Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 03:23:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2014 20:06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 19:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
Crazy pisze:
Falenica okej

Falenica pozdrawia stolicę :D :piwo:

Mimo, tego że się nie spóźniłem, a nawet byłem ze dwie godziny wcześniej, miałem podobne perypetie z odbiorem, co Crazy. Przesiadałem się ze trzy razy i generalnie mało byłem skupiony. Nim się nastawiłem na czucie muzyki, koncert się skończył. I gdyby nie zdecydowana postawa Trzaski, który nakłonił resztę na dwa świetne bisy, to bym tak wyglądał po koncercie:
:|
Ale na bisach stało się coś fajnego, później poznałem jeszcze Crazy'ego i Kacpra i wieczór wyszedł na plus.

A jeszcze przed koncertem zrobiłem sobie sesję z Maciem Morettim, który wśród moich kolegów z liceum uchodził za półboga (za Starych Singers i później Miczów) więc jak tylko zdjęcia do mnie dotrą zyskam plus 5 do szacunu na naszej klasie, co jest dodatkowym pozytywem :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2014 21:05:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ej, to w sumie jednak fajnie. Bo sądzę, że się Panowie nie zniechęciliście? Do tego jeszcze nowe, forumowe znajomości :D .



Za to mój niedzielny Shofar stanął pod podwójnym znakiem zapytania. No, ale jeszcze ostatecznie nie wiadomo :wink: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 sierpnia 2014 17:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Rogiński, kiedy tak siedzi bokiem, że nie widać mu twarzy, to niezmiernie przypomina mi MAQ! Very Happy

:)

Nie jesteś jedyny!
Dzięki temu, że dziewczyna sprzedająca jakiś czas temu bilety na występ Raphaela pomyślała tak samo zaoszczędziłem 25 złotych :wink:

A czytając twój wpis to nie wiem czy się cieszyć, czy smucić.
Z jednej strony fajnie a z drugiej...co za pech!

Ale za to na początku listopada w Wawie znów...Gerry! :D
W odpowiednim wątku dam znać jak będzie więcej wiadomo!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 sierpnia 2014 14:17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Uwaga poznaniacy!

Wovoka za tydzień w niedzielę w Dragonie:
https://www.facebook.com/events/5662811 ... 0/?fref=ts

A dzień później Raphael solo w Dzikiej Kunie:
https://www.facebook.com/events/3046031 ... 3/?fref=ts

AAAAAA! :D
Szczególnie na ten solowy występ nie mogę się doczekać :dancer

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 sierpnia 2014 17:27:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
sądzę, że się Panowie nie zniechęciliście?

a tak zabrzmiałem?! w życiu, bardzo mi się Shofar podoba i z wielką chęcią pójdę nań znowu!
(tak jak i na Cukunft, na którym nie byłem i nie mniej na Wovokę, na której też nie byłem... niestety Poznań niedziela wieczorem odpada :-( )


MAQ pisze:
dziewczyna sprzedająca jakiś czas temu bilety na występ Raphaela pomyślała tak samo zaoszczędziłem 25 złotych

Wow!
Kudłaczek! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 13:58:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
a tak zabrzmiałem?!


Nie nie, tak zagaiłem, trochę na wyrost :) .
Ale cieszę się, że jest pozytywne nastawienie, bo dla mnie są to wszystko wykonawcy, których wyjątkowo warto posłuchać na żywo! Zresztą już nieraz o tym mówiłem :wink: .

A wczorajszy koncert Shofaru w Krakowie nie był może aż tak rozbuchany ani poruszający, ale i tak panowie pokazali co potrafią! Może miejsce nie sprzyjało zapuszczaniu się w głębie i snuciu opowieści, do tego te okoliczności: wejściówki, zaproszenia, trochę sztywna atmosfera. Ale za to dźwięk był wspaniały! No i samo granie - wiadomo - super, zwłaszcza w sensie zgrania, szybkich przejść, zwrotów akcji, otwierania form, prezentowania lirycznego czy czadowego wymiaru chasydzkich tematów i tak dalej.

Wśród nowości wymenił bym szejker i klarnet u Mikołaja, ale przede wszystkich sprzężenia Rogińskiego. Nie jakieś dzikie, ale jednak wyraźne. Przy pierwszym nie byłem jeszcze pewny czy to zamierzone, ale łatwo było się zorientować, że tak ma być, że to element gry. Najlepsze było jak Trzaska grał swoją piękną, dynamiczną partię, a Raphael cierpliwie trzymał sprzężenie. Aż wreszcie Mikołaj kilkoma zgrabnymi dmuchnięciami dołączył do tego dźwięku gitary i numer potoczył się dalej.

Super koncert, ale zaskoczyła mnie też okolica. Pamiętam Zabłocie jako tę lekko industrialną część miasta, którą strach było nawiedzać. A teraz, chyba przez to Shindlerowskie muzeum, robi się tam całkiem sympatycznie.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 września 2014 05:52:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Najlepsze było jak Trzaska grał swoją piękną, dynamiczną partię, a Raphael cierpliwie trzymał sprzężenie. Aż wreszcie Mikołaj kilkoma zgrabnymi dmuchnięciami dołączył do tego dźwięku gitary i numer potoczył się dalej.


