Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:11:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2014 16:48:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale to przecież nie Skaldowie!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2014 17:19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ale może oni to właśnie skowerowali, a nie Doorsów. Byłoby w klimacie. Szczególnie, jak się popatrzy na ten slajdszoł, piękny z indianami, co ta pani romantyczna zrobiła!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2014 21:10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No tak, tslip jest rzeczywiście inkredybilny :mrgreen: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 grudnia 2014 08:20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
No, Kochani, dziś rano znalazłem na biurku świeżutko nowo płyte "Droga ludzi". Jadę autem do Szczecina, więc oczywiście nastąpi pierwszy odsłuch. Liczę na wrażenia takie, że jeszcze z drogi coś tu napiszę! :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 grudnia 2014 13:54:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Przesłuchałem. Raz. I... hmm... Muzycznie jest dość fajnie, nie ma plastiku, solidne, porządne granie i śpiewanie. Informacja ważna dla Gera - zero Alibabek w bonusach.

Natomiast teksty. Sportowo jest tylko w Hokeistach, Ostro w przód, Uprawiajmy coś i chyba jeszcze w jednej, której nie pamiętam. Ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to już nie to. Hokeiści, o ile pojąłem, a nie słyszałem dokładnie wszystkich słów, są jednak trochę zdystansowani. Trochę, jak by Skaldowie robili bekę z siebie samych, są nawet subtelności i aluzje, o życiu na śliskim lodzie, jest sporo ironii, zwłaszcza auto - czyli rzeczy, których W OGÓLE nie ma w poprzednich numerach na płycie :shock: Czyli artystycznie nieźle, ale bekowo słabo.
Zgodnie z obietnicami, jakie składa nam tytuł, najwięcej obciachu jest w piosence "Uprawiajmy coś", wzywającej do tego, by nie tylko kibicować, ale też zrobić coś dla kondycji i tężyzny fizycznej. Ale znowu, nie ma takich wielkich pokładów grafomanii, jak w numerach regularnych, a jest nawet leciutka ironia, by uprawiać cokolwiek, choćby i ogródek (o seksie nic nie wspominają).
Wreszcie utwór trzeci, czyli "Ostro w przód". Tekst o tym, że nie warto grać fair play, bo i tak liczy się, kto na podium. Serio. Żałosne, ale nie można powiedzieć, by to było jakoś tam słabe.

To tyle o sporcie. Reszta jest o życiu. Prześliczna re-, rece-, recepcjonistka la la la jest prostą przeróbeczką wio-wiolo-wiolonczelistki la la la, nawet uroczą.
Piosenka z walizką (chyba) jakąś pochwałą emigracji?? A ostatni utwór nie ma tekstu.

No zaraz wracam do Poznania i posłucham jeszcze raz. Po zgraniu na kompa, udostępnię Zainteresowanym :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 grudnia 2014 14:01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
czyli ogólnie rozczarowanie, bo jest za dobrze? ;)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 grudnia 2014 14:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
No, coś w tym rodzaju. Może dziwne, ale naprawdę nawet szczerze się ucieszyłem, że to jednak był eksces, ta płyta, i że normalnie tacy nie byli/nie są :)

A, przypomniał mi się jeszcze jeden utwór o hotelowym życiu. I tu jest wręcz dobrze! Czuje się ten klimat domu-nie-domu, charakterystyczny dla hoteli, tych ludzi przejazdem, jakieś ich sprawy, ni to służbowe, ni to życiowe, dramaciki... Szczerze, całkiem udana piosenka. No, OK, melorecytacja Andrzeja, jak zwykle trzyma poziom, ale poza tym interesujące


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 maja 2015 10:49:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Kameleon wydaje boksa na 50 lecie Skaldów. Wszystkie płyty do końca lat 80, masa nagrań radiowych i alternatywnych wersji oraz jakichś rarytasów. Nakład 250 egzemplarzy. Ktoś chętny? :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 czerwca 2015 11:50:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
chyba udał mi się cover skaldowski :)

Free Are the Flowers in the Meadow

to tak trochę w związku z 50-leciem istnienia :!:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 czerwca 2015 18:56:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Nie takie chyba!
Dla mnie lepsze niż oryginał.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 czerwca 2015 20:32:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
nie podzielam opinii, ale serdecznie dziękuję za komplement :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 czerwca 2015 23:20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
zrobiłem jeszcze jeden cover Skaldów po angielsku

może kogoś zainteresooje

All the More Yearning

czirs :lol:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 stycznia 2016 00:22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
"Stworzenia Świata Część Druga" Wersja rozszerzona Kameleon Records * * * *

Wieksza połowa absolutnie mistrzowska (na minimum 5 gwiazdek), mniejsza połowa duuuuużo słabsza (na na naciągane 3).

Właściwie mógłbym dodać jeszcze pół gwiazdki za to, że na tej płycie jest "Miłość przez wieki się nie zmienia" (wersja oryginalna) - sam w sobie ten utwór zasługuje na gwiazd sześć.

Słuchając tego dziś miałem masywne skojarzenia z Procol Harum, ale w/w utwór przebija wszystko co PH kiedykolwiek zagrali.

Czad!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 marca 2016 22:03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
"Krywań, Krywań" Wersja rozszerzona Kameleon Records * * * * * 1/2

Słuchany oczywiście już ze 100 razy, dziś odkrywany na nowo. Jest to tak niesamowicie DOBRE, że brak mi słów.

Człowiek uczy się przez całe życie: właśnie doczytałem się w książeczce od CD, że CAŁĄ tę płytę zespół nagrał podczas JEDNEJ, trwającej tylko 8 godzin sesji :shock: :shock: :shock:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 kwietnia 2016 08:49:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Tyler Durden pisze:
"Miłość przez wieki się nie zmienia" (wersja oryginalna) - sam w sobie ten utwór zasługuje na gwiazd sześć.


Fakt. Jest po prostu... porywający. To jest chyba to właściwe słowo. Próbowaliśmy go kiedyś zagrać i zaśpiewać, ale się nie dało, to znaczy kompletnie nie żarło, a przecież nie jest jakiś szczególnie trudny, wydawałoby się.

Tyler Durden pisze:
tę płytę zespół nagrał podczas JEDNEJ, trwającej tylko 8 godzin sesji

Bo oni chyba mieli to wszystko co do nutki zapisane w pamięci i w palcach, tak słyszałem. to znaczy wielokrotnie przećwiczone. Trudno w to uwierzyć, gdy słucha się tej niesamowitej rozszalałej, szarżującej improwizacji, ale ona nie jest nawet w kawałku improwizowana! Obok piłkarzy, którzy mogli być megagwiazdami i legandami, gdyby mogli wyjeżdżać na Zachód, Skaldowie to też ofiary żelaznej kurtyny i pewnie też bariery językowej. Pod koniec lat 60 i w l. 70 to była pierwsza liga rocka przecież, miejscami niebezpiecznie bliska podium. Obiektywnie! :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group