Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 25 czerwca 2019 11:56:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2011 09:09:40 
Awatar użytkownika

:shock:
Bardzo lubię ten koncert w wersji z obrazkiem chyba nawet najbardziej z wszytskich grunge-unpluggedów - są jeszcze Nirvana, Pearl Jam i Stone Temple Pilots... Tyle, że ten koncert jest niezwykle smutny - Layne jest już wtedy wrakiem człowieka i tajemnicą zespołu pozostaje jak oni go na ten koncert zreanimowali... Jerry stara się ratować sytuację, ale z perspektywy czasu widać jak źle było z Layne...

ostatnio oglądałem występ nowej Alicji z Rock Am Ring z ubiegłego roku - bardzo fajny występ...

pozdro...
KoT

Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 kwietnia 2013 00:53:07 
Awatar użytkownika

Za niedługo nowy album Alice in Chains, świetna promocja: http://www.youtube.com/watch?v=7ZjDJZQfThA uśmiałem się. :D

Kilka utworów krąży już po sieci i są dobre. Wątpię żeby dobili do poziomu poprzedniego albumu, ale jestem zadowolony z tego co było mi dane usłyszeć. Pierwszy singiel doczekał się już nawet klipu w kilka miesięcy temu: http://www.youtube.com/watch?v=hmSeWqmlqYs

Generalnie AiC to moja ulubiona kapela obok Pearl Jam jeżeli chodzi o grunge. Choć jak dla mnie oni grają raczej metal. :wink: Uważam też, że ich reaktywacja była jednym z najlepszych powrotów w historii. Black Gives Way To Blue to wg mnie doskonały rockowy album. Chwytliwe riffy, dobra warstwa tekstowa, ciężar, przebojowość, emocje. Wszystko to dobrze dawkowane. Stawiam ten krążek na równi z Dirt. Dlatego trochę powątpiewam w to czy ten nowy album też okaże się tak świetny. ;) Na razie po prostu zapowiada się dobra kontynuacja tego co pokazali ostatnio.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 kwietnia 2013 01:29:43 
Awatar użytkownika

ja się już nie mogę doczekać tego krążka! Nie wiem czy dorówna BGWTB ale Hollow i Voices (w filmiku są fragmenty) to dobre zapowiedzi.

Sam film to zajebisty przykład MEGA dystansu do Siebie :wink:

Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 sierpnia 2013 10:05:21 
Awatar użytkownika

Obrazek
Alice In Chains - Live Facelift [1991]

A taki materiał jakiś czas temu miałem przyjemność oglądać. Świetny klimat, czerń i biel, spora energetyka ze sceny, niewyświechtany repertuar, czyli pierwsza płyta. Do tego żywotny bardzo wokalista, pełen energii i zaangażowania. jakoś kojarzyło mi się to z "Louder Than Live" Soundgarden. Taki grunge chwilę przed medialnym wystrzałem. Dodatkowym atutem była skromność w prezentacji materiału, czyli coś około pół godziny. Wystarczająco, żeby zaintrygować. Podczas seansu jeszcze jedna rzeczy przykuła moje ucho i oko: Jerry Cantrell. Unikalny wiosłowy, który na hardrockowym bulionie tworzy nową jakość. A to troszkę swojskich zagrywek country wciśnie, a to pierdalnie metalowy riff, a to dowali psychodelią w najlepszej możliwej odsłonie. Unikalna sprawa.
Na końcu skromnego materiału dorzucono chyba trzy klipy.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 sierpnia 2013 23:00:19 
Awatar użytkownika

A jak oceniacie nowy krążek? Według mnie nie jest zły, ale to taka słabsza wersja wspaniałej poprzedniczki. Zatem wybitnie dobry też nie jest. ;) Mnie razi wtórnością i zdecydowanie całość powinna być krótsza. Nie oznacza to, że nie ma tutaj świetnych riffów oraz samych utworów. Bo takie są - Stone czy Phantom Limb to naprawdę perełki.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 sierpnia 2013 08:25:36 
Awatar użytkownika

Metalfish pisze:
A jak oceniacie nowy krążek?

bez zagłębiania się: bardzo podobnie jak poprzednio. nie wnikałem głęboko, szybko szybko wypadł z rozpiski...

Obrazek
Alice In Chains - The Nona Tapes

I jeszcze taki dokumencik gdzieś mi się przed oczami przewinął. Panowie nagrywali wtedy "Alice In Chains". A dokument wystylizowali na przypadkowe spotkania gwiazd rocka w Seattle. Miało być zabawnie i chyba pewnie tak jest... Do tego dorzucamy zespół siedzący na kanapie i opowiadający o najnowszym wydawnictwie. Staley wygląda kiepsko, ale do stanu z "Unplugged" jest jeszcze kawałek. A na koniec klip "Grind". Ot, może z pół godziny takiej rozrywki pod piwko i rozmowę, bo w takim klimacie mi to mignęło...

Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 sierpnia 2013 13:05:40 
Awatar użytkownika

Metalfish pisze:
Według mnie nie jest zły, ale to taka słabsza wersja wspaniałej poprzedniczki.

U mnie takoż.

PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2019 08:30:40 
Awatar użytkownika

Czytając Dreamland, zwróciłem uwagę na wzmianki o stanie Waszyngton, w tym hrabstwach związanych z grungem. O ile szybki sercz dowiódł, że Cobain miał do czynienia z czarną smoła czyli silną heroiną z Meksyku, to lektura artykułu o śmierci Staleya mnie rozbiła: Part 7: 1996: Layne Staley and Bradley Nowell are the living dead.

Dodatkowo, świeże komunikaty tamtejszej samorządówki wskazują, ze opiaty na receptę i heroina z Meksyku to nadal poważny i nieujarzmiony problem - zabójca.
JPRDL

PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2019 11:14:38 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
zasada pisze:
Dodatkowo, świeże komunikaty tamtejszej samorządówki wskazują, ze opiaty na receptę i heroina z Meksyku to nadal poważny i nieujarzmiony problem - zabójca.
JPRDL

Uzależnienie od "medycznych" opiatów (OxyContin) jest w USA potężnym problemem - to naprawdę przerażający narkotyk, a zombie na Oxy można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Straszna sprawa.

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.

PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2019 12:45:47 
Awatar użytkownika

Tyler Durden pisze:
Straszna sprawa.

Idąc tym OT, to jest rzecz o której zupełnie nie wiedziałem.
W PL mamy rozbijający życie jednostek i społeczności alkohol jako podstawowy narkotyk od wieków po wiek, dopki i inne syntetyki w wiekowych grupach młodszych i średnich, konopie mają się różnie ale opiaty wciąż to jest (według mojej wiedzy) jakiś margines.
Jeszcze nie skończyłem tego Dreamlandu a już mnie trzęsie.

PostWysłany: wt, 02 kwietnia 2019 09:56:17 
Awatar użytkownika

6 lat temu Metalfish pisze:
świetna promocja: http://www.youtube.com/watch?v=7ZjDJZQfThA uśmiałem się.

Przypadkowo obejrzałem. Zajebiste :D Muszę przyznać, że podobało mi się bardziej, niż jakakolwiek piosenka Alice In Chains, którą kiedykolwiek słyszałem :oops:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.