Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:25:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 22:03:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
THE ETERNAL FALL ****
Obrazek
(1990) best song: chyba jednak "The Afterthought"

Zebrane na jednej płycie debiutanckie EPki. Już po pierwszych taktach słychać, że to strasznie konkretne granie. Otwarty strój gitary Otterbacha (zahaczający czasem o rozstrój, ale... to się broni!) i perkusista Hennecke, który gra tak jakby miał co najmniej sześć rąk (i żadnej nie trzymał przy sobie!)

Nie wszystkie kompozycje się oczywiście po latach bronią, ale zwarty "The Afterthought" to już pierwsza klasa, czad jest nieziemski, a wszystko spięte tym niesamowitym pochodem gitary basowej Swarta. No i czarny koń albumu - "Pits of Utumno"... Przed oczami przemykają niepokojące jesienne obrazy: doły wypełnione śliskimi i zatęchłymi liśćmi, mokre kikuty drzew... Magiczny utwór...

CURSED *** i 3/4
Obrazek
(1991) best songs: tytułowa i "Suffer Life"

Niby wszystko jest nawet lepsze niż na płycie poprzedniej: produkcja jeszcze bardziej zwarta, solówki wymiatające, growl miejscami w harmoniach (!!!), ale w tym wszystkim zagubiła się świeżość. Właściwie tylko "Cursed" zieje tą energią , którą Morgoth zdobył moje serce na "Fall". Trochę ratuje całość zamykający płytę siedmiominutowy "Oppotrunity Is Gone" - majestatyczny bulgot gitary, charakterystyczne wykrzywienia melodii i te spiętrzenia talerzy gdy Marc zawywa "it's gone! gone!" Trudno o lepszą ilustrację szans na sukces, które acz zmarnowane - nigdy nie powrócą... I oczywiście wyróżnienie dla "Suffer Life" za pomysł z klawiszami.


ODIUM *****
Obrazek
(1993) best songs: "Resistance" i "Golden Age", choć cala płyta jest doskonała

Kiedy wydawało się, że zespół Morgoth odchodzi w siną mgłę niespełnienia i odrzucenia przez fanów, chłopaki zaryzykowały: z jednej strony jeszcze bardziej rozszerzyli spektrum aranżacyjne (gitara akustyczna w "The Art of Sinking" - cudo!), a z drugiej: gdy trzeba, potrafili po prostu rąbnąć prosto z mostu dynamiki w mordę melodii. Teksty, zawsze u Morgoth porywające, tym razem wręcz iskrzą się od śmiałych, a równocześnie trafiających w sedno shlagwortów: "don't try to hide from the radiation, toxication" ("The Drowning Sun") - przecież wszyscy jesteśmy napromieniowani bólem istnienia. Płyta od początkowego riffu "Resistance" do gasnących świetlików tytułowego "Odium" poraża, ale "Golden Age" sięga już naprawdę nieba metalu.

FEEL SORRY FOR THE FANATIC***
Obrazek
(1996) best song: "Curiosity" (?)

Z jednej strony należy docenić fakt, że nie jest to kopia "Odium" na jaką ten zespół lekko było stać. Niestety trzeba równocześnie zadać pytanie (przyznaję: niewygodne) - na ile jest to dzieło zespołu Morgoth, a na ile rezultat przepychanek z firmą i ambicji producenta Dirka Draegera? Niestety nie dla mnie ten flirt z techno... Oczywiście wciąż to jest Morgoth, który poniżej trzech gwiazdek nie zszedłby nawet gdyby zaczął sie ocierać o disco-polo <miech> Niesmak jednak pozostaje mimo cudownie brudnego "Watch the Fortune Wheel" i szybkostrzelnego "Curiosity"

Niestety to była ostatnia płyta zespołu Morgoth

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony wt, 10 maja 2005 22:15:25 przez Gero, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 22:10:59 
no cóż...musze przyznać że ten gatunek muzyki nie jest najbliższym mi...zbytnie nagromadzenie niskich dźwięków, smutek... tak mi się to wszystko kojarzy...ale
Dzyń pisze:
"Odium" poraża, ale "Golden Age" sięga już napradę nieba metalu.


płyta 'odium' to jedyna, która kojarze...chyba jest jakoś tak bardziej charakterystyczna? i zdecydowanie najlepszym utworem jest na niej 'złota wiek'!!!!!!!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 22:24:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Generalnie zgadzam sie z Dzyniem, jednoczesnie dałbym gwiazdke wiecej za ostatnia plyte - gdyz na tej plycie zespol wyraznie sie rozwija czysto muzczynie...

Dodam jeszcze:
"PITS OF UTUMNO" * * *
Obrazek
Demówka z 1988 roku, początki kształtującego się własnego brzmienia, pewne zastrzezenia jakosciowe, ale wykonanie utworu tytulowego wywoluje dreszcz na plecach...

