Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:01:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2011 08:38:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Ja mam w folderze z poezją śpiewaną :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2011 11:16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
Jej muzyka twarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa bo kiedyś takie piosenki można było normalnie usłyszeć w radio.


To prawda! Też część utworów znałem, a nawet nie wiedziałem skąd i od kiedy. I na przykład zapamiętałem wrażenia z pierwszych przesłuchań "Czerwonym blaskiem otoczonej" i "Rebeki". Potem nieraz te piosenki wydawały mi się nazbyt melodramatyczne, ale teraz te pierwsze wzruszenia (dziecięce!) biorą górę.

Bardzo mi się podobają Twoje gwiazdki i opisy. Zgadzam się z nimi. Ja, gdy szykowałem swój wpis, to pomyślałem, że też dam prawie wszędzie *****, ale potem spróbowałem zróżnicować. Dlatego tam nadmieniłem, że to gwiazdki raczej w obrębie samej płyty. Która sama jest chyba w mojej pierwszej piątce!


elrond pisze:
Taki pejzaż ********************* ARCYDZIEŁO WSZECHŚWIATOWE .Dla mnie najlepszy utwór tej niebywałej artystki i najlepszy utwór wykonywany przez kobietę w ogóle. Nieziemski klimat osiagnięty minimalnymi środkami. Nie widzę konkurencji. Geniusz!


Osz! Ale mi też coraz bardziej podoba się ten utwór. Zapoznanie w międzyczasie kilku dzieł awangardowych zrobiło swoje :) . A ostatnio gdy słuchałem wersji koncertowej to przypomniało mi się Popol Vuh.

A co do całej płyty, to sobie pomyślałem, że każda strona kończy się tak jakby po dniu zapadał mrok, nadchodziła noc, ale taka jakby ostatecznie ciemna.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2011 12:01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
że każda strona kończy się tak jakby po dniu zapadał mrok, nadchodziła noc, ale taka jakby ostatecznie ciemna.

...to fakt ! w ogóle jest to raczej dość mroczna twórczość...

ps. miałem dawno temu analoga i chyba znowu sobie kupię...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2011 20:16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Ewę Demarczyk znam z radia, tak jak Witek i Elrond, to były piękne czasy radia. Później,, gdy dostałem jej płytę z piosenkami nie miałem już najmniejszych oporów, by zakochać się w niej. Zwłaszcza, że towarzyszyła mi ona w różnych, ale pięknych chwilach młodości.Kocham te artystkę miłością wierną i jedyną.

Myślę sobie słuchając tych piosenek o ich zupełnej nieprzetłumaczalności na inne języki. Te piosenki są tak zadomowione w naszym języku, że to jest aż niewyobrażalne. Piękne i niepowtarzalne. Cudowne.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2011 21:11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
dołączam się do zachwytów nad Ewą Demarczyk - imię jak przystało na pierwszą Damę Polskiej i Światowej piosenki

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2011 21:35:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
ps. miałem dawno temu analoga i chyba znowu sobie kupię...


ja mam w sumie trzy: jeden z końca lat sześćdziesiątych, dosyć zużyty, i dwa z przełomu 80/90 - w dobrym stanie (no, jeden ma na rogu okładki ślady zębów kota)
ten stary jest u mnie w domu od zawsze, ale któryś z tych młodszych mógłbym oddać w dobre ręce :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2011 07:30:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
We mnie ta muzyka wzbudza jakiś lęk. Być może przez swoją ekspresyjność. W każdym razie - znam Madonny z radia, ale w zasadzie nic więcej, i mam od kilku lat tę czarną płytę (wydanie z lat 60-tych, mono). Dziś rano ją odszukałem w stosie płyt. Trzeszcząca płyta. Słucham.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2011 09:17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
O to chodzi w gotyku :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2011 13:30:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Demarczyk uwielbiam - to tak ogólnie, może kiedyś zdobędę się na dłuższy wpis.
Ale ciekawa jestem, czy podoba Wam się ten jej utwór: Nähe des Geliebten
Przed chwilą pokłóciłam się na jego temat z pankiem :twisted:. Dla mnie to jeden z ulubionych numerów. W ogóle ulubioną, klasyczną, od dzieciństwa słuchaną płytą jest podwójny album "Live", gdzie m.in. ten mroczny, ekspresyjny niemiecki się znajduje.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2011 13:39:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ostatnio dużo słuchałem tej płyty (dzięki Mon!), i wynajdywałem przy okazji tłumaczenia większości tych obcojęcycznych utworów (no english!). One jeszcze zyskały dzięki temu! I ten Goethe też.

monika pisze:
W ogóle ulubioną, klasyczną, od dzieciństwa słuchaną płytą jest podwójny album "Live", gdzie m.in. ten mroczny, ekspresyjny niemiecki się znajduje.


