Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:14:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 01 października 2007 12:19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 08:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
De Press czyli zespoł który przenosi nas w świat Orawskich lasów, Tatr, Janicków, Maryś ale i potrafi zaprosić na Russian Party, miesza gware podhalańską z czadem Punk Rocka a daje rade też z balladami o kwiateckach.
3 Potocki- Pierwszy kontakt z tworczoscia mnie nie porwał, ktoś przyniosł kasete i twierdził że zajeboza, opary dymu, flaszki w dloniach i karty na stole to nie był najlepszy klimat do odsłuchu. Po jakimś czasie ta kaseta wrocila i zaczeło sie z De Pressem na dobre.. Groj skrzypko, Sleboda, Potargano Chałpa, Dwie tensknoty a w między czasie jakieś ksero nagrań z Block to block ostatnio moge codziń katować Russian Party.
Dziubek nagrał też dość dziwną płytę solo, no i z zespołem Holy Toy jeszcze przed De Pressem
Chyba nie muszę pisać czemu zawsze lubię sobie De Pressa posłuchać jadąc w góry :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 października 2007 12:56:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
ja kiedyś bardzo lubiłem płytę Potargano chałpa
Obrazek
ale byłem wtedy w podstawówce,,, urzekł mnie utwór tytułowy i pierwsza strona kasety,,, w sumie to całkiem ciekawe połączenie było - tego folkloru z mocnymi, przesterowanymi gitarami,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 października 2007 21:10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Miałem na kasetach 3 potocki i Groj skrzypko, groj. Niezłe i ciekawe, ale prawdziwy Dziubek -rarytas to jakieś jego stare, cold-wave'owe fantomy. To była muza !

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2007 06:36:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
De Press fajny, ale świeżość ma dla mnie tylko na "3 potocki". Najbardziej szokujące były te brudne gitary, różne wymykające się tu i ówdzie przestery i piski w połączeniu w tekstami. Tak, to było coś. "Bo jo cie kochom" był przy tym świetnie wybranym utworem do radia (choć wcele nie najlepszym). Best song dla mnie: frywolna "Frajerecka" i szczere w wyrazie "Cy bocycie Swiynty Ojce".
Druga płyta to już nie to. Gorsze pomysły i wtórność, choć i tu znajduję dwie perełki - wzruszająca "Moja piosnka" i energetyczne (i z fajnym teledyskiem) "Cyrwone gorole".
A potem urwał mi się kontakt z De Press... słyszałem, że jakieś tam nieporozumienia w zespole były, to prawda?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 czerwca 2008 17:39:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
O płycie"Żre nas konsumpcja" to 18 premierowych utworów grupy Andrzeja Dziubka. Słynny góral z Jabłonki Orawskiej powraca z pomocą młodych muzyków. W nagraniach albumu pomogli mu: Darek Budkiewicz (bas, reggae'owy DiM), Łukasz Gocal (eks-Akurat), Piotr Brzychcy (gitara, hardrockowy Kruk) i Tomasz Fudala (gitara). Płytę promuje singel "Juhas".

De Press to także płyta z 1981 roku:
Block To Block

De Press w obecnej dekadzie nagrał też 2 płyty wcześniej:
Cy Bocycie Świnty Ojce (Music Corner 2002-08-05) i "Śleboda" (2000-10-02) :) :)

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2008 00:32:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Cytat:
Druga płyta to już nie to. Gorsze pomysły i wtórność, choć i tu znajduję dwie perełki - wzruszająca "Moja piosnka" i energetyczne (i z fajnym teledyskiem) "Cyrwone gorole".
A potem urwał mi się kontakt z De Press... słyszałem, że jakieś tam nieporozumienia w zespole były, to prawda?

