Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 20:32:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 października 2005 21:56:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Boskey pisze:
To jakby powiedziec: nie podobają ci sie Doorsi? Wypij flache Łiski!

heheheheh - to my tu mamy proroctwa o których nie wiemy! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 października 2005 22:17:52 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 21:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
I2RA3L jest jednym z moich ulubionych zespołów muzycznych, dlatego wypoiwem się bardzo krótko.

...każdy ma prawo, decydować o swym losie, każdy ma prawo żyć tak jak chce, każdy ma tutaj coś do zrobienia, każdy wolny urodził się...

słuchające tych słów, pomyślałem, ze własnie to jest fajne punky reggae- duzo tekstów politycznych(anty) :D, takich podrywających do walki z Systemem. I2RA3L swietny zespół, polecam każdemu :)
zdrowia :piwo: [ to jest mania, to jest mania...] :D :piwo:

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2006 22:28:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Ciekawe kiedy ach kiedy ukaże się ta koncertowa płyta 12RAELA z niepublikowanymi numerami. Słucham ostatnio kilku koncertów z 1984, 85 i 86 roku - jest w czym wybierać... Oj to był zespół.

Kiedy gadałem z kolegami z Wilna w te wakcje to oni twierdzili, ze tam panuje opinia, ze był to największy zespół reggae w tej części Europy. Serce podpowiada mi, że jest tak w istocie :)

Reeżyym systeem!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 13:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:37:01
Posty: 60
Skąd: Krakoff
Moje Oczy planują wydanie pierwszego w ogóle koncertu Izraela. Realna data premiery - kwiecień :)
Szczegóły na dyskusjach
Coś czuję, że to był dobry koncert!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 marca 2006 18:45:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
żeby tylko dodać swoje 3 grosze do dyskusji o tym bliskim mi bardzo zespole:
Biada*** - może to naiwnie, może i trochę śmiesznie, ale... Rozwala mnie ten początek do "Idą ludzie Babilonu" Ma taką olbrzymią moc, że chyba nie słyszałem czegoś takiego w żadnym innym kawałku EVER żadnej innej kapeli!
Nabij faję - wolno, baaardzo wolno i jakoś tak ciężko, mozolnie... Ale płyta na gwiazdek ****
Duchowa rewolucja**** i pół - zbiór wielkich przebojów i nic więcej nie dodam!
i wreszcie 1991***** - to już nie rege, ale jak napisał Antiwitek "Aj noł, bat aj dont ker!" :-) Płyta absolutna! Zwracam szczególna Państwa uwagę na kawałek Hard to say - według mnie najlepszy na płycie! 3 riffy ale z jakim czujem zagrane!
Live 1993***** - wspaniała płytka koncertowa - rewelacyjn gra Stopy - miodzio!
In dub*** - trudne to i zarazem... intrygujące takie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 marca 2006 17:01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 809
Skąd: Marshes
Wielki Bart pisze:
In dub*** - trudne to i zarazem... intrygujące takie!


Coś w tym jest. Nagrania te wyraźnie romansują ze stylistyką ambientową.
Mnie osobiście ta płyta zafascynowała brzmieniem, czuć tu typowe dla Goldrockera ustawienia potencjomentów.


Brylu pisze:
Zacząłem przesłuchiwać materiały, na które najbardziej liczyłem i nie zawiodłem się. Np. zupełnie nieznane nagrania ze Stanclewa, z okresu jak ARMIA nagrywała „Legendę". W tym czasie IZRAEL również zrobił parę utworów, które nie zostały dokończone. Bez wokalu. Dlatego świetnie nadawały się na duby. l do tego są unikalne. Np. STOPA gra na enerdowskiej perkusji TACTON, całe nagranie odbyto się w chałupie... „Rudi Dub" nie zmieścił się na płytę nagraną w 84-tym roku. Funkcjonował przez jakiś czas wyłącznie na kasecie. Potem o nim zapomniano, a jak dla mnie jest rewelacyjny ! Na pewno pamięta go Rudi - genialny gość, który grał z nami na saksofonie. Ta piosenka jest jego wizytówką. Jako ślad po człowieku, bo naprawdę był super. Nie widziałem go 10 lat, nie wiem jak z nim złapać kontakt. Może jak usłyszy płytę to się odezwie, bo dla mnie jest to akurat ważne. Utworu „No Hero Dub" nie pamięta żaden człowiek, który go nagrał. Pamiętam, zostało ok. 3 minut wolnej taśmy i nagraliśmy go na zasadzie : „panowie wymyślimy cokolwiek". Niby zrobiony na szybko, a wg, mnie jest jednym z czterech najfajniejszych na tej płycie... Tak jak mówiłem mam jeszcze więcej materiałów i być może uda mi się wydać więcej płyt tego typu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 marca 2006 18:13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 03:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
GOLD ROCK sound!
Wlaśnie! Bryl wypracował świetne brzmienie,rozpoznawalne prawie od razu.Troche mi brakuje tych przestrzeni na nowych płytach Armii,ale nic...
może nowa płyta bedzie inaczej zmixowana.
Wracajac do "in dub"- to jest mocno zjarana plyta i za to ją lubię :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 kwietnia 2006 00:32:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 809
Skąd: Marshes
ujar pisze:
to jest mocno zjarana plyta i za to ją lubię


Niestety nie "jaram"...
Chyba, że nagraniami "się".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 kwietnia 2006 20:28:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Puddleglum pisze:
Niestety nie "jaram"...



