Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 20:14:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 czerwca 2005 12:02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Słuchałem sobie dziś "Dobranoc"... Chyba pierwszy raz zwróciłem baczniejszą uwagę na partie gitary w piosence 'Do boju' (wcześniej poświęcałem najwięcej uwagi tekstowi) - jest super, zgrzyty i harmonie!
Ta płyta zawiera też najpiękniejsze RYKI Janerki - w piosenkach: o wszystkich świętych, i w tej o zabawnym śnie...
A finał piosenki 'wstaję' to chyba najpiękniejszy kawałek muzyki baj Lech Janerka!

...ale płyta ma też słabsze momenty...

PS. Plagiaty - zauważyłem wczoraj, ze część piosenek tam jest lekkich muzycznie i takie po prostu są, co nie znaczy że są lekkie w wymowie - lekkie muzycznie, w odróżnieniu od tych, które mogłyby być zgrane BARDZO OSTRO I CIĘZKO, które mają ów twardy rdzeń: mówię o pierwszych dwóch...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 sierpnia 2005 08:21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
Nie znam niestety płyt po "Bruhaha" (nawet "Fiu fiu", niestety), oprócz ostatnich "Plagiatów", które oceniam sympatycznie acz bez rewelacji. Zresztą muszę jeszcze owych plagiatów posłuchać parę razy.
Natomiast co do wcześniejszych płyt:

KLAUS MITFOCH *****1/2
Nie będę tu specjalnie oryginalny - jest to jedna z najlepszych polskich płyt dekady 80-90. Wszystko tu współgra ze sobą, wszystko jest na swoim miejscu, muzyka i tekst uzupełniają się ze sobą mistrzowsko. Najlepsze utwory dla mnie: "O głowie", "Muł pancerny" i "Siedzi".
Przecież to tak prosta prawda, że "niebo w szyję wpada poprzez głowę". Każdy przyzna że "stoi, a chciałby lecieć". A ile razy mieliśmy w życiu do czynienia z pancernymi mułami? Z typem co "ma trochę twoich i moich wad"?

HISTORIE PODWODNE ****

Już nie to, ale nadal dobrze. Porywający "Reformator" i ponuro-ironiczna "Lola", a drugiej strony jakoś tak ciepłe "Niewole". Hitem stały się oczywiście "Konstytucje"...
Widać że płyta przemyślana i zaplanowana w każdym kawałeczku. Tylko postpunka mniej niż na "KM" i o tyleż mniej gwiazdek :faja:

PIOSENKI ****1/2

Wbrew pozorom wcale nie lekka płyta. Choć są tu niezapomniane numery typu "Wszyscy inteligentni mężczyźni idą do wywiadu" (jeden z najpogodniejszych jakie znam) czy "Paraguay" to przecież trudno nazwać utwór "Leniwie lecąc" po prostu "piosenką". Można powiedzieć że faktycznie Janerka pokazał tu swoją weselszą twarz (co wygląda mniej więcej jak uśmiech p. Poniedzielskiego). ;-)
Cała gwiazdka dla utworu "Urodziny" i genialną (a zarazem truistyczną) konstatację, że "życia mniej, życia więcej, łohooohoooo")...


BRUHAHA ***

No cóż. Coś stoi na drodze pomiędzy mną a tą płytą. Nie wiem co. Są tu utwory zupełnie strawne dla mnie, jak "Kalafior" (choć bez specjalnych zachwytów), ale są też strasznie słabe jak na Janerkę (żenujący dla mnie "Nikt tylko ty").
W zasadzie dwie gwiazdki uzyskuje dla tej płyty - "Nie mnij mnie". Dla mnie to NAJLEPSZY kawałek Lecha Janerki W OGÓLE i nie wiem jakim cudem znalazł się na tej słabej w sumie płycie. Ale dobrze że się znalazł. :-) O Boże nie mnij mnie lub może mnij mnie mniej! :-D

Wspomnę jeszcze - choć to nieco offtop - o bardzo dobrej płycie "Mordoplan", którą wydali koledzy L.J. pod firmą KLAUS MITFOCH.
Bardzo zimnofalowa płyta, zgryźliwa i ironiczna, a czasem (jak w utworze "Na koniec") autentycznie smutna. Ale jak na taki cold-vave słucha się tego bardzo dobrze i często do niej sięgam. Sam Janerka mówił kiedyś w jakimś wywiadzie, że nie spodziewał się że reszta KM może nagrać coś tak dobrego. Daję mocne ****

I jeszcze historyjka związana z utworem "O głowie" z płyty KM. Jak wiadomo trzecia zwrotka tego utworu brzmi następująco:
"Głowa widząc flagę mówi: flaga
Kolor naszej flagi jest złożony
Kolor górny jest kolorem białym
Kolor dolny to kolor czerwony!"

