Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 15:12:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 19:51:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Maciek_z_Krakowa pisze:
Jeżeli to co robią nie ma szans trafienia do publicznosci, to po co mają to robić ? Dla wlasnej satysfakcji ?


dla mnie to jest właśnie oczywiste że dla własnej satysfakcji

dziwi mnie to że wielki zespół (piszę to bez ironii, bo dla mnie to jest wielki zespół) po 40 latach działania musi (chce?) wciąż wdzięczyć się do publiczności

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 19:53:05 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 21:41:01
Posty: 919
Smok pisze:
w jakim sensie płatna? że musisz kupić sobie antenę satelitarną i tuner? na satelicie ten kanał nie jest kodowany...

W takim sensie płatny, że w kablówkach TVP Kultura jest w najdroższych pakietach (o ile w ogóle jest!!!). W ogóle jakim prawem telewizja utrzymywana z podatków obywateli jest tym obywatelom niedostępna :cry:?

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 07:23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
elrond pisze:
....dla mnie Skaldowie to nie Doda....ale dla Ciebie chyba coś w tym stylu...


Zapewne :) :) :)

Smok pisze:
w jakim sensie płatna? że musisz kupić sobie antenę satelitarną i tuner? na satelicie ten kanał nie jest kodowany...


Oczywiście samochód też jeździ za darmo, tylko trzeba wlać mu benzynę lub ropę :) :)


Gero pisze:
dla mnie to jest właśnie oczywiste że dla własnej satysfakcji

dziwi mnie to że wielki zespół (piszę to bez ironii, bo dla mnie to jest wielki zespół) po 40 latach działania musi (chce?) wciąż wdzięczyć się do publiczności


Uldor pisze:
Dla sztuki! Z kierowania się kryterium "jejku jejku, kto to kupi?" / "jejku jejku co ludzie powiedzą?" nie powstało jeszcze nic wartościowego. Z tworzenia zaś na przekór panującym trendom i oczekiwaniom publiczności - wiele wspaniałych dzieł.


Bardzo mnie cieszy, że trafiłem na forum idealistów ( będący przeważnie cechą ludzi młodych ), ale którzy nie czytają dokładnie to co piszę ! Więc może od początku. Tak, zapewne dla mnie Doda = Skaldowie :) Nie wiem skąd ten wniosek i prawdę mówiąc nie będę z nim polemizował. Każdy ma prawo do swoich sądów i je szanuję. Jednak wypowiadane ich należy poprzeć dowodami, a tu ich zabrakło. Jeżeli mogę coś zasugerować to może kup kilka ostatnio wydanych płyt Skaldów i poczytaj wkładki, a później będziesz mógł tak twierdzić.

W dzisiejszych czasach ludzie nie kupują oryginalnych płyt bo są zbyt drogie ( cena CD to odrębny temat ) i nie chodzą na koncerty ( to również inny temat ) bo szkoda im 30 - 50 zł, kiedy miasto zorganizuje występ za free, a jeszcze piwem będzie można się nawalić. Ci co zakładają anteny satelitarne to raczej nie po to, aby ogladać TVP Kultura ( proszę sprawdź jaką ma oglądalność ? ), ale po to, by ogladać sport i gołe panienki.