Chyba raczej "stety" ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 kwietnia 2006 10:42:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Pet pisze:
Puddleglum napisał:
Niestety nie "jaram"...

Chyba raczej "stety"


Do wątku językowego? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 kwietnia 2006 18:46:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
O wreszcie super topik. :lol: dla mnie zespół Legenda. Wybaczcie, że z emocji bedzie troche nie składnie i nie po polsku.
Płyty.
wyminie tylko dwie, które dla mnie sa kwintesencją stylu Izraela, jego genialności. Nie waham sie tak napisać.
1991- płyta genialna. Jest nan niej wszystko. Zgadzam sie z opiniami, że wyprzedziła czasy. mamy na niej rege, ale i też Funky i HipHop. Nagrana w Londynie. Ciekawe co by było, jeśli Brylewski i Maleo zostaliby na dłużej w Londynie lub przeprowadzili sie tam na stałe? Chcę tu dodać, że w tym czasie, no troche wcześniej powstała najlepsza płyta Armii, gdzie grała wiekszośc muzyków Izraela( Houk stawał sie tez zjawiskiem na polskiej scenie muzyczniej i nie tylko). Z poczucia wspólnoty rodzą sie rzeczy wstrzasające. :lol: Tak jest w przypadku tej płyty. Nie zestarzała się ani trochę.
Życie jak Muzyka- koncertówka która pokazuje wielkości muzyków z Izraela. Przede wszystkim jest ona dla mnie główna odsłona geniuszu muzycznego Brylewskiego. No może później udało mu się po trosze odnaleść się w Falarku. W Izraelu chyba najbardziej Brylewski i Maleo stworzyli własny rozpoznawalny styl. Jak wiemy z historii, cała trasa była pełna przygód. Muzycy raczej juz grali ze sobą z marszu. Jak powiedział Brylu, to okres gdzie wazniejsze były Wuwa i inne zespoły. A i tak język muzyczny , a przede wszystkim stopien zrozumienia między muzykami dawał taki filling i pozostawiał olbrzymie wrażenie na słuchaczach :P . Obecnie stawiam tą płytę nawet wyżej niż 1991.
Po
Brylewski- późniejsze dokonania Bryla już oceniam niżej. Za wyjątkiem Falarka. Jakieś nawiązania do pierwszej płyty Izraela mogę sie doszukać w płycie Brylewskiego ze Światem Czarownic.
Żałuję i wolałbym by Brylu reaktywował Izrael niż :cry: Brygadę Kryzys. Bo to jak teraz się prezentują panowie na scenie, to żal i smutek :cry: Niestety Brylu, jak dla mnie stracił to "coś".
Maleo- po Izraelu dalsze dokonania Maleo to jakieś pokłosie. Super kawałek na pierwszej płycie Tymoteusza- W Obliczu aniołów. Płyta ZaZuzi, jest ok, ale nie ma juz tego szaleństwa i magii. MRR nie słucham i raczej mnie nie porywa. Na ostatnim turnee Armii, gdy grali w Pozaniu, był tez set Maleo. No niestety, ale kowery Izraela spiewane przez Malejonka, wywołały we mnie żal i poirytowanie. Może ten głos już nie taki? A może, rzeczywiście Izrael to było coś więcej niz zespół? To było :shock: zjawisko. Perełka, która obok ówczesnej Armii miażdżyła jak walec ten cały polski muzyczny szołbisnes, szmateks.Bez Viviany, Stopy, Dżudżu, Samohuta i Kiniora juz nic nie będzie takie jak przedtem. :cry:
Co pozostało? Czekać na kolejne wydania nieznanych płyt tego Bandu i wierzyć, że może kiedyś z jakiejs tam okazji. Chłopaki zejdą się i ?... :wink: Jak na razie pozostały Nam tylko, a może aż płyty. :lol:
Tematem na osobny topik jest zeespól RAP. Przez pewien moment, zdentronizował on Izraela w moim rankingu. Na dzień dzisiejszy IZRAEL jest jednak górą i mam nadzieję że żaden kataklizm tego nie zmieni :P

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 kwietnia 2006 15:04:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
A usłyszałem kiedyś pewną kontrowersyjną opinię o Brylewskim.W rozmowie z pewnym sprzedawcą w sklepie muzycznym stwierdził on z rozbrajajacą szczerością, że ma dla Niego szacunke. Za to, że w latach 80-tych odwazył sie poślubić czarnoskórą kobietę w Polsce. :roll: Nie wiem czy śmiac sie czy płakać?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 12:11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Bialy_Kruk pisze:
Za to, że w latach 80-tych odwazył sie poślubić czarnoskórą kobietę w Polsce. Nie wiem czy śmiac sie czy płakać?


Plakac mozna bylo w latach '80...
Znaczy nie tylko RMB mial tego typu przegody, opowiesci roznych ludzi zwiazanych emocjonalnie z ciemnoskorymi w latach '80 potwierdzaja, ze nie bylo to akceptowane przez "opinie uliczna" -> w mega dlugim wywiadzie udzielonym czas jakis temu Pasazerowi, Symeon Ruta mowi o podobnych doswiadczeniach.
A ze szacunek za wiele innych niz poslubienie czarnoskorej, sie RMB nalezy to bezdyskusyjne...

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 14:34:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
wywiad ten czytałem. szkoda, że musiał wyjechać aż do kanady bo klimat polski go tak przyduszał. :(

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 maja 2006 21:18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
hurra! na 29 maja zapowiedzina jest premiera dvd Izraela. nie moge sie doczekac :P

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group