Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:25:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2009 14:57:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...fakt ,że melorecytacja jest dość słaba ale jakoś przechodzę nad tym i ostatecznie dochodzę do wielkiego szczęścia..

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 czerwca 2009 12:01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Już chyba czas na:
MAQ pisze:
nieco więcej o tym niezwykłym zjawisku płytowym do spółki z wydarzeniami koncertowo-szamotulskimi oraz telewizyjno-wariackimi

Otóż Skaldowie od kilku miesięcy są u mnie w ścisłej czołówce zespołów słuchanych najczęściej :)
Kiedy już nasłuchałem się płyty Krywań Krywań przyszedł czas na poszerzenie Skaldskich horyzontów 8)
Nadeszła ku temu doskonała okazja...
Gerr News: Skaldowie w Szamotułach dziś
No norrrmalnie nie mogło mnie zabraknąć :twisted:
I jak już Gero wspomniał spodziewałem się czegoś gorszego, miałem obawy, że ten kiczowaty materiał będzie aż tak blee, że nawet ja nie będę się z niego śmiał.....co za głupoty :D
Kalafę miałem rozbawioną prawie cały czas, co prawda nie doczekałem się (mimo starań :mrgreen: ) takiej pięknej takiej ślicznej...ale piosenka o dość przewrotnym tytule Agata-Sałata w pełni zrekompensowała ten "brak" :wink: , w sumie do spółki z u! u! u! upaniszadą która łaziła mi po głowie przez kolejne 4 dni, w odbiorze zupełnie nie przeszkadzało to, że córka Jacka tego dnia nie do końca stroiła :wink:
Kulminacja emocji miała miejsce przy okazji XXVI marzenia w którym to zrekompensowałem sobie brak zaangażowania na ostatnim koncercie Metalliki :twisted:
Sami członkowie zespołu sprawiali wrażenie bardziej zadowolonych niż znudzonych, co cieszy przy okazji zespołu o takim stażu.
Rządził oczywiście Jacek zarówno głosowo jak i konferansjersko, reszta mimo, że nieco z boku to z klasą....dało się nawet ujrzeć uśmiech na twarzy Moraza po marginalnej pomyłce.
W końcówce w powietrzu parasole i pełne zaangażowania podziękowania dla orgaz....organizatorów oraz wszystkich nawet już nie żyjących ważniejszych dla Skaldów podczas ich trwającej i trwającej kariery osób.
Poczułem się tego wieczoru jak w innej epoce :mrgreen:
Na swój sposób niezapomniane przeżycie.

more commming soon...

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lipca 2009 23:27:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
MAQ pisze:
more commming soon...

no tak, chyba odpowiedni moment, choć zastanawiam się czy nie za odległy, e tam zobaczymy :wink:
Bo w zasadzie nie pamiętam w jakich okolicznościach znalazłem się wtedy na poddaszu, najprawdopodobniej Soundropsi mieli wtedy próbę, na próbie jak to na próbie....zawsze jest fajnie :wink:
Kiedy Mrll poszła do Facebooka Gero prezentując pewne dźwięki otworzył nowy rozdział w moim (i Otokara pewnie też hehe) życiu...
Tadam drodzy państwo please welcome with big applause:
Obrazek

1.Cisza przed burzą
2.Nie przypuszczałem
3.Przed walką
4.Olimpijczycy na start
5.Unoszę ten ciężar
6.Mówią o nim
7.Znicz olimpijski
8.Pięć szybujących kółek
9.Tysiąc metrów do mety
10.Ten medal


Oto płyta przy której jak Boga kocham o mało nie zemdlałem ze śmiechu, albo raczej z braku tlenu bo śmiech był zbyt intensywny i reszta mojego ciała nad nim zwyczajnie nie nadążała :shock:
Otóż te 10 utworów to nic innego jak esencje komunistycznego kiczu w najgorszym wydaniu, jest to jednak kicz na tyle ewidentny, że nie ma się co irytować, czy mieć poczucie straty, że zespół który nagrał Krywań Krywań wypala kilka lat później z czymś takim....należy o tym zapomnieć rozluźnić swe mięśnie i pobiec niczym złocista mewa nad bieżnią rozpryśnięta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak tak, pierwszą rzeczą która rzuca się w ucho są teksty, nie wiem czy przypadkiem nie (przepraszam za wyrażenie ale lepszego nie znalazłem) najchujowsze jakie w życiu słyszałem.
Cytaty może za chwilkę, pozwolę sobie tylko nakreślić krótko tematykę płyty...otóż teksty oscylują wokół (moskiewskiej) olimpiady i problemów egzystencjalnych przeciętnego sportowca...szczytna idea wykonanie równie szczytujące.
Na początek może podpis Gera będący jednym z fragmentów tej tragedii:

