Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:34:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2009 12:34:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
W 1978 (lub 1979, jak podaje Discogs) ukazała się płyta Stańki "Almost Green" 8)

Obrazek

Niestety, od tego czasu chyba nie wznowiona na CD.

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2009 13:15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dla porządku dodajmy, że parę lat póżniej wydał jeszcze płytę "From The Green Hill". Widać, że Tomaszom do twarzy w zielonym ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2009 13:39:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Pet pisze:
Widać, że Tomaszom do twarzy w zielonym


O tak! Mój najmłodszy, też Tomasz, w zielonym wygląda zabójczo 8)

Co do Stańki zaś, moja ulubiona płyta to "W Pałacu Prymasowskim" z freejazzowym "Flair - Piece For Diana" (Seifert, Muniak, Suchanek, Stefański z JJ'73) na stronie A (do dziś brzmi nad podziw świeżo) i tytułowym na trąbkę solo na stronie B. I ta pozycja też niedostępna na CD :(

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2009 13:49:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
robertz pisze:
I ta pozycja też niedostępna na CD



Nie traćmy ducha. Metal Mind wznawia po kolei wszystkie albumy Stańki. Ot np. z tydzień temu ukazały się "Music 81" (który niby był jeszcze dostępny tu i ówdzie) i "Lady Go" (którego wcześniej próżno było szukać). Może przyjdzie też czas na w/w albumy.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2009 18:09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Pet pisze:
Widać, że Tomaszom do twarzy w zielonym
Przypomnę to zdjęcie, bo ostatnio jest znów aktualne: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=251623#p251623

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 grudnia 2009 09:36:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
W zielonym każdemu do twarzy, choć wiadomo że akurat ja jako 'warciarz' nie jestem tu wzorem obiektywizmu :D .
O wczorajszym koncercie w zamku napiszę tylko tyle, że świetny.
Naprawdę nie myślałem że będzie aż tak dobrze.

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 grudnia 2009 09:47:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
hehe zachęcony recenzjami także tu kupiłem małżonce Dark Eyes
Po pierwszym przesłuchu - ciekawe....

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 grudnia 2009 10:43:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Zaś ja dziś zapoznaję się z "Lady Go", ale na szerszy opis jeszcze za wcześnie :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 grudnia 2009 23:03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
Udało mi się w tę sobotę wybrać do Lublina na koncert Tomasza Stańko promujący jego płytę 'Dark Eyes' no i jestem zachwycona!!!! Koncert był niesamowity!!! Prawie w całości wypełniły go utwory z wyżej wymienionej płyty. Koncert był hipnotyczny, byłam jak w transie :D Brawa dla pana Stańki za przewspaniały pokaz wirtuozerii, ale mnie wyjątkowo zaciekawili i zachwycili muzycy mu towarzyszący. Perkusista- Olavi Louhivouri- fantastyczny! cały czas się uśmiechał podczas gry :) wspaniałe solo w jego wykonaniu spowodowało, że aż chciało się wyskoczyć z tego krzesła na którym siedziałam ;) niesamowita dynamika gry!!! Basista- Anders Christensen- niepozorny kolo, w koszuli w kratę, fajnie kiwający się w rytm wygrywanych przez niego motywów :) znów niesamowite i aż takie trącące może muzyką klasyczną solo, piękne! i w ogóle świetna współpraca z perkusistą. Więc sekcja rytmiczna znakomita!!! Ale gitarzysta nie zostawał w tyle! Jakob Bro- co on wyprawiał! W jednym z numerów, nie pamiętam, może Samba Nova? wprowadzał niesamowite efekty gry, które czasami stwarzały wrażenie jakiegoś psychodelicznego grania! Szok! Strasznie mi się to podobało! Wprowadzenie elektrycznego basu i gitary na tej płycie zdecydowanie wyszło panu Tomaszowi na dobre. Całość kwintetu dopełniał pianista- Alexi Tuomarila.
Poleciały chyba wszystkie numery z płyty, oczywiście rozbudowane o szalone improwizacje każdego z panów i to było super. Świetnie potrafili wydobyć dynamizm utworów, gdzie trzeba było by zapachniało melancholią była delikatność i subtelność grania ( np. w So Nice) a gdzie trzeba było 'dołożyć do pieca' :) panowie rozkręcali się na maxa, nie wiadomo który lepiej :) ech.. doskonałe 2 godziny dobrego jazzu w świetnym wykonaniu. Zagrali dwa bisy, na koniec zakończyli klasykiem - Rosemary's Baby Komedy, ale w jakiej pięknej wersji!
Wyjątkowo udany wieczór!! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 18:31:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wyśmienicie Ula! :D
Przyznam, że też mnie kusił jakiś koncert z naklejki na płycie.
Na Stańce byłem raz, chyba z 10 lat temu. To był koncert na dziedzińcu Collegium Maius, z Simple Acoustic Trio. Było dobrze i malowniczo. Wcześniej mi się wydawało, że trochę Stańkę znam, a tu kojarzyłem ze 2 - 3 tematy :) . Pamiętam, że w pewnym momencie sobie wyszedł; nieraz jest tak, że jeden z muzyków wychodzi, ale znika za kulisami i tyle, a tu było dokładnie widać jak pan Tomasz najpierw sunie po schodach, potem krużgankiem, może jeszcze jakimś schodkiem i wreszcie znika na chwilę. Potem ta sama trasa tylko w odwrotnym kierunku :) .
No, jeszcze muszę powiedzieć, że trochę sztywnawo tam było, pewnie ze względu na miejsce, się siedziało na krzesełkach, mało życia wśród publiki. Ale i tak dobrze!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 stycznia 2010 13:27:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Często włączam sobie Dark Eyes, bardzo dobrze się słucha jej. Jest chyba dużo łatwiejszą w odbiorze płytą niż większość Stańki.

Mowa była o tym, że jest ciut za długa. No... jeśli przyjmiemy że tak, to ja powiem, że trochę mniej lubię "Amsterdam Avenue" i "Last Song".

A Państwo?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2010 20:07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Od ponad tygodnia nie rozstaję się z płytą "Music For K". Słucham po kilka razy dziennie i nie czuję się jeszcze przygotowany do tego, by szerzej napisać o tym lp. Niemniej jednak chciałem nadmienić, że prócz szaleństwa, z tej płyty bije nieopisany smutek. Jest obecny we fragmentach delikatnych (to oczywiste), ale nie znika w momentach zgiełkliwych i agresywnych. Tym smutkiem przesączona jest całą płyta od początku do końca. Cudny album.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 czerwca 2010 22:54:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A czy ktoś miał już do czynienia książką "Desperado", która przedstawiana jest jako biografia Stańki? Tytuł jakoś mnie od razu trochę zniechęcił, okładka też nie zachęciła, ale w sumie naprawdę ciekaw jestem.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 października 2010 20:38:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Przez parę godzin walczyłem z wyżej wspomniana ksiązką "Desperado" i poległem... Wolę chyba jak Stańko gra niż opowiada o swoim bujnym życiu...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 października 2010 21:47:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dla mnie super lektura :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group