Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 03:34:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lipca 2009 18:59:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
najlepiej płakać ze śmiechu :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lipca 2009 02:20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Tak się zbierałem i zbierałem do napisania czegoś o tej płycie i w końcu chłopaki odwalili za mnie tę robotę. :D Dorzucę tylk nieco i pocytuję, bo płyta zagościła u mnie na twardym dysku kompa i mogę do niej wracać, kiedy dusza zapragnie :P

Najstraszniejszy jest chyba ten wspomniany przez Gera brak jakiegokolwiek dystansu Skaldów do tych okropnych tektsów. Nie. Oni po prostu spokonie rżną kawałek po kawałku, całkowicie serio, z pełną orkiestracją i z Alibabkami. Wszystkie skaldowe środki wyrazu są tu użyte i nie ma nawet cienia wątpliwości, że to miała być pełnoprawna płyta tego zespołu. Nie jestem w stanie pojąć, jak artyści, bądź co bądź, goście mający wyczucie, smak, talent mogli coś takiego zrobić.

Wobec tego pozostaje tylko się śmiać. A jest z czego, oj jest.

Jedynym utworem na dwie gwiazdki jest moim zdaniem piosenka "Mówią o nim". Tekst, jak na standardy tej płyty, cechuje umiar, a nawet można się w nim doszukać elementów poezji (obraz drzew płaczących jesienią w Palmirach łzami liści - daje radę i trochę oddechu). I całe szczęście, bo ta akurat piosenka poświęcona jest pamięci Janusza Kusocińskiego, który został przez Niemców zamordowany w Palmirach. Reszcie utworów dałbym od minus 2 do minus 5 gwiazdek.

Wyróżnić trzeba trzy piosenki: wspomnianą wyżej przez Gera, Maq i Witka "Nie przypuszczałem", blues "Unoszę ten ciężar" i szczyt szczytów "Pięć szybujących kółek".

"Nie przypuszczałem".

A.Zieliński: Nie przypuszczałem, że jesteś tak piękna, ręko boksera cios wymierzajo-ąca
Alibabki: Nie przypuszczałam, że jesteś tak piękna, ręko boksera cios wymierzajo-ąca
Razem (z A.Zielińskim na pierwszym planie): Łącząca siłę i precyzję ra-azem, Łącząca siłę i precyzję ra-azem.

Dodać trzeba, że wszystkie ę i ą są zaśpiewane jak ę i ą właśnie, a nawet bardziej. Miazga. :D

I tak kończy się pierwsza zwrotka. Następnie następuje druga:
AZ: Nie przypuszczałem, że jesteś tak piękna, szara źrenico mierząca odle-egłość
A-bki: Nie przypuszczałam, że jesteś tak piękna, szara źrenico mierząca odle-egłość
Zusammen: Strzały lecącej do dalekiej tarczy. Strzały lecącej do dalekiej tarczy.

No, to jesteśmy na półmetku. Ale biegniemy dalej. Trzecia zwrotka:
AZ: Nie przypuszczałem, że jesteś tak piękna, stopo biegacza, stopo uskrzydlo-ona :shock:
A-bki: Nie przypuszczałam, że jesteś tak piękna, stopo biegacza, stopo uskrzydlo-ona
Skoro tak, to wcale nie dziwi, że...Razem: Jakbyś na barkach całe dźwigał nie-ebo. Jakbyś na barkach całe dźwigał nie-ebo. :D

Czwarta zwrotka:
AZ: Dzisiaj odkryłem, jakże jesteś piękna [uwaga! wchodzą Alibabaki] si-ło czło-wie-eka [i tak do końca, to znaczy przez następne czterdzieści sekund].

"Unoszę ten ciężar". Utwór jest klasycznym bluesem, ze wszystkimi przynależnymi temu gatunkowi środkami wyrazu, mięsistą gitarą elektryczną, hammondem i... tekstem:

1. Unoszę ten ciężar, jak drzewo daje jesienne jabłka :lol:
2. Unoszę ten ciężar, jak wicher wznosi złocistą mewę :lol: :lol:
3. Unoszę ten ciężar, jak ssłłowo wiedzę i siłę niesie :lol:
4. Unoszę ten ciężar, jak okręt falom się srebrnym opiera :shock:

Ref: (na dwa głosy z Jackiem) Unoszę ten ciężar, jak życie zawsze ze śmiercią wygry-ywa
Unoszę ten ciężar, jak kosmos wzywa odważnych ku so-obie. :shock: :D

5. Unoszę ten ciężar, jak światło z mrokiem się zmaga uparcie
6. Unoszę ten ciężar, jak zegar czas nieustannie mierzy :D :D
7. Unoszę ten ciężar, jak miłość siłę tęsknocie daje :lol:
8. Unoszę ten ciężar, jak człowiek zawsze walczący ze sobą.
I Niemen na koniec.