Kiedyś kupiłem używany winyl, w przejściu podziemnym przy dworcu. Na tamtej wersji płyty bardzo dużo było Skrzyneckiego - znasz taką wersję Monika? Mi on przeszkadzał, pamiętam, że przegrywałem sobie album na kasetę i dużo używałem pauzy, żeby go wyeliminować. W edycji cd ktoś zajął się tym wcześniej, może aż za bardzo.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2011 13:58:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
antiwitek pisze:
Kiedyś kupiłem używany winyl, w przejściu podziemnym przy dworcu. Na tamtej wersji płyty bardzo dużo było Skrzyneckiego - znasz taką wersję Monika?

Tak, od takiego właśnie winyla moich rodziców wszystko się zaczęło. Ale nie przeszkadzał mi jakoś szczególnie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2011 14:04:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek
*****
Ta płyta jest ewenementem albowiem zawiera cztery utwory śpiewane przez naszą artystkę po rosyjsku!

1.Grand Valse Brillante ( po rosyjsku) **** Ta wersja nie jest tak błyskotliwa i brawurowa jak polska z powodu miękkości języka rosyjskiego. Brak w niej tego naszego patosu i porywania „na życie ,na śmierć”.

2. Tomaszów (po rosyjsku)***** Tu z kolei wprost nie można się oprzeć lirycznemu pięknu tego języka. Bardzo mi się podoba…i serce rwiotsa…..

3. Imię Twoje *****.Arcydzieło. Przepiękna ,duchowa pieśń pełna delikatnej tęsknoty. Ach… czy można… pocałunek cicho z ostrożna….? Ciszej….ciszej…

4. Groszki i róże (po rosyjsku) ***** Utwór znów jakby stworzony do tego poetyckiego ,czułego języka. Małyszka sadownik…

5. Sur le Pont d’Avignon ***** Arcydzieło ,które towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa. Ta gitarka i trąbka mają moc proustowskiej magdalenki i natychmiast przenoszą mnie do ziemskiego raju mego dzieciństwa.

6. Biedna dziewczyna ***** Kolejne Arcydzieło. Żydowska piosenka miłosna ,która chwyta mnie za gardło i za każdym razem wyciska łzy. To są UCZUCIA !!!....i ta najwyższa struna skrzypcowa…ech…..

7. Jaki śmieszny **** ( po rosyjsku) . Znów bardzo pasuje rosyjski.

8. Cyganka ***** Arcydzieło Mandelsztama wykonane w totalny i brawurowy sposób. Co za tekst ! ….kupczy za darmochę Juda…. Popis !!!!

9. Skrzypek Hercowicz*****. Brak słów…dałbyś pan spokój sercowicz….


Ta płyta , jak i oczywiście poprzednia to "lektura" absolutnie obowiązkowa.

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 listopada 2011 16:59:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
1 listopada poranna Msza św. 7:30
Nasz Ksiądz zaczyna kazanie mniej więcej tak...
Mimo zmiany czasu nie pospałem.
Wstałem wcześnie i zrobiłem sobie muzyczne zaduszki.
Wrzuciłem na adapter klika płyt.
Jedną kilka razy odsłuchałem. Ewa Demarczyk.
Najpiękniejszy polski głos.
Gdy słuchałem wzbudziło się we mnie wielbienie Boga.


Idę kupić płytę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 listopada 2011 20:12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Złota płyta: Ewa Demarczyk „Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego” (1967)
Obrazek

Głosowało 13 osób. Najczęściej na miejscu pierwszym znalazła się „Karuzela z madonnami”. Była aż 5 razy na szczycie.

1. Karuzela z madonnami … 109
2. Taki pejzaż … 93
3. Grande Valse Brillante … 88

---------------------------
4. Tomaszów … 84
5. Czarne anioły … 73
6. Wiersze wojenne … 70
7. Pocałunki … 55
8. Groszki i róże … 52
9. Garbus … 46
10. Deszcze … 32
---------------------------
11. Jaki śmieszny … 21

Przebieg głosowania można prześledzić od tego miejsca.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 listopada 2011 20:12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pasi!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group