Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:45:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 11:47:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Kameal I Prawy pisze:
Oczywiście według mnie najlepsza byłaby tutaj regeneracja społeczeństwa przez jego rechrysianizację, odnowienie przez uduchowienie itp...

...hehehehe...
...i hajle sellasie na motorowerze...
...co do Prince Alla, to znam w sumie trzy tunes - dwie juz w kejsie, jedna w sobote dolaczy -> a co do Cool Rulera - sprawdz szybciej siodemki, bo beteh sprowadzil na stan, i podejrzewam, ze moze byc tanszy ->ale jesli wracamy do ksiazat to zdecydowanie Prince Linvala Thompsona & Royal Rasses polecam -> broken homes and families, musn't lead us inna XXIst century/ Zion is callin g ya home, ya better dust off ya shoes 'couse ya leaving outta Rome!!!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 15:01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 19:59:17
Posty: 206
Skąd: Sandomierz nad Wisłą
zasada pisze:
Kameal I Prawy napisał:
Oczywiście według mnie najlepsza byłaby tutaj regeneracja społeczeństwa przez jego rechrysianizację, odnowienie przez uduchowienie itp...

...hehehehe...
...i hajle sellasie na motorowerze...


Żeby tylko :mrgreen: 27 samochodów posiadał chłopak był, jak się dowiadujemy z Cesarza :lol: ... A- choć pewnie to nie miejsce na dyskusje tej wagi- faktycznie temat pozostaje w sferze moich kaznodziejskich planów. Tendencja jest jednak raczej khem, khem, spadkowa.

zasada pisze:
'couse ya leaving outta Rome!!!


Wybacz, że nie po kolei... :oops: A to zdanie zawdzięczamy zapewne też po trosze Musoliniemu i jego imperialnym zapędom... (własnie tłukę w szkole II wojnę)

Z tematu xiążęcego- jeśli chodzi o Allę- to kojarze jeszcze Glory (waro się zaopatrzyć?-wiem że Orange World ma w ofercie) natomiast Reggaenet podje że,

Artur Szklarczyk pisze:
Wydobyty niedawno z mroków zapomnienia wspaniałą kompilacją starych jamajskich singli "Only Love Can Conquer (1976-1979)", Prince Alla nagrał właśnie na Wyspach swoją drugą autorską płytę. A że poprzednia "Jah Children Gather Roud" ukazała się w 1988 roku, premiera "Glory" to spora gratka dla tych uszu, którym miłe są karaibskie rytmy.



miałem kiedyś przyjemność słuchania płyty Prince'a Bustera- Pain in my belly. Mało przesłuchana była, ale cenię bardzo. No i napis "National ska" na okładce... 8)

_________________
Actress Clara Bow was diagnosed with schizophrenia in 1949.

za Wikipedią


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 20:20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
...i hajle sellasie na motorowerze... - ZACIER! cudowna pisenka to była - przeleciał komar z Babilonu! jednym jedziemy pociągiem do nikąd! ciekawe czy można jeszcze gdzieś znaleźć nagrania Zaciera?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 20:52:04 
A czemu Paprika Korps to nie reggae? Pytam ponieważ są z mojego miasta i z gitarzystą chodziłem rok do szkoły (acz nie do klasy) i w sumie nawet lubię sobie ich posłuchać chociaż tylko muzycznie. Zanczy się chodzi mi o to, że gdy ich słucham, to wydaje mi się, że bije z tego zespołu jakaś dziwna pustka. Technicznie są dobrzy, ale przekaz jakiś zupełnie nijaki. Jakby w zasadzie nie chcieli siedzieć tekstowo w klimatach reggae. Ciężko mi napisać o czym myślę, ale mam nadzieję, że mnie rozumiecie.
No i dlaczego nie lubicie tego zespołu?

Dla mnie z polskiego reggae to najważniejsze dwie płyty:
Świat czarwonic & Robert Brylewski - s/t
Izrael - Życie jak muzyka - Live 93

Z zagranicznego znam równie mało co z polskiego, czyli prawie nic. Ale bardzo lubię produkcje Gentleman'a. I jeszcze Lee 'Scratch' Perry, ale z niego mam tylko jedną płytę (wiem, że to dub, ale zbliżone).

Ze ska lubię trzy polskie zespoły: Dr Cycos, Vespa i Bazooka Service.

Tyle, że jak już pisałem, moja znajomość bardzo znikoma. :(
Staram się nadrabiać. :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 23:01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
bardzo dobry polski zespół ska - Zabili Mi Żółwia... (edit. Dżaaa... ja to napisałem? :schock:)

mam wrażenie, że zassadowi & boskey'owi wydaje się, że mają monopol na wiedze o reggae, to czego oni słuchają to dobre reggae, a reszta to untrue, pozerzy i jakieś profanacje jamajskich rytmów... to podobne do metali zresztą... "death metal jest najlepszy, a power metal to gamonie bo latają w rajstopkach"...

a co do zespołów które lubię...

polskie:
Jafia Namuel, Izrael, MaleoRR, R.A.P., Bakszysz, ewentualnie Koniec Świata, co do Papriki, Habakuka i Barwinków mam mieszane uczucia

z zagranicznych:
Gentleman, Christafari, Third World, Misty In Roots (chociaz słabo znam), do Marleya jakoś nigdy nie mogłem się przekonać...


