Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 04:14:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 listopada 2013 18:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Z tym tekstem, to zgadzam się z Crazym. Ale wersja płytowa zniechęca mnie taką muzyczkowatością, brzmieniem. Wszelkie lajwy były, o ile pamiętam, dużo fajniejsze.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lutego 2014 12:48:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3129
Skąd: Poznań
Na FB pojawił się taki njus:
Cytat:
Lech Janerka
W najbliższą niedzielę, 9 lutego, o godz. 22 na antenie telewizji Kino Polska Muzyka do zobaczenia koncert "Lech Janerka - Bez prądu".
Lubię to! · · Udostępnij · 62 · około minuty temu ·

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 lutego 2014 11:13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
W czwartek, 13 marca. Gdzie? W Krakowskim klubie Żaczek. W ramach cyklu Niepokorni zagrają Lech Janerka, The Shipyard i AGU. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa rysunków Krzysztofa Pawłowskiego. Będzie to już 47. odsłona cyklu Niepokorni! Start o godz. 19.30.

Bilety:
studenci: 20 zł - w przedsprzedaży /25 zł - w dniu koncertu
niestudenci: 25 zł - w przedsprzedaży /30 zł - w dniu koncertu



Źródło:
http://evenea.pl/imprezy/koncerty/krako ... rca-42760/


Zastanawiam się. Dawno LJ nie słyszałem na żywo.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 lutego 2014 19:36:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
ha!!

Ja nie widziałem nigdy, ale niebawem pojawi się w okolicach Poznania więc planuję zobaczyć :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 marca 2014 09:15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
w okolicach Poznania

Znaczy gdzie?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 marca 2014 22:13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
W Mosinie :-)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 marca 2014 23:44:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Taki off-top, ale uznałem, że sie podzielę: moi rodzice w ostatnie wakacje, będąc w hotelu w pewnej górskiej miejscowości, kilkokrotnie natknęli się na państwa Janerków. Nie byli jednak pewni, że to oni, więc Mama z ciekawości spytała o to zaznajomionej recepcjonistki. Na co owa recepcjonistka zaczęła z uśmiechem na twarzy opowiadać jaką niesamowicie równą babką jest pani Bożena :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 marca 2014 10:52:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
13 marca 2014, klub Żaczek, Kraków. W ramach cyklu Niepokorni zagrali Lech Janerka, The Shipyard i AGU.

Byłem, było super. Bardzo uśmiechnięty koncert z mojej strony. Potem może coś więcej napiszę.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 marca 2014 10:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Napisz napisz, bardzo proszę!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 marca 2014 15:42:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Wprowadzę element kontrowersji i napiszę, że jak dla mnie to płyta "Ur", do której wróciłem, zresztą trochę pod wpływem facebookowej aktywności kolegów, się dziś nie broni. Są tam fajne kawałki, potencjalnie byłaby to może nawet najmocniejsza solowa płyta Janerki, ale zaszkodziło jej zachłyśnięcie się nowoczesnością, która się bardzo szybko stała archaiczna. Gdyby tę płytę nagrał w 100% żywy skład... A gdyby ktoś nagrał i wydał jakiś koncert Janerki z tamtych czasów - no cóż, to byłoby coś. Pamiętam, że mnie wówczas poziom czadu, zwłaszcza w zestawieniu z płytą, szokował.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 marca 2014 21:35:32 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
Ur była także za bardzo zaangażowana politycznie, w warstwie tekstowej. W złym stylu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 marca 2014 11:24:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
witek pisze:
Napisz napisz, bardzo proszę!


Dobrze, mój drogi. Oto kilka słów dla Ciebie. Omińmy kontekst prywatny i skupmy się na samych konkretach.

Najpierw wystąpił zespół AGU. Duet, czyli urodziwa pani na akustyku i mało urodziwy troll na gitarze elektrycznej. Troll grał nietypowo, tworzył klimat, zapętlał chmurki, natomiast pani grała na akustyku i śpiewała spokojne i pogodne ballady. Grali niezbyt długo, mogło się podobać, ale dobrze, że się uwinęli szybciutko.

Potem na scenie zainstalował się zespół The Shipyard. Przyjechali z Trójmiasta, ale w składzie mają Piotra Pawłowskiego, muzyka zespołu Made In Poland. I okazało się, że supporty to zawsze zło konieczne, a ten położył mnie na parkiet. Średnia wieku na scenie to 40+ (teraz może trochę zawyżam), spora fascynacja post punkiem, świetne kawałki i niezła ekspresja sceniczna. Wokalista trochę jak Ian Curtis, ale nie do końca, do tego popisał się genialną konferansjerką. Bez głupot, sam konkret, co bardzo mi się spodobało. Zero pierdolenia. Gitarzysta natomiast bardzo ekspresyjnie włączał dziesiątki efektów w swoim pedalboardzie. Robił to ciągle, po kilka razy na utwór. I miało to sens. Pawłowski z boku, statecznie, jak pochody przez niego wygrywane. Całość miała posmak Joy Division, Bauhaus, Birthday Party i w wersji scenicznej to powalało. Sprawdzę ich, ale boję się, że płyta to jednak trochę niższe loty mogą być. A na sam koniec zagrali "Ja myślę" z repertuaru Made In Poland. Siadło jak jasna cholera.