Czy tego chcemy, czy nie - muzyk to dziś zawód ! Ja wiem... za chwilę będą wpisy typu " dla mnie nie ", " powołanie... ", itp. Oczywiście Skaldowie już nie muszą niczego udowadniać ! Z drugiej strony mimo występów na scenie przeszło 40 lat są dziś mało znani i nie oni sami ( choć często myli się Andrzeja z Jackiem :)) , ale ich muzyka. Co więcej we wszelkich podsumowaniach na polską plytę nie ma ich żadnego albumu ( ? ) Zespół można rzecz zapomniany i dziś już niszowy :) Powróćmy jednak do zdania początkowego " muzyk to zawód ". Każdy pracuje by nie tylko się realizować, ale również po to, aby się utrzymać. Według Was nie ! On powinien tworzyć dla sztuki, pod prąd nie patrzac na słuchacza ( tak było w latach 70-tych, ale to były inne czasy, a i muzycy byli młodzi ), nie patrząc na to, czy ich muzyka się sprzedaje, a w końcu umrzeć szybko, ale z wielkimi dziełami pochowanymi po szufladach. Tylko, że nikt nie przekona się o ich wielkości bo przecież muzyk tworzył dla własnej wielkiej satysfakcji :) Nie słucham A. Piasecznego, ale kiedyś mądrze powiedział, że Ci, którzy nie chcą popularności i gadają, że tworzą dla sztuki i w związku z tym są w muzycznej artystycznej niszy to po prostu kłamią. Im się zwyczajnie nie udała kariera ! Artysta nie istnieje bez publicznosci i może sobie tworzyć wiekopomne dzieła, tylko że kto o tym będzie wiedział ?! Zapewne Wy też pracujecie dla własnej satysfakcji i nie bierzecie za to żadnycyh pieniędzy ? Chyba jednak... tak nie jest ?! Oczywiście w naszym społeczeństwie wytworzył się mit powołań, a to artysta, który ma być biedny, ale ma tworzyć, a to lekarz, który ma leczyć za darmo, albo nauczyciel....sorry, ale jest to myślenie z czasów PRL-u !

Nie traktujcie tego co piszę, że tak uważają Skaldowie - bo tak uważam wyłącznie ja ! Natomiast naprawdę nie ma sensu spinania się w wieku 60-ciu lat ( tak średnia jest Skaldów ) i wbrew rzeczywistości bez której nie ma artysty ! Dla satysfakcji to można sobie grać, jak się jest młodym, albo jak się ma pokaźne konto w banku, a nie jak chce się normalnie żyć. W innym wypadku należy zmienić zawód !

Uważam Was za ludzi inteligentnych i bardzo mi się spodobał Wasz krytyczny stosunek do twórczości Skaldów, dlatego tu jestem. Jednak naprawdę trudno mi polemizować z jednozdaniowymi postami typu " A ja nie... " lub tłumaczenie, że Skaldowie to nie wielbłąd. Nasza rzeczywistość muzyczna jest chora i dlatego trudno od muzyków wymagać zdrowego podejścia do niej ! I naprawdę zapewniam Was, że z idealizmu z wiekiem się wyrasta, a jak nie - to życie bardzo boli !

Przez najbliższe dwa tygodnie nie będę mógł odpowiedzieć na ewentualną polemikę. Wylatuję stąd do normalnego kraju, gdzie radio i TV gra różną rodzimą muzykę, a w sklepach można kupić wszystkie płyty :) Mam nadzieję, że przywiozę sobie ich trochę i nie będę musiał słuchać radia, ani TVP :) Pozdrawiam.

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 08:13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
To ja mam takie pytanie, choć może bardziej skierowane do Skaldów: skoro nie mają nic nowego do zaproponowania, a bronią się przed tym rękami i nogami, to po co jeszcze grają?
Maćku, zapewne mi odpowiesz, że tantiemy nie wystarczą, by godnie żyć, ale nie widzę sensu zawracania innym głowy swoją twórczością sprzed wielu lat, jeśli kryje się za tym lęk przed nagraniem czegoś bardziej wymagającego (czyli zapewne mniej opłacalnego).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 08:41:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Miki pisze:
To ja mam takie pytanie, choć może bardziej skierowane do Skaldów: skoro nie mają nic nowego do zaproponowania,


Chyba nie jesteś na bieżąco:
2006: Nowa płyta " Harmonia świata "
2007: znakomity bootleg z Leningradu " Cisza krzyczy " ( 72 )
album " Skaldowe dzieciom "
2008: koncert akustyczny A. Zieliński i S. Deja ( pianista klasyczny )
2CD " Skaldowie na dwa fortepiany ",
4CD " Z Archiwum PR ",
2009: nagrany nowy album " Oddychać i kochać ".
ponadto koncert progresywny z Zakopanego ( 2008 ) i świetny z Radia Kraków ( 2008 ) - do znalezienia na You Tube.

Naprawdę nie chodz o to, że Skaldom się nie chce, ale odwrotnie, że nie tylko się chce, ale są również dalej w znakomitej formie ( zobacz fragmenty koncertów ) ! Tylko, że polski rynek muzyczny jest taki, a nie inny !

