Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 02:43:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2010 16:25:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 12:00:09
Posty: 43
Zbiórka na nową płytę SWANS rozpoczęta - chce ktoś może kupić tytuł "executive producer"? :D

https://younggodrecords.com/Releases/Detail.asp?C=2326

Przy okazji MGR wyjaśnia, co go skłoniło do reaktywacji. Osobiście przyjąłem do wiadomości i czekam na album, tym bardziej, że ma się zaczynać tam, gdzie skończył się "SWANS ARE DEAD" :dancer


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2010 13:09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
ES pisze:
chce ktoś może kupić tytuł "executive producer"?


Być jak Rick Rubin ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 stycznia 2010 18:03:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Ja się nie łapię - nie mam czasu na zapuszczanie brody. Ale fajnie, że płyta jeszcze w tym roku. Oby się wyrobili.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 lutego 2010 18:25:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 12:00:09
Posty: 43
Dziś dotarła do mnie przesyłka zawierająca panaMajkeloArDżirowe "I Am Not Insane" CD+DVD.
DVD zawiera trzy filmy - dwa koncertowe i jeden z domu artysty, który poznaje nas ze swoim psem, oprowadza po swoich kątach i gra różne utwory. Wszystkie trzy wizualnie w jakości swojsko-zgrubnej, cały ich w tym urok.
CD natomiast... Wg informacji we wkładce, pierwsze 11 utworów to potencjalnie materiał na nowy album SWANS, dwa ostatnie to wersje znanych już rzeczy. Po pierwszym odsłuchu mogę powiedzieć, że choć to utwory solo i akustyczne, to w większości mają potencjał i pozwalają oczekiwać kompozycji monumentalnych, w najlepszym stylu z ostatnich lat SWANS. Niektóre wręcz proszą się o wersje elektryczne. Jakość jest bardzo dobra, czasem ekstra mamy zapowiedź, mruczenie lub przeklinanie pod nosem. Dobrze brzmi duet z Siobhan Duffy. Co jednak uderza najbardziej, to niesamowita melodyjność niektórych utworów, jak i świetna forma wokalna Giry - wyciąga wszystko i wyciąga mocno, a nade wszystko wyśpiewuje piękne melodie. Taka nowa energia bije z tego, na moje ucho :)

Podsumowując: na album SWANS czekam z jeszcze większą niecierpliwością, a czas oczekiwania zamierzam wypełnić sobie przeglądem dyskografii pana Giry - co może znajdzie odzwierciedlenie w tym wątku :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 lipca 2010 17:34:36 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 18:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
http://www.stodola.pl/klub/?show=774

SWANS w Stodole - 10 Grudnia 2010


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 sierpnia 2010 20:16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 12:00:09
Posty: 43
My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky - garść informacji u samego źródła o nadchodzącym (premiera 27 września) albumie SWANS, w tym wczesna recenzja. Można też posłuchać jednego utworu - zaprawdę jest mocno :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 września 2010 18:47:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 12:00:09
Posty: 43
Miałem taką nieśmiałą nadzieję, że zamówienie nowego albumu w preorderze będzie miało i ten bonus, że płyta dotrze do mnie nieco przed premierą. Nadzieja nie okazała się płonna i dziś oto wyjąłem kopertę z płytą ze skrzynki. Pierwsze wrażenia zapewne już wkrótce.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 września 2010 19:11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 12:00:09
Posty: 43
SWANS: My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky
Obrazek

Przesłuchałem kilka razy, w różnych warunkach. Cóż mogę napisać... To na pewno nie jest powtórka i odgrzewanie kotleta. Jest trochę tak, jakby w późnoswansowe, monumentalne brzmieniowo klimaty powplatać nieco wątków angelsowych. Nieco - to naprawdę nie jest elektryczny AoL. Moim zdaniem :)

