Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:42:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 18 kwietnia 2016 14:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Prazeodym pisze:
dokąd zmierza świat, skoro nawet najbardziej przewidywalny zespół w historii rocka, robi takie dziwne rzeczy


ładnie to ująłeś

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 stycznia 2021 18:57:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
phpBB [video]

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 września 2021 08:04:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
O fajny temat. Ja nie jestem jak to się mówi die hard fanem, ale jest kilka rzeczy w tym zespole które uwielbiam.

Może zacznę od kontekstu. Po ponad dwudziestu latach przerwy postanowiłem wrócić do gry na gitarze i tym razem czegoś się jednak nauczyć. Ciekawe doświadczenie pod tym względem, że odkryłem dzięki niemu zabawna rzecz. To czego lubię słuchać nie jest tym co chciałbym grać.
Przeklikałem godziny na Spotify żeby określić o co mi chodzi.

No i okazuje się, że acdc jest między innymi moim pierwszym wyborem. Dlaczego? Spotkałem się z określeniem że to Chuck Berry na sterydach, kurde jakie to jest trafione określenie. W tej muzyce jest dla mnie esencja rock’n’rolla. Klasyka jest w niej zreszta cytowana często całkiem dosłownie. Tak to są trzy akordy ale co z tego. Nikt inny nie gra ich tak jak oni.

Warto też wspomnieć, ze mózgiem zespołu był brat Angusa Malcolm.

I jeszcze ciekawostka ode mnie, niedawno odkryłem że był okres gdy na wokalu występował u nich Axl Rose. W mojej ocenie dobre to było :) zreszta sami zobaczcie:

https://youtu.be/Xj8zYd6Era0

Na koniec kilka ulubionych utworów (wybrane pod względem gitarowego drive): Riff Raff, Beating around the bush, Rock your heart out, Back in Black

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group