Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 11 maja 2024 19:17:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 listopada 2004 11:36:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Rasfaelu, a czy na naszym rynku księgarskim pojawiły się jakieś książki od czasu "reggae - rastafari" Gołaszewskiego traktujące o tym temacie?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 listopada 2004 11:44:59 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Takowych brak - jedynie w bibliotekach (najczęściej uniwersyteckich), anglojęzyczne opracowania. Takim sztandarowym jest "The Rastafarians- dreadlocks of Jamaica" Leonarda E. Barretta.Ewentualnie sprowadzane za pośrednictwem netu... ale to drogi biznes.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2004 22:54:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
troche to w bok od tematu, ale pociągnoł bym wątek braci Waglewskich - posłuchałem ich płyty "na rzywo". tam tego rege rzeczywiście trochę jest. muzyka pokręcona, ale jest w tym sporo tradycji. dla mnie szczególnie miłe jest obserwowanie zbieżności z Waglewskim seniorem - Voo Voo słucham od czasów "z środy na czwartek". cieszy taka ciągłość, kontynuacja starych wątków, przedstawianie ich na nowo. (...a wokal przypomina mi czasem Bakszysz...) - myślę, że to cenne i ważne. zwłaszcza, że te regowate korzenie są nośne: jak Kryzys, Immanuel, do których sięgają inne orkiestry.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2004 00:39:30 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Swego czasu jeden z nich zasłuchiwał się w Ziggim Marleyu, i co ważniejsze w płycie, która muzycznie jest nie-reggae`owa (tekstowo jak najbardziej) - 'Spirit of music". Muszę przyznać, że fajna płyta, taka akustyczna, nawiązująca do bluesa.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 stycznia 2005 01:06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Jakoś tak wydobyłem ostatnio kasetę na której dla wygody mam nagrane winyle Izraela "biada, biada, biada" i "duchową rewolucję" (może kiedyś skompaktuję dyskografię). Mamo jaki to był zespół! Jaka szkoda, że... No i kiedy ta archiwalno - koncerowa płyta?
Pamiętam dziwiłem się recenzjom jak wychodziły te edycje kompaktowe, były takie z cyklu, że nie wypada przywalić legendzie, ale bez zachwytów. Jak to bez zachwytów? Chyba recenzenci zwracają uwagę na efektowność muzyki, lub efektywność (znaczy do czego się muzyka nadaje... hmmm... :wink: ) - a nie na głębię czy piękno. A przy okazji - czy to prawda, że utwór "idą ludzie babilonu" z pierwszej płyty Izraela stał się inspiracją do nazwania pewnego zespołu Armią vel Anti Armią?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 stycznia 2005 13:30:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3146
Skąd: Poznań
...a aj niemal gwalcony via uszy przez kumpla, ostatnimi czasy slucham full dubu i to nie takiego supa miekkiego, cieplego - tylko twardego digital dubu, hardsteppa - sytuacje zahaczajace o jungle czy drum'n'bass nawet chwilami...
...nie ma zmiłuj - muzyka do biby w matrixowym Zionie (bo w tym rzeczywistym, mysle bardziej Satta Massagana leci ;))...

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 23:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
czekałem dziś na mieście, nudziłem się, przeglądałem w kiosku gazetki, nawet do Polityki zajrzałem pobieżnie - a tam prosze ja Was - artikulo o reggae! he, i nawet nie robi ów artykuł takiego przykrego wrażenia, że to takie "tygodnikowe" czyli macosze ujęcie tematu, można się zapoznać... a wszystko w związku z sześćdziesiątemi urodzinami Boba, przypadajęcymi 6 lutego (w niedzielę! - czy to przypadek?).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 23:41:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
O, to dwa dni po moich.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 23:42:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25410
a ja dzisiaj słuchałem sobie składanki DAAB-u i po raz n-ty doszedłem do wnisoku, że dobre rege to jednak NIE JEST kocia muzyka :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 23:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
O - to będzie okazja odświeżyć stosowny temat! Hulagu zamierzasz pohulać? :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 23:45:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Skończy się na tym, że ze znajomymi na wódkę pójdę - nic specjalnego :wink:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 23:50:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Hulagu pisze:
Skończy się na tym, że ze znajomymi na wódkę pójdę - nic specjalnego

...ale mam nadzieje, że nie wylądujecie na przystanku jakimś? Kiedyś przypadkiem byłem świadkiem przystankowych imienin, nie za miło i smutno chyba... w taką pogodę, brak lokalu... no tak, ale to już nie jest o rege rozmowa...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 23:56:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
OT: Na przystanku? hmmmmm :wink:
(nie no, myślę że wylądujemy w końcu w domu jakimś)

Nie OT :wink: : ściągnąłem sobie mp3 Boskeya, z tego starego jamajskiego studia - no i na razie uważam, że Tommy McCook bardzo pięknie gra (Jamaican Bolero).

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 marca 2005 19:39:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
zbiór luźnych dygresji:

a mi jęki Burnig Soeara nie podchodzą...ale za to bardzo podobają mi sie dub wersje jego plyt...miód.
Najlepsza płyta Marleya? Survival... Ja w ogole lubie tego politycznego i niegrzecznego Marleya a nie Marleya a'la Kaya...
A reggae to podlewania kwiatków? raczej na parkiet , albo do "medytacji" :-)
Troche smutne , ze ostatnio wystepuje zajawisko marginalizacji roots i dubów, kosztem dancehallu...szcególnie tego plastikowego...
Poprzedni rok zaliczam do udanych - koncert Gentlemana, i przybita piątka z Horace Andym (mój rege ajdol), na jego koncercie he he he...
Najpiekniejsze jest to, ze tyle lat lat juz w tym "siedze", a poznałem może z 2 % ogółu zjawiska "roots" :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 marca 2005 19:43:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
zasada pisze:
tylko twardego digital dubu, hardsteppa - sytuacje zahaczajace o jungle czy drum'n'bass nawet chwilami...


Oj jak ja to lubie. Dla mnie to wiekszy hardcore, moc i tzw "wykurw" :D , niz jakies tam metale... śjakieś techno-duby, czy hardkorowe ragga jungle - uuuuuuuuuuuu jeeeee! nogi same latają... Bardzo mi odpowiada singiel z nowej płyty Asian Dub Foundation...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group