Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:43:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 16:33:15 

Rejestracja:
pn, 10 października 2005 20:13:27
Posty: 36
SONIC YOUTH
The Eternal Tour 09
Berlin: Columbiahalle

21.10.2009
20.00 h
38.50 €

bilet kosztuje niecałe 200 + dojazd


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 16:41:55 

Rejestracja:
pn, 10 października 2005 20:13:27
Posty: 36
YO LA TENGO
Berlin: ASTRA Kulturhaus

23.11.2009
20.00 h
20.50 €

A 25 maja zagrac w polsce w Katowicach jeszce nie wiem gdzie pojade ale jest to dla mnie pozycja obowiazkowa :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 października 2009 06:32:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dziś słucham:

Obrazek

I mogę odnieść się do tego:

Prazeodym pisze:
The Eternal (2009) - osobiscie nie znam, ale ponoc dobra jest !


Przede wszystkim nudna jest. Nie, nie dlatego, że na niej jakoś szczególnie przynudzają (choć nerwu znanego z wcześniejszych płyt tu nie ma), albo dlatego, że nagle zapomnieli jak się gra, ale dlatego, że drepczą na niej w miejscu. Albo czas się dla nich zatrzymał w okolicach roku 1994 (albo i wcześniej, bo nie słysze tu jakiegoś progresu w stosunku do takiego "Daydream Nation" chociażby), albo doszli do wniosku, że mogą sobie pozwolić na "syndrom Ramones". Niestety nie mogą... nie przy muzyce, którą grają.

* * * i ani grama więcej.

Zdrówka życzę

EDIT: Dodaję pół gwiazdki za "Massage the History" - strasznie mi zasmakował ten numer. Zatem niech będzie * * * und 1/2

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 13:21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O! Widze, ze temat się ruszył. Czekam na kontynuację :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 15:25:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Prazeodym pisze:
anim przejde do omowienia zawartosc napisze pol zartem-pol serio, ze bardzo goraco polecam te plyte koledze Uldorowi :wink: . Dlaczego ? Ano, dlatego, iz po pierwsze Uldorowi (z tego co zauwazylem na rateyourmusic) bardzo podobalo sie ''Goo'' (choc zdecydowanie ''Dirty'' jest daleki od bycia kontynuuacja ''Goo''). Po drugie w utworze ''Youth against fascism'' udziela sie gitarowo (tzn. na okladce jest wymieniony jako ''xtra guitar'' , cokolwiek by to mialo znaczyc) niejaki Ian MacKaye, natomiast jego mlodszy brat Andy skomponowal utwor ''Nic Fit'' (konkretnie pochodzi on z repertuaru jego hardcorowej grupy, ktora dzialala w latach 80 i ktorej nazwy nie pomne).

Ja mam chrapkę na cały materiał Soniców, niemniej jednak dzięki :). Zdaje się, że Miki gdzieś o feturingu Iana pisał :taaaaa:

Od siebie dodam, że tekst utworu "World Looks Red" z "Confusion is sex" napisał Michael Gira ze Swans - zostawił kartkę na salce prób, a Thurstonowi bardzo się spodobało :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lipca 2010 17:57:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Podejdę do tematu trochę bardziej ogólnie niż Prazeodym. Chciałbym jednak w najbliższym czasie ogwiazdkować całą dyskografię Soniców, tak więc najprawdopodobniej można się spodziewać wysypu moich postów w tym temacie. Mam nadzieję, że uda mi się ogarnąć całość.


"Sonic Youth" [1982]
Obrazek
Od debiutu zęby nie bolą, nie ma się czego bać. Nie ma nieznośnych jazgoczących dźwięków, jest za to rozpoznawalność, która nasila się w momentach pojawienia się śpiewu. Sonic Youth z tej płyty to takie zwyczajne postpunkowe granie. Nacisk jest położony głównie na rytmikę. Do tego niewielka (w pierwszej części płyty), jak na ten zespół, ilość dźwięków gitary. Czyli wychodzi taki trochę minimalistyczny post punk. Można ten album polubić.

