Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 18 listopada 2017 18:53:25

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 28 lipca 2015 15:18:51 
Awatar użytkownika

Swoją drogą, to akurat na Sticky Fingers z tymi gitarami sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. To tutaj po raz pierwszy za gitarę łapie Jagger, który na razie jest jeszcze nieśmiały (na pewno jest w "Sway" i "Moonlight Mile", gdzie w ogóle nie ma Richardsa!), ale już na "Some Girls" gra chyba na prawie całej płycie - w sumie nie wiem czy to było konieczne, ale pasuje mi do idei płyty "Some Girls", która jest moim zdaniem dość czadowa. Z kolei piękną partię w "Sister Morphine", którą długo brałem za jeden z dowodów na zajebistość Taylora, zagrał Ry Cooder, pod koniec lat 60. często wspierający zespół i chyba nawet będący kandydatem na następcę Briana. Mogłem coś pokręcić, ale piszę z pamięci, więc jak coś, to proszę stonesologów o sprostowania :)

PostWysłany: sob, 26 września 2015 11:07:53 
Awatar użytkownika

"Tattoo You" awansowało do mojego top 5 Stąsów. Czy jest to dziwne?

Nie czekając na odpowiedź, rozwijam myśl. Ta płyta jest (jak wiadomo) zlepkiem różnych odrzutów, które tu i ówdzie trochę poprawiono, tutaj jakiś retusz, tam jakaś dogrywka, a potem zlepiono to wszystko w album, który był pretekstem, żeby uderzyć w kolejną wielką trasę. Tylko, że ja tego w ogóle nie słyszę. Dla mnie ta płyta brzmi jak efekt luźnej sesji, w której wszyscy jednocześnie byli kreatywni, ale też bez spiny, po prostu dużo zabawy muzyką. Podoba mi się podział na rock'n'rollową, szorstką stronę A i trochę "pościelową" stronę B. I obie strony mają swoją tożsamość, bardzo fajną. Na A poza "Start me up" (wciąż mnie czasem rusza! im bardziej utwór trwa, tym większa radość grania w nim czuję, no i naoliwienie całej grupy), super jest "Hang Fire", "Little T&A" (te numery śpiewane przez Keitha, jak ten, "Happy", "Before They Make Me Run", mają w sobie coś takiego esencjonalnego) czy "Slave" - gruba, dżemowa, czarna bestia. Na B. z kolei zwróciłbym uwagę na pracę sekcji w "Worried About You" (i solówa gościa co grał na "Catch a Fire" Wailersów), "Heaven", którego w zasadzie nie umiem porównać do niczego innego w dyskografii tego zespołu (w ogóle Wyman na gitarze tam gra!), jakaś oniryczna jazda, ciekawy Charlie i w ogóle nieziemski klimat, "Tops", które jest dość sofciarskie, ale ma w sobie coś straszliwie fajnego...Zresztą nawet w tych lajtowych numerach jest dużo żaru. Na korzyść płyty działa też fakt, że nie jest aż tak żelaznym klasykiem i przez to jest dość nieoczywista. Hmm, widzę, że Pilot uważa ją chyba za dość średnią, Pippin lubi ale bez szału. Panowie, wypowiedzcie się! :)

PostWysłany: ndz, 27 września 2015 17:21:59 
Awatar użytkownika

Chyba jej nie słyszałem od momentu napisania tamtej recenzji. :)

PostWysłany: pt, 30 września 2016 09:46:48 
Awatar użytkownika

kilka stron wstecz Prazeo rzucił linka do Steve Hoffman Forum, za co jestem mu bardzo wdzięczny, bo dowiedziałem się z niego więcej niż ze wszystkich Teraz Rocków razem wziętych

oczywiście Forum ma takie same słabości co wszystkie inne na świecie, łącznie z UT

ale wczoraj wygenerowali temat, który wydaje mi się w pewien sposób Ostatecznym, Ultymatywnym Topikiem Forum Muzycznego

Does Mick Jagger have friends?

EDIT: niestety przenieśli ten wątek do części tylko dla zalogowanych, więc kasuję link - może przekopiuję tutaj później co ciekawsze odpowiedzi

Obrazek

https://thesoundrops.bandcamp.com/

PostWysłany: sob, 01 października 2016 08:33:53 
Awatar użytkownika

Hej, ja jeszcze zdążyłem trochę zobaczyć :) .

