Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 04 maja 2024 11:04:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 lutego 2010 12:07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
hehehe zaraz Miki sie odezwie :faja:
...więc ide sobie znaleźć lepsze miejsce hyhyhy....

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 maja 2010 07:43:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Witam i informuję, że w Austrii ukazał się CD Skaldów " Progressive Rock Years ( 1970 - 1973 ) zawierający cały rosyjski album ( przypominam, że na nim znalazła się dłuższa wersja suity " Krywaniu, Krywaniu " ) + 3 nagrania dla niemieckiej AMIGI ( w tym suitę " Krywaniu, Krywaniu " ) oraz pierwszy czeski singiel zawierający utwory: " Nie ma szatana " i " Straszne sny naczelnika poczty w Tomaszowie " z Hommondem w roli głównej :) Więcej na stronie zespołu www.skaldowie.pl

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 listopada 2010 14:16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Wyszły dwie płyty Skaldów. Jedna naprawdę „nowa” (chociaż materiał na nią powstawał od lat i jest w części znany z koncertów) i jedna składanka pozaalbumowych rarytasów z lat 73 - 81.

Obrazek

Płyta Oddychać i kochać BARDZO MILE mnie zaskoczyła. Wszystkie 16 piosenek skomponował Jacek Zieliński i – jak można się było spodziewać – są naturalną kontynuacją stylu jego działki na poprzednim albumie. Jest jednak jedna kolosalna różnica na plus: BRZMIENIE. Wreszcie Skaldowie doczekali się dorzecznego producenta i realizatora! Płyta – nareszcie – brzmi w większości naturalnie (!) i można spokojnie popłynąć za tekstem na wzgórza a zespół przestał przypominać tanią ozdobę wiejskiego festynu (tym bardziej szlak mnie trafia na wspomnienie Harmonii świata – bo niektóre piosenki Jacka z tamtej płyty (Morskie Oko, Lawiny, Pocałunki) mają moim zdaniem ciekawsze melodie niż te nowe, a brzmią jak dla mnie bardzo plastikowo). Owszem, czasem uderzy po nosie tandetny Korg i czasem - na moment - błyśnie plastik w brzmieniu gitary solowej. Nie mogę też zrozumieć, że wciąż – mając pod ręką pianino (jak widzę na okładce) – zespół używa rejestru fortepianowego z syntezatora (jak w utworze Anioł w miasteczku). Ale to są już niuanse – jako całość płyta godnie wpisuje się w stylistykę poezji śpiewanej trochę ciążącej ku muzyce pop. W partiach syntezatorów dużo jest ciepłych brzmień okołohammondowych a jeśli zdarza się jakiś osiemdziesionowy ton, to na pewno nie jest na wierzchu jak na dwóch poprzednich płytach.

No właśnie, poezja śpiewana... To na pewno nie są ci starzy dobrzy Skaldowie na trzy głosy, choć nie jest też to Turnau. Słyszę jedno dosłowne nawiązanie do klasycznego brzmienia zespołu – te treblowate, „beatowe” partie gitary w akompaniamencie – z tego co przeczytałem na forum zespołu, Jerzy Tarsiński zagrał tylko w dwóch utworach, więc jest to wszystko dobra robota Zielińskiego juniora, który jest w dodatku pełnym inwencji gitarzystą solowym. Dużo jest na tej płycie gitary i to bardzo dobrze. Na perkusji nie gra niestety Jan Budziaszek. Jego jazzującego feelingu bardzo brakuje, ale też bez przesady, bo Rafał Tarcholik spisał się świetnie. Na forum Skaldów ktoś narzekał na zbyt wysoki werbel – mi on nie przeszkadza, bo – znowu - brzmi naturalnie, czasem wprost rockowo. Zresztą ma podobne uderzenie do mistrza i podobnie używa talerzy. Na płycie nie ma też na szczęście ani Ali- ani żadnych innych –babek, poza córką Jacka Zielińskiego, która czasem dośpiewuje drugi głos, a czasem dokłada unison. Pewnie, że wolałbym usłyszeć w chórkach Konrada i Andrzeja (np. w Gdzie anioł mówi „dzień dobry”), ale w takim stylu piosenki bronią się i bez nich.

