Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:01:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 marca 2009 19:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:)
ja jeszcze sprawdzę czy nie ma tam gdzie widziałem wcześniej - cena beła przystępna, a album przydałby się pewnie mojemu tacie (on się chwali, że bywał w Krakowie na Skaldach zanim zaczęło być o nich głośno :wink: )

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 marca 2009 22:10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Twój Tata mówił mi że był na PIERWSZYM koncercie Skaldów!

(tylko nie pokazuj Mu tego wątku, bo zdaje się że uwielbia Kansas o którym ja tak nienawistnie..) :oops:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 marca 2009 12:19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie mam za wiele do powiedzenia o Skaldach. Mój Tato, zdaje się, bardzo lubił, ale muzyka ta nie rozbrzmiewała w domu, Rodzice nie byli zbieraczami płyt.
Znam właściwie tylko tę przebojową odsłonę - i tu jest różnie: lepiej (Wiolonczelistka, Listonosz) i gorzej (Kulig, Domykanie). Z chwalonego przez Was "Krywania" słyszałem raz fragment jednego utworu (bodaj tego właśnie "Juhasa") - i odniosłem bardzo pozytywne wrażenie.

No i muszę dodać, że - z powodów nie tylko muzycznych, ale i sentymentalnych (wybacz Witku :) ) - uwielbiam utwór "Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał". Samo wejście pierwszych taktów wzbudza we mnie do dziś nieopisaną radość - mimo że kontekst dawno nieaktualny, to utwór się obronił i ogromna sypatia doń pozostała.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 marca 2009 12:27:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..jak ktoś nie chce słuchać całej dyskografii to szczerze polecam świetną 3-płytową Antologię***** na której jest np. cała płyta "Krywaniu,Krywaniu" i 90% płyty "Od wschodu do zachodu słońca" oraz absolutnie wszystkie hity tej kapelli !!!
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 13:57:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
CAŁA JESTEŚ W SKOWRONKACH ***+
najlepszy utwór : Cała jesteś w skowronkach
najgorszy utwór : Żeby coś się stało z nami
best moment:...i pantofeeeelek biaaały...

Dużo przebojowych przebojufff !.....ale po o kolei .Na poczatku folkowy "Malowany dym"- dobre melodje ,wokalista trochę sepleni... no i niestety po góralsku zaczynajom :? W końcu to ja nie wiem czy oni som z miasta ?.... lekko zniesmaczony udaję ,że nie słyszę i jakoś przechodzę obok tych chaup... szybko do jakiejś witkiewiczowskiej willi. Następuje krypto-erotyczny przebój "Króliczek" .Fajnie -tylko ta sekcja denta według mnie niepotrzebna. Wreszcie przepiękny utwór tytułowy... mi kojaży się z łyżwiarstwem figurowym na lodzie...pod koniec bardzo ciekawe wokalizy. Kolejny utwór to ewidentnie bitelsowski "Listonosz". Nastepnie dość dziwaczna , irytująca piosenka "Żeby się coś stało z nami" to okropne aaaa. Potem pokręcony, barokowy "Bas" z charakterystycznym tekstem Młynarskiego...on chyba ma jakiś ukryty kompleks basu. Nastepnie leci piosenka w stylu kantry "Wieczór na dworcu w Kanzas city"... mocno irytująca maniera wokalna ...i angielskojęzyczne rozmowy z offu...mnie się to zbytnio nie podoba. Wreszcie sławne papapapapapa-"Z kopyta kulig rwie"....jednych to wystraszy drugich to podnieci. Tekst podobno opowiada o zabawach tak zwanej warszawki w Zakopanem. Jako dziecko często słyszałem to w radiu i miałem uczucia mieszane. Kolejny utwór to patetyczne"Dwadziescia minut po północy" ...znowu słyszę bitelsów -z okresu magical mistery. Wreszcie świetna "Prześliczna wiolonczelistka"....tekst mówi podobno o wiolonczelistce z zespołu Marka Grechuty -Anawa do której podwalał się Zieliński. Bardzo to lubię...choć to lajlajlaj z lekka jest nadużywane. Na koniec "Jeszcze przed chwilą"...pojawia sie Maryla ( ta blondynka) i przynosi "trochę słońca"....

