Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:09:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 października 2008 15:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
nie no, to już złodziejstwo.....

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 października 2008 15:32:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Złodziejstwo to będzie tylko w wypadku reaktywacji pełnoprawnej, gdy w następnym tygodniu Illusion zagra za 20-35 zł.

Hunter to pomyłka. Nie widzę dla nich tam innego miejsca prócz "naganiacza". Ale to bez sensu. Na Illusion i tak zjeżdżają się ludzie z całej Polski. Dużo Acidmaniacs też będzie. Hunter jest zbędny.

A najgorsze jest to, że będę ich widział trzeci raz bez własnej woli.

1) Punky Reggae Live 2008 (dzień po tym koncercie grali Acid Drinkers :D)
2) z Ilussion i Acidami 13.12.2008
3) z Ill Nińo i Sepulturą 23.01.2009

:evil: :x

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 października 2008 15:44:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Uldor pisze:
Punky Reggae Live 2008

:shock: a oni tam z jakiej paki???
Uldor pisze:
z Ill Nińo i Sepulturą 23.01.2009

nie mieli kogo wziąć, tylko ich? lepiej by było kwasy! to byłby czad!!!

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 października 2008 15:47:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Oni tam z paki "poszerzania horyzontów" festiwalu.

Też sądzę, że Acid Drinkers znacznie lepiej by pasowali. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ich ostatnią płytę :D.

Choć najbliżej by było chyba Tymkowi...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 października 2008 15:50:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
to powinno wyglądać tak: za rozgrzewacza ill nino, po nich gwiazda wieczoru: acid drinkers, a na końcu druga gwiazda wieczoru w osobie sepultury. to by miało sens :wink:
albo wywalić jeszcze ill nino, wsadzić na ich miejsce tymka i by były trzy gwiazdy wieczoru... no ale tymek powinien wtedy grać ostatni!
Cytat:
Oni tam z paki "poszerzania horyzontów" festiwalu.

ahaaa :roll:

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 października 2008 16:06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Dobra, Meine Dammen und Herren, skład na koncert coraz bardziej się klaruje. Prócz Huntera z zespołów "z czapy" będzie jeszcze COMA. Nie żebym coś miał do zespołu, ot po prostu nie porywa mnie specjalnie (ale i tak jest lepiej niż z Hunterem :wink: ).

Jak wieść gminna mówi, kończą się promocyjne bilety (59 zł).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 10:24:14 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 16:38:55
Posty: 527
Zacznę tak: śniło mi się, że u mojej babci na wsi w stodole, grał koncert zespół Illusion. No i tak mnie to natchnęło, że postanowiłem napisać coś o jego płytach:

ILLUSION****
Obrazek

Debiut, jest rok 1993, chłopaki wygrywają festiwal Marlboro Rock In i powstaje płyta. Na początek mocno Kły świetny tekst „(...)gdy ty nie uwierzysz w siebie nikt nie będzie wierzył, poczuj w sobie dziką moc”. Potem dalej jest jeszcze lepiej sytuacja rozwija się bardzo szybko. Na luzie - z tego co pamiętam prawdziwa petarda koncertowa i tekst – protest przeciwko przemocy. Lubię tą płytę za jej szczerość, świeżość jak na Polskie warunki. Niektórych może razić maniera śpiewania Tomka, który jest na niej bardziej amerykański niż niejeden Amerykanin, ale cóż takie były czasy i grunge miał wtedy wpływ na wielu muzyków. Words to wyraźnie słyszane echa Pearl Jam. Dalej mamy świetny tekst w I ruszy las (Makbet się kłania) i dochodzimy do największego hitu z tej płyty – Cierń. Pamiętam teledysk w Luzie (dla młodszych – był wtedy na początku lat 90-tych taki program dla młodzieży) gdzie wokalista biegał ubrany w jakąś pieluchę. I tak dochodzimy do końca Dobranoc - ballada zamykająca płytę, chyba najbardziej grandżową płytę jaką powstała w tym kraju. Pamiętam, że gdy pierwszy raz słuchałem Illusion gdzieś w ostatniej ławce na lekcji chemii to wrażenie zrobiło to na mnie duuuże. Cóż, czasy w których poznaje się muzykę mają znaczenie.

