Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:45:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...dawno żem nie słuchał PILa....kiedyś znacznie częściej....pamiętam jak kolega u ,którego często przesiadywaliśmy miał kasetę gdzie z jednej strony był PIL -flowers od romance a z drugiej Theatre of Hate -westworld...puszczaliśmy sobie ją na okrągło....były to lata 1984-86 :D .....co do innych płyt to bardzo podobał mi się koncert "Paris at printeps" bo ten drugi z tokio już znacznie mniej. Lubię też płyty"Album" i "Happy"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
Theatre of Hate -westworld


* * * * *!

...tak przy okazji.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...według mnie cała kaseta na ***** (klimat się utrzumuje przez 90 minut ) :D po prostu w kontekście westworlda ,który jest według mnie lepszą płytą od flowersa, flowers z rozpendu zyskuje... :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
po prostu w kontekście westworlda ,który jest według mnie lepszą płytą od flowersa


Co fakt, to fakt :)

Za mało jeszcze w tym wątku napisałem o samym PIL, żeby zacząć się rozpływać na ToH, ale ten zespół też załuguje na wzmiankę. I to nie tylko ze względu na "Westworld", ale także (a dla niektórych nawet przede wszystkim, choć zdania sa podzielone) ze względu na "Aria of the Devil".

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
''Westworld'' jest swietny ! Zastanawiam sie czy w zbiorczym watku o nowej fali i post-punku nie napisac czegos o Kirku Brandonie bo zarowno Theatre of hate, jak i Spear of Destiny to bardzo ciekawe zespoly...
Cytat:
pamiętam jak kolega u ,którego często przesiadywaliśmy miał kasetę gdzie z jednej strony był PIL -flowers od romance a z drugiej Theatre of Hate -westworld

O, trzeba sprobowac tego zestawu, bo obie plyty lubie :wink:
Co do zespolow, ktore inspirowaly sie PIL to przypomina mi sie jeszcze fakt, ze pod koniec lat 80 basista Jane's Addiction mial naklejone ich logo na basowke :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:31:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Co do zespolow, ktore inspirowaly sie PIL to przypomina mi sie jeszcze fakt, ze pod koniec lat 80 basista Jane's Addiction mial naklejone ich logo na basowke


Z pewnego źródła wiem, że basista Karcera też miał niezłego hopla na ich punkcie ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:40:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Domyslam sie, ze owym pewnym zrodlem jest forum CP/DP ? :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Domyslam sie, ze owym pewnym zrodlem jest forum CP/DP ?


Konkretnie rzecz biorąc sam basista, który mi to ongiś wyznał w pijanym widzie, a na CP/DP powtrórzył :)


Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 września 2009 14:52:46 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
wrzosek ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 września 2009 10:06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
rajza pisze:
wrzosek ?


Jestem jak zwykle niewinny. :rabbit:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 września 2009 15:41:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Mysle, ze to szczegolne zamilowanie basistow do tego zespolu nie jest przypadkiem :wink:
Cytat:
Czułem się zainspirowany, tylko nie wiedziałem do czego Wink

Ja sie czulem zainspirowany wlasnie go gry na basie :)
W moim przypadku to zaczelo sie niedawno, albowiem mlody jestem. Kilka lat temu w jakas wakacyjna noc sluchalem Trojki i tam ktos puscil ''Theme''. Wokal rozpoznalem, ale reszta zupelnie nie kojarzyla mi sie z Sex Pistols. Pozniej dowiedzialem sie, ze jest to pozniejszy projekt Lydona, Public Image Limited. Drugim utworem jaki poznalem bylo ''This is not a love song'' i bylem w lekkiej konsternacji - znalem ich dwie piosenki i jedna byla totalnym odlotem, a druga kojarzyla mi sie ze zjawiskiem znanym jako osiemdziesiona :wink: To zachecilo mnie do siegniecia po skladanke z najwiekszymi hitami :) grupy. Fajna plyta, dzis tez czesto jej slucham, dopiero pod koniec troche sie monotonna sie robi. Lubie ''Death Disco'' - chyba tylko tu jest wydany ten utwor w tej wersji, bo na Metal Box jest juz inna. Ten utwor dobrze pokazuje jaki to jest oryginalny zespol - schizofreniczne wokale, bas nawiazujacy do disco i motywy z Czajkowskiego grane na gitarze :) Potem poznalem pierwsza plyte - piekna rzecz, uwielbiam ten bas, perkusje i gitary, ktore wspaniale wypelniaja cala przestrzen (Pet pisal, ze U2 inspirowala sie PILem - rzeczywiscie Edge gra troche tak jak Keith Levene, tylko w bardziej ugrzeczniony sposob) . Mysle, ze duzo o tej plycie mowi jej okladka - swietnie zrobione (tak mi sie wydaje, bo na fotografii sie nie znam :wink:) zdjecie pokazujace Lydona, ktory wyglada jak psychopata, po ktorym nie wiadomo czego sie spodziewac. I taka jest to plyta - swietnie brzmiacy zapis dziwnych, ale ciekawych eksperymentow. Okladka duzo mowi tez o zawartosci drugiej plyty - w pierwszym wydaniu mamy metalowe pudelko z logiem zespolu, w drugim dziwne, rozmazane zdjecie. Brzmienie intryguje jeszcze bardziej - strasznie duszne, jakby pozbawione pewnych tonow, do tego nieco inne niz wczesniej wokale Johna i chyba trudniejsze w interpretacji teksty. W 1979 roku grac takie rzeczy ? - niezle. Potem poznalem trzecia plyte i ona tez mi sie podoba, choc juz mniej - dla mnie to taka kontynuacja Metal Boxu tylko jednak nie tak swieze. W pozostale plyty jeszcze sie nie wgryzalem, bo ''This is what you want...'' i ''Album'' przesluchane na deezerze mnie nie porwaly (szczegolnie ten pierwszy, bo drugi byl nawet niezly, choc bez zachwytu).
Cytat:
Post-punk został zdefiniowany.