AAAACH! :)
Miałem ciary czytając!
Za takie akcje ich kocham.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 września 2014 07:23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Wovoka wczoraj baardzo dała radę :)
A dziś ciąg dalszy!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2014 04:26:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wiem, że to kompletnie mija się z tym, co w tym wątku się pojawia, czy to Zorn, czy Shofar... no ale w kwestii Żydów sefaradyjskich, co myślicie o tym:

Strofy na Purim

Strofy na Paschę

Ja to znam od lat, elsea chyba od dekad ;-) - uwielbiam!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 listopada 2014 15:15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Raphael Rogiński pisze:
28listopada- solo w Chederze,Kraków
29listopada- Shofar w synagodze Nożyków, Warszawa
30listopada- Shofat w klubie Dragon, Poznań


A Cukunft zagrał ostatnio trasę w Turcji - chętnie też bym ich zobaczył :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 listopada 2014 19:55:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
AAAAAAAAAAAAAAA! :D :D
Warszawiakom polecm!

Sam niebawem kupuję bilet 8-)
Przypomnę, że tak było niedawno w Dragonie: https://www.youtube.com/watch?v=1ZbrkPzpQgo

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 listopada 2014 21:59:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ogłoszenie sprzed wczorajszego koncertem:

Cytat:
PREMIEROWY KONCERT!

Raphael Roginski, znany z takich projektów jak Shofar, Cukunft, Wovoka, co jakiś czas mierzy się ze swoimi fascynacjami muzycznymi i idolami, grając solo na gitarze. Po Janu Sebastianie Bachu, tym razem spotyka się ukochaną kulturą jemenicką, przefiltrowując ją przez swoją „schizofrenię” stylistyczną. Ta pradawna kultura, której nikt nie może znaleźć początku, kształtuje się do dzisiaj. Jednym z jej przedstawicieli jest Zion Golam. To jego kompozycje i piosenki Roginski otoczy swoimi strunami. W oryginale często wykonywane są przez duży zespół, dlatego zadziornie i twórczo Rogiński wykona je na gitarze solo.


Koncert był super. Spotkanie z prawdziwą muzyką - przedziwną opowieścią z dawnych czasów, odległych krain, nieznanych ludzi - o sprawach dla nich najważniejszych. A równocześnie spotkanie z muzykiem sensu stricto, bo przecież on to wszystko robi tu i teraz, on to wszystko mota i filtruje przez swoją wiedzę, wrażliwość i /budzące podziw/ umiejętności. Źródłowa sprawa, bo człowiek zaczyna się zastanawiać nad fundamentalnymi dla kultury i komunikacji między ludźmi sprawami. A wnętrze przy tym rezonuje rozmaitymi obrazami, uczuciami i emocjami (takimi naprawdę własnymi - w moim przypadku często są to rzeczy z głębokiego dzieciństwa).

Koncert z jednego pieca - tylko ta świetna gitara Rogińskiego. Oczywiście z kapodasterami i złożoną karteczką, umieszczaną niekiedy między strunami. Na stoliczku przed artystą tajemnicza książka przywieziona z Turcji (z nutami), notes i dwie kostki (głównie do regulowania głośności - żeby sprzęgało lub nie).
Samej muzyki nie umiem opisać, zacytuję co pisał sam Raphael przed koncertem:

Cytat:
A dziś w Krakowie zagram trochę piosenek Ziona Golama, jemeńskiego mistyka, izraelskiego twórcę przebojów i międzyplanetarnego cadyka. Będzie chrypiąco, rzewnie, trzewiowo i dziwnie pachnąco, czyli gotowanie jemeńskiej zupy z siebie samego na oczach przerażonej publiczności.


:)

Wspomnę tylko o marginalnej w tym kontekście sprawie, którą jednak też warto podkreślić: częste były momenty, że słyszało się muzykę wygrywaną lewą ręką na gryfie, splatającą się z tą, wydobywaną prawą ręką, uderzającą struny, z akcentami kładzionymi kciukami na grubych strunach, w otoczeniu rozmaitego dźwięczenia i brzęczenia otulającego te wszystkie dźwięki... Cztery elementy i jeden człowiek. Ale to uwaga marginalna, bo efekt podejścia analitycznego, a w tej muzyce liczy się jednak absolutnie całość.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 listopada 2014 23:49:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Super! :)
No i...szybko Ci poszło :shock:

PS: A co z krabami?

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2014 17:34:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...wczoraj byliśmy z Natalia i z Niną w Dragonie na koncercie mojego ulubionego polskiego zespołu czyli Szofar. Co za energetyczna i mistyczna porcja bajkowej muzyki !!! :shock: Znów dałem się ponieść ! Tom się zapadał, tom się unosił ! Czarodziejska gitara malowała mi po głowie esyfloresy! Maciu Morettii miszcz łubudubu !!! Każdy z muzyków tria zagrał wspaniale , ze wskazaniem na Rafaela. Czułem się świetnie , to znaczy przemieniono mnie w postać z obrazów Tadeusza Makowskiego.... zrobił mi się kubistyczny nos i założyli mi na głowę trójkątną czapkę. Przede mną Maq robił hedbenging - też dał się ponieść !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2014 18:11:51 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
elrond pisze:
Tom się zapadał, tom się unosił !

To musiało być naprawdę niezwykłe doznanie. W jego wyniku nauczyłeś się mówić o sobie równocześnie w pierwszej i trzeciej osobie. :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group