TY ****-
najlepszy utwór : Zwariowane koło
najgorszy utwór: Narodził się człowiek
best moment: fortepian w Ty

Na początek bardzo przyjemne "Zwariowane koło" - klawiszowiec się dość kulturalnie popisuje , gitara też niezła. Jest dobrze a nawet dobrzłe. Przyspieszająca końcófka i płynne przejście basem do następnego utworu "Dwa -jeden -zero" bardzo mi się podoba ...nawet dzezzz jest. Niezłe solo trąbki. Całe szczęście tekst nie porusza tematyki antywojennej ..a już się bałem. Nastepny utwór "Póki ludzie się kochają" to ładna piosenka o miłości i braterstwie i żeby wszyscy byli tacy jak my.... Potem utwór "Coraz większe oczekiwanie" .... ciekawie skradający się początek i ładne zwrotki i refren .W środku -to co na poczatku z chórem w tle- przyjemnie nawet się robi. Smyczki wołają do hymnu "Kolejarzy wąsko to" .Mnie z kolei kolej kojarzy się z innymi dźwiękami, ale rozumię ,że te smyczki mają podkreslać ogromne przestrzenie ,w które zapuszcza się wąskotorófka. Wokalista znowu lekko sepleni ...no i w końcówce-nieśmiertelne lajlajlajlaj. Nastepny utwór to barokowo patetyczny "Narodził się człowiek". Tekst jest dla mnie w zasadzie niezrozumiały...chyba jednak nie za bardzo lubię L.A. Moczulskiego. Nie podoba mi sie wcale . Całe szczęście kolejny utwór to tytułowa "Ty" Bardzo dobry tekst Młynarskiego i kojący fortepian. Bardzo lubię ten utwór ....fajna trabka ...lecz monodeklamacja słaba. Na końcu dość śmieszne tłajtridabadubi w wykonamiu drugiego z braci. Nastepnie fajnie-przez gitarę prowadzony utwór "Na wszystkich dworcach świata" .Akcja dzieje się na dworcu i w pociągu a ja to cenię... fajne solo klawiszowe na końcu a także solo basu jest ....dobry kawałek nawet. Nastepuje przedostatnia "Ostatnia scena" . Rockowy ten kawałek składa się z kontrastów, mocniej- ciszej ... pobrzmiewają hiszpańskie melodie...trabka a nawet...harfa! Epilog to powrót do początku... zwariowane koło zatocza krąg. To wszystko powoduje ,że jesteśmy nawet szaleni! .... ale rozsądnie i na trzeźwo.

WSZYSTKIM ZAKOCHANYM ***
najlepszy utwór: Kolorowe szare dni
najgorszy utwór: Dajcie mi snu godzinę cichą
najlepszy moment: ..wróć nam raj , ziemski raj, człowieczy śpiew..

Płyta zaczyna się niezłym -dynamicznym prog -rockowym utworem w stylu The Nice albo Rare Bird pod tytułem "Kolorowe szare dni". Andrzej wyżywa się na klawiszach ...chciało by się powiedzieć : pojechoł chłopak jak pieron !!! Trąbka zdaje się walczyć z organem ...brat zabija brata? :shock: Nastepnie mamy "letni" kawałek pod tytułem "Łagodne światło twoich oczu ".Ckliwy flecik oraz wokale...jest słodziutko i milusio . Ale nie ! Jacek tego nie zniesie i podnosi głos! Prawdziwy twardziel z niego. Kolejny utwór to dynamiczny antywojenny symfonik "Dajcie mi snu godzinę cichą" .Andrzej Zieliński znowu ostro sepleni i to z wielkim zapałem. Utwór ma swoje klawiszowe spiętrzenia a rytmicznie przypomina ajronów. Szalony patos- Hej,hej,hej. uffff ! Nastepnie dżetrotulowski utwór'Wolne są kwiaty na łące"..nawet niezły folkowy klimat. Potem bezpłciowy usypiający -"Zabierz sobie to wszystko"....niestety nic się nie dzieje.To samo można powiedzieć o następnym utworze- walczyku "Tylko muzyka". Całe szczęście z tej śpiączki budzi nas bardzo dobry kawałek "Wszystkim zakochanym"...cicha zwrotka i ładny dynamiczny refren. Kolejny utwór to folkowo-ogniskowy kawałek "Zajęczym tropem". W tej piosence ujawnia się pewien Osieckowy schemat, który później w wielu odmianach słuchać będziemy na festiwalach opolskich w wykonaniu szczególnie Maryli Rodowicz.
Następnie coś w stylu poezji śpiewanej-"Jaskółka" ...nie jest to tak wstrząsający utwór o tym straszliwym i złym ptaku -jaki w tym samym mniej więcej czasie wykonywałł na estradzie Stan Borys....ale w kwestji ornitologicznej lepsze to niż nic. Dalej miłosny ale skomplikowany dla mnie utwór "Księżyc we włosy" oraz folkowe,góralskie "Basetlo ,bastlino" Na koniec kołysanka "Zaśnij słoneczko". Płyta jest pełna szalonych kontrastufff i to chyba nie jest dobre.

