Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:22:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 stycznia 2014 09:44:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
po tych ostatnich "epkach" (vol. 1 i vol. 2) stwierdzam, że powstało raczej gówienko, niż coś, co można sygnować legendarną nazwą.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lutego 2014 07:49:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Kolega jednak zbyt surowy i niepotrzebnie używa grubiutkiego słówka :wink:
Przy okazji: Pixies w NPR.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 września 2019 06:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Posłuchałem właśnie parę razy Beneath the Eyrie. Przy okazji odkryłem istnienie Head Carrier. W Head Carrier słyszę więcej Pixies w Pixies, ale ostatecznie chyba obie płyty uważam za po prostu nie najgorsze płyty rockowe. Tyleż przyjemne, ile niezapadające w pamięć. Przypuszczalnie nie będę do nich wracał.



PS.
Pet pisze:
wśród tych, którzy byli nastolatkami na poczatku lat 90-tych, chyba niewielu było takich, którzy nie widzieli tego filmu:

Obrazek

...i/lub nie słyszeli tej ściezki dźwiękowej:

Mam nagle niespodziewane uczucie bycia wyjątkowym. :okolata:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 września 2019 11:55:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
panek pisze:
obie płyty uważam za po prostu nie najgorsze płyty rockowe


W zasadzie moja opinia może być bliska Twojej. Ja też obie w/w płyty uważam za nie najgorsze płyty rockowe. Znam gorsze. Problem w tym, że znam też lepsze, a nawet zdecydowanie lepsze. A już najgorzej, że pamiętam jeszcze czasy, kiedy to albumy samego Pixies lokowałem w kategorii "zdecydowanie lepsze płyty rockowe". Po dwukrotnym przesłuchaniu "Beneath the Eyrie" nie pozostało mi w pamięci kompletnie nic, co mogło by ten album wyróżnić z morza równie nijakich i przeciętnych alt-rockowych wydawnictw. Do "Head Carrier" już nie wracałem, ale pamiętam, że kiedy robiłem podobne przymiarki trzy lata temu, to moje uczucia były też odrobinę cieplejsze niż obecnie. Niewiele. Ot, o pół gwiazdki.

Niestety obie płyty dobitnie pokazują, że sam Frank Black nie stanowił o sile zespołu. Staje się to jeszcze jaśniejsze, kiedy posłuchamy "All Nerve" - ostatniego albumu The Breeders. Nie jest on może jakąś powalająca rewelacją, ale na tle ostatnich produkcji Pixies wypada zdecydowanie lepiej. I zdecydowanie bardziej staro-pixiesowato. Wygląda na to, że wkład Kim Deal w brzmienie zespołu był zdecydowanie większy niż sądziłem. I że to ona wyszła obroną ręką z tego rozwodu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group