"1987-1997 -THE BEST OF MORGOTH" * * * * +
Obrazek
Mamy tu dobrze zlozony zestaw najlepszych numerów legendy deathu, ale i nie tylko. Uwage przykuwa dopracowanie oraz 5 kawałków z wspomnianego, nigdy wcześniej nie wydanego na cd demo "Pits Of Utumno", 3 rzadkie nagrania i dodatek mulimedialny (4 klipy i 2 utwory live z 93 roku) oraz bardzo fajna poszerzona książeczka w środku. Gwiadka więcej za fragmenty koncertu Chemnitz.


Ostatnio zmieniony wt, 10 maja 2005 22:39:20 przez ., łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 22:27:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
o! Masz to?!? Może byś mi to jakoś... a zresztą ------> priw

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 22:31:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Mp3, ale zawsze cos. Priv poszedl...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 23:19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
O masz....... No Morgotha to bym się tutaj nigdy nie spodziewał.... węszę jakiś kolejny podstęp grupy czwórmiejskiej (Poznań+Triomiasto)......
I dziwię się, że DB jeszcze się nie wypowiedziała....
A z tego typu klimatów to raczej pod ocenę poddałbym np. Death, Anathemę, My Dying Bride plus parę jeszcze innych.... ale nie Morgoth.

Ale skoro jest..... Znam tylko te trzy:

Cursed **** - bardzo mi się podoba ta płytka od zawsze..... Chyba pierwsza deathmetalowa jaką zakupiłem wogóle.....

Odium **** - jak dla mnie podobna do poprzedniczki..... chociać trochę inna.... tak czy owak równy poziom

Feel Sorry For The Fanatic *** - jakoś nie wsiąkłem..... a może wtedy znudził mi się ten gatunek już.....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 08:12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
:shock:

myślałem, że już ustaliliśmy, że metal jest nudny :D

a tak na serio, to mamy kolejny przypadek omawiania zespołu, którego nie słyszałem ANI JEDNEJ piosenki. Szczerze mówiąc nawet nie miałem zamiaru... ale że Dzyń?... oni tam grają GIS???????

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 08:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Ja słyszałem jeden kawałek, a raczej widziałem teledysk, oczywiście sobie nie przypomne jaki... Ale mi się nawet podobał.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 08:28:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Jestem kompletnie nie w temacie ale death mnie zawsze jednak odrzucał :(

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 08:47:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Mówię wam, to PODSTĘP.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 08:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
"The Eternal Fall" i "Resurection Absurd" jako 2 EPki na jednej kasetce MG ***
bo poczatki bywaja trudne i żmudne. Nie tylko dla tworcy. Ale bronia jej "Lies of Distrust" czy "White Gallery"

"Cursed" ***** - ze tytulowy kawalek zieje energią Dzyń? ;) z tej pltyki "Sold Baptism" ma swoj teledysk, moze o nim Budyniu mowisz. A ma moc. I te przestoje.... Ale najbardziej chyba lubie "Oportunity is Gone" - rozped i zaraz potem pisk hamulców. "Temptation" i "Suffer Life" tez. "Darkness" powolna zapowiedz ostatniego albumu troche.



"Odium" ****** - racja Piło, podobna do poprzedniczki. ale lepiej rozwinięta. Zreszta cala ta plyta to zgrabna nierozerwalna calosc.

Feel Sorry For The Fanatic ***** - ta... cokolwiek inna niz poprzedniczki. Mimo romansu z tekno, wcale z nudów nie mozna zdechnać. Przy "Cash"??
Wyszedl im naprawde udany projekt na pozegnanie.

Panowie, pora sie opamietac i wrocic na scene.

i Zapomnialabym o najwazniejszym. Dzyniek!! Dzieki za przebudzenie! :D Delektuję sie calym Morgothem od dzis rana.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 14:17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
A ja się śmieję z Dzynia i Boskiego hehe. Przecież to nijak do nich nie pasuje. To są dwaj łagodni chłopcy słuchający spokojnych bitelsów. Dodatkowo Dzyń uwielbia jeszcze The Moody Blues a Boskey jamajskie rytmy... Obydwoje nie lubieją metalu. To P.O.D.STĘP! Piła dobrze czuje. Ja ze swojej strony chciałbym dodać, że nie wychujacie czujnych forumowiczów...! 8)

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 14:21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Dzyń pisze:
solówki wymiatające



Haha. To napisał człowiek, który na starym forum zakładał Komitet Do Spraw Walki Z Solówkami Gitarowtymi :shock:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 21:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Crazy pisze:
Dzyń?... oni tam grają GIS???????


WYŁĄCZNIE!!!


Bartek Z. pisze:
Ja ze swojej strony chciałbym dodać, że nie wychujacie czujnych forumowiczów...!


(POLICJA OBYTRZAJOWA) Bartku, apeluję o lepsze słownictwo!
:!:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 maja 2005 21:36:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Przecież Ty jako fan death-metalu sam pewnie klniesz ile wlezie hehe 8) Bo inaczej być nie może...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group