No a teraz pora na Janerkę. Zaczął od setu akustycznego. "Rowery" i inne rzeczy z ostatnich lat. Po pierwszym kawałku zapytał publikę, czy mają tak grać, bo jak jest średnio, to mogą od razu przejść na inne instrumenty. No ale publika chciała akustyki i dobrze, że chciała. Potem był set Klausa Mitffocha rozpoczęty od słów: "Kiedyś grałem w tym zespole. Zostaliśmy zaproszeni do Krakowa. Daliśmy trzy koncerty w Barbakanie, nie wiem, czy teraz także się tam gra. Było świetnie, a potem się to rozsypało." Po secie klasuowym poszły inne, bardzo dobrze znane kawałki. Było dużo "Historii podwodnej", był "Opar", medlej "Bez kolacji" i "Śpij aniele mój", było "Wyobraź sobie"... Było to, co zawsze jest na koncertach Lecha w ostatnich latach. Jeśli chodzi o repertuar: nie było żadnej niespodzianki. Musi się jednak teraz pojawić wątek subiektywny... Stałem cały koncert przy samej scenie. Nie widziałem nikogo z boku, nikt z tyłu na mnie nie napierał, bo publiki jakoś bardzo dużo nie było. I patrzyłem sobie na ten zespół, słuchałem, obserwowałem i w pewnym momencie pojawiła mi się myśl, że przecież oni grają tylko dla mnie. Nikogo nie ma, tylko ja i oni. I wtedy odbiór zintensyfikował się maksymalnie.

Bardzo podoba mi się, zgranie tego zespołu. Bożenka wiadomo, troszkę z tyłu, ale z pięknymi pasażami wiolonczelowymi. Bardzo urocze było to, że w pewnym momencie Lechu powiedział, że dziś są imieniny Bożeny. No i publika "Sto lat!" zafundowała. Potem z publiczności ktoś wszedł z kwiatami na scenę. Czad maksymalny. I Janerka wtedy rzucił historię o utworze "Ta zabawa nie jest dla dziewczynek". Że dokładnie 40 lat wcześniej nie poszedł na imieniny Bożeny, tylko na jakieś przesłuchanie. I ono się podobało. I zagrał wtedy właśnie ten utwór. A powstał on ponoć jeszcze dwa lata wcześniej...
Dobra, teraz gitara i bębny. Co za muzycy to są! Połączeni instrumentami, czują się, czują muzykę Lecha. Dostali mikrofony i było sporo fragmentów, że szły śpiewy na trzy gardła. Gitarzysta bardzo czujny, finezyjny, kiedy trzeba agresywny. Muszę powiedzieć, że patrzyłem na niego z otwartymi ustami. Chyba gra coraz lepiej, czyli już poziom genialny. Bo widziałem go już 6 raz i teraz to była miazga. Bębniarz też. Najpierw wszedł na scenę i usiadł za bębnami. Tzn obok nich. Zaczął się set akustyczny i on dopiero po chwili się podniósł i zaczął grać na swoim instrumentem z takim wyczuciem, że znów oczy wychodziły z orbit. No i Lechu. Genialny basmen, wspaniały tekściarz, cudowny konferansjer. Uwielbiam.

Żałuję tylko, że jak wychodziłem z klubu, a było już późno, to artysta stał przed drzwiami i palił papierosa. Stała z nim jedna, może dwie osoby. Nawet chciałem rozmawiać, ale beznadzieja szarpnęła mnie w kierunku domu. Szkoda, trzeba było zapytać o to i owo... Następnym razem nie odpuszczę, muszę się tylko troszkę teoretycznie przygotować.

Dziękuję.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 marca 2014 17:32:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Pilot - dzięki za relę!
Cytat:
Daliśmy trzy koncerty w Barbakanie

W tym ten koncert, który jest na youtubie, gdzie grają wszystkie (prawie) swoje piosenki - polecam!
Cytat:
Nikogo nie ma, tylko ja i oni. I wtedy odbiór zintensyfikował się maksymalnie.

Super! Takie koncerty są (dla widza) najlepsze :)

Cytat:
Co za muzycy to są!


Wysoko podniesioną poprzeczkę mają obaj, fajnie, że dają radę.

Cytat:
Wprowadzę element kontrowersji i napiszę, że jak dla mnie to płyta "Ur", do której wróciłem, zresztą trochę pod wpływem facebookowej aktywności kolegów, się dziś nie broni


Właśnie sprawdzam, ciekawe jak będzie. Bardzo możliwe, że się zgodzę, ale też coś w tym znajduje. Wydaje mi się, że to sprawa na więcej niż jedno przesłuchanie, nie chcę wyciągać fałszywych wniosków.

Cytat:
A gdyby ktoś nagrał i wydał jakiś koncert Janerki z tamtych czasów - no cóż, to byłoby coś.


Czy występ z Jarocina (https://www.youtube.com/watch?v=W1rMr60rV2E) jest reprezentatywny dla tamtych czasów czy to jeszcze nie to? :) (pomijam jego długość)
Cytat:
Pamiętam, że mnie wówczas poziom czadu, zwłaszcza w zestawieniu z płytą, szokował.

A to akurat średnia zachęta dla mnie ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 marca 2014 18:43:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Dzięki za ten Jarocin. Myślę, że to mniej więcej to, choć oczywiście nie da się to porównać z odbiorem na żywo, zwłaszcza, że oba koncerty Janerki, na których wówczas byłem, to były jedne z moich pierwszych koncertów w ogóle...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 marca 2014 12:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
http://www.t-mobile-music.pl/opinie/wideo/syndrom-edyty-bartosiewicz,16125.html

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group