Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:20:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 10:02:06 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 16:38:55
Posty: 527
Uldor - dzięki za podlinkowanie nowego singla - wchodzi mi baardzo - już nie mogę się doczekać płyty. O Lipali też wkrótce coś napiszę. Na razie mam pół recenzji płyty Li-pa-li, którą napisałem z rozpędu przy opisywaniu Illusion.

Uldor pisze:
Ja bardzo lubię Lipali. Wg mnie to rozwinięcie formuły Illusion. A Lipę jako wokalistę uwielbiam.

A pod tym podpisuję się obiema rękami :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 10:17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
To tak a propos, najbliższe koncerty Lipali:

19 grudnia, piątek, klub Avalon, Ostrołęka
20 grudnia, sobota, klub Energetyk, Konin
11 stycznia, niedziela, plac Defilad, Warszawa WOŚP (a wcześniej, tego samego dnia, grają bodajże w Radomiu, też na WOŚPie)
1 lutego, niedziela, Gumowa Róża, Wrocław (koncert akustyczny)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 16:29:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Uldor pisze:
Czekam na wpis

dziś wieczorem postaram się machnąć.....
Uldor pisze:
Nie wiem, o których wypowiedziach i o których zachowaniach mówisz, ale większość zachowań Lipy i wypowiedzi Lipy "współczesnych" jakoś nie budzi we mnie specjalnych kontrowersji.

współcześnie już tak mnie nie drażni, kiedyś miałem nieszczęście się natknąć na kilka jego wypowiedzi, nie pamiętam już o czym były, ale niesmak został.... no i nieustannie denerwuje mnie przeklinanie Lipy na koncertówce illusion....

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 17:53:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Uldor pisze:
współcześnie już tak mnie nie drażni, kiedyś miałem nieszczęście się natknąć na kilka jego wypowiedzi, nie pamiętam już o czym były, ale niesmak został.... no i nieustannie denerwuje mnie przeklinanie Lipy na koncertówce illusion....


No to może boleć, ale Lipa już z tego wyrósł ;). Polecam bootleg z Przystanku Woodstock 2008 ;). Zero (albo niewiele bardzo) przekleństw, za to masa humoru :).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 18:50:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Uldor pisze:
No to może boleć, ale Lipa już z tego wyrósł

no to kul :)
o, wiem dlaczego illusionowa "trójka" nie jest tak dobra jak poprzednie... ona po prostu nie ma "tego czegoś".... jest świetna, ale gdy się słucha tu tak nie porywa.... chociaż.... porywa mnie zawsze "choćby jęk" i końcówka "don't creep", ale tylko tyle porywania.... ale i tak jest baardzo dobrze.

a więc.....
Obrazek
koncertówa!!!! długo na nią polowałem, włączyłem i się nic nie rozczarowałem co do brzmienia. Jak na płytach! Świetnie! Tylko jedna rzecz mnie nieustannie wkurza, pisałem już o tym. Po jakiego grzyba Lipa tak przeklina? To chyba jedyna rzecz, która mi się na albumie nie podoba (i jedyna w illusion :wink: ). Setlista bardzo porządna, najlepiej mi się słucha utworów z dwóch pierwszych płyt... no i "don't creep" z jego końcówką... nie wiem czemu tak mi się podoba, ale co się tam będę zastanawiał :wink: ) Bardzo fajny klimat tego koncertu, gadki i reakcje publiki. Lubię sobię ten album włączyć, gdy nie mogę sie zdecydować między trzema wcześniejszymi. no i brzmienie perkusji!!!! świetnie!!!!
najlepsze kawałki: "intro" :) "nóż"!!!, "big black hole", "kły", "wojtek"!!!, "na luzie"!!!!!!, "tylko"!!!!!
najlepsze momenty: gdy "intro" przechodzi w "nóż", końcówka "don't creep"!!!, "na luzie"!!!!!, "WOJTEK!!!" śpiewane przez zespół i publikę no i bisowe "tylko"

