie
Mordoplan daje w dupę biednym
W oczach ludzi widać pełno niczego
Powiedzmy, że jest dobrze”

zapowiada, że płyta specjalnie radosna nie będzie. A jednocześnie pokazuje, że i pod względem tekstowym płyta stanowi mocne wyzwanie pod adresem Lecha Janerki.
Utwór jest niepokojący, oddający pole raz klawiszom w tle, raz gitarze grającej połamany motyw, raz surrealistycznemu chórowi śpiewającemu po prostu „mordoplan-mordoplan-mordoplan-mordoplan”.
Potem jest oparty na nietypowym metrum utwór „Obłudni idole”. Natrętny rytm wyznaczają syntetyczne dźwięki klawiszy, a refren stopniowo przechodzi w klimaty bliskowschodnie (w końcu uśmiech budzą niby to arabskie pokrzykiwania wokalu).
Trzeci „Słuchaj mnie – albo nie” w refrenie z kolei przypomina Wschód Daleki. Do dziś nie wiem czy pisk zagłuszający wokal w refrenie to ingerencja cenzury czy po prostu artystyczna prowokacja. Ogólnie – doskonała rzecz i modelowa dla mnie równowaga gitarowo-klawiszowa.
Później mamy „Salmonello nie kocham cię”. Najbardziej strawny dla „przeciętnego słuchacza programu I PR” utwór z płyty. I faktycznie jedyny, który jakoś wypłynął na szersze wody. Ironiczna opowieść o nadmorskich kurortach, z sympatycznym i co tu mówić – przebojowym refrenem. Ale też bez wielkich wzruszeń, może technicznie - dla miłośników gitary basowej. Jacek Fedorowicz wyczynia tu na basie naprawdę ładne harce.
Na koniec pierwszej strony mamy „Tife tife”. Zatem tekst o bunga bunga generalnie, trochę jednak ocierający się o popelinę, ale ujdzie… Natomiast muzycznie – rewelacja! Wszystko oparte na niezwykle prostym pomyśle, zwykły tryton (a`la „Nigdzie teraz tutaj”), ale jak zagrane! Aż chce się …tańczyć. ;-) Mrok, energia, gwałtowność, dynamika, dymanika. Numer jeden na tej stronie!
Strona B zaczyna się największym odjazdem – „Ze wsi do miast”. To już szaleństwo – groteskowy chór wypisujący tekst, agresywny bas sprzęgnięty z ostrą perkusją, ludowe skrzypki rzępolące rzewną melodyjkę, odgłosy charczącego wieprza… Najpierw starannie omijałem ten utwór jako niesłuchable, ale teraz już uwielbiam. :-D
Dalej mamy szaleństwo uporządkowane czyli „Alkohole”. Znów – nie ma tu właściwie kompozycji w tradycyjnym rozumieniu. Jest prosty motyw, niczym dziecięca pozytywka na którym opiera się reszta i aż dziw ile można z tego wyciągnąć. Wszystko w zimnym sosie.
„Czasy mamy jakieś dziwne
Głupcy wszystko ogołocą
Chciałoby się kogoś kopnąć
Kogoś kopnąć – ale po co”
Trzeci utwór na stronie B to „Słony”. Znów materiał na miarę przeboju, lepszy moim zdaniem od „Salmonelli”. I chyba najbardziej gitarowy i chyba najbardziej „staroklausowy”. Bardzo dobrze się słucha!
Potem „Chciałbym się rozpędzić”. Utwór muzycznie i tekstowo trochę …rzewny (?), aż do refrenu gdzie zostajemy poczęstowani cyniczno-ironiczną puentą. Bardzo udany i wpadający w ucho gitarowy motyw będący klamrą zaczynającą i zamykającą utwór. Jakby się na siłę przyczepiać to z pomysłów z których składa się ten numer, można by uzyskać jeszcze więcej, mam wrażenie…
Na koniec – „Na koniec”. Totalnie zaskakująca propozycja, ale gdy ją przyjąć bez popitki – rządzi i miażdży. To utwór instrumentalny, z niezwykłym stężeniem smutku i patosu, z chórem przypominającym raczej słowiańskich wojów, to wszystko jest niesamowicie plastyczne i słuchając tego mam od razu przed oczami pomysły na teledyski! Numer jeden na stronie B!

Reasumując – to bardzo ciekawa i oryginalna płyta, szczerze polecam. Co godne zauważenia – starzeje się ładnie, brzmi to wszystko nadal inspirująco. Niestety „Mordoplanu” nie wydano dotychczas na CD, więc nabyć można pewnie jakieś winyle na aukcjach internetowych.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 grudnia 2011 11:47:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Uświadomiłeś mi dwie rzeczy:
1. że to jest tak genialnie zrealizowane - to fakt! Przecież to jest bez żadnego późniejszego remasteringu, a brzmi porównywalnie z rzeczami wydanymi później na kompaktach, przy których grzebano sporo
2. że nie miałem tej płyty w mp3 po formacie :/ no ale mam, więc coś potem dopiszę.

Faktycznie bardzo szkoda tej płyty.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group