Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:45:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 694 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 12:46:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Jestem zaurczona płytą Immanuela. Jest jak układanka złożona z różnych elementów. To nie tylko rege, to jakiś psychodeliczny folklor, a nawet muzyka klezmerska. :D
Dziś słucham około piąty raz. Jakbym słuchała coraz bardziej po raz pierwszy!
Teksty są dziwne, to infantylne, to podejrzanie głębokie, jakby autor podjarał gwałtownie ganję trzymając rękę na czyimś kolanie, i zrobił to czego nie planował.
Ominiesz mnie czy nie ominiesz? Pomożesz mi czy nie pomożesz? W sumie już nieważne.
Na koncercie nie było tej głębi, ani smutku ani żalu. Czułam radość i nie przejmowałam
się dualizmem znaczeń. W wersji studyjnej nie da się tego ominąć.
Reggae jest w jakiś sposób przez ten smutek podobne do bluesa jako muzyka korzeni, dlatego nie lubię ska.
Nie da się zrobić zdjęcia lat które przeminęły dawno temu. W tych współczesnych też nie da się uchwycić zapachu, uczuć, wibracji dnia który mija. Czuję totej wiosny w Immanuelu, Izraelu, Blach Uhuru i Prince Far I.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 13:17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ależ się zgadzam z tym co napisałaś! W całej rozciągłości :) .

Miałem tak bliskie relacje z tą płytą, że aż popisałem i porysowałem jej okładkę, co zdarza mi się bardzo rzadko!

Bo tę pierwszą w świecie płytę mp3 znam tylko we fragmentach, nie bardzo umiem sprecyzować w jakich. Pościągałem za to kiedyś różne koncertowe nagrania, które brzmią jak to bootlegi, ale za to muzyka jest czasem szokująco dobra :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 13:54:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
anastazja pisze:
Reggae jest w jakiś sposób przez ten smutek podobne do bluesa jako muzyka korzeni, dlatego nie lubię ska

..pisze o tym Sławomir Gołaszewski w swojej encyklopedii. W reggae nie chodziło nawet o melodie, a nawet niezła melodia nie była pożądana,w tym reggae korzennym. Muzyka reggae była formą walki, a takie np. dredy symbolizowały lwią grzywę i miały siać strach!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 09:03:56 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 11:07:34
Posty: 329
anastazja pisze:
Strunowiec, to Twoja robota?

To nie ja zakapowałem ;-) To ktoś inny.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2017 14:21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Nie wiem co jest z tą płytą, ale nie mogę jej porzucić na dłużej niż trzy dni. Muszę powiedzieć, że dawno nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Różnorodność utworów - muzycznie i tekstowo, świeżość i jakaś zadziorność. Słucham często głośno w kuchni, z amfiteatru dla całej rodziny. Syn słucha ze mną mimochodem, zaczyna już śpiewać. Chciałabym, żeby za wiele lat była to dla niego płyta kultowa. Wszystko to odbywa się podstępem - on zadaje mi swoje rapy, ja mu swoje.
Nie doczytałam jeszcze w którym roku powstały te piosenki, nagrane zapewne dużo później. Nie ma na płycie roku wydania.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2017 14:42:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Może zróbmy osobny wątek? Założysz go, czy nie założysz? Będzie, czy nie będzie? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2017 14:53:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Ominiesz go czy nie ominiesz? :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2017 15:32:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Założenie wątku jest trudne w moim przypadku, bo ja niewiele wiem o Immanuelu. Chyba że będę sobie lecieć, a Ty tak bardziej merytorycznie. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2017 15:49:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Robimy, zaraz po świętach :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 22:57:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dostałem info, że w styczniu w tym lokalnym klubie w którym widziałem Bucketheada i Black Uhuru pojawią się Wailersi! Pytanie do znawców tematu - czy w tym wydaniu warto?

http://www.foxtheatre.com/event/1563783-wailers-boulder/

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 09:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ze dwadzieścia lat temu wpadły mi w ręce nagrania zespołu, który skowerował po polsku Marleya. Były tam teksty typu "padł martwy szeryf – moja strzała powaliła go" itd. Było to strasznie kiepskie, ale niedawno mi się przypomniało i zastanawia mnie, czy ktoś kojarzy, co to było.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 10:41:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3075
Skąd: Poznań
panek pisze:
Było to strasznie kiepskie, ale niedawno mi się przypomniało i zastanawia mnie, czy ktoś kojarzy, co to było.

Najpierw obstawiałem Disco Jack Service i Rum Reggae Mix - kasetę z polskojęzycznymi wersjami hitów, ale tam nie ma I shot the sheriff tylko Could you be loved. Teraz majaczy mi zespół Bambi z Żuromina, ale nie dam głowy.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 stycznia 2019 19:56:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
.. w każdy poniedziałek o godz. 19 w radiownet.pl Mocne Ramię prezentuje muzykę reggae. Bardzo fajna muzyka , stare kawałki.
Np. dzisiejsza audycja.


Obrazek
Tracklista:
1. Al Bell - Babylon a Cannibal
2. Amigo - Judas A No Rasta
3. Arena - Knot Up Head
4. Bobby Soul - God Is Love
5. Carlene Davis - Ism Schism
6. DELROY WILLIAMS - Fox Hole
7. Earl Bengimam - Health And Sorrow
8. Freddy McGregor - Run Come Rally (Rastaman Rally)
9. Hugh Mundell - Tell I A Lie
10. Jimmy London - Walk with love

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 lipca 2020 12:50:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Popsułem się chyba.

Od dwóch tygodni słucham głównie reggae z rzadka tylko robiąc przerwę na soul, ew. black metal. :/

Poważnie obawiając się o swoją kondycję psychiczną, powolutku wypracowuję swoje stanowisko co do tego, które regałowe płyty zmieszczą się w moim top 5. Myślę, że w ciągu najbliższego miesiąca powinno się to wykrystalizować.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 lipca 2020 16:15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3075
Skąd: Poznań
Pet pisze:
Od dwóch tygodni słucham głównie reggae

Według jakiegoś klucza, czy na dziko?
Mi się zawsze myślało słuchać plyt według Rough guide to reggae, ale chyba nigdy nawet nie zacząłem.

Ostatnio po przejściu ripow z setek siódemek, dziesiątek i dwunastek musiałem poddać się pod naporem ogromu reggae konfekcji, na której tle błyszczą brylanciki. I zacząłem odsłuch zbioru singli od Coxone Dodda.

edit: jako przypomnienie, forma LP dla jamajczykow była sztuczna i tamtejsza scena żyła singlami. Po pojawieniu się "Wampira" Blackwella sytuacja nieco się zmieniła.Rough guide i Reggae was King/Bass kulturę traktują o tym bardziej szczegółowo. Polecam.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 694 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group