Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:21:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 01 lipca 2009 12:42:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
miast w temacie toptenowym chciałem wyrazić swój trybut dla majkela tutaj. dziękuję za uwagę.

top 5, dowolna kolejność


Billie jean
Chyba najbardziej rozpoznawalny utwór Króla. Ciężko wyobrazić sobie kogoś, kto nie kojarzy Michaela idącego zapalającym się od jego kroków chodnikiem ( http://www.youtube.com/watch?v=_fHoDWc22B0 ). Historia prawdziwa, rzekomo w 1981 otrzymywał listy od fanki (której zresztą nigdy nie widział na oczy) jakoby miał być ojcem jej dziecka. Kobieta trafiła w końcu do szpitala psychiatrycznego, ale inspiracja do napisania tekstu pozostała. Z Billie Jean łączy się też ciekawostka - podczas wykonywania tego utworu 25 marca 1983 Michael po raz pierwszy zaprezentował moonwalk - krok, który później stał się jego wizytówka ( http://www.youtube.com/watch?v=oKAtwlnjIeg ). Billie Jean to utwór, który w ciągu sekundy jest w stanie porwać na parkiet nawet największego marudera.

Smooth criminal
Majstersztyk. Szczególnie warto przypomnieć sobie dłuższą - prawie dziesięciominutową - wersję tego kawałka z filmu Moonwalker - ( http://www.youtube.com/watch?v=ex30DYwQlHU ). Bo Smooth criminal największe wrażenie robi właśnie z obrazem. Z całą dramaturgią wejścia do klubu 30s, spektakularnym zejściem Michaela po schodach aż po kwintesencję w postaci słynnego pochylenia się do przodu (możliwego dzięki specjalnym butom, opatentowanym przez Jacksona w 1993). Wersja kanoniczna z płyty rozpoczyna się biciem serca Króla. O Smooth Criminal przypomniał w 2001 roku amerykański zespół Alien Ant Farm, nagrywając cover tego utworu.

Who is it
Czwarty singiel z płyty Dangerous. Pisząc o piosenkach Michaela nie sposób nie wspominać o teledyskach - ten do Who is it ( http://www.youtube.com/watch? v=qQwFHoLMti8 ) został wyreżyserowany przez Davida Finchera (twórcę filmów takich jak Obcy, Siedem czy Fight Club). Who is it opowiada o zdradzonej miłości. Ciężko powiedzieć, czy Jacko pisał tę piosenkę na podstawie własnych przeżyć. Wiadomo za to, że był to jeden z utworów które Michael oparł na własnym beatboxie - co udowodnił choćby w wywiadzie z Oprah Winfrey. Fragment beatboxu Jacksona - http://www.youtube.com/watch?v=Hz0wrkOT-4U .

Morphine
Mroczny, industrialny kawałek którego nie powstydziłby się sam Trent Reznor. Utwór pochodzi z wydanego w 1997 albumu Blood on the dancefloor i opowiada o uzależnieniu od środków przeciwbólowych. Demerol, o boże, on bierze demerol - dzisiaj słowa piosenki Morphine brzmią niczym spełnione, niestety, proroctwo - to rzekomo zastrzyk z demerolu spowodował zatrzymanie akcji serca Jacksona. A sam kawałek jest świadectwem szerokich horyzontów muzycznych i poszukiwań Michaela.

Give in to me
Michael Jackson i Slash. To chyba wystarczająca rekomendacja. Give in to me to kolejny singiel z płyty Dangerous ( http://www.youtube.com/watch?v=1ou_m_veYVA ). W teledysku - nakręconym w 2 godziny - pojawił się też drugi gitarzysta Guns n' Roses, Gilby Clarke. Kolejny z dowodów na niezwykłą dla Jacksona zdolność pokonywania muzycznych barier. Klasyka. Na kolana, chamy. Aż na koniec cisną się słowa Maleńczuka z płyty Matematyk - "choćbyś wszędzie umarł, nigdy w mojej głowie". Drugiego takiego już nie będziem mieli. Dzięki, Michael.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lipca 2009 13:20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
to ja się zacytuję podwakroć

