Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:11:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 02 sierpnia 2008 16:36:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Tak mnie wzięło po wczorajszym występie LIPALI w składzie Grażyna Szapołowska (git, voc), Daniel Olbrychski (bass, back voc), Jerzy Stuhr (drums), że należy się Lipie i wszystkiemu, co tworzył i współtworzył, osobny wątek w Ocenarium. Bo to jednak kawał muzyki jest.

She "Miejsce, którego wszyscy szukamy..." ***-

Obrazek

Cóż, jak to powiedzieć, żeby nie wyszło, że jest kiepsko ;). Heh, powiedzmy, że jeżeli sobie odtworzyć "Miejsce, którego wszyscy szukamy..." i "Bloo", to widać rozwój formy :). Na pierwszej płycie głos Lipy nie brzmiał tak charakterystycznie, jak brzmi teraz, choć maniera wokalna podobna jest. Płyta trochę nowofalowa jest i generalnie zupełnie inna bajka niż to, co teraz robi Lipa. Trzy i pół, bo może nie jest to to, co tygrysy lubią najbardziej, ale słyszałem znacznie gorsze debiuty ;).

She "Big City Lights" ***1/2

Obrazek

Wreszcie słychać, że Lipa to Lipa :). I muzyka też przystępniejsza, pobrzmiewa tu i ówdzie hard rock, mniej jest tego pitu-pitu z pierwszego albumu...

Mam nadzieję, że ktoś opisze ILLUSION. Niestety, mam jedynie bootleg koncertowy, który udostępniono na forum LIPALI i innych zespołów Tomka Lipnickiego. Choć powoli odkładam kasę na "2" i "Bolilol Tour" ;).

Lipali "Pi" ****1/2

Obrazek

Powiało Illusion ;). Od pierwszych dźwięków - mocne, ciężkie, potężne granie. Charakterystyczny dla Lipy chrypiący wokal, poezja! Aranżacje obfite w smaczki wypadają bardzo ciekawie przy oszczędnych tekstach, których prostota tylko potęguje przekaz. Płyta pokazuje, że Lipa z wiekiem nie łagodnieje i cały czas jest jednym z ważniejszych muzyków polskiej sceny hardendhewi :).

Lipali "Bloo" ****

Obrazek

A może jednak nie... Płyta specyficzna, to, co nazwałem bogatymi aranżacjami na "Pi" nie umywa się do tych z "Bloo". Płytę zaczyna wodewilowo-jazzujący "LOGON"... a potem łojenie jak na "Pi" ;). Krążek jest muzycznie znacznie bardziej urozmaicony niż poprzedni - mamy tu między innymi Leszka Możdżera na syntezatorze w "Trybunie Ludowym" czy bardzo ciekawy rapcore'owy kawałek "96", w którym gościnnie występuje Afront, kimkolwiek by on nie był. Niestety, jest też kilka utworów całkowicie pozbawionych pazura, które mają swój klimat, ale jednak trochę odstają od tego, czego oczekiwać można po liderze Illusion.

Obecnie Lipali pracuje nad trzecią płytą.

Acid Drinkers "Rock Is Not Enough ..." ****

Obrazek

Pierwsza i ostatnia płyta Acid Drinkers nagrana w składzie z Lipą, a szkoda. Wg mnie mieli wielki potencjał, a głos Tomka Lipnickiego wspaniale brzmiał w jednych z najlepszych kawałków na płycie, tj. "The Ball and the Line" i "Stray Bullets". Szkoda, że współpraca z Kwasożłopami skończyła się tak niefortunnie.

Myślę, że warto też pochylić się trochę nad gościowaniem Lipy w innych kapelach:

Flapjack "Ruthless Kick" 08. I Hate Fuckas *****

Obrazek

Świetny kawałek, dużo zyskał dzięki potężnemu głosowi Lipy. I tekst wydaje się być zgodny z "linią programową" tekstów ówczesnej kapeli Lipy, Illusion.

Howgh! :)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 16:26:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Cytat:
Czy ty też to bardzo lubisz?

nie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 16:51:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Budyń pisze:
nie

:piwo:
ja tyż nie

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 18:20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
błahahahaha zachęcający początek wątku :mrgreen:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 18:37:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Ludzie, więcej entuzjazmu. Ja nie mówię, że wszyscy muszą lubić muzykę, jaką robi Tomek Lipnicki w swoich zespołach... ale, no kurcze, ktoś się stara, zakłada wątek, pisze coś od siebie o płytach... no a tu takie coś. Niesmaczne.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 18:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
nie martw się :wink:
(do dziś pamiętam jak dostałem porządny zjeb za początek tematu o Black Sabbath :wink:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 18:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Nie martwię się, ale trochę jestem speszony :P.