Podobno za pierwsze plyty post-punkowe uznaje sie jedynke PIL i ''Real life'' Magazine - to dobrze pokazuje jaki niejednorodny to nurt. Ta pierwsza plyta zawiera drapiezna mieszanine punkowych dynosansow, dubowego brzmienia i krautrockowego transu, natomiast ta druga jest bardziej artystowska i jakby lekko zainspirowana tym co robil wczesniej David Bowie. W 1978 r. pierwsza punkowa fala umarla, ale to co wyroslo na jej gruzach bylo bardzo ciekawe - to niewatpliwie jeden z moich ulubionych okresow w calej historii muzyki.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 września 2009 23:26:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
b. dobra kapela. i ważna dla mnie w latach 80-tych. uwielbiam te monotonne numery jak i te popowe. co do samych tekstów: po latach spuszczę zasłonę milczenia :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 października 2009 10:06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Drugim utworem jaki poznalem bylo ''This is not a love song'' i bylem w lekkiej konsternacji - znalem ich dwie piosenki i jedna byla totalnym odlotem, a druga kojarzyla mi sie ze zjawiskiem znanym jako osiemdziesiona


To wymaga rozwnięcia. "This is not a love song" faktycznie brzmi jak klasyczna "osiemdziesiona", ale tylko dlatego, że ten numer jest owej osiemdziesiony zgryźliwą parodią.

Prazeodym pisze:
Mysle, ze duzo o tej plycie mowi jej okladka - swietnie zrobione (tak mi sie wydaje, bo na fotografii sie nie znam ) zdjecie pokazujace Lydona, ktory wyglada jak psychopata, po ktorym nie wiadomo czego sie spodziewac.


Tu też uzupełnię: okładka miała nawiązywać do nazwy zespołu i poprzez zdjęcia tudzież zastosowane liternictwo przypomianć ekskluzywny mazgazyn o modzie dla panów. Dlatego na tylnej stronie widzimy Wobble'a rozciągniętego w kuszącej pozie, z wąsikiem ala Clark Gable, a w środku nagim torsem połyskuje Walker, zaś Lavene przyjmuję rolę zamyślonego blond-cherubinka. Na pierwszą stronę trafił zaś Lydon, który miał prawdopodobnie wyglądać na statecznego gentelmana, ale że jego gęba zawsze wygląda jak u psychopatycznego mordercy, to tym samym okładka nabiera nowej głębi :)

Prazeodym pisze:
Podobno za pierwsze plyty post-punkowe uznaje sie jedynke PIL i ''Real life'' Magazine


...+ Pere Ubu + Gang Of Four + Joy Division + Wire.

Oni wszyscy zasłużyli na miano prekursorów - wszyscy wydawali swoje debiutanckie płyty mniej więcej w tym samym czasie. Wydaje mi się też, że jakiś wspólny mianownik dało by się znaleźć.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 października 2009 15:22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
To wymaga rozwnięcia. "This is not a love song" faktycznie brzmi jak klasyczna "osiemdziesiona", ale tylko dlatego, że ten numer jest owej osiemdziesiony zgryźliwą parodią.

Tak, teraz wiem, ze to parodia, wtedy nie wiedzialem :wink:
Cytat:
Tu też uzupełnię: okładka miała nawiązywać do nazwy zespołu i poprzez zdjęcia tudzież zastosowane liternictwo przypomianć ekskluzywny mazgazyn o modzie dla panów. Dlatego na tylnej stronie widzimy Wobble'a rozciągniętego w kuszącej pozie, z wąsikiem ala Clark Gable, a w środku nagim torsem połyskuje Walker, zaś Lavene przyjmuję rolę zamyślonego blond-cherubinka. Na pierwszą stronę trafił zaś Lydon, który miał prawdopodobnie wyglądać na statecznego gentelmana, ale że jego gęba zawsze wygląda jak u psychopatycznego mordercy, to tym samym okładka nabiera nowej głębi Smile

Ech, a ja mam kiepska reedycje - pierwsza i druga plyta w jednym pudelku. Wkladka ogranicza sie do listy utworow, zdjecia Levene'a i Walkera sa w malym rozmiarze z tylu wkladki, a zdjecia Wobbla nie ma wcale :roll:
Cytat:
...+ Pere Ubu + Gang Of Four + Joy Division + Wire.

Fakt Wire bylo wczesniej, bo juz w 1977 r., pierwsza plyta Pere Ubu ukazala sie chyba mniej wiecej wtedy co PIL i Magazine, natomiast JD i GoF swoje debiuty wydaly jednak nieco pozniej. Bardzo czesto (internet, zagraniczne pisma muzyczne) spotykalem sie jednak z opinia, ze tak naprawde caly post-punk zaczal sie od debitow PIL i Magazine (ale w sumie wiekszosc dziennikarzy muzycznych nie zna sie na muzyce :wink: ). Kazdy z tych zespolow (poza Pere Ubu, ktorego tworczosc znam niestety bardzo slabo) jest dla mnie bardzo wazny.
Na Youtube jest taki fajny filmik - Public Image Ltd. w Top Of The Pops :) Graja ''Death disco'', scenografia w stylu siedemdzisiony, a Wobble probuje sie usmiechnac do kamery, ale ze wzgledu na stan jego uzebienia wyglada mniej wiecej jak postac z tej emoty ->
:rulaz: :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=eNWZepWteDM

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 października 2009 23:47:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
w takim razie może nadszedł czas na koncert? :P
http://www.pilofficial.com/shows.html


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group