Dochodzimy do sedna sprawy. Głównym bohaterem płyty jest bez cienia wątpliwości Jacek Zieliński - jego głos i skrzypce. Po pierwszym przesłuchaniu mogę powiedzieć, że na pewno uniósł ten ciężar autorskiej płyty (nie mam problemu z tym, że album wyszedł pod szyldem Skaldowie, ale na pewno ma coś z The Final Cut). Całość być może zbliża się do niebezpiecznego obszaru gdzie kończy się spójność a zaczyna monotonność, ale ta płynna granica nie jest chyba przekroczona. Tym bardziej że mamy tu do czynienia z opowieścią o dojrzałej miłości w tatrzańskiej scenerii (wszystkie teksty poza jednym są autorstwa Leszka Aleksandra Moczulskiego) i jakieś fanaberie stylistyczne byłyby pewnie nie na miejscu (tym niemniej Upaniszada w stylu... Maleo Reggae Rockers jest przyjemnym wyrwaniem z zadumy). Może tylko melodie mogłyby być bardziej, jakby to powiedzieć, rozległe i wokal nie taki aż bardzo dominujący w miksie (najlepsze proporcje są moim zdaniem w piosence Anioł w miasteczku, zresztą ten utwór najbardziej chyba przypomina „starych” Skaldów), ale przyjmuję też wersję taką, że płyta zaprasza żeby się nad nią pochylić więcej razy. Liczę na to że z następnymi przesłuchaniami szlak odsłoni więcej widoków.

Jeśli chodzi o płytę Z biegiem lat to trzeba przyznać, że znany nam Maciek z Krakowa wykonał świetną robotę redakcyjną zestawiając w jednym wydawnictwie utwory, które nie weszły na regularne płyty i, gdyby nie jego walka z wiatrakami Polskiego Radia, przepadłyby na zawsze. Chyba też doszło do jakiegoś przytomnego masteringu – brzmienie (znanego mi wcześniej z jakiejś składanki) utworu Nocni jeźdźcy mnie wręcz powaliło Ja jednak nie jestem fanem tego oblicza Skaldów z przełomu lat 70-tych i 80-tych, które dominuje na tych dwóch płytach, więc nie mam za wiele do powiedzenia. Chyba tylko to, że warto było kupić ten album dla utworu Aż do gwiazd (z początku lat 70-tych) – takiego Krywania w pigułce (autorstwa Jacka! – ma bardzo podobną strukturę), absolutnie genialnego galopującego utworu z solówkami skrzypiec elektrycznych, Hammonda i nawet perkusji – wszystko w sześciu minutach. Może uda się wydobyć jeszcze inne perełki, ale płyta Oddychać i kochać zachęciła mnie do dalszych przesłuchań o wiele bardziej (co się stało z tymi tekściarzami? a może to muzyka Skaldów przestała do nich wtedy pasować?)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 listopada 2010 14:45:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Gero pisze:
Aż do gwiazd


bardzo fajny numer!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 listopada 2010 01:06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Gero pisze:
Wyszły dwie płyty Skaldów.

dasz posłuchać ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 listopada 2010 09:32:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
jasne :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 marca 2011 15:54:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Harmonia świata " wychodząc ze studia w Krakowie brzmiała lepiej niż " Oddychać i kochać ", więc kiedy ją usłyszałem na CD byłem bardzo zdziwiony. Okazało się jednak, że swoje dołożyło ( czyt. zepsuło ) PR w Warszawie zgrywając płytę jeszcze raz ! Stąd to gładkie brzmienie ! Na szczęście mam mix krakowski, więc może kiedyś... :)

P.S. Już wkrótce ukażą 3 pierwsze z 12 zapowiadanych CD Skaldów z lat 1967-89. Na pierwszy ogień idą: Krywań, Ty i Stworzenia po remasteringu z oryginalnych taśm matek uzupełnione o rzadkie, radiowe bonusy. To wszystko z grubą książeczką z opisem płyty, wspomnienami Andrzeja Zielińskiego i zdjęciami. Niestety płyty nie będą dostępne w ogólnej sprzedaży i zamawiać je można jedynie przez stronę zespołu www.skaldowie.pl/news.htm Nakład limitowany !

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2011 10:45:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Maciek_z_Krakowa pisze:
Już wkrótce ukażą 3 pierwsze z 12 zapowiadanych CD Skaldów z lat 1967-89


przyszła dziś przesyłka z płytą "Ty", bardzo się cieszę, że akurat ta płyta wyszła najpierw i cóż mogę powiedzieć - jestem pod wielkim wrażeniem tego wydania, płyta brzmi bardzo dobrze (co za selektywność dźwięku!) a zarazem ingerencja w mix jest bardzo dyskretna (nie ma np. jakiegoś podbijania basu na siłę)

no i nareszcie przed wejściem wokalu w Coraz większym oczekiwaniu nie ma tego okropnego szumu :!:

w książeczce też bardzo dużo się dzieje, mnóstwo vintage zdjęć! (jedyne czego można się czepiać to chyba niepotrzebnych anglicyzmów w opisie, ale to naprawdę drobiazg) - pozostaje mi tylko bić brawa dla Kameleon Records

w sumie stare wydanie płyty "Ty"od razu bym wyrzucił do śmieci gdyby nie to, że ostatnio dostałem na nim dedykację od Jana Budziaszka ;)

jeszcze jedno - akurat bonusy na tej płycie to nie moja bajka, ale bardzo liczę na radiowe wersje Snu dla mojej dziewczyny, Cała jesteś w skowronkach, Pójdę do nieba i Zaśnij słoneczko (niestety płytę Ballady przegapiłem na CD, a wersje płytowe są dla mnie gorsze), mam nadzieję że znajdzie się dla nich miejsce na następnych wydaniach