Nie wiem, natomiast trzecia polska płyta, "Potargano chałupa" była bardzo dobra, punkrockowa. Późniejsze rzeczy jakieś takie, nie wiem... "ślebody" jak pisałem w innym miejscu, za bardzo nie miałem ochoty słuchać, jest jakaś taka na siłę. Co do nowej płyty - znam z niej dwa kawałki. Jeden to koszmarny "Juhas", drugi, obiecujacy, "Elektryczny baca". Raczej nie zaryzykuję kupienia w ciemno.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2008 08:31:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Budyń pisze:
koszmarny "Juhas"

który na tle opolskich premier wypada przyzwoicie ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2008 08:39:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
De Press to także płyta z 1981 roku:
Block To Block

Ja właściwie z De Pressu słucham tylko tej płyty + koncertówki z tamtego okresu "On The Other Side". Późniejsza twórczość już nie jest tak świeża, jak te płyty.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2008 16:14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
A nowe De Press "ŻNK" zawiera 4 znane piosenki. Min. "Elektryczny baca" (z solowej płyty Andrzeja Dziubka pt. "Total blaga" z 2003 roku) i ludowo-tradycyjny "Idzie dysc".
Polecam tytułowy "Żre nas konsumpcja" i "Za granicom" tam jest dużo ironii ze współczesnej Polski. Utwory te zagał też De Press na pierwszym swoim koncercie w radiowym studiu Programu 3 - 22.06.08r. :roll:

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 sierpnia 2008 17:20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Obrazek

Słucham tej płyty i choć znów jest kilka utworów, ktore jakoś się kłócą z moimi potrzebami i do mnie nie trafiają (ale zawsze tak było z De Press, co wcale nie przeszkadza mi w uważaniu ich za jeden z ulubionych zespołów), to ogólnie Dziubek odzyskał tą płytą moje zaufanie.

muzycznie płyta podobna do "Potargana chałupa", dawno nie było tyle punk rocka, dla mnie najlepsze momenty to "Elektryczny baca" i "Kto pije", natomiast dwa utwory odwołujące się do ludowej, góralskiej religijności Dziubka to dla mnie dwa bieguny - "Matka bolesna" to rzecz piękna, przy której łzy stają w oczach a ciary chodzą po plecach, za to "Touch me" to jakieś nieporozumienie.

Zupełnie inną bajką jest utwór tytułowy, który trzeba chyba odkrywać warstwami. Jest bardzo mało niedepressowy, nie jestem nawet pewien, czy śpiewa go Dziubek. Pozornie wesoły, a w rzeczywistości prawie jak "Ja wiem to" Kultu. I chyba pierwsze przekleństwo w historii zespołu.

Za wcześnie na gwiazdki. Ale już się cieszę, bo ważny zespół wraca w dobrym stylu.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2008 10:25:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
http://rs570.rapidshare.com/files/144198669/FatalDay.mp3
ściągnąłem sobie dość przypadkowo taki numer Holy Toy - toż to brzmi jak Joy Division :shock: dobre, trzeba się zaopatrzyć w całą płytkę :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2008 11:36:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Nigdy nie miałam okazji poznać DePress, za to Holy Toy - Warszawę i Dokument mam i uwielbiam (Dzięki, Witt!). Za klimat mocno podziemny, za bliższość niż Joy (jak to? no tak to!), za teksty, Wojtka, Buntowników, baloniki kolorowe. Ten taki zaśpiew jakby senny, uliczny, trochę zakonspirowany. Chyba żadna muzyka mnie tak nie wciąga w totalne wyalienowanie. He he, przypomniało mi się śpiewanie baloników kolorowych z Elrondem jakoś późną nocą na Mauej Uonce, nie wiem po czym, po Wigilii, w trakcie? Niestety, Panzer&Rabbits nie mogę znaleźć na cd, nie wiem, czy w ogóle to możliwe, jakby ktoś wiedział, byłoby fajno.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2008 11:39:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zaskakujecie mnie... Nigdy chyba nie słyszałem Holy Toy, zawsze sądziłem że jest DePressopokrewne. Chyba muszę się zapoznać!
(Nie znaczy to oczywiście że nie lubię De Press)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2008 11:45:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Z tego, co słyszałam DePress, to NIBYpokrewne (co w sumie całkiem naturalne), ale mnie HT za klimat, poziom, powagę i teksty bardzo odpowiada, DePress to CHYBA inna bajka.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2008 16:26:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
manool pisze:
Witt


Jak to?


Pippin, polecam Warszawę!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group