Już późno, więc o szybujących na niebie pięciu kółkach napiszę jutro. :D

Jeszcze tylko jedno. Autorem tekstów do "Drogi ludzi" jest Bogdan Loebl, czyli główny tekściarz zespołu Breakout. Teksty do tryptyku o olimpiadzie pisał pod pseudonimem Piotr Trojka. Trochę to wyjaśnia dlaczego niektóre teksty Breakoutów są takie słabe. Nie tylko te z płyty "Żagiel ziemi" - ostatnio np. zęby mnie bolały przy słuchaniu albumu "70a". Niestety to również potwierdza moim zdaniem, że tryptyk olimpijski może i został stworzony na odwal się, ale na pewno nie dla jaj, tylko całkowicie serio.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lipca 2009 10:18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
otoKarbalcy pisze:
Jeszcze tylko jedno. Autorem tekstów do "Drogi ludzi" jest Bogdan Loebl, czyli główny tekściarz zespołu Breakout.
.. :shock: :shock: :shock: ..to pewna informacja ???

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lipca 2009 10:28:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
na przykład tutaj tak napisali:

http://www.budkasuflera.pl/dyskografia.php?kat=0&pID=2

albo tu:

http://www.ulike.net/Bogdan_Loebl


no i na swojej stronie przyznaje się do "Żagla ziemi":

http://www.loebl.pl/piosenki.htm

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lipca 2009 13:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
uuu...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lipca 2009 14:01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24321
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
otoKarbalcy pisze:
70a

Tam 5 tekstów na 8 jest Loebla. Reszta jest Grania czyli Walickiego.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lipca 2009 13:43:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Peregrin Took pisze:
Tam 5 tekstów na 8 jest Loebla. Reszta jest Grania czyli Walickiego.

Ale ja nie napisałem, że wszystkie zęby mnie bolały :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lipca 2009 16:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
no dobra. jedziemy z kókami.

"Pięć szybujących kółek" muz. A.Zieliński, sł. P. Trojka

Pięć szybujących
nad świa-atem kółek
Pięć kółek, na zawsze
poło-ączo-nych.

Niebieskie z żółtym
cza-arnym, zielo-onym
i czerwonym
łopo-ocze na wie-etrze.

I nie pozwoli
sięęęęę :shock:
roze-erwać
Połączone ze sobą
szlachetną sportową
więzią.

*

Pięć szybujących
nad świa-atem kółek
związanych
ze sobą
[no, czym, czym]
sztan-da-rem

Jak ziemią
[wchodzom Alibabki] i morzem kon-ty-nenty
Europy, Azji, Afryki
Australii i Amery-yki.

Pięć olimpijskich kółek
[uwaga, robi się groźnie, słychać, że szczyt już niedaleko i zaraz będzie już bez ogródek, prosto w twarz] łopo-ocze-w-soń-cu
i-nie-pozwo-li sięęęęę
:shock: ro-zerrr-wać
:shock: :shock:
połączone ze sobą
szlachetną sportową
więzią.

*

Pięć szybujących nad świa-atem kółek
na sztandarach wznoszonych przez ręce
o różnej barwie skóry

Ale ludzkie serca wypełnia jedna wola [Alibabki w chórku pełnym dramatyzmu]
i wiara
i krew
tej samej barrwy

co krew poranionych
co krew po-ra-nio-nych
NÓG
:shock: Kusocińskiego
biegnącego po złoty...

...o-lim-pij-ski me-edal.


koniec. Trzeba tego koniecznie posłuchać z muzyką. To jest taki podniosły hymn, pełen patosu, że aż dech zapiera. I tekst o kółkach! Nie mogę...

A może napiszemy dalsze wersy do piosenki "Unoszę ten ciężar". Koniecznie z dobrymi porównaniami. Warunek, żeby dało się to zaśpiewać na melodię oryginału. Pomysł zrodził mi się wczoraj podczas porządków w piwnicy, gdy przez 2 godziny śpiewałem se to pod nosem. Straszny wpływ na psychikę ma pisanie na Forum...