oczy wpatrzone w olimpijską bieżnię
podobną, podobną, podobną, podobną...
do mazowieckiej równiny

a to dopiero początek...najlepszym fragmentem są bez wątpienia żeńskie wokale powtarzające co chwilę nieco orgazmicznie podooobną do mazoowieeeeeeckiej róóówniiiny, ale ten tekst jest niczym w porównaniu do utworu następnego w którym to podmiot liryczny zachwyca się swoim ciałem prawiąc:

nigdy nie przypuszczałem, że jesteś tak piękna...
ręko boksera cios...wymierzająąącą
łącząca w sobie siiiiłę i precyzję raaazem!


Chętnie pocytowałbym dalej ale płytę pożyczyłem a tekstów w sieci znaleźć nie mogę :?
Więc polećmy jeszcze z tym co pamiętam :wink:
Jaśniejszymi fragmentami tekstowej masakry są również:
Znicz Olimpijski....z przejmującym fragmentem znicz olimpijski...NIE UMIEEEEERA!, bądź Ten Medal będący piękny, niczym ręce twe ojcze :shock: :shock: :shock:
I tu chyba kończy się moje intuicyjne cytowanie...., choć nie, jest jeszcze gdzieś międzyczasie medal piękny niczym włosy bliskiej kobiety oraz złocisty niczym mewa(rozgrzany jak piec...muszęęę mieeeeć hehe)
Podsumowując terapia wstrząsowa trwająca nieco ponad pół godziny....życie zmieniło się na zawsze.
Ocena? * i pięć zarazem :mrgreen:
Ale dzień ze Skaldami jeszcze się nie skończył!, otóż w TV na żywo koncert :D :D :D , oł jea! pełen czad nikt(no dobra poza ałsejderką Morellą) nie mógł spokojnie usiedzieć na krześle emocje jak zwykle wzięły nad fanami górę przy okazji XXVI marzenia w którym to Jacek wyglądał jakby dostał paraliżu lewej strony ciała :shock: ( :?: )...przez moment wyglądało to niebezpiecznie....
Generalnie koncert ok, fajnie, że był hammond :) i podziękowania :wink:
Skaldowie to jednak klasa sama dla siebie.

edit: z nieoficjalnych źródeł wiem, też że elrond wszedł w posiadanie Drogi Ludzi, może słowo o tej niezwykłej płycie? :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 07:46:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ej, może fragment o pięści boksera dotarł jakimś dziwnym zrządzeniem losu do Pantery i stąd "Vulgar Display Of Power" :mrgreen:
Z płyt poruszających temat XXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie warto pewnie poznać "Żagiel ziemi", równie ważną płytę w dorobku Breakoutu :wink: Aż chciałbym usłyszeć "Jestem zwyczajnym mięśniem" :twisted:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 08:18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Miki pisze:
Z płyt poruszających temat XXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie warto pewnie poznać "Żagiel ziemi", równie ważną płytę w dorobku Breakoutu

warto warto, choć nie jest to już aż tak śmieszne :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 08:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
niestety płyta Breakoutu to już nie to - teksty są nieco lepsze i chyba wtłoczone w muzykę mniej rzucają się w uszy... jedyny kwiatek to utwór przedostatni, sześciominutowa suita Maraton, z melorecytacją Miry Kubasińskiej i przesadzonymi rozważaniami, podczas których nagle wylatuje pytanie o to czy ludzie muszą się zabijać... ale i tutaj w obronie występuje niesamowity riff, na którym owo jest oparte i który w ogóle mi się nie nudzi... a poza tym (i poza Jestem zwyczajnym mięśniem, który też bardziej śmieszy na papierze) jest raczej słabo i nijako, ma się wrażenie że teksty są miejscami nieudane, za to na płycie Skaldów cyrk trwa od pierwszej do ostatniej minuty

przeczytałem też pobieżnie teksty z dopełniającej tryptyk płyty Budki Suflera i... nabrałem wręcz podejrzenia że to co Piotr Trojka zaproponował Skaldom jest jakąś formą sabotażu... z całej (nomen omen) trójki to na płycie Skaldów dochodzi do najbardziej socrealistycznych spiętrzeń i największych pseudopoetyckich masakr... teksty bardzo uczuciowe, ale są to uczucia tak prawdziwe jak przytulność partyjnego gmachu

