Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 kwietnia 2024 11:54:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 15:10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
Boskey pisze:
tu sie mylisz. a tak swoja droga neiwiem o co ci chodzi, post jakis taki agresywny...widze ze masz jakis kompleks ;p wpadles na forum i zaczales sie do nas przyczepiac i do calego forum ze za tomem niby poszli..zluzuj!


no ba... przeciez od zawsze się kochamy :piwo:
to już przysłowiowe... "jak boskey z goblinem" :wink:
ale tak poważnie masz gdzieś definicję muzyki reggae?
z tego co pamiętam to gatunek muzyki pochodzący z jamajki, w którym akcent pada na drugą i czwartą część taktu...

BTW Slave Drivera to słyszałem oryginał (Don Carlos - Plantation, zgadza się?) ale chyba mi się wersja Izraela bardziej podoba - bardziej hewi :mrgreen:

a co do mojego marudzenia to mam po prostu jesienną depreche :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 17:30:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 20:59:17
Posty: 206
Skąd: Sandomierz nad Wisłą
Kaseta Czarownic i Bryla, którą dysponuje, ma albo beznadziejną jakość, albo tnie mi sie magnet, albo ja źle słyszę :lol: . Ogólnie- przesłuchałem z półtora raza...łeeeee....flaki z olejem...Może kiedyś wrócę...Dizajn okładki-niechlujny jakiś, ogólnie oceniam na minus to wydawnictwo. A może jego czas jeszcze nie nadszedł.

Polskie reggae...Khem... Nie podchodzę do tej muzyki jako do reggae (są wyjatki). Grają ją biali ludzie (sic! rasista ze mnie :oops: ), wychowani w wiekszości na czymś innym zupełnie. Dysponują oni jak najbardziej polskimi wokalami (pewne wyjatki som). A próby wpisania się w rastafariańską retorykę....hehehehe. (mówię cały czas o polskim roots reggae).

_________________
Actress Clara Bow was diagnosed with schizophrenia in 1949.

za Wikipedią


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 18:42:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
oooo!
Boskey pisze:
zaraz wyjdzie druga solo plyta bryla
ja bym bronił Świstu Zakonnic - uważam że to dobra płyta nie ścigająca się w zawodach i podskórna... choć goście rzeczywiście nieco rzecz rozbijają - oprócz Świetlickiego. Mrugacz jest świetny!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 18:44:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
co do polskiego rege - trudno byc rastamanem na marszalkowskiej, trudno byc rastamanem na piotrkowskiej. martryrologia i hajle sellasje w polskim rege i w polskich realiach jak dla mnie brzmi smiesznie i nienaturalnie. ale chyba i tak tendencja do plodzenia tego typu tekstow jest spadajaca.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 18:45:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
"wstawaj bracie wstawaj siostro... to są nasze dni"

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 18:45:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
Niespecjalnie lubię rege jako takie, chyba że takie grane na perke, bas i gitarę... Takie na rockowym instrumentarium mówiąc inaczej i tylko jako przerywnik między rzeczami innogatunkowymi, np bardzo podobaja mi się kawałki rege grane przez P.O.D. czy U.K. Subs. Jedyna płyta z tego gatunku której słucham w całości to płyta Orkiestry Na Zdrowie "Jest los"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 21:52:04 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
ONZ - to bardziej folk, ale niezaprzeczalnie inspirowany reggae. W Polsce ciężko obecnie o reggae z prawdziwego zdarzenia - inaczej było za komuny- nie wiem skąd to się brało (biorąc pod uwagę problemy z dostępem do muzy - głównie radio, ewentualnie przemycone z zachodu płyty). Reggae to kanon- czy się to komuś podoba, czy nie i pamiętając o tym, uważam,że dawniej w naszym kraju bardziej trzymano się tego kanonu niż obecnie . Kultura , Izrael , Bakszysz, Gedeon najlepsze przykłady jeśli chodzi o lata 80-te, 90-te to Ras i Jafia Namuel, no może jeszcze Stage of Unity i Będzie Dobrze. Wiem skąd inąd,że Bakshish obecnie robi zwrot w tym kierunku (i bardzo dobrze). Jamajka rulez!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 00:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
ech..ja to bym chciała kiedyś pójść na koncert Kultury albo Izraela..pomarzyć se można,ech..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 00:52:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
taaa...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 11:01:32 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Kameal I Prawy pisze:
A, to ja teraz proponuje rozważyć, dlaczego Haili Silasi Aj nie jest mesjaszem...

A co tu dużo rozważać? Odpowiedź jest prosta - bo był zwykłym śmiertelnikiem :D Gdyby tu byli wyznawcy cesarza to byś miał z kim prowadzić dysputy na ten temat. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 12:45:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Rasfael pisze:
Wiem skąd inąd,że Bakshish obecnie robi zwrot w tym kierunku (i bardzo dobrze). Jamajka rulez!

O JAH!!!
Forma jaka Bakshish prezentowal w te wakacje to jest tak apetarda, ze ja normalnie sie czolgalem tak na slocie jak na ostrodzie - totalna profeska, totalny feeling, totalny walec...
Obok nich jeszcze nieodzalowana Jafia grala w stylu ktory powoduje posikanie sie, plus takze skadinad nielubiane przezemnie Tumbao prezentuje forme ktora zmusza do szacunku (tylko niech zmienia wokaliste, plizzzzz!!!), no i Paraliz Band - rootsowe komando z Torunia, mimo strasznej nazwy ;) sa ultrajamajscy ;P - boski jak trafil na ich koncert to byl w ciezkim szoku nie???

i z ostatniej chwili
...to dla cytza glownie (ceygrektezeta czy jak tam zie teraz pan szanowny pisze ;)):: Tumbao went away.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:45:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
tak - bylo mocno rootsowo.
a co do bakshishu - dla was to legenda, mnie jakos odrzuca wokal jarexa...
ciekawa nadzieja na odrodzenie rootsowych klimatow sa zywe bandy z nawijaczami lecące na klasycznych rytmach.
ROOTS UBER ALLES ;-)
dla mnie super bandem ale troszke z innej beczki - jest WWS ! ja dalbym im logo teraz polska ;-)


Ostatnio zmieniony sob, 20 listopada 2004 13:51:47 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:50:09 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
O taaak - jak mogłem o nich zapomnieć - WWS są niesamowici. Zresztą to prawie moi krajanie (do Słupska mam 25 km :D). Nowej płyty jeszcze nie słyszałem, ale przymierzam się, przymierzam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:56:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
WWS? Łot iz it?jakieś rozwinięcie potencjalnego skrótu?

mi wokal Jarexa się podoba. ale ja się przecież nie znam na reggae :twisted:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 13:59:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
zasada pisze:
i z ostatniej chwili
...to dla cytza glownie (ceygrektezeta czy jak tam zie teraz pan szanowny pisze ):: Tumbao went away.


dzieki, dzieki za pamiec ;) wybrac to sie pewnie nie wybiore, bo pare koncertow jeszcze przed swietami sie szykuje, a na dzien dzisiejszy to kasy nie mam. tym bardziej, ze sa we wro o wiele ciekawsze koncerty - mista polak w czwartek razem z habakukiem (ktorego btw nie trawie - habakuka nie polaka).


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 698 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group