Najlepszy utwór: Cierń
Najlepszy tekst: I ruszy las


ILLUSION 2*****
Obrazek

Rok 1994 i najlepsza moim zdaniem płyta Illusion. Zaczyna się bardzo mocno, od najbardziej znanego ich utworu: Nóż. Brzmienie jest tu już bardziej soczyste niż na debiucie, co pewnie jest zasługą duetu producencko-realizatorskiego Toczko/Bonarowski . Płyta jest bardzo równa, no może oprócz niepotrzebnego moim zdaniem Myślisz.... Czwartym utworem jest piękna ballada Tylko... śpiewana tylko przy akompaniamencie gitary. Pamiętam, że na jedynym koncercie Illusion na którym byłem zagrali ją na bis, gdy techniczni już odkręcali blachy z perkusji. Na scenę wyszli wtedy tylko Lipa i Jerry – pierwszy zaśpiewał, ukłonił się i wyszedł, a drugi jeszcze dłuższą chwilę grał ten piękny motyw. Dalej jest Wojtek (btw: bardzo ładne imię :wink: ) i na wokalu gościnnie Guzik. Mnóstwo jest na tej płycie porywających kawałków, które świetnie sprawdzały się na koncertach. Spośród nich wyróżniłbym jeszcze Bracie – utwór w swej konstrukcji przypominający „Piosenkę po nic” Armii (chociaż chórki są tu, jak i na całej „Dwójce”, raczej słabe). Podsumowując – jest to jeden z tych albumów, które słucham od początku do końca. Na pewno warto posłuchać

Najlepszy utwór: Nóż
Najlepszy tekst: Tylko


ILLUSION 3 **1/2
Obrazek

Rok 1995. No niestety tutaj mamy już do czynienia z czymś co nazwałbym zjadaniem własnego ogona. Może po prostu pomysłów ma polskie Seattle starczyło tylko na dwie płyty, bo od tej zaczyna się zjazd po równi pochyłej. Jestem w stanie przebrnąć tylko przez pierwszą stronę kasety. Otwierający To co ma nadejść jest jeszcze całkiem niezłą piosenką i chyba jest to najjaśniejszy moment całej płyty. Wyróżniają się jeszcze: Vendetta, Nikt i muzyczny żart pt. 140. Reszta jest zwyczajnie słaba. I tyle.

Najlepszy utwór i tekst: To co ma nadejść


ILLUSION 6 **
Obrazek

Tu mamy rok 1998 i równi pochyłej ciąg dalszy. Zmiana wydawcy i ostatnia płyta zespołu. I dobrze. Tu spośród trzynastu utworów dają się słuchać tylko dwa: Kukły piosenka o przejmującej samotności w której pogrążając się zamykamy się jak w klatce; Niedaleko o tym, że całe życie jest dla niektórych ucieczką.
Brzmienie jest tu nieco inne niż na poprzednich płytach. Powiedziałbym, że bardziej metalowe. Chłopaki próbowali się tu uKORNiać co nie wyszło im na dobre. Płyta słaba i zespół się rozwiązuje.

O najlepszych utworach i tekstach nie piszę bo nie ma o czym.

Koncertówki nie znam.

Dziękuję Państwu za uwagę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 22:03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
co do pierwszych dwóch płyt się zgadzam, do kolejnych nie, a koncertówka jest baaardzo fajna.... tylko Lipa nie musi tyle przeklinać....
chyba sie rozpiszę o illusion w najbliższym czasie.....

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 listopada 2008 19:45:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
wedle zapowiedzi.... bez gwiazdek bo nie lubię....

Obrazek
Świetny debiut! Oby więcej takich przebłysków na polskiej scenia muzycznej! Bardzo lubię ten albu za (jak to gondolier przede mną napisał) szczerość i świerzość. Gdy się tego słucha czuć tą ich młodzieńczą energię... No i nie dość że muzyka świetna, to jeszcze teksty! Żeby było jednolicie napiszę, że świetne! Album bardzo równy, taki grunge'owy, jakoś tak z nirvaną mi się trochę kojarzy.... nie wiem czemu...
najlepsze numery: "kły", "na luzie", "cierń" i "błazen" czyli wychodzi na to, że 40% zawartości płyty wchodzi mi bez ograniczeń, mogę słuchać w kółko!
najlepsze momenty: refren "błazna"!!!!! refren i riff "na luzie"!!!! no i świnia na początku :P

Obrazek
gdy mam coś komuś powiedzieć o tej płycie przychodzi tylko na myśl GENIUSZ!!! Album z cyklu 'mogę słuchać bez końca i nigdy mi się nie znudzi'. Mam do tego niego olbrzymi sentyment, jest jeden z tych na których się wychowałem.... Album - monolit, łykam w całości i nie wiem nawet kiedy się kończy... Toczko&Bonarowski to mistrzowie! co tu dużo mówić... polecam każdemu...
najlepsze kawałki: "nóż"!!!!, "za taki ból", "wojtek", "tło"!!! i coś ponadto...
najlepszy moment: początek "noża", druga połowa "tła"