MAQ bardzo dobrze skomentował całość, bo można tej płyty słuchać na dwa sposoby: albo na poważnie, albo na śmiesznie - w pierwszym wypadku należałoby całość opluć i podeptać, ale na szczęście TERAZ to już niegroźne i można pociągnąć zabawę, jakby rzucając się kamieniami z pomnika Lenina. W tej zabawie jest dla mnie jeden zgrzyt - utwór który zaczyna się od słów kremlowskie kuranty wołają: Olimpijczycy na start - zawsze przechodzi mnie tutaj dreszcz na myśl o tym do czego naprawdę wzywały kremlowskie kuranty - tym bardziej że Skaldowie niemiłosiernie opatrzyli ten utwór elegijną muzyką, która kojarzy mi się z dominikańskimi kanonami - i ten ludowy temacik też jest bardzo bardzo chwytliwy - niechcąco wyszedł nam utwór grozy, brr...

Sam zespół lubię bardzo i smutno mi że taką płytę popełnił. Paradoksalnie - największy zarzut to ten, że ta płyta jest trochę... za dobra muzycznie. Nie do końca zgadzam się z MAQ, że ocieka kiczem. Owszem miejscami tak, ale piosenki są napisane bardzo sprytnie - Mazowiecka dolina godzinami siedziała mi w głowie, wydaje mi się że to niezły przebój... mógłby być... Oczywiście trudno winić Skaldów za to że dobrze zagrali na płycie - ja mam jednak niejaki żal za to że zupełnie nie zdystansowali się - stylistycznie - od tych koszmarnych tekstów. Ten kabaret nie polega tylko na warstwie słownej, ale głównie na tym, że ową warstwę zespół wypełnił dokładnie takimi samymi chwytami jakimi posługiwał się w starszych piosenkach o miłości i pięknie. Gdy ktoś słucha - nieostrzeżony - słów nie przypuszczałem że jesteś tak piękna... jest pewien że będzie chodziło o jakąś kobietę, a tutaj ręko boksera cios wymierzająąąca... rzeczywiście cios jest potężny :D :D :D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 08:56:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Gero pisze:
Nie do końca zgadzam się z MAQ, że ocieka kiczem.

z tym kiczem to ja się też nie bardzo zgadzam :wink:
Tu:
MAQ pisze:
esencje komunistycznego kiczu

zlepiły mi się nieopatrznie dwie myśli o kiczu i o aurze komuny która otacza płytę.... i wyszło takie trochę coś nie bardzo :wink:
Miałem do tego zdania powrócić na końcu pisania posta ale jakoś nie wyszło hehe

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 08:59:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
będzie Skaldowy weekend w Wielkopolsce - 19 września koncert w Poznaniu, a 20 września koncert w Koninie :!:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 09:02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Miki pisze:
Z płyt poruszających temat XXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie warto pewnie poznać "Żagiel ziemi", równie ważną płytę w dorobku Breakoutu

Jeszcze ktoś trzeci był. Budka Suflera? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 09:09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Gero pisze:
19 września koncert w Poznaniu

ROOOOOOOCK! :D :D :D :D
Nie mogę się doczekać 8)

Peregrin Took pisze:
Jeszcze ktoś trzeci był. Budka Suflera?

Nieuważanie Waćpan czytasz:
Gero pisze:
przeczytałem też pobieżnie teksty z dopełniającej tryptyk płyty Budki Suflera i... nabrałem wręcz podejrzenia że to co Piotr Trojka zaproponował Skaldom jest jakąś formą sabotażu

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony pn, 13 lipca 2009 09:10:58 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 10:45:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Gero pisze:
będzie Skaldowy weekend w Wielkopolsce - 19 września koncert w Poznaniu

..oooo! na pewno sie wybiorę ! ( to będzie mój pierwszy koncert skaldów )

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 10:49:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Peregrin Took pisze:
Lubię być zaskakiwany tytułami.

Nie znasz tego? :shock:

Takie dziwne mam zboczenie, że skoro nie będąc fanem coś znam, to musi to być znane powszechnie.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 10:50:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie, autentycznie pierwszy raz usłyszałem (przeczytałem) wówczas ten tytuł.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 10:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gero pisze:
cios jest potężny


...a chwilę później żeński chórek perfidnie poprawia następnym niezgodnie z bokserskimi zasadami :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lipca 2009 17:42:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...dziś przesłuchałem płytę "Droga ludzi"... i....nie wiadomo czy smiać się czy płakać... :?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group