Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:08:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 sierpnia 2008 21:10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Zdjęcie Bryla jest wg mnie wspaniałe, znaczy, ogólnie, ciekawe, z dobrym pomysłem, poza też taka poważna jest Goldrockera. I futerał, najlepszy futerał ewer sin!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 08:36:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
ale tu chodzi o coś więcej: podobno to on zaczął postprodukować, stosować technikę remiksu.

Nie pamietam/ nie wiem dokladnie ale w gre wchodzil sprzet ktory byl mu dostepnym - stol z wieksza iloscia mozliwych do zarejestrowania sciezek.
W domu pogrzebie w ksiazce i w poniedzialek pozwole sobie zacytowac odpowiedni fragment tego stolu dotyczacy.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 08:42:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, fajnie - bardzo jestem ciekaw.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 11:28:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
1.Martin Ruschent ( Stranglers)
2.Terry Brown (Rush)
3.George Martin (the Beatles)
4.Norman Smith (Pink Floyd -Piper, Pretty Things -sf.sorrow)
5.Bob Rock ( Metallica -black album)
6.Rick Rubin (RHCP, Danzig, Cash )
7. Brian Eno (Talking Heads, U-2)
8. Buth Vig (Nirvana -nevermind)
9. Garth Richardson ( pierwszy RATM)
10. Jimmy Page (Led Zeppelin)
11 Andy Wallace (Jeff Buckley)
12.Martin Hannett (Joy division)

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 11:35:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
1.Martin Ruschent ( Stranglers)

Oooo ! Rzeczywiście pierwsze płyty Dusicieli brzmią bardzo oryginalnie (ten wyeksponowany bas !)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 11:40:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Prazeodym pisze:
pierwsze płyty Dusicieli brzmią bardzo oryginalnie (ten wyeksponowany bas !)
...własnie ! dla mnie Stranglers brzmi genialnie !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 14:49:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
O, fajnie - bardzo jestem ciekaw.

Bez ksiazki z tribute myspace:
Cytat:
Throughout the early '70s, the remixer's experiments had swiftly evolved into pure dub. His remixes were no longer a remix at all, but a total reinvention of the song. Major change occurred in 1973 when Tubby purchased a second four-track, allowing him to record vocals. The new setup was inaugurated with Roy Shirley's "Stepping Razor" that same year.

Burrow pisze o tym inaczej i dokladniej ale z braku laku na zaklepke - obiecany fragment jak najbardziej nastapi ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 16:00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
elrond pisze:
Martin Hannett (Joy division)
No oczywiście - to co zrobił z muzyka Joy Division zasługuje na wyróżnienie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 września 2008 09:56:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
O, fajnie - bardzo jestem ciekaw.

Bez cytatu - przepisywanie nie jest moja najmocniejsza strona sie okazuje a nie mam skanera pod reka - moze nadrobie, na razie z pamieci i w wolnej adaptacji.

Do 1972 roku Tubby pracowal w malym studio na tylach swojego domu gdzie coraz wieksza liczba wykonawcow/ wydawcow podrzucala mu sciezki. Miskowal je tam i wycinal acetaty/ speciale przy uzyciu wycinarki stanowiacej wyposazenie studio. (od siebie: o ile dobrze pamietam, w gre wchodzily tylko dwa kanaly/ tory. Jeden z nagranym zazwyczaj na setke podkladem, drugi z wokalem). W 1972 roku studio wzbogacilo sie o 4sciezkowca zakupionego dzieki posrednictwu Bunnego Lee od Byrona Lee z Dynamic Sounds podczas ich przestawiania sie na jeszcze nowszy sprzet. dalo to Tubbiemu znacznie wiecej mozliwosci.
I tutaj odzywa sie wywiad z Princem/ Kingiem Jammym, ktory mowi o przejsciu od wciskaniu guziczkow do przesuwania suwakow - rozumiem to w ten sposob, ze poprzedni stol ni ebyl tak wyrafinowany i pozwalal jedynie (?) na wlaczanie/ wylaczanie sciezek, bez mozliwosci manipulacji natezeniem/ poziomem.

Kuchnia pamietam czytany gdzies artykul o roli postepu technologicznego w rozwoju muzyki na JA i dalbym sobie uciac glowe ze bylo o tym wiecej i dokladniej - bede szukal.

EDIT
Za: http://myweb.tiscali.co.uk/smallaxe/king%20tubby.htm
Frequent visitors would be Bunny Lee and Lee Perry, always interested to find out what new devices Tubby had added to his set. It wasn't long before he was being asked to mix versions on his equipment (perhaps the earliest patron of Tubby's was Perry although it's impossible to be certain). The results were encouraging enough to persuade Tubb's to begin the building of his studio. He acquired the old four track mixing board from Dynamics Studio and set about the task of modifications to improve its capabilities.
->szukam/ pytam dalej

EDIT2
Chyba najobszerniejsze źródło w którym potiwerdzona jest moja "hipoteza" o dwukanałowcu plus mnostwo innych: KLIK
Wsrod mnostwa innych np opowiesc o tym jak moj ulubiony realizator praktykowal/ terminowal u Krola.