Obrazek
tu jest coś, czego nigdzie indziej nie ma.... jakieś takie... inne brzmienie.... jak ktoś wcześniej napisał, bardziej metalowe, choć nie wiem czy to określenie do końca pasuje.... brzmienie bardziej pełne, nie ma tych takich "przerw" w riffach, co zawsze mi się strasznie podobało w illusion, ale ta zmiana nie wyszła na niekorzyść, jest bardzo świeżo. Brzmienie już nie takie surowe, bardziej soczyste, tłuste... (czy jak by to określić, w każdym razie bardzo dobre) mam wrażenie, że ten album jest mniej agresywny niż poprzednie.... ale za to sprawia wrażenie jeszcze cięższego... poza tym jest bardzo równy, podobnie zrezsztą jak pozostałe. ogólnie rzecz biorąc bardzo dobry album 'na pożegnanie'. No i baaaardzo dobre teksty. Podobają mi się bardzie niż na "trójce", nie wiem czy nie najlepsze w ogóle. Z płytą pierwszą spokojnie może iść w szranki, ale dlaczego pomimo tych wszystkich plusów i świetności nie równa się z "dwójką"? Bo "dwójka" ma to coś, co ma bardzo mało albumów.... coś, co nazywam geniuszem...
najlepsze kawałki: "czasem"!!!, "niedaleko"!!!!!, "pukany"!!!, "trzy ptaki", "kukły", "skoczny"
najlepsze momenty: riff do "czasem", początek "niedaleko", ryczne grupowo "PUUUK!!!!"

podsumowując..... illusion to zespół bardzo równy.... nie nagral ani jednej słabej płyty i odszedł w chwale (przynajmniej dla tych, którzy go lubią), mam cichą nadzieję, że jeśli juz panowie zdecydują się nagrać w przyszłości, będzie trzymało poziom....

to by było na tyle....

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 21:29:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Jutro koncert.
Kto z forumowiczów się wybiera?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 lutego 2013 20:01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
No to minęło kilka lat od poprzedniego wpisu. A ja idąc dziś do pracy natrafiłem na plakat. Było tam info o Armii, ale było też o Illusion. I pomyślałem sobie idąc w kierunku tego słupa ogłoszeniowego gdzie plakat wisiał, że takie Illusion to ja bym sobie zobaczył. Nigdy fanem nie byłem, ale trochę się tego słuchało na równi z Flapjackami. I jakaś tam nutka sympatii mimo wszystko pozostała. Nawet jeśli po latach człowiek słucha i dochodzi do wniosku, że to wszystko bezczelnie ukradzione od innych... No ale do rzeczy. Podchodzę do tego słupa i myślę: kurde, taki koncert to byłaby fajna rzecz. Popatrzeć, posłuchać "Noża" czy "Wojtka". Ot, parada wspomnień. Wtem zerknąłem na cenę biletu. Przedsprzedaż 70, w dniu koncertu 80 pln. Ufff... Nie, no panowie, jakieś jaja sobie ze mnie robicie? Nie za takie pieniądze... Tyle ode mnie w tym momencie.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 lutego 2013 07:04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja natomiast ostatnio zobaczyłem teledysk Lipali pt. "Najgroźniejsze zwierzę świata" i dzięki temu mogłem sobie ostatecznie wykrystalizowac odpowiedź na pytanie postawione w tytule wątku. Nie, nie lubię.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 lutego 2013 09:03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pet pisze:
Lipali

Na to się nie załapałem. Jakiś tam album poszedł, ale to jakaś nędza chyba była. Nie pamiętam w sumie...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 lutego 2013 11:03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Pet pisze:
Ja natomiast ostatnio zobaczyłem teledysk Lipali pt. "Najgroźniejsze zwierzę świata"

Ale którą wersję? Bo jest wersja koncertowa i WOŚP'owa tego teledysku.

A na ostatnim koncercie Illusion Lipa powiedział, że pracują nad nową płytą.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 lutego 2013 11:42:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Quilombo pisze:
Bo jest wersja koncertowa i WOŚP'owa tego teledysku.



Obie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group