Ja mam taki:

Unoszę ten ciężar jak woda
wytrzeszcza niebie-skie oko.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 11:10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Witajcie ponownie :)

O " Drodze ludzi " napiszę kiedyś... , a dziś polecam grane mało znane utwory na stronie www.skaldowie.pl
Dziś gramy utwory Deep Purple z koncertu Skaldów w ZSRR ( 1977 ). Posłuchajcie Hammonda Andrzeja i gitary Jurka Tarsińskiego, dla mnie pierwsza klasa !!! :)

Niestety, ale Skaldowie na scenie byli jak ogień, natomiast w studio nagle wszystko chcieli wygładzać i tak zostało Im do dziś :(

Ktoś napisał, dlaczego nie mieli dystansu do płyty Droga Ludzi ?
Pozwolę sobie zacytować Jacka Zielińskiego:
" Nie mam jakiejś ulubionej płyty. Nie mam też - może oprócz, ze względu na kabaretowe teksty, olimpijskiej " Drogi ludzi " - takiej, której nie lubię. Do każdej przykładałem się jednakowo. Dla muzyka płyty są jak dzieci, i nawet jeśli jakiemuś dziecku wiedzie się gorzej - nie znaczy to, że je kocha się mniej niż inne ".

Skaldowie to zawodowcy i zrobili po prostu muzykę najlepszą, jaką mogli zrobić. Andrzej zawsze stara się pracować profesjonalnie i nie pozwalał sobie na wypuszczanie pod swoim nazwiskiem muzycznego kitu ( choć znalazło się w Jego reperturze kilka, ale to normalne, jak się gra przeszło 40 lat ). Muzycznie album nie jest zły, ale został zrobiony na zamówienie i pod dyktando strasznych tekstów. Skaldowie, Budka i Breakout mieli na nim zarobić sporo, ale się nie udało i to cała historia.

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 11:30:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Maciek_z_Krakowa pisze:
kabaretowe teksty


Dzięki za wpis. Odetchnąłem z lekką ulgą. Choć nadal twierdzę, że na samej płycie tego cudzysłowu, dystansu, kabaretu nie ma wcale. Dobrze, że chociaż w wywiadach nie próbują jej bronić.

Ale co z tego, że muzycznie płyta się jakoś tam broni. Przecież to właśnie powoduje, że jest taka straszna. Gdyby była byle jaka od strony muzycznej, to można by uznać, że ok - chałtura, zrobili płytę dla kasy, czy dla towarzyszy radzieckich. I już. A tak? To chyba zły profesjonalizm. Profesjonalizm powinien polegać na tym, że się ma szacunek dla odbiorcy i z tego szacunku się coś robi albo nie. Szacunek nakazywał moim zdaniem nie wydawać płyty z takimi tekstami.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 11:40:03 
Maciek_z_Krakowa pisze:
mieli na nim zarobić


wspaniała motywacja.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 12:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Morella pisze:
wspaniała motywacja.


Dla mnie jest to motywacja, przecież pracujemy po to, aby zarabiać.

Zgadzam się z tym co o Tryptyku powiedział T. Nalepa " ...nie wstydzę się muzyki, którą wtedy zrobiłem. Dla mnie olimpiada to olimpiada, ja jej nie bojkotowałem... I tak się cieszyliśmy zwycięstwami Polaków. A mnie po prostu biznes nie wyszedł ".

I jeszcze jeden fragment " Dziś ktoś mi zarzuca, że śpiewam tam o " chłopcach z Moskwy ", a dlaczego nie ? To są przecież normalni ludzie. A Amerykanie bywają niekiedy tak samo głupi jak niektórzy Rosjanie..".

Mierzenie tamtych czasów dzisiejszymi realiami jest dla mnie śmieszne i niesprawiedliwe.

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 15:04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Odwracanie kota ogonem. Przecież tu nie chodzi o to, o czym są te teksty, tylko jakie są. Mi tam "chłopcy z Moskwy" ani nawet "kuranty kremlowskie" aż tak nie przeszkadzają. Nie przeszkadza mi też zupełnie idea zrobienia płyt o olimpiadzie, nawet tej w Moskwie. Problemem jest tylko ta straszliwa grafomania i to, że panowie z trzech dobrych zespołów rockowych przeszli nad nią do porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 16:02:53 
otoKarbalcy pisze:
Problemem jest tylko ta straszliwa grafomania i to, że panowie z trzech dobrych zespołów rockowych przeszli nad nią do porządku.


prisajsli. no i dlatego dla mnie to, że "mieli na tym zarobic" nie jest tu wystarczającą motywacją.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 17:17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Morella pisze:
prisajsli. no i dlatego dla mnie to, że "mieli na tym zarobic" nie jest tu wystarczającą motywacją.


Czyli po prostu nie powinni nagrać tych płyt bo teksty były straszne ? Nie przesadzajcie - na tej zasadzie dzisiejszy muzycy powinni w ogóle nie nagrywać płyt :)

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group