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 08:45:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Odnosiłem się do padających w tym wątku słów o koncertach, na których organizatorzy wymagają od zespołu określonego repertuaru, choć jednocześnie zgadzam się, że nie śledzę ich twórczości.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 09:34:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Maciek_z_Krakowa pisze:
Oczywiście w naszym społeczeństwie wytworzył się mit powołań, a to artysta, który ma być biedny, ale ma tworzyć, a to lekarz, który ma leczyć za darmo, albo nauczyciel....sorry, ale jest to myślenie z czasów PRL-u !


myślenie z czasów PRL-u to to że artysta ma grać jak mu publiczność/organizator rozkaże

nie chodzi mi o to że oni nie mają zarabiać na swojej muzyce, ale o to że najpierw ma być WOLNOŚĆ twórcza, a potem pieniądze

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 10:01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Eutanazy pisze:
w kablówkach TVP Kultura jest w najdroższych pakietach

U mnie jest w pakiecie drugim od dołu raptem, ale mniejsza o offtop...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 10:07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
Gero pisze:
nie chodzi mi o to że oni nie mają zarabiać na swojej muzyce, ale o to że najpierw ma być WOLNOŚĆ twórcza, a potem pieniądze


I tu zgoda w 100% :) I mnie również o to szło ! Natomiast co do koncertów w PRL to już nie bardzo ( cenzurowano raczej teksty ) , ale o tym po powrocie...

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 10:15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Maciek_z_Krakowa pisze:
I naprawdę zapewniam Was, że z idealizmu z wiekiem się wyrasta, a jak nie - to życie bardzo
...bardzo nam przykro ,że Ty już z tego wyrosłeś ,ale to pół biedy ....oby nie wyrośli z tego Skaldowie... :cry: ....czekamy na MUZYKĘ!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 10:26:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 maja 2009 14:46:02
Posty: 28
Skąd: Kraków
elrond pisze:
...bardzo nam przykro ,że Ty już z tego wyrosłeś ,ale to pół biedy ....oby nie wyrośli z tego Skaldowie... ....czekamy na MUZYKĘ!
_________________


Gdybym nie był idealistą to nie byłoby nowych płyt Skaldów, a także nie pisałbym na tym forum, ale to już inna historia :roll:

_________________
Pozdrawiam - Maciek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 11:20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Heh, gdyby muzycy Armii uważali, ze nie ma sensu tworzyć muzyki, która się niezbyt dobrze sprzedaje to pewnie zespól ten zakończył by działalność jakieś 15 lat temu i nigdy nie powstałyby takie płyty jak ''Triodante'', ''Duch'' czy ''Der Prozess''...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 sierpnia 2009 12:47:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Maciek_z_Krakowa pisze:
W dzisiejszych czasach ludzie nie kupują oryginalnych płyt bo są zbyt drogie ( cena CD to odrębny temat ) i nie chodzą na koncerty ( to również inny temat ) bo szkoda im 30 - 50 zł, kiedy miasto zorganizuje występ za free, a jeszcze piwem będzie można się nawalić.


Zmieniły się czasy, zmienił się rynek muzyczny i z tym się trzeba liczyć. Co do tego, że ludzie nie kupują oryginalnych płyt i nie chodzą na koncerty, to coś mi tu osobiście nie halo, biorąc pod uwagę frekwencje na koncertach, w których uczestniczyłem dotychczas. Często zbyt wiele jest imprez, które chciałoby się zobaczyć - nie mówię nawet o wyrobieniu się finansowym, ale nakładające się na siebie daty imprez stargetowanych na tę samą publiczność (vide Jarocin - NoMeansNo w lipcu).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 września 2009 12:39:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ale miałem wczoraj lot na teledysku Skaldów http://www.youtube.com/watch?v=tBKDakiP ... re=related

Polecam, zwłaszcza warto doczekać momentu, gdy Jacek eksportuje zboże... :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 września 2009 12:49:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
yo, ale laska na koniu to też ożywczy akcent...

a tu... ja widziałem Zielińskiego na mieście w tamtym czasie może na tym samym rowerze
ale te przebitki z dziennika czy wiadomości... i tekst, masakra

i ta ekspresyjna partia na trąbce! :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group