Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:35:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 09:16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Nie, jeszcze nie. Na razie analizuję otwarty strój w G :)

antiwitek pisze:
Between the Buttons - czyżby nie chwyciło?

O właśnie - podobnie jak Aftermath - zupełnie nie chwyciło i znudziło. Znałem już wcześniej parę kawałków z płyt grejtesthitsowych i to były akurat te moje najmniej ulubione. W takim Yesterday's Papers na przykład Jagger i cały zespół grają i śpiewają, jak by byli przywiązani do budy - niby chcą się urwać, wyrywają się, ale jednak łańcucha nie zerwą, bo po primo jest on mocny, a po sekundo nie wypada :)

Przy okazji Beggar's i piosenki Salt Of the Earth (Panie i Panowie - Keef śpiewa i nie umiera!!!) miałem dość zabawne przesłyszenie. Wers: Raise your glass to the hard working people
Let's drink to the uncounted heads
zrozumiałem mniej więcej, jako: Raise your glass to the hard working people
Let's drink to the hard counting heads
- pomyślałem, że śpiewajo o mnie i moich legendarnych problemach z matematyko, he, he


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 13:46:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
otoKarbalcy pisze:
Raise your glass to the hard working people
Let's drink to the hard counting heads


Trochę z monologiem Dziewońskiego się kojarzy:
http://www.youtube.com/watch?v=fe8DLOsu6fM

:D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 23:05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A mi z Irą... Ale o tym już wspominałem :D .
A Batonom trzeba będzie kiedyś jakąś apologię sieknąć, wskrzeszając przy tym dawne, forumowe tradycje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 lipca 2014 16:17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
To ja poproszę o dalsze refleksje panowie.

A tak w ogóle wczoraj na jakiejś tv widziałem film Not fade away, w którym główny bohater jest zafascynowany Stonesami, między innymi i ogólnie bluesem w wydaniu Brytoli. Wcale nie głupi film.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 lipca 2014 16:48:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
No dzisiaj mam refleksję niezbyt. Słuchałem w samochodzie płyty Exile On Main St. i mnie wykończyła. Jest to po prostu jeden jazgot, takie miałem wrażenie. Sekcja dęta... coż, jak już pisałem na innym forum, saksofon to nie jest rockowy instrument. I choć doceniam, że akurat na tej płycie sekcja jest na najwyższym poziomie, to jednak wsadzanie jej do KAŻDEGO kawałka było cholernym błędem. Efekt jest taki, że jak jeszcze raz usłyszę dęciaki zagrane w podobnym stylu to naprawdę zwymiotuję... :evil:
podobnie mam też z tymi nierównymi chórkami. Ja wiem, że to jest taki trochę znak firmowy Stonesów, że Keith dośpiewuje, jak by własnie schodził z tego świata, ale litości, niech chociaż RAZ JEDEN zaśpiewają coś porządnie i razem!
Co do samych kompozycji - niektóre fajne (Ventilator Blues mi się podobał i parę innych), ale większość dotknięta niestety jaką taką skazą, sam nie wiem na czym polegającą. Potrafię to ująć tylko tak - zdecydowana większość piosenek Beatlesów dla mnie to są dzieła skończone, przemyślane i pełne. A tu niestety mam wrażenie pisania piosenek strasznie na siłę, wręcz klecenia ich, żeby się jakoś kupy trzymało. Zdecydowanie spółka Richards-Jagger niestety odstaje poziomem od Lennona-McCartneya.

Ale żeby nie było tak smutno - to za to chórki kobiece jak dotąd Stonesi mają znakomite. Rasowo brzmiące, soulowe, pełne emocji i ekspresji. Jest nawet kilka numerów, których dosłuchałem do końca własnie po to, żeby słyszeć te wspaniałe czarne chórki damskie. Brawo!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 sierpnia 2014 10:02:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Tymczasem skończyłem czytać wspomnienia Keefa. Wciągnęło mnie, fajna książka, choć jak to często bywa z polskimi wydaniami książek o rocku, kiepsko i nieporadnie momentami przetłumaczona.

Lektura natchnęła mnie do poszperania na YT z Keefem w roli głównej i są tam rzeczy bardzo ciekawe, zdecydowanie odbiegające od obrazu degenerata, który ledwo trzyma wiosło i zaraz umrze.