Ponieważ słucham tego dość często, moja 5 letnia Agatka szybko zaczęła to sobie podśpiewywać. W czerwcu na zakończenie roku był konkurs w przedszkolu - trzeba było zaśpiewać fragment piosenki o Ojczyżnie, godle, fladze, Warszawie itd
Porozumieliśmy się szybko. Agatka zaśpiewała tę zwrotkę a na twarzach pań przedszkolanek dostrzegłem intensywny wysiłek umysłowy - zapewne przelatywały wszystkie piosenki dla przedszkolaków jakie widziały w pomocach dydaktycznych i nie znajdowały tego... Zdaje się że nie znalazły :-D A Agatka dostała wyróżnienie :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 12:03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Arasku - :piwo: !

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 16:32:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
arasek pisze:
są też strasznie słabe jak na Janerkę (żenujący dla mnie "Nikt tylko ty").

"uu, liże mięcho, a to jak praca jest udręką, uu liżę mięcho i znów pomagam sobie ręką"
jak do mnie dotarło, o co chodzi artyście, to z jednej strony mnie to rozbawiło, a z drugiej trochę zażenowało. Zresztą i "paranormalnie kochać się chcę" też we mnie budzi mieszane uczucia :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 17:56:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Budyń pisze:
Zresztą i "paranormalnie kochać się chcę" też we mnie budzi mieszane uczucia


z tym, że to jest zamierzenie (chyba) dwuznaczne w brzmieniu, natomiast we wkładce z tekstami wygląda ten fragment tak (jedna spacja i jeden ogonek sporo mogą zmienić ;) ) :

"para normalnie kochać się chce"

no i co ma się tu mieszać uczuciowo? ;)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 18:56:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
Masakra :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2005 13:40:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
O! Nie zwróciłem uwagi! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 11:43:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
W najbliższą niedzielę (23.10.05) w Trójce koncert Janerki. Z tym, że nie wiem do końca, czy będzie to lecieć o 19:05, czy o 20:05...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 11:52:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
23.10.2005 (niedziela) godz: 19.05
LECH JANERKA
Program "Plagiaty"
Transmisja

:arrow: http://www.radio.com.pl/trojka/mst/

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 12:40:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
OK. Odczekałem kilkanaście minut, więc uznaję, że ten list, który tu wysłałem jednak się już nie pojawi jako dubel.


**************

Ale tam na stałym pasku (tj. takim, który się nie zmienia z tygodnia na tydzień, w zależności od kolejnego wykonawcy) jest napisane: "Na antenie 20:00-21:00" :roll:

Nie słucham teraz trójki regularnie, więc nie wiem, czy koncerty tam są transmitowane raz o siódmej, a raz o ósmej, w zależności od tygodnia, czy koncerty z siódmej są retransmitowane, czy jeszcze jak...

A w zajawce wymieniono wszystkie płyty, więc tytuł "Plagiaty" może okazać się nieścisły ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 12:42:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
aha, no to ja nie wiem...Chciałem dobrze :(

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 19:19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Ostatnio słuchałam Trójki dość często (There are nine million bicycles in Beijing ;) ) i wydaje mi się, że słyszałam reklamę tego koncertu tam właśnie - godz 19 i piosenki z wszystkich płyt.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2005 23:14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Od jakiegoś już czasu jesteśmy w posiadaniu "Historii podwodnej" (9,99 Saturn w Jankach ;-) ) i wreszcie posłuchałam sobie tej płyty, ze wskazaniem na tych kilka kawałków, których nie znałam wcześniej (tj. - Reformator, Epidemia, Tryki). I jestem zachwycona! W ogóle jestem zachwycona Janerką ogrrromnie! Te teksty - w prostocie mocne:

Pytania są wciąz takie same
Na przykład dlaczego jest źle?
Od kopa do braw
Od gnoju do gwiazd
Tak przecież jest blisko
Że tylko się pytać i śmiać


A na czele są Niewole - CUDO!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2005 23:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Pytania są wciąż takie śmieszne
Na przykład dlaczego by nie?
:)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 listopada 2005 16:39:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
1 grudnia we wroclawiu darmowy koncert janerki ! wejsciowki do odebrania w klubie lykend na podwalu, bylem wczoraj po wejsciowke po poludniu, i mieli jeszcze bardzo duzo, takze nie powinno byc problemu z dostaniem. ja bede na koncercie na pewno.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group