Ostatnio zmieniony wt, 14 marca 2006 14:36:05 przez Goblin, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 23:36:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bandyto - Świat i Izrael - mam bardzo ciepły stosunek do tych płyt. Świat Czarownic zwłaszcza. Zwłaszcza Border. Ale i inne momenty. A koncert Izraela sprawiłem se ostatnio na kompakcie, dla wolnego narodu - ciekawy byłem tej wersji. Bo mania najlepsza z pierwszej podróży!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 00:00:29 
Dla mnie Izrael na tej płycie to przede wszystkim: 'See I&I', ale także 'Nikt' oraz 'Wolny Naród'. Natomiast ŚCz&RB to (ciężko mi wybrać): 'Złodziej ognia', 'Ocalenie', 'We are', 'Podziemne przejście', 'Border' i 'Rebel'. Czyli połowa płyty. :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 00:43:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Muszę przyznać, że z całej twórczości Izraela najbardziej podoba mi się również Live 93. I to zdecydowanie! (super wersja Slave Drivera! ale najlepiej lubię chyba pierwsze dwa kawałki, Nikt i Ridem)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 11:31:41 
R.A.P to jest miodność miodowa
Daab nawet lubię

za samym gatunkiem nie przepadam (choć gdyby nie rege to Bad Brainsiaków by nie było), aczkolwiek bawię sie przy nim doskonale. Jak sie rozbujam to nie potrafie przestać. Zwł że w Wawie zjednoczenie sound System z Dj Krzakiem gra (trochę gorzej niz kiedyś, ale nadal świetnie). co czwartek imprezy w Punkcie polecam (choć bramka chamska jest)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 12:10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Crazy pisze:
super wersja Slave Drivera!


Ooo to to to :) Równiez bardzo ja lubie, chetnie bym se posluchal calego Live`93 ale niestety wcielo mi gdzies kasete i nie moge jej znalezc :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 12:11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
izrael 93----oj keidys sie uzalznilem o tej kasety - gdyz miualem tylko kasete Phonexu... serio nalogowo jej sluchalem. jest przewspaniala.
A slyszeliscie oryginalna wersje Slave D. ? moge podrzucic ;-)

Bandyto, zmieniaja troszke pytanie , powiem tak - a czemu niby Paprika to reggae - przeto to prawie hewimetal ;-) to ze "ciacha" gitarka to nic nie znaczy - "ciachane" gitarki to i trubadurzy mieli i bitelsi ;-)
nie ten groove, nei ta wrazliwosc - dla mnie to nie reggae...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 12:19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
No moze papryka to nie do konca reggae ale ja bardzo lubie ten band :)

Boskey pisze:
A slyszeliscie oryginalna wersje Slave D. ? moge podrzucic


Dawaj!:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 12:56:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Goblin pisze:
mam wrażenie, że zassadowi & boskey'owi wydaje się, że mają monopol na wiedze o reggae, to czego oni słuchają to dobre reggae, a reszta to untrue, pozerzy i jakieś profanacje jamajskich rytmów... to podobne do metali zresztą... "death metal jest najlepszy, a power metal to gamonie bo latają w rajstopkach"...

...nie nie nie - nie o to chodzi...
...chodzi o to, ze jesli dostajesz petarde pt.: muzyka z Jamajki prosto w serce, a potem sluchasz jak ludzie grajacy hewirege (Papryka wspomniana) czy pankirege mówią, że to jest reggae, to masz mozliwosc smiania sie...
...Paprikarze to jak napisal boskey a i sam Rastuch na innym forum przyznaje, tylko inspirujaca sie reggae kapela, Powery podobnie, Houk, Bad Brains...
...wspomniany Heyen - autor encyklopedii, splodzil kiedys pamietny tekst o "robaku ktory toczy polskie reggae" (wciaz nie moge go odnalesc ale sie staram) gdzie atakowal wlasnie rock'n'rollowe podejscie do tej muzyki, ktora ma wiecej z folkiem niz rockiem wspolnego...
...tyla!!!
...dzis gra: Pablo Moses - A song:: dubbin' is a must to enjoy reggae music/ music is my desire, it sets my heart on fire now...
...dzis sie czyta: wywiad z Ave Lion

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 13:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Goblin pisze:
mam wrażenie, że zassadowi & boskey'owi wydaje się, że mają monopol na wiedze o reggae

tu sie mylisz. a tak swoja droga neiwiem o co ci chodzi, post jakis taki agresywny...widze ze masz jakis kompleks ;p wpadles na forum i zaczales sie do nas przyczepiac i do calego forum ze za tomem niby poszli..zluzuj!
Goblin pisze:
to czego oni słuchają to dobre reggae, a reszta to untrue, pozerzy i jakieś profanacje jamajskich rytmów

tu sie zgadzam ;-) hehe


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 13:59:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Bandyta pisze:
Natomiast ŚCz&RB to (ciężko mi wybrać): 'Złodziej ognia', 'Ocalenie', 'We are', 'Podziemne przejście', 'Border' i 'Rebel'. Czyli połowa płyty.

w ogole plyta jest srednia, ma pare dobrych momentow /border, zlodziej i we are/ ale tez wszystko chrzania munki, grabaze, chore wokale bryla itp.
ogolnei moej zdanie - dostatecznie +
ps. fajny za to teledysk i okladka
ps2. zaraz wyjdzie druga solo plyta bryla


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group