PostWysłany: pt, 02 grudnia 2016 10:18:09 
Awatar użytkownika

Dziś premiera nowych Stąsów.

PostWysłany: pt, 02 grudnia 2016 11:44:50 
Awatar użytkownika

Właśnie słucham. Super 8-)! 42 minuty bluesa. Klasyki m.in. Howlin' Wolfa, Memphis Slima czy Willie Dixona. Prosto, surowo bez ozdobników.Ale czad!

PostWysłany: sob, 11 marca 2017 11:43:30 
Awatar użytkownika

Przeczytałem właśnie "Mick&Keith" (z tego miejsca dzięki Witku, nie wiem, czy wiesz, że mi jom pożyczyłeś :wink: ). Książka, jak książka, ale czytałem ją z towarzyszeniem Youtube'a, starając się oglądać co ciekawsze koncerty i występy, o których czytałem. Dzięki temu odkryłem np. T.A.M.I. Show z 1964 roku i wiele innych fajnych rzeczy.
A teraz, na koniec włączyłem sobie koncert na Festiwalu Glastonbury 2013. Spodziewałem się, wiadomo, czego - rozsypujących się dziadków, zlepka żenady, politowania i nostalgii, plus parę starych przebojów, jak to Stonesi zwykli robić - poprzekręcanych i niemal niepodobnych do wersji płytowych.
A tymczasem... Kurde, co za niesamowity koncert, jaki doprawcowany pod względem brzmienia, jak fantastycznie dopieszczone utwory, wręcz porywające wykonania. No i Panowie w świetnej formie. Na razie mam za sobą 25 minut i aż musiałem zrobić przerwę z wrażenia. Przed chwilą obejrzałem Gimme Shelter - wokal tej babki (muszę sprawdzić, kto to) po prostu przyprawia o ciary i autentyczne wzruszenie, którego chyba nigdy słuchając RS nie doświadczyłem. Jest wspaniała, podobnie, jak cały zespół.

Z Rolling Stonesami mam taki rollercoaster - raz wydają mi się synonimem obciachu i gdzie tam im do innych zespołów - już nawet nie mówię do Beatlesów, ale nawet do tych przeciętniejszych. A innym razem okazuje się, że to jest fenomen, zwłaszcza w wersji koncertowej. To jest zdecydowanie ich - toutes proportions gardées - charyzmat, dar, ta zdolność do występów na żywo.
Przykład - jak fajnie wychodzi na koncertach ta drewniana przecież kompozycja It's Only Rock'n'Roll.

Szczerze polecam ten koncert. Myślę, że dalej nie będzie gorzej. https://m.youtube.com/watch?v=V9NaxP7VCCc

PostWysłany: sob, 11 marca 2017 11:55:12 
Awatar użytkownika

otoKarbalcy pisze:
Przed chwilą obejrzałem Gimme Shelter - wokal tej babki (muszę sprawdzić, kto to) po prostu przyprawia o ciary i autentyczne wzruszenie, którego chyba nigdy słuchając RS nie doświadczyłem. Jest wspaniała, podobnie, jak cały zespół.

A jaka duża! :)

Cieszę się, że książka (dostałem od rodziców) przyniosła takie pozytywy :) . A słyszałeś tę ostatnią płytę? Bo bardzo fajna!

PostWysłany: sob, 11 marca 2017 12:06:24 
Awatar użytkownika

Posłuchałem na razie paru numerów. Fajne, korzenne, tylko trochę przeszkadzał mi natrętny pogłos dodany do wokalu. Lepiej by brzmiał, gdyby był głuchy, jak w małym pomieszczeniu. Z drugiej strony można to czytać, jako takie oko puszczone przez Micka, żeby tak się wszyscy nie puszyli, że taki powrót do korzeni, bo my stare dziadki jesteśmy i musimy z pogłosem i w ogóle trochę wspomagaczy trzeba dodać ;-)

Na pewno jeszcze posłucham całej.

PostWysłany: sob, 11 marca 2017 12:18:52 
Awatar użytkownika

Ja ten pogłos odebrałem właśnie jako element stylizacji na stare brzmienie :) .

PostWysłany: sob, 11 marca 2017 16:57:20 
Awatar użytkownika

No to średnio im wyszła raczej :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.