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pt, 27 marca 2009 17:43:08 przez elrond, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 17:44:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
hehehe, super te recenzje!!!!!!!!!!!!

TŁAJTRITABUDIBUDI

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 14:28:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 13:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Witam wszystkich,

Już myślałem, że mozolna i sysytematyczna praca W. Królikowskiego sprawiła, że o Skaldach zapomnieli wszyscy, a tu proszę... taka niespodzianka.

Ogólnie zgadzam się z Waszymi oceniami ( z wyjątkiem najgorszego utworu na płycie, np. " Mateusz IV " został napisany przez L.A.Moczulskiego pod wpływem filmu " Żywot Mateusza ", więc nie jest taki " głupi " :) ).

CD " Live in Leningrad' 72 " został przygotowany z gorszej wersji ( według mnie ), a szkoda. Zresztą muszę Wam napisać, że istnieją zapisy ( niestety słabej jakości ) rosyjskich koncertów, które na głowę biją Leningrad. Istnieje np. zapis " Stworzenia świata... " z Moskwy, w którym na perkusji gra J. Piotrowski ( SBB ) - palce lizać :)

Fakt, istnieją nagrania radiowe , które są lepsze niż ich płytowe odpowiedniki, np. utwór " Fioletowa dama " ma trzy wersje radiowe ( jedna jest powalająca - ciężkie organy Hammonda ).

Oceniając płyty Skaldów należy pamietać o zmianach, które zachodziły w latach 70-tych w muzyce. Dlatego również na poźniejszych płytach znajdziemy kilka naprawdę dobrych kawałków. Nie będą to jednak utwory w stylu art-rocka, ale przecież nawet muzyka grup: Yes, Genesis, czy Jethro Tull w drugiej połowie lat 70-tych uległa zmianie w kierunku pop-u.

Nie widzę nic smutnego w boxie z nagraniami festiwalowymi ( błędnie wydawca PR nazwał je koncertowymi ). Przecież nie jest winą Skaldów sposób rejestracji ich występów. Festiwale rządzą się swoimi prawami i trudno oczekiwać od zespołu, by grał coś innego niż hity. Zresztą wystarczy te hity porównać z dzisiejszymi przebojami - myślę, że plus będzie po stronie Zielińskich. Mam nadzieję, że drugi box z nagraniami radiowymi ( studyjnymi ) będzie o wiele ciekawszy !

Ostatnia płyta " Harmonia świata " to bardzo solidna płyta ! Wystarczy posłuchać takich utworów jak: Białe lawiny, Blues zmęczony nocą, Wiatr, deszcz i ja. itd. Oczywiście, gdyby Cd przyciąć do 10 kawałków... to byłby b. dobry, ale Skaldowie chcieli dać więcej fanom, ktorzy na nową płytę czekali 17 lat !

Ja z wielką przyjemnością czekam na kolejną płytę " Oddychać i kochać " ( premiera pewnie w czerwcu br. ). Oczywiście to nie będzie " Krywań ", czy " Od wschodu... ", ale będzie to muzyka dla ludzi wrażliwych i lubiących dobre teksty.

Pewnie zastanawiacie się, czy Skaldowie mogą jeszcze nagrać drugi " Krywań " ? Oczywiście, że tak ! Jednak potrzebny jest sponsor lub ktoś, kto kupi materiał. Przecież wiecie, że dziś radio nie nadaje już ambitnej muzyki, więc nagrywać dla samego nagrania... raczej nie ma sensu.

Pozdrawiam od zespołu Skaldów wszystkich uczestników tego Forum.