No ale przynajmniej jest jakiś ruch w temacie :lol: :wink: .

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 18:53:05 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 11:39:55
Posty: 692
uldor nie przejmuj sie tutaj kochaja tylko armie 8)
nie mow ze nie slyszales(masz)pierwszej plyty lipali chyba najbardziej interesujacej,w/g mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 18:58:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Pierwsza płyta Lipali = płyta Lipy pt. "Li-Pa-Li"? Dobrze, nie powiem. Ale pomajtam głową, że jednak nie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 19:10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 lutego 2006 19:14:26
Posty: 446
Skąd: Gdańsk
''Li-Pa-Li'' to nie płyta Lipali , tylko solowa płyta Lipy (niezłe ''masło maślane'', mógł się wysilić na jakieś bardziej oryginalne nazwy :roll: )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 19:17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Lipa przywiózł "lipali" z Chin, gdzie znaczy to "jasne światło". A nazwa... chwytliwa, więc trudno mu się dziwić, że nie kombinował.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 sierpnia 2008 09:33:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie przepadałem za Illusion, które z kolei u moich kolegów z klasy w LO cieszyło się wielką sympatią. Ale przyznam że na którymś Woodstocku, gdy Acid Drinkers z Lipą w składzie zagrali "Nóż", to radosny sentyment poczułem wielki. Nie tyle do piosenki jednak, co do okresu życia.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 sierpnia 2008 10:36:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Z She pamiętam taki utwór - Jak płomień, jak ogień. Było to na liście trójki gdzieś w 1988, może 89? Bardzo fajny. Gdzieś to mam na starej kasecie chyba jeszcze. To chyba jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty było. Jest to gdzieś do dostania? Ja nie widziałem.
Ogólnie She to taka lekka zrzynka z U2 była. Lipa był wtedy pod dużym wpływem tego zespołu co dało się słyszeć chyba też jeszcze na pierwszej płycie. Dodatkowo całość podlana nowofalowym chłodem. W tej stylistyce jednak Ziyo było znacznie lepsze.

Illusion to już trochę inna bajka. Mam gdzieś na kasetach pierwsze dwie płyty. Bardzo wtedy lubiłem Helmet i pare innych kapelek z Amphetamine Records z Waszyngtonu (Cows!!!). A do takiego grania, zwłaszcza Helmet, to się mocno odwoływało.
Pierwsza płyta nawet mi się podobała. Jest tam taki numer Ruszy Las, który do tej pory bardzo lubię. Tylko, że jak na Illusion jest dość nietypowy, bo nie wycharczany a po prostu nieźle zaśpiewany.
Drugą kupiłem jeszcze z rozpędu ale szybko mi się stylistyka przejadła. Choć Nóż rzeczywiście długo gościł na różnych studenckich imprezach w Parku czy Hadesie. he he jak zwykle musi być jakiś łącznik między mną i Pippinem :wink:
Dalsza twórczość tego pana jakość nie zdołała mnie już zainteresować.

PS właśnie znalazłem Ruszy Las na Wrzucie:
http://kilishama.wrzuta.pl/audio/wZmq97bghe/05_illusion_-_ruszy_las

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 sierpnia 2008 10:44:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
marecki pisze:
Jak płomień, jak ogień. Było to na liście trójki gdzieś w 1988, może 89?

Lato 1988. Tak się tłukło w dolnych rejestrach, najwyższa pozycja 28.
marecki pisze:
dość nietypowy, bo nie wycharczany

No właśnie. To był główny powód mojego niezrozumienia grupy Illusion.
Ponoć lepiej w temacie wokalnym działo się na trzeciej płycie, ale - podobnie jak Marecki :D - już nie byłem nią zainteresowany.
Z Lipali znam utwór "Jeżozwierz" - dla mnie jego popularność jest niezrozumiała.... Taki Feel prawie. :roll:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 sierpnia 2008 10:50:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
nie lubię Illusion, ale lubię płytę koncertową Bolilol tour, głownie za klimat i teksty pomiędzy kawałkami (*****, powinni obcinać ręce"), sporo tego się słuchało kiedyś na imprezach, tak więc przez sentyment własnie zamówiłam CD (kasetę ktoś sobie był uprzejmy przywłaszczyć) dla siostry w prezencie.

obecne produkcje Lipy są dla mnie absolutnie niestrawne.

p.s. kto pamięta numer Brumu z Lipą na okładce i tekstem "ani słowa o Illusion" i zna przynajmniej jedną osobę, która kupiła ten numer, żeby poczytać o Illusion - palec pod budkę ;)

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group