No Words/No Thoughts - rasowy, oparty właściwie na jednym tonie swansowy walec, który spokojnie mógłby być ozdobą Swans Are Dead. Taki krótszy kuzyn Feel Happiness. Doskonały początek albumu. Następnie mamy Reeling the Liars In - przy długości 2:20 to melodyjny, quasi-balladowy przerywnik przed songiem rewelacyjnym, jakim jest dla mnie Jim - tu doskonale słychać, i z każdą sekundą słychać coraz bardziej, niesamowitą intensywność i natężenie dźwięków. Potęga - zwłaszcza kroczące dostojnie tempo, wyznaczane przez soczyste pomruki basu. Nie ma porównania do wcześniejszej wersji akustycznej. Dalej - My Birth, wykrzyczany, pędzący w dal połamanym rytmem. Tu następuje chwila wytchnienia - pierwsza część You Fucking People Make Me Sick, zaśpiewana przez Devendrę Banharta, wycisza i intryguje delikatną, smutną i jakby bajkową melodią. W refrenie dołącza córeczka Giry, śpiewają kilka wersów i... następuje gwałtowne przejście do zupełnie innej bajki, w której chaosie pobrzmiewają dźwięki z płyt takich jak Greed czy Holy Money... Z chaosu wyłania się po chwili pierwsza część Inside Madeline, majestatyczna, o obłędnym rytmie (walczyk?) na niskich tonach, napierająca niespiesznie, po to, by przynieść chwilowe zawieszenie w przestrzeni i część drugą, wolniejszą, rozważną, ładną po prostu. Ostatnie dźwięki i dostajemy po uszach kolejnym walcem - galopującym dziko Eden Prison, przechodzącym w miarowe odmierzanie monumentalnych kroków (znów kłania się SAD) i znów, na chwilę, wracającym do głównego motywu. Album kończy spokojny Little Mouth - pełen przestrzeni, z chórkami, pogwizdywaniem, na luzie, aż do zakończenia a capella, bardzo tu pasującego, moim zdaniem.

Cały album odbieram jako zryw - z potrzeby ducha, serca czy czegokolwiek - ale zryw autentyczny, którym nikt niczego nie chciał udowodnić ani nie próbował sprostać jakimkolwiek oczekiwaniom. To jest coś... nowego. Z każdym przesłuchaniem album wydaje mi się bardziej spójny muzycznie, dzieje się na nim dużo i dzieje się przede wszystkim intensywnie. It's fuckin' intense, as somebody said. I słusznie said :)

Zainteresowanym zwracam jeszcze uwagę, że na stronie YGR dostępna jest też specjalna edycja albumu, z dodatkową płytą zawierającą 46-minutowe coś, co sam Gira określił jako actually The Body lovers #2 of 3.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 września 2010 10:40:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
A czego się można spodziewać po warszawskim koncercie, jak myślicie?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 października 2010 23:19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 lutego 2009 12:00:09
Posty: 43
Czego po warszawskim akurat, to nie wiem. Ale podejrzewam, że we Wrocławiu będzie podobnie, a przynajmniej nie gorzej :D
A tak poważniej - taki zestaw zagrali 28 września w Filadelfii na otwarcie trasy, później go w zasadzie powtarzając:

No Words/No Thoughts
Your Property
Sex God Sex
Jim
I Crawled
My Birth
Beautiful Child
Eden Prison

Moim zdaniem zestaw bardzo ciekawy, choć niby krótki. Trzeba jednak zauważyć, że wszystkie obecne na tej liście utwory ze starszych albumów w wersjach koncertowych spokojnie orbitują wokół 10 minut, a te z nowej płyty też nie ułomki (ponoć No Words/No Thoughts na żywo to ok. 20 minut!). Czasowo zatem raczej wyjdziemy na swoje :D
A jak było dźwiękowo - może link do recenzji tego koncertu.
EDIT: tutaj można nawet posłuchać i obejrzeć fragmenty.
Podsumowując - wygląda na to, że zostaniemy zmiażdżeni...

Z innej beczki - dziś dotarła do mnie specjalna wersja "My Father...", z zupełnie inną, bardziej SWANSową grafiką i przede wszystkim z dodatkowym dyskiem, zawierającym 46 minut muzyki, będącej kolażem surowych kompozycji albumowych, dodatkowych dźwięków różnych instrumentów, głosów i źródeł niezidentyfikowanych. Wszystko rzeczywiście brzmi jak Body Lovers #2 i bardzo wciąga. Warto, jeśli mnie zapytać.
I na koniec - płyta dotarła w zwyczajowej (dla YGR) pomarańczowej kopercie bąbelkowej, ze zwyczajowym odręcznym słoneczkiem wokół danych adresata i "thanks Piotr!" z drugiej strony. Jednak było też coś niezwyczajnego. Otóż naklejka z adresem YGR oraz zielona naklejka z deklaracją zawartości przytwierdziły do koperty... włos. Jako że MG praktycznie sam pakuje i wysyła płyty YGR, wniosek może być tylko jeden... :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 października 2010 18:33:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Hehe, nieźle :) .
WUOS!
I dzięki za odpowiedź!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 listopada 2010 20:33:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Koncert Swans z festiwalu Supersonic - 24.10.2010 Birmingham:
http://www.multiupload.com/IP4VVW2QL4
lub
http://sharebee.com/c8a58753

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 listopada 2010 20:54:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Fajny? :mruganie:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 listopada 2010 21:01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dobry, ale przyznam, ze słyszałem już ich lepsze występy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 listopada 2010 21:09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
mnie ciekawi jak oni teraz wypadają, ale słuchać nie chcę - posłucham prawdopodobnie w Warszawie

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group