Cytat:
Jacksona kojarzę jednak przede wszystkim z osiemdziesioną, pamiętam pierwszy raz widziane Billie Jean, pamiętam pierwszą emisję Thrillera w polskiej telewizji (Jarmark Szewczyka, Pijanowskiego i Zientarskiego), potem cała płyta Bad, która prawie w całości ukazała się na singlach a którą jako jedyną mam na winylu (Polskie Nagrania )
Give In To Me i Heal The World wyszły już na Dangerous, które ukazało się pod koniec 1991. Z tego albumu załapałem się jeszcze na początkowe single Black or White (z pamiętnym teledyskiem ze zmieniającymi się postaciami na końcu - kiedyś to był hightech) oraz Remember The Time z Magikiem Johnsonem w video. Potem moim światem muzycznym zawładnął grunge i Jackson nie miał szans się przebić. Nawet wspomagany przez Slasha


Cytat:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lipca 2009 13:43:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
marecki pisze:
Liberian Girl

Mój ulubiony, że tak powiem, "koncepcyjnie" teledysk Michaela. Mniejsza o wszystkie gwiazdy, mniejsza o suspens (kto nie widział, niech obejrzy, nie będę zdradzał o co chodzi!), ale ta idea z dialogami na pierwszym planie i piosenką w tle - bomba!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lipca 2009 16:03:18 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
ceigrektezet pisze:
Give in to me

jak dla mnie najlepszy utwór ever, pamiętam jak nagrałem sobie całą kasetę tylko z GITM, bo nie chciało mi się przewijać. Co dziwne, jakoś 3 tygodnie temu naszła mnie faza na to.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lipca 2009 22:36:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 05 lutego 2007 15:39:37
Posty: 190
Michaelowi Jacksonowi było „podporządkowane” kilka lat mojego życia (tak mniej więcej 1992 – 97). Wszystko zaczęło się od koncertu w Bukareszcie nagranego z TVP2 (był transmitowany na żywo). Pierwsze płyty Jacksona, jakie miałem, to Thriller i Dangerous, które mama kupiła mi na kasetach. Tak się zaczęła moja fascynacja Michaelem. Zbierałem plakaty, wycinki z gazet, kasety, płyty, wszelkie możliwe gadżety, nagrywałem teledyski, programy itd.. Wymieniałem się tym wszystkim z innymi fanami. Z czasem zaczęła pojawiać się muzyka zupełnie innych gatunków, ale Jackson cały czas zajmował szczególne miejsce. Po kilku latach minęła faza bycia „fanem”. Często wracałem do jego twórczości, ale już bez uwielbienia. Z czasem takie traktowanie piosenkarza zaczęło mnie irytować. Dla niektórych moich znajomych Michael był bożkiem.
Długo nie słuchałem jego płyt, aż do czasu, kiedy dwa lata temu kupiłem w Anglii, w jakimś sklepie charytatywnym, Off The Wall na winylu i stwierdziłem, że to zdecydowanie najlepsza płyta Jacksona. Pod względem produkcyjnym, aranżacyjnym to mistrzostwo świata.

Mój Jacksonowy Top 5 (płyty i 3 ulubione utwory):

1 Off The Wall
Get On The Floor
Working Day And Night
Off The Wall

2 Thriller
Wanna Be Startin’ Somethin'
Human Nature
Beat It

3 Bad
Smooth Criminal
Man In The Mirror
Dirty Diana na równi z Another Part Of Me

4 Dangerous
Who Is It
Will You Be There
In The Closet

5 HIStory
Stranger In Moscow
They Don’t Care About Us
Scream

_________________
i wasn't born with enough middlefingers


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 lipca 2009 11:07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Groszek pisze:
najlepszy utwór ever

:shock: Toś przyłożył!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 lipca 2009 22:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Fajnie, że powstał wątek, będę miała gdzie wkleić wyniki. ;)