Ocena: *** 1/4

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Ostatnio zmieniony ndz, 01 sierpnia 2010 09:05:56 przez pilot kameleon, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 08:31:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
"Confusion Is Sex" [1983]
Obrazek
Bardzo fajna płyta! Znacznie bardziej zadziorna niż poprzednia. Obrany kierunek zdecydowanie się opłacał, bo jest w tym wszystkim dużo więcej sonicowania niż wcześniej. Faktycznie, wszystko brzmi radykalnie, ale wydaje mi się, że ktoś bez przygotowania albo bez znajomości dorobku po ten album nie sięgnie. No i tu jest świetna przeróbka "I Wanna Be Your Dog", której słucha się wybornie! Dla osób niezainteresowanych lub nie będących w temacie płyta może być trudna, a może i niesłuchalna. No ale czy są ludzie, którzy mogliby przez przypadek po nią sięgnąć?
Ocena: ***1/2

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 09:05:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
"Kill Yr Idols" [1983]
Obrazek
Krótko, hałaśliwie i bardzo podobnie jak na "Confusion Is Sex". Nie ma się co dziwić, że epka zrosła się z poprzednią płytą na kompaktowej reedycji.
Ocena: ***

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 sierpnia 2010 10:21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
"Sonic Death" [1984]
Obrazek
Nagrania koncertowe z lat 1981-1983. Wszystko kiepskiej jakości, która w moim wypadku bardzo rzutuje na odbiór. Pomimo znanego repertuaru ciężko się tego słucha w porównaniu z wersjami z regularnych płyt. Zdecydowanie odradzam. Nawet zatwardziałym fanom.
Ocena: **

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 sierpnia 2010 08:28:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
"Bad Moon Rising" [1985]
Obrazek
Chyba na tej płycie ostatecznie skrystalizował się styl Sonic Youth. Zespół nie jest już tak radykalny brzmieniowo, ale jeszcze nie skręcił w kierunku piosenki, co będzie miało miejsce za chwilę. Bardzo wiele tutaj mroku, czuć nerwicę podczas tej podróży po dziwnych miejscach współczesnej Ameryki. I muszę stwierdzić, że to pierwszy album SY, który bardzo mi się podoba. Podczas jego słuchania zostaję wciągnięty w ten nieokreślony nastrój.

Ciekawostka:
Pod koniec "Society Is A Hole" słychać bardzo zmodyfikowanego Iggiego Popa.
Ocena: ****

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 sierpnia 2010 15:55:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
"EVOL" [1986]
Obrazek
Ta płyta wyznacza kolejną granicę. Tym razem arcydzieł. Okres od "EVOL" aż do "Dirty" znaczą kolejne wybitne płyty, lepszy kontrakt, wypłynięcie na szerokie wody. "EVOL" wpada w ucho, pojawiły się melodie, które bez problemu wpadają w ucho, można je wręcz zanucić. W tym momencie mogę nawet stwierdzić, że album należy do najlepszych w dyskografii zespołu.
Ocena: ****1/2

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 września 2010 20:04:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Słucham sobie kolejno płyt Sonic Youth i dochodzę do jednego wniosku. Oni w zasadzie grają cały czas to samo. To jest ciągle ten sam rodzaj muzyki, który był w 1986 czy w 1990 roku. Z małymi zmianami proporcji pomiędzy piosenką a odlotem, z niewielkimi przesunięciami akcentów. Wystarczy kilka dźwięków, by zidentyfikować zespół. Jest też minus tego wszystkiego. Przekopywanie się przez całą dyskografię staje się od pewnego momentu mało pociągające, bo niestety przewidywalne. Każda kolejna płyta jest albo dobra, albo trochę lepsza, natomiast nie ma się co oszukiwać, że będzie genialna, porażająca czy nowatorska. Ja mam jeszcze jeden problem. Bardzo ich lubię, ale nie potrafię wskazać płyty genialnej i porażającej mnie na całej linii. "EVOL" i "Sister" są bardzo wysoko, ale do pełnego szczęścia jest jeszcze kawałek drogi. No nic, to najprawdopodobniej jest tylko moja wina. Może kiedyś mi się odmieni? Przecież kilka razy tak już było.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 września 2010 21:49:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ja tam najbardziej lubię .....Goo

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 września 2010 08:58:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
pilot kameleon pisze:
Bardzo ich lubię, ale nie potrafię wskazać płyty genialnej i porażającej mnie na całej linii.

Pomogę. :)
Obrazek

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 września 2010 09:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Peregrin Took pisze:
Pomogę.

Pippin, ja nie żółtodziób. Moje sądy oparte są na długoletnich badaniach tematu. :) Znam "Daydream Nation", ale nie należę do osób, które padają przed tym albumem. To świetna płyta, ale SY ma lepsze.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group