W planie mam jeszcze raz zmierzyć się z płytą Exile..., już w słuchawkach, bo, jak pisałem wyżej, w samochodzie słucha się tego ciężko. A tak, może dosłyszę jakieś smaczki, kto wie? Myślę też że nie będę słuchać więcej niż trzech-pięciu numerów na jedno posiedzenie. No, zobaczymy :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 sierpnia 2014 10:14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nie mam teraz za bardzo czasu żeby się odnosić, ale swoje napisałem kiedyś tam. Początki miałem najwyraźniej podobne! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 sierpnia 2014 10:23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Na to wygląda. I wygląda też tak, że mam na razie dużo zbieżności z odczuciami Pippina (dęciaki, saksofony, różne takie sytuacje :) )

No, zobaczym


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 sierpnia 2014 10:30:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
I choć doceniam, że akurat na tej płycie sekcja jest na najwyższym poziomie, to jednak wsadzanie jej do KAŻDEGO kawałka było cholernym błędem. Efekt jest taki, że jak jeszcze raz usłyszę dęciaki zagrane w podobnym stylu to naprawdę zwymiotuję...
podobnie mam też z tymi nierównymi chórkami. Ja wiem, że to jest taki trochę znak firmowy Stonesów, że Keith dośpiewuje, jak by własnie schodził z tego świata, ale litości, niech chociaż RAZ JEDEN zaśpiewają coś porządnie i razem!


W zasadzie to trudno by mi się było nie zgodzić z tymi zarzutami, bo i nie jestem wielkim fanem dęciaków w rocku, lubię fajnie powymyślane chórki itd. tyle, że...ta płyta dla mnie żre, a właściwie ŻRE, a nawet ŻRE. Nie wiem o co chodzi, po prostu ją włączam i daję się ponieść temu jej specyficznemu flow i zawsze na koniec jestem zachwycony, mimo, że połowy utworów nawet nie rozpoznaję po tytułach.

No i bardzo lubię pewna płytę, która została zainspirowana Exilem, ale to już zupełna dygresja :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 sierpnia 2014 13:06:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
otoKarbalcy pisze:
Słuchałem w samochodzie płyty Exile On Main St. i mnie wykończyła. Jest to po prostu jeden jazgot, takie miałem wrażenie.

Najlepszy album Stąsów! Niesamowicie świeży, z hitami, ale bez zajechanych oczywistości. No a jazgot jest, i to bardzo fajny! :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 sierpnia 2014 12:24:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Do Exile... jakoś nie miałem siły usiąść. Puściłem sobie (chyba nawet dwie próby były) pierwszy numer, przypomniały mi się wszystkie bóle związane z tą płytą i świadomość, że będzie jeszcze kilkanaście podobnych kawałków odebrała mi siły.

Za to posłuchałem jeszcze raz Sticky Fingers i to dopiero zażarło. Pierwszy przesłuch był jakiś nieuważny i bez historii, ale to jest naprawdę dobre! Już pomijam oczywistości, ale taki np Can't You Hear Me Knocking, zwłaszcza w drugiej części jest niesamowity. To samo Moonlight Mile - co za klimacik, zupełnie, jak nie oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 sierpnia 2014 12:31:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Co do "Sticky Fingers" to mimo, że są tam takie sztosy jak "Brown Sugar" czy "Bitch", to ja zawsze za serce albumu miałem takie numery jak "Sway", "Moonlight Mile", "Sister Morphine", "Wild Horses". Może to dziwne, ale gdybym miał napisać z czym mi się kojarzy klimat tej płyty, to ze sceną z jakiegoś dokumentu, gdzie tacy zmęczeni Stonesi (niedługo po Altamont) słuchają w studiu nagraniowym pierwszej wersji "Wild Horses". Jest dla mnie coś takiego w tym albumie...zmęczonego. Chociaż szybkie numery (jak pisałem) tez wymiatają, a "Can't You Hear Me Knocking" to już w ogóle jest niesamowite :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 sierpnia 2014 18:20:19 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
Prazeodym pisze:
"Moonlight Mile",

szczególnie Moonlight jest tym wyjątkowym numerem na płycie,najciekawiej stworzony bo na bazie nastroju,a nie na bazie riffu,więc to wyróżnia go od innych :okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 września 2014 12:11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Nauczyłem się właśnie grać Jumpin' Jack Flash z gitarą w stroju otwartym E. Ale czad! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 listopada 2014 22:28:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pet pisze:
Raise your glass to the hard working people
Let's drink to the hard counting heads


Trochę z monologiem Dziewońskiego się kojarzy



Hahahahaha :D , bardzo celna uwaga!

Ale wlazłem tu, żeby zakomunikować, że Talkin' About You z płyty December's Children (za chwilę będzie to tytuł bardzo adekwatny) to świetny numer!

Yeah! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group