A propos zrzynania, o którym otokar pisał tu (Michael od Bitli), to gdy przesłuchiwałam to i owo Jacksona z youtuba, uderzyło mnie podobieństwo zwrotek "The Invisible Man" Queen do zwrotek "Bad", tyle że tym razem to od Michaela zrzynano ("Bad" 1987, "Invisible" 1989).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 lipca 2009 19:32:36 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Peregrin Took pisze:
Shocked Toś przyłożył!

w sensie najlepszy majkela, żaden inny mi się tak nie podobał


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lipca 2009 20:26:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Tylko dlaczego ten post pojawia sie po Jego śmierci? Dajmy spokój, bo męczy mie ta wielki żal po Nim. Teraz wszyscy kochaja Majkela.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lipca 2009 20:53:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
lepiej późno niż wcale :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lipca 2009 21:19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Niby tak tylko dlaczego ten post wyszedł,że tak sie wyrażę na ogólnoświatowej fali żalu i płaczu po śmierci Jacksona. Otwieram lodówke Jackson. Otwieram piwo Jackson. Idę spać, a u boku żony Jackson, hehehe. Ile można?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Ostatnio zmieniony sob, 04 lipca 2009 21:21:09 przez Bialy_Kruk, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lipca 2009 21:20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
obyśmy mieli w życiu tylko takie kłopoty

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 lipca 2009 07:38:25 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Bialy_Kruk pisze:
Tylko dlaczego ten post pojawia sie po Jego śmierci?

pewnie dlatego, że temat został założony po jego śmierci :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 lipca 2009 09:16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
WYNIKI FORUMOWEGO TOP 10

Głosowało 16 osób, pojawiło się 27 tytułów. Najczęściej wymieniano Billie Jean i Smooth Criminal (po 13).

1 BILLIE JEAN ...... 93
2 SMOOTH CRIMINAL ...... 91
3 DIRTY DIANA ...... 69
4 THRILLER ...... 59
5 BEAT IT ...... 48
6 LIBERIAN GIRL ...... 47
7 GIVE IN TO ME ...... 46
8 BLACK OR WHITE ...... 44
9 THEY DON'T CARE ABOUT US ...... 38
10 MAN IN THE MIRROR ...... 34


11 LEAVE ME ALONE ...... 33
12 BAD ...... 32
13 SAY SAY SAY ...... 15
14 EARTH SONG ...... 11
15 STRANGER IN MOSCOW ...... 10
16 ANOTHER PART OF ME ...... 9
17...18 PRETTY YOUNG THING ...... 8
17...18 REMEMBER THE TIME ...... 8
19...20 WE ARE THE WORLD ...... 6
19...20 WORKING DAY AND NIGHT ...... 6
21 WANNA BE STARTING SOMETHING ...... 5
22 WHO IS IT? ...... 4
23 I JUST CAN'T STOP LOVING YOU ...... 3
24 SCREAM ...... 2
25...27 DON'T STOP TILL YOU GET ENOUGH ...... 1
25...27 THE WAY YOU MAKE ME FEEL ...... 1
25...27 HEAL THE WORLD ...... 1

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 lipca 2009 09:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Bialy_Kruk pisze:
Tylko dlaczego ten post pojawia sie po Jego śmierci?

może dlatego, że jak pewnie zauważyłeś większość osób wspominających Jacksona odnosi się dol at bardzo już minionych, najczęściej czasu swojego dzieciństwa, dorastania itp. W ostatnich latach, a po całości w latach istnienia forum, MJ ani nic nie wydał, ani nie byłoo nim głośno (muzycznie, bo pozamuzycznie bywało) stąd też mniejsze nim zainteresowanie.
Co nie zmienia oczywiście faktu, że zbiorowa żałoba po Jacksonie mnie czasami nie wkurza, ale prawdę mówiąc już się trochę przyzwyczaiłem, po śmierci np Freddiego wyglądało to chyba nawet gorzej.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group