Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 13:15:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 18:47:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:59:40
Posty: 154
Pis and low, nie kłóćcie się.
Wczoraj kupiłem w pobliskim hipermarkecie "Duchową Rewolucję" i jestem wręcz oczarowany. To mój pierwszy kontakt z Izraelem (i w ogóle z rege w takiej ilości) - i na pewno nie ostatni. Fajnie się tej płyty słucha.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 19:46:48 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Pet pisze:
Bob spiewal "ziele uzdrowieniem narodow" i kopnal w kalendarz na raka pluc...


Sorry winnetou, ale nie ten adres- w sewej karierze Marley miał dwa zielarskie kawałki (african herbsman,kaya), w których nie padło zdanie, że ziele jest uzdrowienim narodu. To był Tosh i Jacob Miller, no i paru innych. A z tym rakiem to faktycznie zaczęło się od raka skóry, potem były przerzuty do zołądka, płuc i mózgu. Czerniak to jedna z najgroźniejszych odmian raka-nie leczona szybko zabija, a Bob nie zgodził się na amputację palca. Zmarł po 4 latach. Ziele mogło ewentualnie przyspieszyć ten proces, choć współczesna medycyna uważać zaczyna,że w niektórych przypadkach opóźnia rozwój komórek rakowych, tak więc sprawa nie jest wcale taka jednoznaczna. Błędem jest stawiania znaku równości między ganja=śmierć Marleya.

a co tam dodam jeszcze wypowiedż Litzy, która bardzo mi się podoba: "Alkoholizm zbiera takie żniwo, że większość rodzin w Polsce jest rozbitych. I to alkohol więcej szkód narobił niż Marley w swoim życiu trawą". Osobiście uważam,że ganja-jak każda używka- ma swoje plusy i minusy. Nie podoba mi się to ,że się ją demonizuje. A kto ją stworzył ? I to własnie z takimi własciwościami , a nie innymi?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 21:09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:59:40
Posty: 154
Rasfael pisze:
A kto ją stworzył ? I to własnie z takimi własciwościami , a nie innymi?

No to akurat nie jest żaden argument.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 21:31:22 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Bo to nie miał być argument- tylko punkt wyjścia do dalszych rozważan. zmierzam do tego,że konopie jako narkotyk traktuje się dopiero od jakiś 50-80 lat, wcześniej znajdowały się w niejednej farmakopei pośród innych ziół. W Polsce do 1948. Chodzi mi o to,że w jakimś celu zostały stworzone, i jeśli mają właściwości, które można wykorzystać podczas kuracji to szkoda znich nie skorzystać.
A tak na marginesie - to w sumie istotne, że nie powstała np. w laboratorium wojskowym :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 23:08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
o mamo... ujar - nie zniechęcaj się!

Boski fajnie wkleił okładki - przyznam, że bardzo lubię trzy pierwsze, chyba Robert je robił. No i 1991 - ale ja mam starą wersję kasetową więc trochę inaczej to wygląda... tam jest pałac i pojawia się napis Warsaw Beat, Total enigma space sound - były czasy, co nie?
Ale gdyby wyróżnić jedną - to Duchową Rewolucję. Na kasetach Silvertonu była też świetna, ale całkiem inna - wg. projektu Toma... :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 lutego 2005 15:00:17 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Tak - aż po "1991" okładki robił Robi :D . Co do samej kapeli- niezwykły zespół, od samej nazwy, przez którą mieli problemy w PRL-u, poprzez przekaz, na muzyce koncząc. Grali reggae bez kompleksów "białej kapeli reggae" , które wydaje się obecnie mają miejsce w naszym kraju.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 lutego 2005 16:04:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 03:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
Przed oficjalnym wydaniem kasetowym"Duchowej 2",bylo jakieś nieoficjalne z czarno-biała okładką.Ten sam rysunek, co na kasecie silwer tonu.Wydała to fala chyba.Ktoś pamięta?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 lutego 2005 22:39:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
ni du du!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 09:37:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Rasfael pisze:
Bo to nie miał być argument- tylko punkt wyjścia do dalszych rozważan. zmierzam do tego,że konopie jako narkotyk traktuje się dopiero od jakiś 50-80 lat, wcześniej znajdowały się w niejednej farmakopei pośród innych ziół. W Polsce do 1948. Chodzi mi o to,że w jakimś celu zostały stworzone, i jeśli mają właściwości, które można wykorzystać podczas kuracji to szkoda znich nie skorzystać.
A tak na marginesie - to w sumie istotne, że nie powstała np. w laboratorium wojskowym


Troszke nie trafiaja do mnie te argumenty, bo po pierwsze, w farmakopeach, znajduja sie o wiele bardziej niebezpieczne substancje i to o niczym nie swiadczy - kwestia lezy w dawkowaniu. Poza tym jakos nie chce mi sie wierzyc, ze ktos kto jara blanty robi to z mysla o swoim zdrowiu... Jezeli tak, to srogo moze sie zawiesc, bo niestety zielsko w takich dawkach jak niektorzy "profesjonalisci" go przyjmuja, glownie szkodzi, a nie pomaga.