P.S. Ja też bardzo lubię płytę " TY " :)

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 14:45:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
łoo, sam Boss Forum Skaldów zawitał do nas :) pozdrowienia dla Wszystkich Skaldomaniaków :)

Maciek_z_Krakowa pisze:
Mam nadzieję, że drugi box z nagraniami radiowymi ( studyjnymi ) będzie o wiele ciekawszy !


nie mogę się doczekać!

zdaję sobie sprawę, że moje oceny dorobku Skaldów były tu napisane czasem bardzo mocno, ale to tylko pokazuje że na tym Zespole bardzo mi (i kilku innym osobom z Ultima Thule) bardzo zależy :)

i mimo że Harmonia Świata podoba mi się tak sobie, to muszę napisać że jestem pod wielkim wrażeniem Twoich starań organizatorskich - jestem pewien że bez Ciebie ten zespół by umarł, bo na jego nowej Muzyce zależy Ci być może bardziej niż samym Skaldom :)

zresztą dotyczy to nie tylko płyt ale i koncertów - kulawą relację internetową z koncertu "górskiego" (w zeszłym roku w Zakopanem) obejrzałem z niekłamaną przyjemnością (Hammond miło bił po uszach) - ten koncert pokazał mi, że Skaldowie wciąż potrafią świetnie zagrać muzykę (prog)-rockową - super że jest ktoś taki kto potrafi tego wszystkiego doglądać od strony organizacji

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 15:15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 13:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Gero pisze:
zdaję sobie sprawę, że moje oceny dorobku Skaldów były tu napisane czasem bardzo mocno, ale to tylko pokazuje że na tym Zespole bardzo mi (i kilku innym osobom z Ultima Thule) bardzo zależy



I to bardzo szanuję. Cenię ludzi, którzy potrafią swoją krytkę poprzeć faktami. Z wielką przyjemnością przeczytałem wątek dot. Skaldów i naprawdę zgadzam się z większością zawartch tu ocen. To co kiedyś było siłą zespołu, czyli ich różnorodność w muzyce z czasem obróciło się przeciw nim. Myślę, że kiedyś uda się ( wbrew W. Królikowskiemu ) dokonać obiektywnej oceny dorobku Skaldów.

Dziękuję za miłe słowa :) Staram się, choć prawdę mówiąc czasami bardziej to wygląda na walenie głową w mur :)

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 15:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Maciek_z_Krakowa pisze:
dokonać obiektywnej oceny dorobku Skaldów.

obiektywizm w ocenianiu muzyki?
Waćpan żartować raczysz :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 15:36:02 
ufff! zobaczyłam żeś sie tu wpisał i już sie zestresowałam że Ty też tego sywu słuchasz... zgroza...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 15:54:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Maciek_z_Krakowa pisze:
mozolna i sysytematyczna praca W. Królikowskiego

Co Ci Wiechu zawinił? Nie mam zamiaru go bronić, sam za nim niezbyt przepadam, ale ciekaw jestem czym podpadł fanom Skaldów.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 16:00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Morella pisze:
.. zgroza...

ej, przecież Krywań to super płyta :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 16:35:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 13:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Morella pisze:
ufff! zobaczyłam żeś sie tu wpisał i już sie zestresowałam że Ty też tego sywu słuchasz... zgroza...


Fakt, takie wpisy najlepiej świadczą o twoim poziomie i znajomości muzyki, ale cóż...

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 maja 2009 17:13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Fakt, takie wpisy najlepiej świadczą o twoim poziomie i znajomości muzyki, ale cóż...

się imiennik mój obruszył :wink:
Takie wpisy najlepiej oddają stosunek emocjonalny autora do muzyki danego zespołu hehe
A jeśliby przeegzaminować Mrll ze znajomości Skaldów to mam wrażenie, że mimowolnie zdała by test :mrgreen:

- - -

Echh forum to się chyba naprawdę trochę zamyka :idea: przychodzi ktoś nowy i masa nieporozumień :twisted:
Wiecie co? ja chyba zaczynam lubić offtopy :okolata:

A do tematu to mam jedno pytanie, czy Pan Zieliński w późniejszych latach działalności Skaldów używał oryginalnego Hammonda czy jakiegoś odpowiednika np Yamaszego?

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group