A jeszcze wspomniales Witku o tym, ze Tubby "wynalazl" remix.
Wydaje mi sie ze jednak niekoniecznie -> wspomniana wyzej ksiazka mowi o Rudolphie Redwoodzie - Ruddym jako o tym za ktorego sprawa pojawily sie remiksy - dostawal/ kupowal je od Duke Reida pod koniec lat 60. 67 byl rokiem kiedy regularnie wydany numer (On the beach Paragonsow) zostal pozbawiony wokalu (przez inzyniera dźwieku w studio Duke'a Reida ->Byrona Smitha)i w takiej formie zostal zagrany na tancach przez Ruddego.

Ufffff...
Powiem szczerze, poczulem sie w obowiazku poszperac i wbrew wrodzonemu lenistwu zrobilem to ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 września 2008 14:08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Edit trzeci i chyba ostatni.
Jeden z redaktorow Free Colours, jak zawsze niezawodny w tego typu "zagadkach" podeslal mi jeszcze takie cos dotyczace stoly Tubby'ego: KLIK

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 listopada 2008 21:30:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
U mnie na pewno pan Martin Birch.
Już sam fakt, że maczał on palce w czymkolwiek przy takich albumach jak Made In Japan, Rising czy Mob Rules stawia go bardzo wysoko :wink: A to, że brzmieniowo te płyty się nie chcą zestarzeć zdecydowanie działa na jego korzyść hehe.
Niestety nie wszystkie jego produkcje są dobre, o tyle o ile w przypadku wymienionych przeze mnie wcześniej płyt możemy mówić o kapitalnej robocie o tyle przy okazji takich rzeczy jak Long Live Rock 'n' Roll czy Machine Head należy powiedzieć wprost - porażka.
Niestety dzieckiem tego pana jest też takie coś jak Iron Maiden...
No cóż....mimo wszystko jednak Legenda.

Podobnie jak niejaki Rodger Bain który swoje apogeum przeżywał przy okazji pierwszych trzech płyt Black Sabbath.
Brzmienie nie jest może perfekcyjne ale na pewno niezwykle potężne, co jak mam być szczery bardzo sobie cenię jeśli idzie o produkcję.
Niestety ten pan też zanotował sporą wpadkę....Judas Priest Rocka Rolla...brrrr

Problem jest z płytami Pink Floyd bo tam jako producenta mam nazwę zespołu :? i tak nie do końca jest to przejrzysta sprawa :wink:
Acz nie wspomnieć o brzmieniu tych płyt to bym nie mógł, bo do dziś nie postarzał się ani jeden jeden dźwięk wielkiej czwórki, majstersztyk po prostu.

Pod kątem nastroju brzmienia jeśli coś takiego w ogóle istnieje królem jest dla mnie Steve Lillywhite, głównie za brzmienie trójki Gabriela wszystko takie....klaustrofobiczne...bardzo lubię.

No a takim niekwestionowanym zwycięzcą okazał się być Bob Rock
komentarz wydaje mi się być zbędny.

Kogoś tutaj jeszcze na pewno dopiszę....

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 20:49:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
o nie widziałem tego tematu, a fajny

albo za szybko czytałem albo nikt nie napisał

Brendan O'Brien

pearl jam, incubus, rage against the machine, korn, king's x, audioslave...

lwia część moich ulubionych płyt przeszła przez tego gościa

a co do pana Rubina to duuuuży szacun ( beastie boys. slayer, RHCP.. audioslace TMV.. ( druga połowa moich ulubionych płyt :D ...
nawet jeszcze slipknot )
ale ostatnia metallica ani linkin park mnie nie przekonują nawet brzmieniowo..

hm hm

z krajowych zawodników pan Marcin Bors.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 20:22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
oprocz Bryla, ostatnio bardzo mi sie podobaja produkcje Smoka ex-Post Regiment. kilka wazynch plyt polskiego andegrandu wyszlo pod jego okiem. :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 20:25:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
O to to. Choć nie wiem, na ile to kwestia produkcji, a na ile tego, że po prostu płyty dobrze zagrane były! ;)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 21:08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
MAQ pisze:
Problem jest z płytami Pink Floyd bo tam jako producenta mam nazwę zespołu i tak nie do końca jest to przejrzysta sprawa


z tego co czytałem wyglądało to tak:

pierwszą płytę wyprodukował Norman Smith, potem zespół zyskiwał coraz więcej kontroli i - zdaje się - od Ummagummy sam był producentem

dopóki Pink Floyd byli prawdziwym zespołem, podpisywali produkcję nazwą zespołu, ale praktycznie decydowali Waters i Gilmour, w okresie Dark Side zaczęli się tak żreć, że poproszono Chrisa Thomasa o mediację

potem był jakiś konflikt o rolę Wrighta, gdy Waters chciał przy Animals czy The Wall napisać "produced by Waters and Gilmour", Wright mówił, że przecież zawsze on też był i zaczął przesiadywać do końca każdej sesji, żeby niejako zarobić na miano producenta, został wyśmiany więc przestał się pojawiać w reżyserce (za to przy The Wall pojawił się Bob Ezrin jako współproducent)

przy The Final Cut tym razem Waters z Gilmourem się pożarli się na amen i Waters został producentem solo

takie to smutne dzieje za szybą

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group