Ja generalnie nie mam zamaiaru "demonizowac" i "umoralniac", (bo sam w latach mlodzienczych lazilem z "glowa w chmurach", ktorego to nawyku juz sie wyzbylem), ale nie zgadzam sie z taka "mitologizacja" zielska typu: ze zdrowe, ze nie szkodzi (o argumentach "uzdrowienie narodow" nie wspominam), bo jest to dla mnie bujda na resorach i dorabianie ideologii na sile. Juz chyba lepiej powiedziec, ze sie jara, bo sie lubi, ew. bo to poprawia nastoj i juz. :)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 10:01:23 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Nie powiedziałem, że jara się dla zdrowia-nie, w sumie nikogo nawet takiego nie znam, kto by tak mówił. Chodzi o ich wykorzystanie np. przy chemioterapii, która wywołuje mdłości, a konopie to znoszą podnosząc przy tym apetyt. Nie chce mi się teraz szukać po necie, ale w Kanadzie sprzedawane są nie tylko na tego typu problemy, jest cała strona o ich medycznym wykorzystaniu. Można nawet powiedzieć,że robią karierę jako medykament-tyle,ze nie są to żadne tam skuny, a dobra gatunkowo marihuana. Na takiej Jamajce z kolei wiele osób nie pali/lub pali od czasu do czasu pijąc za to herbatę z ganji, która nie ma właściwości psychoaktywnych, a wybitnie zdrowotne (witaminy, mikroelenty,działanie przeciwbakteryjne sam wiem coś o tego typu herbacie). O tym się zapomina/lub nie wie, że ganja to nie tylko jaranie, ale i herbata, pokarm. Takie nasiona konopi chociażby są bardziej odżywcze niż soja, nie bez powodu na każdym krzyżackim zamku mieli ich po 4-5 ton. Są bardzo witalne- o tym też wiem, bo jadłem niejednokrotnie.Reminescencje konopi jako pokarmu występuja też w "Potopie" Sienkiewicza - Zagłoba je spożywał. Tak więc na konopie trzeba patrzeć z wielu stron, traktować jako całość a nie tylko jako skręty. I jako takie mogą faktycznie służyć jako uzdrowienie narodu.Dawkowanie przy paleniu owszem- co za dużo to niezdrowo. Prawda oczywista, ot co. Dla mnie konopia od czasu do czasu dla przyjemności własnie to nic zdrożnego. Ale, ale, własnie traktuję je jako zioło, czyli pamietam o ich właściwościach. Nie są dla mnie narkotykiem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 11:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ale oczywiscie masz racje. Ja nie neguje faktu, ze ganja ma pewne wlasciwosci zdrowotne i ze oprocz zawijania w bibulki sluzy takze do produkcji medykamentow. Chodzi mi tylko o to, ze argumenty, o zdrowotnej sile "ziola" w 90 % slysze od ludzi, ktorzy przyjmuja ja tylko i wylacznie pod postacia blantow, ewentualnie nabita w faje, a akurat te sposoby przyswajania (zgodzisz sie chyba ze mna) sa zdecydowanie niezdrowe, ze o szkodliwym wplywie na psychike nie wspomne.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 11:31:33 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Zgadzam się, ale cóż począć. Tak się już utarło ,że jak ganja to blant.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 22:26:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Tak się już utarło ,że jak ganja to blant.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 22:43:18 
(-)


Ostatnio zmieniony pn, 11 sierpnia 2008 11:23:57 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 lutego 2005 17:01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 09 stycznia 2005 12:08:11
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Pet pisze:
cos mi sie wydaje, ze po tej calej awanturze 12RA3L zagral jednak w Remoncie w pozniejszym terminie, bo cos mi sie po dyni kolacze, ze bylem na takim koncercie

Chyba jednak ten koncert się później nie odbył. Mylę się?? Ktoś coś wie??
A w sprawie płytek - krótko i jak najbardziej subiektywnie:

BIADA BIADA BIADA: *****-
NABIJ FAJE: ****+
DUCHOWA REWOLUCJA: *****-
1991: ******-
1993 LIVE: ******+
IN DUB: ***+

_________________
Czy ktoś słyszał One Love Warriors???


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group