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2011 11:36:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Gero pisze:
książeczce też bardzo dużo się dzieje, mnóstwo vintage zdjęć! (jedyne czego można się czepiać to chyba niepotrzebnych anglicyzmów w opisie, ale to naprawdę drobiazg) - pozostaje mi tylko bić brawa dla Kameleon Records


" Anglicyzmy " występują jedynie ( ! ) przy składzie zespołu ( po angielsku zostały podane instrumenty, na których grają muzycy ), więc raczej niewiele na 20 stron ksiażeczki :)

Bardzo się cieszę, że to wyjątkowe wydanie się podoba i mogę zapewnić, że na CD z serii " Tylko muzyka " znajdą się w formie bonusów prawie wszystkie radiowe nagrania Skaldów. Oczywiście najważniejsza jest główny album, a dodatki to jedynie pewne uzupełnienie, które pokazują różnorodność ich muzyki. Oczywiście zadbaliśmy, aby takie płyty jak: Od wschodu do zachodu słońca, Krywań, Krywań i Stworzenia świata część druga były muzycznie jednorodne ( LP + bonusy ).

Już za chwilę ( początek września ) CD " Stworzenia świata część druga " z 7 radiowymi bonusami i grubą książeczką :)

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2011 11:47:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
hehe, co za szybka reakcja :D :D

trzymam kciuki za następne wydania, dobrze że coś takiego się dzieje i tylko płakać się chce że takie małe jest zapotrzebowanie na te wznowienia...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2011 09:35:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
A kiedy "Krywań, Krywań"? Bo ten album to z wielką chęcią bym kupił!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2011 09:58:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
pilot kameleon pisze:
A kiedy "Krywań, Krywań"? Bo ten album to z wielką chęcią bym kupił!


W październiku br.

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 października 2011 21:04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Od kilku dni dostępny jest CD " Stworzenia świata część druga " - drugi album z serii " Tylko muyzka " Skaldów. Podobnie jak " TY " zawiera 20 str. książeczkę z opisem nagrań, unikalnymi zdjęciami, itp. oraz 6 dodatkowych nagrań. Łączny czas CD to prawie 76 min. wybornej muzyki po remasteringu ! :) Polecam !

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 14:08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
właśnie odebrałem płytę Stworzenia świata część druga - znowu świetna robota firmy Kameleon Records, właściwa płyta brzmi nadspodziewanie dobrze (choć oczywiście nie wszystkie błędy realizacyjne udało się poprawić), za to rewelacyjne są bonusy - o ile do płyty Ty, jak dla mnie, zostały dodane po prostu miłe ciekawostki, to tutaj bonusy są chyba lepsze niż część właściwa

po pierwsze mamy już znane z innych wydawnictw, tylko że potężniej brzmiące, alternatywne (wcześniejsze) wersje Srebnego masztu (Aż do gwiazd*****) i Miłość przez wieki się nie zmienia (*****), ale zaskoczyły mnie inne rzeczy - wczesne (radiowe) wersje Street 2000 i Jak znikający punkt, ten drugi numer zawsze był chwalony przez fanów (i samych muzyków), a mi jakoś przeciekał przez palce, tutaj mi się za to wszystko zgadza, rozwleczona do 9 minut kompozycja spokojnie sobie oddycha, no i brzmi tak przyjemnie starzej niż studyjna... nawet radiowa wersja utworu Przechodząc obok siebie (Idę przed siebie) mnie nie drażni, numer nie jest tak nachalnie popowy i tempo nie kuleje jak na płycie właściwej. za to brzmi mniej plastikowo, super numer rozsłoneczniony się z tego zrobił, prawdziwy szok!; do tego dochodzi jeszcze radiowa wersja przyjemnego numeru Nasza miłość jak wiatr halny, z dodatkowymi zwrotkami - akurat w tym przypadku o dziwo wolę wersję studyjną, ale na pewno żadnego zgrzytu nie ma

następny w kolejce do reedycji jest Krywań i pewnie niniejsza płyta zniknie między nim i poprzednikiem Ty (wiadomo, o pierwszej reedycji było więcej hałasu, choć niestety słowo "rozgłos" w przypadku Skaldów ma DZISIAJ znaczenie umowne) - szkoda by było, naprawdę polecam wszystkim, muzyka na tej płycie jest wyrafinowana, kolorowa i smakowita

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 16:07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Liczę Ger na jakieś odsłuchy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group