Obrazek
Album juz nie tak świetny jak dwa poprzednie, ale trzyma formę, bardzo dobrze się mi go słucha. Brzmi jakby surowiej od poprzednich... Brak jakoś mi tej wspomnianej "młodzieńczej energii". Niezmiennie podoba mi się niezmiernie brzmienie (najbardziej perkusji - zboczenie zawodowe). Teksty w dalszym ciągu bardzo dobre, ale jak same albumy, poprzednie były lepsze... krótko podsumowując album: ciężko, dobrze i na temat.
najlepsze kawałki: "choćby jęk"!!!!!!!!!!, "agressive 96'", "to co ma nadejść" (można tak powiedzieć...), "wrona"!
najlepsze momenty: cały "choćby jęk"!!!, koniec "don't creep" - uwielbiam to!!!!

ciąg dalszy nastąpi

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 10:33:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
A ja się zastanawmia czy to właśnie 3 nie jest moją ulubioną płytą ILLUSION. Być może dlatego, że to ich pierwszy album, który poznałem. Ale "2" też bardzo dobry. Z tym, że na trójce podoba mi się praktycznie wszystko....mniej lub bardziej. Na dwójce są świetne kawałki ale są i takie, które mi sięnie podobają wogóle - "Myślisz..." na przykład.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 10:51:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Quilombo pisze:
A ja się zastanawmia czy to właśnie 3 nie jest moją ulubioną płytą ILLUSION. Być może dlatego, że to ich pierwszy album, który poznałem. Ale "2" też bardzo dobry. Z tym, że na trójce podoba mi się praktycznie wszystko....mniej lub bardziej. Na dwójce są świetne kawałki ale są i takie, które mi sięnie podobają wogóle - "Myślisz..." na przykład.


Podpisuję się w zasadzie obiema ręcoma - "Myślisza" wprost nie trawię.

Natomiast z wpisem własnym czekam, aż kupię jedynkę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 11:49:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
a o koncercie ktoś mógłby coś konkretnego napisać ?

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 16:27:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Koncert odbędzie się 13.12.2008 we Wrocławiu, w Hali Ludowej/Stulecia.
Bilety na chwilę obecną kosztują 69 zł, w dniu koncertu cena będzie wynosić 80 zł.

Na chwilę obecną zapowiedziane są zespoły: Illusion, Acid Drinkers, Coma, Hunter i Clon. Nieoficjalnie mówi się także o Tuff Enuff.

Całość zaczyna się o godzinie 16.00 według tego, co jest na plakacie.
Bilety do nabycia na:
http://www.wrockfest.pl
http://www.eventim.pl
http://www.ticketpro.pl
http://www.ticketonline.pl.

Na forum Lipali, Illusion, etc. ludzie umawiają się na autobusy na koncert, więc można całkiem niedrogo w obie strony się zabrać.

Lipali wrzuciło na swojego MySpace'a singiel z nowej płyty, która ukaże się 27 marca 2009. Singiel nazywa się "Barykady" i mi się nie podoba.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 22:56:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
mi lipali w ogóle się nie podoba. Lipy jakoś tak nie trawię też.... po jego niektórych wypowiedziach i zachowaniach....
illusion natomiast uwielbiam.... może jutro machnę pozostałe dwa albumy.... przez ostatnie dni przesłuchałem wszystkie kasetki illusion, to wrażenia dźwiękowe odświeżyłem.... myślę, że kutro złapię natchnienie :wink:

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 00:22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
czarnuch pisze:
mi lipali w ogóle się nie podoba. Lipy jakoś tak nie trawię też.... po jego niektórych wypowiedziach i zachowaniach....
illusion natomiast uwielbiam.... może jutro machnę pozostałe dwa albumy.... przez ostatnie dni przesłuchałem wszystkie kasetki illusion, to wrażenia dźwiękowe odświeżyłem.... myślę, że kutro złapię natchnienie


Ja bardzo lubię Lipali. Wg mnie to rozwinięcie formuły Illusion.
A Lipę jako wokalistę uwielbiam. Nie wiem, o których wypowiedziach i o których zachowaniach mówisz, ale większość zachowań Lipy i wypowiedzi Lipy "współczesnych" jakoś nie budzi we mnie specjalnych kontrowersji.

Czekam na wpis :).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group